Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ

Публикувано от peterbg 
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
08-09-2010 - 16:46:46
Чалга е музикален инструмент. В миналото под "чалга" се разбираше музиката свирена на сватби и на народни сборища, но никога с чалга не са означавани старите градски песни, по простата причина, че инструментът чалга не присъства в оркестрите изпълняващи градските песни, а и да присъстваше голяма част от тези песни са писани от най-големите ни поети - Вазов, Смирненски, Дебелянов и др. и няма как да са чалга в съвременният смисъл на думата.
Чалга, като музика, може да се харесва на някой, на друг не, но в България се установи уродливото явление чалгизъм, чиито представители са група хора, които не могат да блеснат с нищо и единственият начин да изпъкнат е не класическия, а да говорят срещу чалгата на принципа - щом не харесвам чалга, значи съм интелектуалец (класическият начин глупакът да блесне с интелект е като мълчи). Отделен е въпросът, че нашата интелигенция е такава, че чалгаджиите трябва да се срамуват от нея, а не обратното.

Та след като осветих народа по въпроса ще попитам:

Какво е отношението на ЧМС* към цените на имотите?

* ЧМС - чалга, мутри, силикон
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
08-09-2010 - 17:18:10
Евала брато ! Голем си !С цените не толкова,но с повечето новопостроени луксозни сгради връзката е повече от пряка , брато! И ти го знаеш много добре. Там на Сънито бивши балерини ли са инвеститори или работници от Кремиковци? Чочо да не е бивш педиатър? Чалгата е външното проявление на "секънд хенд" емоции , зверско ядене до пръсване и винаги алкохол в индустриални количества.В чалга текстовете са описани простичко нещата от живота (за да са понятни за феновете ) . В тези текстове те откриват себеси може би. Чалга поколението имитира чалга идолите си и не ебава да учи - 8клас , завършен е направо топлокейшън!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-09-08 18:00 от paio.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
08-09-2010 - 18:50:45
Ей тва тук се аресва на анти чалгаджиите:

Columbieca

Е рапъри, кое е най-готино в клипа - простотията, селянията, барането на т$шаци или нещо друго?
Не че няма простотия и в чалгата начело с Азиз. Едното идва от изток, другото от запад. Боже пази България!
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
08-09-2010 - 19:57:50
В една известна песен се казва: "Засвирете ми чалгии..."

Иванов, наистина ми е интересно що за инструмент е туй?*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
08-09-2010 - 21:05:31
Quote
peterbg
И Гето и Имотко направо паднахте на много ниско ниво, ама много ниско. Каквото и да ви обясна след 2-3 страници ще сте го забравили и пак наново, загубена кауза сте*black eye*.

Имотите наистина трябва да са ефтини(достъпни) но не чрез ефтино кредитиране, но това е дълга тема.

Гето Казвал съм ти и преди не правиш разлика между родина и държава. Много от хората навън не понасят системата като цяло но си обичат родината тоест тврдата земя и природата а не мангалите ходещи по нея и корумпираните правителства, прави разлика. Трети път няма да го разискваме този казус.

Имотко като казваш че имотите трябва да са достъпни може би занеш че тази дума има много значения,за сега не са достъпни. Скоро и няма да са достъпни при средна заплата от по 600-800 лева и цена на кв.м. 750 евро примерно и то на Ш и З, като го стегнеш и става на 850-900. Това го прави много недостъпен, визирам варна и софия. Мангалите от мен да знаеш се роят като мухи но те няма да са на пазара поне още 20-30- години, забрави за интеграция на ромите, това се оказа само една пирамида за смучене на пари. Главно парите за строителство и закупуване на имоти дойде от вън било то емигранти или чужденци и фирми, има хора които продадоха земи и така нататък но те не са голям %, ако те бяха такъв голям % сега когато външния капитал намаля с 80% както и материалите паднаха с 10-15% и повече те щяха да строят масово но уви не е така.

Не ме притеснява че имотите могат да станат 3000 евро на кв.м., но на населението като цяло средната заплата няма как да стане 3000 евро. Мисля че е редно да се насочим към една средна брутна заплата на кв.м. за ЗАВЪРШЕН ПРОДУКТ в съответните градове. Трябва да имат изградена инфраструктура и готова баня-тоалетна и кухня вътре както е на запад-краен продукт. Дали цените трябва да паднат или заплатите да се завишат е друг въпрос но всички много добре знаем че закона в физиката е нарушен и рано или късно ще се търси баланс в уравнението, но като цяло емиграцията ще се засили следващите няколко години защото стана така че на запад е много по ефтино да се живее и по качествено, особено след втората година на пребиваването си. Колкото повече хора емигрират толкова циганите ще ви се струват повече. Преди хората не емигрираха а МЕГРИРАХА, сега ще започнат масово да имигрират. Много хора не правят разлика между тези 2 думи.

А колкото до шльокото ръсиш глупости само и само да подскрепиш батковците в форума, мисли преди да пишеш.

А колкото до емигрантите те отдавна са повече от 1,5 мил. като 95% от тях са в работна възраст, и продължават да се увеличават и това в последните 20 години, а още 20 години напред. Тези които забегнат вместо да се заробват там за да спестят пари да си купят хапартамент в големия град ще предпочетат да изтеглят детето си там и да го изучат а те самите ако се връщат да живеят обратно в бг-то ще бъде в малките градове и селца където живота е по спокоен и евтин. Какво ще става с многото апартаменти в големите градове ами НЕЗНАМ, затова има ъпъри тук да се изкажат.

Заплатите ниски, безработицата висока но от септември ще се увеличи още(според Дианков), едвам кретаща икономика със силна задлъжнялост, стотици хиляди семейства живеещи под прага на бедноста,циганизация, крайно голяма корупция по висшите ешалони на власта, прогресивна емиграция,застаряващо население и още много други но имотите няма да падат защото така*write*

Много много думи, за което благодаря. Но пак за циганите (не са проблем в София), чалгата, безработицата, средната заплата и т..н. до безкрай. Пишете наизуст за живота в държава, която вече не познавате добре, затова повтаряте едно и също.
Емигрантските пари много ги надценяваш, от тоя 1,5 млн. 1,4 млн. мият чинии (Тортко) и носят пици (Асен), та не сме опрели баш до тях. Пак повтарям - щом имотите се купуват, значи са достъпни. За който не са има наеми.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
08-09-2010 - 21:29:32
Не е вярно че 1,4 милиона мият чинии.2 000 000 000 евро вкарваха до преди и то всяка година*yes*
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
08-09-2010 - 21:37:27
Как пък някой толкова точно го сметна? Поне 1 000 000 000 са си изпрани парички не от миячи.
neo
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
08-09-2010 - 22:18:41
Руснаци: Бедността при българите е в главите им [www.dnes.bg]

В България искат само пари, без да работят, пише летувал у нас руснак"Току-що се върнахме от България. Почивахме там цялото семейство (децата са на 16 и 6 г.) от 16 август до 30 август 2010 г.". Така започва писмо на руски гражданин, представил се с инициали Denis G., до изданието Газета.ru.

"На аерогара Варна повече от 1 час (!) разтоварваха багажа ни. Самото летище е строено още по времето на СССР и е много старо. Общото усещане от България е ужасяващо. Бедност и боклуци навсякъде – по пътя от Варна до Златни пясъци, на плажа в Златни пясъци, във Варна, навсякъде! Имаш чувството, че в България боклукът никога не се събира.

Общото отношение на българите към руснаците е много добро и дружелюбно! Те помнят нашата помощ в Руско-турската освободителна война.

Бяхме настанени в 4-звезден хотел. Това е сграда на 300 метра от морето, на 8-10 минути максимум. До морето се върви надолу по стълби (47 стъпала, не ни напрягаше).

Там само закусвахме, от гледна точка на икономиите това се оказа правилното решение.

Сравняваме хотела, в който бяхме, с добрите хотели с 4 звезди в Турция и Египет.

Самата сграда на хотела е нова, но в хотела мениджмънтът не е добър.

В стаята, в която ни настаниха за първата нощ, имаше плесен на тавана, миришеше на мухъл (сменихме стаята, след като отнесохме проблема до мениджъра на хотела).

В повечето стаи (а ние огледахме 4 при смяната на първата) централният климатик работи лошо, при силна слънчева светлина там не може да се диша през лятото.

Ако прозорците на стаята гледат към басейна, е проблем да ги отвориш заради силната музика.

Музиката в бара на басейна работеше до 2,30 ч. през нощта, а след това започваше отново на сутринта от 7 ч.

Отнесохме този проблем до мениджъра на хотела и въпреки това всяка вечер трябваше да се обаждаме в 12 ч. на рецепцията и да припомняме да изключат музиката.

Под ваната на пода постоянно се процеждаше вода. Епизодично по наша молба поправяха това няколко пъти.

При напускането на хотела в сметката ни бяха включили 20 лева за напитки, които не сме консумирали (отнесохме проблема да мениджъра на хотела и накрая не трябваше да плащаме). Чистеха не кой знае колко добре.

Всички проблеми отнасяхме до мениджъра на хотела и те повече или по-малко се решаваха.

Закуските в хотела се ядат, но са безвкусни. Имах и стомашни проблеми, задължително трябва да си носиш ентерофурил и активен въглен.

Стигнахме до извода, че нашият хотел беше по-лош от добрите 4-звездни в Турция, Египет, по-лош от 3-звездните в Ница и по-лош от 2-3-звездните в САЩ.

За плажа: в България плажовете са отдадени на концесионери, които плътно са поставили чадъри, шезлонги. Цената за чадър е 7 лева, за шезлонг – 7 лева, за матрак – 3 лева.

Зоната, в която можеш да се настаниш безплатно, е далеч от водата и там има много хора.

В същото време в платената зона няма много хора. При нашия опит да сложим хавлиите си и да забием нашия чадър в платената зона при нас дойдоха двама служители на компанията концесионер на въпросната зона, които безцеремонно изхвърлиха чадъра ни.

Предложихме им те самите да извикат полиция и да покажат съответните документи за право върху този плаж, но те не направиха това.

Така ние разбрахме, че тази концесия е полукриминален бизнес.

Казахме на тези двама души, че позорят страната си, в отговор на което те ни казаха, че такива почиващи не им трябват. Курортът Златни пясъци представлява голяма пешеходна зона, на която има изключително много хора, много различни атракциони за децата, много търговци/фотографи/художници и редовно мирише на канализация.

Там продават и варена царевица, пуканки, предлагат ти да се снимаш със змии и децата да пояздят пони – изобщо, пълен набор от удоволствия!

Плодовете в Златни пясъци са 1,5 пъти по-скъпи от тези в магазините в Москва.

На връщане на летище Варна след преминаването на проверката всички туристи бяхме вкарани в малко помещение, където имаше много малко места да седнем с децата, като в същото време големи площи от залата за излитане мениджмънтът на аерогарата е отдал на арендатори – кафене и duty free.

Зададохме на мениджъра на летището въпроса защо е направено това. Отговор: „Това не е мой проблем“.

Стремежът да се спечели някоя и друга стотинка за сметка на удобството на пътниците и равнодушието към всичко останало впечатляват!

На английски има дума carelessness и тя отлично описва отношението на хората в сферата на услугите в България.

Бяхме в България за първи път, тръгнахме в добро настроение, но повече никога няма да отидем там.

За съжаление равнодушието на служителите в хотела, на мениджъра на летището ни наведе на извода, че бедността при хората в България е в главите им.

Ценим дружелюбното отношение на българите, това са много обикновени и добри хора.

Но за разлика от турците, египтяните, които се трудят упорито, за да направят страните си по-добри и отработват парите, които туристите са донесли в тяхната страна за почивката си, в България има само желание да получиш пари, но няма желание да се работи интензивно, така че на гостите да се предостави нормално качество на почивка. За две седмици похарчихме 136 000 рубли (6800 лева).

Не сме живели в лукс, хранехме се в кафенета средна ръка.

Това е може би по-малко, отколкото щяхме да похарчим в Турция, но почивката там абсолютно не ни хареса. Не препоръчваме", заключава Denis G.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
08-09-2010 - 22:48:42
avatar
*drunk**drink1*Колеги,че кой твърди че чалгата е само музика? Чалга е и писането на български на латиница, прическите и дрехите на момичетата на 15-20 години, чалга е езика на Екатерина Михайлова, Анастасия Мозер, Ахмет Доган... Чалга са ръждивите БМВ-та и мерцедеси на собствениците на квартални кръчми, които винаги са паркирани пред входа им, така че клиентите не могат и да влязат. Чалга е езикът на тия, които твърдят че са днешната култура. Чалга е не само МТV, чалга е всичкото американско с извинение кино, което тече отвсякъде като от запушен нуждник. Дива чалга е българската външна политика. А писъците на изнасилени педали и воя на недоклатените силиконови чучела е само най-видимото и проявление , което някой ,кой знае защо , обявява за музика. Момчета, тия четири четвърти може да го бълва сам всеки синтезатор с мозък от калкулатор, няма нужда и от компютър. Музиката е друго нещо.
. *beer*winking smiley
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
08-09-2010 - 23:02:44
Quote
neo
Руснаци: Бедността при българите е в главите им [www.dnes.bg]

В България искат само пари, без да работят, пише летувал у нас руснак"Току-що се върнахме от България. Почивахме там цялото семейство (децата са на 16 и 6 г.) от 16 август до 30 август 2010 г.". Така започва писмо на руски гражданин, представил се с инициали Denis G., до изданието Газета.ru.

"На аерогара Варна повече от 1 час (!) разтоварваха багажа ни. Самото летище е строено още по времето на СССР и е много старо. Общото усещане от България е ужасяващо. Бедност и боклуци навсякъде – по пътя от Варна до Златни пясъци, на плажа в Златни пясъци, във Варна, навсякъде! Имаш чувството, че в България боклукът никога не се събира.

Общото отношение на българите към руснаците е много добро и дружелюбно! Те помнят нашата помощ в Руско-турската освободителна война.

Бяхме настанени в 4-звезден хотел. Това е сграда на 300 метра от морето, на 8-10 минути максимум. До морето се върви надолу по стълби (47 стъпала, не ни напрягаше).

Там само закусвахме, от гледна точка на икономиите това се оказа правилното решение.

Сравняваме хотела, в който бяхме, с добрите хотели с 4 звезди в Турция и Египет.

Самата сграда на хотела е нова, но в хотела мениджмънтът не е добър.

В стаята, в която ни настаниха за първата нощ, имаше плесен на тавана, миришеше на мухъл (сменихме стаята, след като отнесохме проблема до мениджъра на хотела).

В повечето стаи (а ние огледахме 4 при смяната на първата) централният климатик работи лошо, при силна слънчева светлина там не може да се диша през лятото.

Ако прозорците на стаята гледат към басейна, е проблем да ги отвориш заради силната музика.

Музиката в бара на басейна работеше до 2,30 ч. през нощта, а след това започваше отново на сутринта от 7 ч.

Отнесохме този проблем до мениджъра на хотела и въпреки това всяка вечер трябваше да се обаждаме в 12 ч. на рецепцията и да припомняме да изключат музиката.

Под ваната на пода постоянно се процеждаше вода. Епизодично по наша молба поправяха това няколко пъти.

При напускането на хотела в сметката ни бяха включили 20 лева за напитки, които не сме консумирали (отнесохме проблема да мениджъра на хотела и накрая не трябваше да плащаме). Чистеха не кой знае колко добре.

Всички проблеми отнасяхме до мениджъра на хотела и те повече или по-малко се решаваха.

Закуските в хотела се ядат, но са безвкусни. Имах и стомашни проблеми, задължително трябва да си носиш ентерофурил и активен въглен.

Стигнахме до извода, че нашият хотел беше по-лош от добрите 4-звездни в Турция, Египет, по-лош от 3-звездните в Ница и по-лош от 2-3-звездните в САЩ.

За плажа: в България плажовете са отдадени на концесионери, които плътно са поставили чадъри, шезлонги. Цената за чадър е 7 лева, за шезлонг – 7 лева, за матрак – 3 лева.

Зоната, в която можеш да се настаниш безплатно, е далеч от водата и там има много хора.

В същото време в платената зона няма много хора. При нашия опит да сложим хавлиите си и да забием нашия чадър в платената зона при нас дойдоха двама служители на компанията концесионер на въпросната зона, които безцеремонно изхвърлиха чадъра ни.

Предложихме им те самите да извикат полиция и да покажат съответните документи за право върху този плаж, но те не направиха това.

Така ние разбрахме, че тази концесия е полукриминален бизнес.

Казахме на тези двама души, че позорят страната си, в отговор на което те ни казаха, че такива почиващи не им трябват. Курортът Златни пясъци представлява голяма пешеходна зона, на която има изключително много хора, много различни атракциони за децата, много търговци/фотографи/художници и редовно мирише на канализация.

Там продават и варена царевица, пуканки, предлагат ти да се снимаш със змии и децата да пояздят пони – изобщо, пълен набор от удоволствия!

Плодовете в Златни пясъци са 1,5 пъти по-скъпи от тези в магазините в Москва.

На връщане на летище Варна след преминаването на проверката всички туристи бяхме вкарани в малко помещение, където имаше много малко места да седнем с децата, като в същото време големи площи от залата за излитане мениджмънтът на аерогарата е отдал на арендатори – кафене и duty free.

Зададохме на мениджъра на летището въпроса защо е направено това. Отговор: „Това не е мой проблем“.

Стремежът да се спечели някоя и друга стотинка за сметка на удобството на пътниците и равнодушието към всичко останало впечатляват!

На английски има дума carelessness и тя отлично описва отношението на хората в сферата на услугите в България.

Бяхме в България за първи път, тръгнахме в добро настроение, но повече никога няма да отидем там.

За съжаление равнодушието на служителите в хотела, на мениджъра на летището ни наведе на извода, че бедността при хората в България е в главите им.

Ценим дружелюбното отношение на българите, това са много обикновени и добри хора.

Но за разлика от турците, египтяните, които се трудят упорито, за да направят страните си по-добри и отработват парите, които туристите са донесли в тяхната страна за почивката си, в България има само желание да получиш пари, но няма желание да се работи интензивно, така че на гостите да се предостави нормално качество на почивка. За две седмици похарчихме 136 000 рубли (6800 лева).

Не сме живели в лукс, хранехме се в кафенета средна ръка.

Това е може би по-малко, отколкото щяхме да похарчим в Турция, но почивката там абсолютно не ни хареса. Не препоръчваме", заключава Denis G.

Човекът е прав за почти всичко, дори да е турски агент. Имаме да оправяме много неща, макар че аз лично тази година забелязвах стремеж в персонала към добро обслужване.
Но за толкова пари-толкова. Ако беше дал 12000 и беше отишъл на "Хелена' в Слънчев бряг, сега намаше да се оплаква.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.