Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ

Публикувано от peterbg 
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
11-09-2010 - 07:17:32
avatar
Американска чалга :




Немска :



и накрая мексиканска такава :


*beer**drunk*clap:*ok*
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
11-09-2010 - 08:36:32
Това, че в американският университет са питали това, показва, че Моцарт има и творчество, което си е чиста чалга. Естествено има и неща за които говорим за него като за Моцарт, но тези неща са оценени по-късно, което ще рече, че по онова време не са ги харесвали. Нашата чалга е едно от малкото неща, които направиха голям скок през последните години и сега мота да кажя, че това е единствената професионална музика, която се прави тук. Естрадата директно си отиде, а оперната и симфонична музика вероятно скоро ще се върнат към състоянието си при Тошо. Народната музика, покрай няколко канала, се развива добре, но поради ред причини тя е локална.

Тука се говори не за самата музика, а за нарицанието "чалга", което може да се определи като "войнствена некомпетентност, изградена на повърхностни знания, казана на висок глас от глупак, за да се хареса на други глупаци". Образът на чалгата е Бойко и правителството му, сривльото, който повтаря написаното, за да се хареса на други сривльовци и т.е. Комплексоборецът, като отродие на българоборецът, за който повтарянето на простотии/неща, казани от прости хора/ е начинание, чиято цел е да се хареса на другите като него. В този смисъл чалгата е самоизолирано явление, нещо извън реалния живот. Чалга е да твърдиш, че нищо за бюджета не те притеснява, когато хазната се опразва, чалга е да твърдиш, че никой няма да се върне на Сл.бряг, когато всяка година там се строят по 20-30 хил. стаи и апартаменти и все е пълен. Чалга е да твърдиш, че чалгата е за простаци, при положение, че 100% от младите я слушат.

Пропуснах, чалга е да твърдиш, че България след 20 г. ще е 4 млн., от които 20 хил. българи или 50 хил, не помня. Или, че квадрата на жълтите павета ще стане 149Е. Чалга е, защото това се прави не заради някакви собствени изследвания, а защото така е казал някой глупак и на принципа, че всеки глупак ще намери други глупаци, които да го акламират, това се повтаря с ясното съзнание, че така ще се намерят още глупаци, които да акламират повтарящия, т.е. пирамида, но не финансова, а на глупостта.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
11-09-2010 - 11:26:55
Quote
др. Иванов
Нашата чалга е едно от малкото неща, които направиха голям скок през последните години и сега мота да кажя, че това е единствената професионална музика, която се прави тук.

Здравей др. Иванов,

Страшен професионализъм, няма що. Скок накъде? Надолу?

Чалга е и това, да се казваше за имотите че са "вечен ъп", цените само нагоре, тегли кредит, купувай сега, живей сега... Както и това, да се казва, че каквото паднало, паднало. От тук нататък, отново ъп. Скок, също като чалгата... към нищото.
Изобщо не е вярно, че 100% от младите слушат чалга.

Да попитам, кючекът , онзи "оп саааа", влиза ли към чалгата? :]:]:]

*drink1*
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
11-09-2010 - 14:29:31
Quote
др. Иванов
Зурната се казва ЗУРНА, много рядко Кара Зурна. Тя е турски музикален инструмент, доколкото е бил широко разпространен в пределите на Отоманската империя, но е възможно да е много по-древен. Естествено никога не се е казвал зурла, освен от някой неграмотен циганин.

Чудя се защо още споря с дебели балкански кратуни * *smiley_ahh*

Иванов,
Не казвам, че не се казва зурна. Казвам, че в България (а и по света) този инструмент е известен и като зурла. Още в учебниците по музика зурлата фигурира по този начин, и пише, че е наричана и зурна (ех защо не си пазя учебниците по музика). Дори в Тълковен речник от 1973 е посочено, че зурла=зурна (ако искате ще ви го сканирам и ще ви го прикачя във форума).
И не се нарича каРа, а каБа зурна (зурла) - пример. Както казва един съфорумец:
Quote
Imotko
Книги трябва да се четат, не само интернет.

Не мога да разбера защо защитавате един привнесен музикален стил. Ако кажете, че няма по-хубави песни от българските народни такива, щях да се съглася - по-хубва и мелодична от народните ни хора не съм чувал – има такива за сватби, за маса, за тъжни и весели случаи. Защо като говоря, че не харесвам чалгата излезе, че съм против българската музика. Имаме хора, естрадна, стари градски песни. Никога не съм казал и една лоша дума за тях – аз и против чалгата нямам нещо против, а съм против дъненето на чалга (вие мисля я наричате чалгия, макар, че така мисля я наричат в свъбско) съпроводено с удари на тъпан в малките часове. И аз каня гости, ама (освен на рождени дни) се съобразвам със съседите.
Иванов,
Тези Е149 не са моя прогноза, аз не съм сривльо, а реалист. След 2-3 години цените могат да почнат да се вдигат, но засега не е така. И мен ми харесваше 2007-2008 г., тъй като финансовите показатели на фирмите бяха добри, потребяваха и имаха работа за повече хора, а и всеки получаваше по-добри бонуси от работодателя си. Разбира се, че ме притеснява, това което става в страната (а и по света), но аз съм дребна рибка и не мога да променя нищо, освен да изразявам гражданска позиция и да участва в различни мероприятия (напр. протести).

Гето,
Не съм казал да слушаме хип-хоп, всеки слуша каквото му се иска. Но в космоса се носи „Излел е Дельо хайдутин”, а не „Тез червни домати” или „Погледни ме в очите”, нали?

Иванов,
За демографският срив – прогнозите, които четох 1995 сега за съжаление се очертават да са реалност (ще видим преброяването догодина). В тази връзка кой е глупакът – който отчита фактите и тенденциите, или който стои със заровена в пясъка глава и леко надупен?

За протокола - един от последните концерти, на които ходих беше в зала България със солист М. Георгиева, цигулка и диригент - Григор Паликаров. Изпълнение на Я. Сибелиус: Концерт за цигулка и оркестър и Й. Брамс: Симфония № 2. *drink1*


Апропо, да се върна на темата - вчера казаха по новоните, че тази година има 10 000 (!!!) по-малко първокласници. Незнам дали се дължи на по-ниска раждаемост или има повече циганета, които не тръгват да се учат, но и в двата случая е потвърждение на негативната тенденция за демографската картина в страната.
-----------------------------
* ZURLA *book*

From the term zurna (pers.-tur.-arab.)
German shalmai, Persian zurna, Arabic zamr, Hindustani surnai and nagasvara, Chinese so-na, Italian piffero .The zurla is an aerophonic instrument with oboe-type double reed.

The pipe is made of walnut, and the mouthpiece of barberry.

There are two main theories concerning the origin of the zurla. First, the "zurla" was brought by the Gypsies to the Balkan Peninsula from Persia. Second, the Turks brought the zurla to this area during the period of the Ottoman Empire.

However, the Macedonian zurla is connected with the Midle East. Dzhura zurla - small zurla; from the Turkish word "dzhura" - a Turkish musical instrument with two or three strings Jaram kaba zurla - medium zurla; "jaram" - medium Kaba zurla-big zurla; from the Turkish word "kaba" - rude, rough, raw, Piska, Pizga (beak) Surla, Surli, Surna, Zurna (zurla, the instrument)

Length: Small - up to 35 cm, Large- up to 60 cm. The large and small pipes have the same shape, the difference is in the number of the sound-holes (the small pipe has two holes in the front and two on both sides, the larger pipe has three holes in the front and four on both sides). The zurlas are also divided into categories of male and female, the larger zurlas are named "mashki" (male) because of the deep "pokaba" sound, and the smaller are named "zhenski" (female) because they have a clear "podzhira" voice.

The small zurlas ("dzura zurli" ) are played mostly near Gostivar and Kumanovo. The larger zurlas ("kaba zurli"winking smiley are played near Tetovo, Skopje, Veles, Prilep, Bitola and Kratovo. Besides Macedonia, this instrument was also played in Kosovo and Bosnia.




Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-09-11 14:42 от antoninus_pius.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
11-09-2010 - 15:09:30
avatar
Да се знае че и ни сме дали нещо на света.



Ни копува ни продава
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
11-09-2010 - 15:16:51
Здравей муза,
Скокът е нагоре. Това е музиката, която се прави професионално. За съжаление не съм запознат с нея, но клиповете са на световно ниво, организацията в бранша също, а очевидно и приходите.

Не е чалга, да се говори за вечен ъп, защото той има основа и по принцип е верен. Т.е. който говори за вечен ъп го прави на някаква база данни, които са обективни за почти всички държави за периоди от 10 г. например. Ипотекарите нямат никакви проблеми с имота, а с разрухата, която дойде с Бойко. Ако заплатите не бяха паднали средно 2 пъти и хората не си бяха изгубили работата щяха да си плащат масрафа. Вечният ъп не е чалга, може да е демагогия за масите и комерсиална хватка на продавачите, но не и чалга, както например Костов е демагог, царя комерсиален, а Бойко чалгаджия.

За да не влизаме в спор ще сваля на 90% от младите.

Кючекът е широко понятие. Класическият кючек, свързан с хвърлянето на гюбеци, когато танцьорките са полуголи, не е чалга, защото е за силно ограничен кръг зрители, отделни от изпълнителите. Маанетата, характерни за чалгата не са чист кючек и й дават лошият облик. А те са чалга, защото всички играят - по бъчви, маси и около масите.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
11-09-2010 - 15:41:30
Quote
др. Иванов
Здравей муза,
Скокът е нагоре. Това е музиката, която се прави професионално. За съжаление не съм запознат с нея, но клиповете са на световно ниво, организацията в бранша също, а очевидно и приходите.

Иванов, абе човеко придържай се към нещата, от които имаш поне минимално понятие, не коментирай музика и морски курорти, че се излагаш като кифладжия. Ако и от имоти разбираш толкова, това би означавало, че като споменаваш "Триъгълника", визираш онзи "срамния", дето повечето от жените в наше време го епилират.smiling smiley

Не обсъждай композитори, за които нямаш елементарна представа нито за творчеството им, нито за стила им, нито за влиянието под което са се развили, а после за това което са оказали в развитието на музиката като цяло, в каква посока са я насочили и пр. и пр. и да обясняваш, че били чалгари за времето си.*xxx*

Наистина се концентрирай изключително в-у чалгата, там не е нужно човек да има нито вкус, нито познания, да не говорим за умения.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-09-11 15:53 от BulCan.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
11-09-2010 - 16:03:03
Булкан,
Глупакът се познава по това, че не може да обори другия, а само дудне, че не разбира. Като представител на най-дивите чалгии във форума, би ли ни осветил по въпроса?
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
11-09-2010 - 16:35:11
Quote
др. Иванов
Булкан,
Глупакът се познава по това, че не може да обори другия, а само дудне, че не разбира. Като представител на най-дивите чалгии във форума, би ли ни осветил по въпроса?

Иванов, по принцип не коментирам и не водя спорове за музика във форуми (водим си ги помежду си на живо с колеги на подходящото ниво, изкуших се "да сеобадя", защото пишеш тотални дивотии), за да те оборя, трябва да ти изпиша няколкостотин страници поне, за което нито имам време, нито желание. Тези работи се учат от 6-7 годишна възраст за около 20-25 години в професионални учебни заведения - музикални училища, консерватории, музикални департаменти на университети (последните две по възможност не в БГ и при реномирани преподаватели). Прибави и доста годинки стаж по материята и вадене на хляба с това на места, където професионалният стандарт е изключително висок (свирене + над 100 "изкласили" ученици"winking smiley и ще разбереш защо не бих спорил с теб по музикални въпроси. Ако смятах, че имаш елементарен капацитет и желание да разбереш, може би бих опитал. Ти би ли обяснявал на себе си, ако беше на мое място? *xxx*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-09-11 16:36 от BulCan.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
11-09-2010 - 16:44:04
Като не знаеш го кажи с две думи! Точно в това е чалгата, да плещиш глупости без край.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.