Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ

Публикувано от peterbg 
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
10-09-2010 - 12:42:48
Mozart is the weri best chalgaman in the World ! You winn Ivanoff !
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
10-09-2010 - 12:54:34
Quote
др. Иванов
Зурлата е нещо с което свинята ходи напред, а инструментът се казва зурна.
Дали ще умре чалгата не знам, след като Моцарт е бил прочут чалгаджия.

Комунистчето започна да става съвсем неадекватно, но и не може да се очаква нещо друго от него, защото само човек с психично заболяване може да стане комунист...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-09-10 12:57 от Inform.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
10-09-2010 - 13:23:04
Quote
др. Иванов
Зурлата е нещо с което свинята ходи напред, а инструментът се казва зурна.
Дали ще умре чалгата не знам, след като Моцарт е бил прочут чалгаджия.
*sos**sos**sos**sos**sos**sos*

Never argue with idiots! They'll drag you down to their level and then beat you with experience!

Иванов,
няма да споря за Моцарт - вижда се кой е ходил на концерти само за да си пази поканите за тях. Не мога да разбера плама ви за да спорите по тема, която явно не сте в час (не искам да използвам по-силни думи). "Зурната (зурлата) е инструмент, използван в България само от ромското малцинство.".
Иванов,
имам 1 въпрос към вас - ходили ли сте на 1 концерт и да помните все още кой е взел участието в мероприятието.
Иванов,
Аз съм чел и Коранътм както и за други религии. Това прави ли ме иноверец?

Иванов,
Спирам дотук, спрете и вие, защото:
..."ако спорите с идиот най-вероятно същото прави и той". Ако продължите спорът ще докажете твърдението
С най-добри чувства *beer*
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
10-09-2010 - 18:07:18
Зурната се казва ЗУРНА, много рядко Кара Зурна. Тя е турски музикален инструмент, доколкото е бил широко разпространен в пределите на Отоманската империя, но е възможно да е много по-древен. Естествено никога не се е казвал зурла, освен от някой неграмотен циганин.

Не се спори, че Моцарт е бил един от най-изявените чалгаджии, като сигурно 90% от музиката му е чалга, музика за софра, която да забавлява хората докато ядът, пият и се веселят. Музиката са софра тук се нарича чалга, в Китай по друг начин, в Занзибар по трети, но тази музика е вечна, след като почти всички композитори са я писали, а зя някой, като Моцарт, тя е била основен източник на препитание.

С последният концерт малко ме затрудни, защото обикновенно гледах по два на седмица, но определено диригент на последните беше Клаудио Круз. Последната опера "Селска чест", по ония край й викат Кавалерия рустикана, вероятно защото са все бивши кавалеристи. Солистите бяха от Италия без Ана Паула Брунков, диригент беше Емануел Мартинез. По изключения я представиха само нея, без другият веризъм, ако въобще разбираш езика на който ти говоря.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-09-10 18:28 от др. Иванов.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
10-09-2010 - 21:06:57
avatar
Quote
др. Иванов
Зурната се казва ЗУРНА, много рядко Кара Зурна. Тя е турски музикален инструмент, доколкото е бил широко разпространен в пределите на Отоманската империя, но е възможно да е много по-древен. Естествено никога не се е казвал зурла, освен от някой неграмотен циганин.

Ама Чичко Гугъл е страхотен, а?!

Quote
др. Иванов
Не се спори, че Моцарт е бил един от най-изявените чалгаджии, като сигурно 90% от музиката му е чалга, музика за софра, която да забавлява хората докато ядът, пият и се веселят. Музиката са софра тук се нарича чалга...

Хъм, аз като съм на "софра", слушам Жан-Мишел Жар, Вангелис, Исао Томита...Хайде сега кажи, че и те са чалгаджии...

Не, другарю, просто манталитета ти е такъв - Сл. Бряг и чалгата вече са взаимно допълващи се, а чалгата в България е символ на твърде елементарна ценностна система...
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
10-09-2010 - 22:02:38
От чичко гугъл се учите вие, аз от живота. Че чалгата е инструмен ми каза концерт майстор/вари концерти/ преди сигурно 30 г., когато за пръв път чух този термин в разговор между музиканти и допълни, че най-общо под това се разбира музиката, която се свири по свадбите. Предпочитам да вярвам на него, защото е учил история на музиката в консерваторията, не че не може и да е грешал. Че зурната не е зурла знам, защото същото ми казаха на един събор в Пирин, кагото попитах дали това са зурли. А чичко гугйл твърди, че зурните били цигански.
Жан и другият циганин не са чалгаджии, защото музиката им е от друг тип. Това, че ти я слушаш на маса говори, че си прост човек, без изграден вкус. Чалгата, както е посочил някой тук е музика за веселби, музика при която много хора се събират на софра, за да се веселят с музика и танци. това, което са правили аристократите и селяните и за които е писал Моцарт. Ако те бяха с лош вкус като тебе щяха да си поръчвот погребална музика, наричана тогава реквиеми, но не са га правили, защото са били аристократи, а не простолюдие за да слушат електронна музика, докато замезват стъргана ряпа с шльокавица. В този смисъл тангото и старата градска музика не са чалга, докато мазурките, полките, повечето хора са чалга, вкл. и свирните за танци на бурета, немското клатене пред огъващи се от бира и филии черен хляб, намазани с вас и с пръжки отгоре.
Постът ти е пример за чалгата във форума, в значението което е придобила в обществото - приказки неподплатени с никакви знания. В Сл. бряг няма чалга, не защото там се скъсват да слушат Вивалди, а защото няма кой да я слуша, българите, мокедонците и сърбите са много малко, а защото все пак идват има 2-3 дискотеки, където се свири.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
10-09-2010 - 22:55:45
:} Променям си мнението за Иванов :}
Скри топката на хлапетата. Питам се, кой се оказа "идиота" в спора за чалгата и веризмите smiling smiley
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
11-09-2010 - 00:34:46
Скри я под масата, вярно. Книги трябва да се четат, не само интернет.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
11-09-2010 - 01:08:12
То, ако др.Иванов четеше книги, най-малкото нямаше да прави толкова досадни граматически грешки, повтаряйки ги - ядът (ядат), свадби (сватби).
Негова работа си е каква музика слуша, но ако наистина я чува, няма да ни поучава какъв курорт е Слънчев бряг, ами ще бяга презглава от там.
Това мнение за музиката на Моцарт го чух, почти дословно,от 23-годишния ми племенник, когато преди две години се беше върнал във ваканция от престижния Колумбийски университет. Не, че имам нещо против категорията на университета. Там преподавателите провокират студентите към нестандартно мислене, което да могат да защитят. Та по тази пързалка е пуснат и другарят.
Чудя се дали и др.Иванов слуша моцартовата чалга, догато нагъва пържолки или все пак, от патриотични подбуди, си пуска диска на някоя от силиконовите гърли?
Не ми е интересно, а и не искам да знам. Даже и не се чудя, такава е приказката.
Аз пък обичам народните песни и хора- със зурни и без зурни, но с толкова съвършен, пестелив и дълбок текст, колкото и с невероятния ритъм и мелодия.
Май имахме 14 фолклорни райна на малката ни земя - все различни. Можеш да слушаш колкото и каквото си искаш, докато си на трапеза с приятели или роднини и да ти хубаво, без да е пошло. Между другото имаме и много остроумни еротични народни песни, ама нещо не се намират лесно певци, които да ги пеят на публичните си изяви.
За втори път си позволявам коментар към пост на другаря. След първия форумният ни любимец Милко Вълков, се отказа да пише повече. Бях много рязка. Сега се постарах да не съмspinning smiley sticking its tongue out.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
11-09-2010 - 01:52:00
Отново няма как да не поздравя Др. Иванов за точното мнение*drunk*
Това с Жан и вангелис на софрата ме хвърли в оркестъра, малко болна работа ама на народ всекакъвmoody smiley

Американците си имат Хип хоп, кънтри, разни други Ел. музика тогава защо аджеба ние българите трябва да се срамиме от така наречената чалга? Какво по-хубаво нямери Антонн в хип хопа че го определи за изкуство, или кънтрито но видиш ли чалгата е простащина? Ясно е че всичко хубаво се намира извън пределите на българската етническа земя ама пък чак толкоз.

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.