Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ

Публикувано от peterbg 
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
17-03-2012 - 17:02:07
Quote
панелообитателя САХИБ
Quote
Imotko
Сахибе, комунист такъв, ако ми направите такъв данък, няма да си мръдна пръста. Веднага в сивата икономика.

Спокойто няма да стане скоро, чак 2013г. към есента. Пък и какво толкова се палиш? В цяла Европа са такива данъците , само тук плосък, като на африканерите. Виж скалата във Франция и Германия и тогава ме определяй като комунист.

Този аргумент, че в цяла Европа е така си го запази. Обясни ми , защо искаш държавата да преразпределя повече след като е доказала, че не може да го прави успешно?
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
17-03-2012 - 17:09:21
Quote
камелия
Мислиш ли, че в Европа биха имали нещо за получаване, ако даваха само 10%?
Че тамошните мангали не получават помощи?

Камелия, до скоро не беше 10%. Много бързо си забравила?

И по-хубаво ли беше тогава, нямаше улични кучета, пътищата бяха страхотни, магистралата София-Варна се строеше с темпо от 70км/годишно,
пенсионерите ходеха по круизи, направо не можеше да се вредим от тях...

Направиха го 10% и всичко спря sad smiley
:}
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
17-03-2012 - 17:14:47
avatar
Quote
Атанас Янев


Камелия, до скоро не беше 10%. Много бързо си забравила?

И по-хубаво ли беше тогава, нямаше улични кучета, пътищата бяха страхотни, магистралата София-Варна се строеше с темпо от 70км/годишно,
пенсионерите ходеха по круизи, направо не можеше да се вредим от тях...

Направиха го 10% и всичко спря sad smiley
:}

Преди 22 години съборихме из основи държавата, копахме под тях, вилняха мутри и съвсем до скоро 90% от доходите се укриваха, а хазната беше празна..............ти, това забрави ли?
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
17-03-2012 - 17:25:49
Роден съм 84, абсолютно целия си съзнателен живот съм прекарал извън комунизма, плащал съм си всеки лев данък и това, което ти казваш, е един от основните доводи защо да не се приемат споменатите от Сахиб неща - хазната ще се опразни... ти това забрави ли го?

Ти забрави ли точно защо се въведе 10те %?

Преди 89 не знам какви данъци са ви удържали, но съм сигурен, че това ви е бил най-малкият проблем.

За мен ще е проблем ако 40%+ от дохода ми реално отива за данъци и насреща получавам една празна хазна (последното го написа ти, не аз. Не мога да измисля нито един довод това да не се случи, ако ти имаш - ще се радвам да споделиш).

Не съм съгласен за това, че изкарвам повече и трябва да плащам повече от право пропорционалното на някой, който не е рискувал през живота си, не си е мърдал гъза, не разбира от нищо, не е вложил една стотинка в себе си, и буквално вълните са го лашкали напред-назад цял живот.

Сахиб, съгласен ли си да ти взимат 40% от получения наем от магазинчето ти, защото го калкулират към месечната ти заплата и влизаш в горния праг?
А съседния имот на твоя да не попада в този праг и ти да не си конкурентен с цената на наема?
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
17-03-2012 - 17:31:38
avatar
Quote
Атанас Янев

Сахиб, съгласен ли си да ти взимат 40% от получения наем от магазинчето ти, защото го калкулират към месечната ти заплата и влизаш в горния праг?
А съседния имот на твоя да не попада в този праг и ти да не си конкурентен с цената на наема?
Ако дохода ми надхвърля 15000 месечно, съм готов да давам и цялата останала печалба на държавата. За какво са ми повече от 15 000 месечно?
Ако въпроса е в прага сложете го и 30 000 месечно, въпреки, че смятам, чеза България би бил висок праг.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
17-03-2012 - 17:37:49
С други думи - ако сега някой взима 30 000 вече ще взима 18 000, защото Сахиб е решил да напълни хазната със сива икономика *angel*


Като алтернатива на скалата на Сахиб мога да посоча тази:
- до 400 лева - 0%
- до 5000 лева - 10%
- до 10 000 лева - 11%
- над 10 000 лева - 12%

Обаче Сахиб няма да е доволен, защото по този начин хазната няма да се напълни със сива икономика, дори ще се поопразни още повече winking smiley

Редакция
Не съм скръндза, бих платил и 60% от дохода ми, стига да видя воля за промяна в държавата - драстично съкращаване на бюджетниците, пренаписване от нула на образование, здравеопазване, пълна власт на КЗП, КЗК и други, от които зависи пряко живота на нормалният данъкоплатец. Дори да не се случат бързо - просто да започнат да се случват. До сега нито едно от тези неща не е започнало да се случва *huh*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-03-17 17:41 от Атанас Янев.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
17-03-2012 - 17:42:41
avatar
Quote
Атанас Янев
С други думи - ако сега някой взима 30 000 вече ще взима 18 000, защото Сахиб е решил да напълни хазната със сива икономика *angel*


Като алтернатива на скалата на Сахиб мога да посоча тази:
- до 400 лева - 0%
- до 5000 лева - 10%
- до 10 000 лева - 11%
- над 10 000 лева - 12%

Обаче Сахиб няма да е доволен, защото по този начин хазната няма да се напълни със сива икономика, дори ще се поопразни още повече winking smiley
Твойта скала е много стръмна. Не можеш да сравняваш 500лв. заплата с 5000лв. заплата. Едната не стига за нищо , другата стига за всичко , а ти и двете ги облагаш с 10%. Нямам думи. Ще ти покажа данъчни скали в нормалния свят.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
17-03-2012 - 17:46:16
Покажи ми улиците в нормалния свят, покажи ми нивото на корупция, покажи ми индекса за бизнес възможности, покажи ми училищната им база.
Може да покажеш и няколко снимки от болници по нормалния свят, от парковете им, от вело-алеите им, които се използват за паркинги, няма да откажа да ги видя отново winking smiley

Може да направиш така:
държава1: снимка1, снимка2 - прагове
държава2: снимка1, снимка2 - прагове
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
17-03-2012 - 17:46:52
avatar
Янев виж френската:

Jusqu' а; 5 963 euros : 0%
de 5 964 euros а 11 896 euros : 5,50%
de 11 897 euros а 26 420 euros : 14,00%
de 26 421 euros а 70 830 euros : 30,00%
au-del а de 70 830 euros : 41,00%



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-03-17 17:49 от панелообитателя САХИБ.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
17-03-2012 - 17:52:50
Ти виж това:
Монголия 10% (плосък)
Киргизстан 10% (плосък)
България 10% (плосък)
Грузия 12% (плосък)
Литва 27% (плосък)
Исландия 35,7%(плосък)

България=Монголия=Киргизстан *book*
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.