Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ

Публикувано от peterbg 
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
20-03-2012 - 11:16:00
Quote
javcho
Quote
панелообитателя САХИБ

Само си представяш, щото си нямаш хал - хабер от имоти. Не една къща Яворе, а три. Не в дълбокия прованс, както ти се ще, а в радиус по въздух до 40 км.
Мога да живея на 5 места в момента, като мога да избирам между 3 квартала в столицата и две места в близост до нея. А ти можеш само да рупаш водораслите в бистрото зад бара по време на почивка /ако ти разреши шефа/.

Въпросните къщи, няма как да не са порутени кочини, щом живееш в миризлива панелка в Слатина.


Блестяща логика, присъща на талантливи преводачи от английски!
Поклон *bow*
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
20-03-2012 - 11:19:30
Quote
darkside
Според меня, справедливата цена на саниран панелен апартамент 65 кв.м. към март 2012-та е не повече от 15000/20 000 евро (засега!) в зависимост от локацията в София , а в провинцията не повече от 8000/15000 евро в зависимост от града, изключвам Варна и Бургас, които скоро ще са по-предпочитани от София,

Е, Тъмньо формулира параметрите на мечтата си. Сънува покупката на двустайна панелка в София за 15 000. Засега.
Дълго ще сънува наш финансов екстрасенс, дълго.......
Приятни сънища, Тъмньо! Апропо - какво стана с мартенските 30%?
:]
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
20-03-2012 - 11:27:49
avatar
Quote
javcho
Quote
панелообитателя САХИБ

Само си представяш, щото си нямаш хал - хабер от имоти. Не една къща Яворе, а три. Не в дълбокия прованс, както ти се ще, а в радиус по въздух до 40 км.
Мога да живея на 5 места в момента, като мога да избирам между 3 квартала в столицата и две места в близост до нея. А ти можеш само да рупаш водораслите в бистрото зад бара по време на почивка /ако ти разреши шефа/.

Въпросните къщи, няма как да не са порутени кочини, щом живееш в миризлива панелка в Слатина.
Две неща защото не позна:
Тази в София ми е чисто нова на шпакловка, замаска и подпаркетно*yes*. Втората е на груб строеж, а третата строена през 90-те.
2. Има голяма вероятност панелката ми да е далеч по-немиризлива от коптора ти в Стрелбище с нереална квадратура и безумни строителни решения от мутренските години.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
20-03-2012 - 11:52:22
Quote
панелообитателя САХИБ

Тази в София ми е чисто нова на шпакловка, замаска и подпаркетно*yes*. Втората е на груб строеж, а третата строена през 90-те.
.
Ако е така, чака те мноу работа и инвестиране на пари да стане готово до ключ........
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
20-03-2012 - 12:13:21
avatar
Quote
darkside
Ако е така, чака те мноу работа и инвестиране на пари да стане готово до ключ........
Така е. Много бъхтене и влагане на средства! Смея да твърдя, че форума ми е бил доста полезен в областта на строителни решения. В отдела за строителство. Примерно за т.н. "английски двор". За покривите, за изолациите и други. В дискусията за цените само се забавлявам, щото нямам ни най-малко намерение да продавам в близките 5 години.
Всички даунъри ще Ви попитам едно: Вярвате ли, че при продължаващ спад на икономиката, в личен план ще сте в по-добра позиция да закупите след време имот?
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
20-03-2012 - 13:28:39
Quote
панелообитателя САХИБ
Всички даунъри ще Ви попитам едно: Вярвате ли, че при продължаващ спад на икономиката, в личен план ще сте в по-добра позиция да закупите след време имот?

Абсолютно, аз за последните 11 години не съм работил нито един ден за българска фирма и заплатата ми не е била в левове. Не мога да си представя как точно спадът на местната икономика би влошил позицията ми на пазара на НИ, напротив би я подобрил. Един допълнителен спад на цените от 15-20% би ме накарал сериозно да се замисля дали да не изляза на пазара на НИ в ролята на купувач.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
20-03-2012 - 13:47:01
avatar
Quote
Seira


Абсолютно, аз за последните 11 години не съм работил нито един ден за българска фирма и заплатата ми не е била в левове. Не мога да си представя как точно спадът на местната икономика би влошил позицията ми на пазара на НИ, напротив би я подобрил. Един допълнителен спад на цените от 15-20% би ме накарал сериозно да се замисля дали да не изляза на пазара на НИ в ролята на купувач.

Що не си прочетеш поста с очите на страничен наблюдател, че да видиш колко несериозно, меко казано, звучиш?
За 11 години, работейки за чужда фирма и получавайки заплата в друга валута, не си успял да се почувстваш достатъчно стабилен, че да си купиш жилище, а продължаваш да мяташ пари зад гърба си за наеми?
Да не ти плащат милиони, ама в зимбабвийски пари?
Не е лошо да се замислиш сериозно да не се излагаш така по форумите, нищо че си уж анонимен.:]
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
20-03-2012 - 13:49:03
Quote
панелообитателя САХИБ

Всички даунъри ще Ви попитам едно: Вярвате ли, че при продължаващ спад на икономиката, в личен план ще сте в по-добра позиция да закупите след време имот?
Определено да Сахибе. Намалява конкуренцията поради фалитите. За тези, които съумеят да останат в бизнеса и запазят нивата на печалба, определено ще е по-ефтино.
Инфлация има в малката кошница и горивата. Едрогабаритните стоки, колите и имотите бележат явна дефлация. Ако борда оцелее и след фалита на Португалия и Ирландия, Испания, сиреч, ако еврото не се срине спрямо другите валути, дефлацията ще се задълбочи защото липсата на кеш у широката маса хора ще доведе до още по-голямо свиване на разходите за нехранителни стоки! Парите в банките (по-голямата част) са на ограничен брой хора, примерно 5% от населението. Те са изтеглени от обръщение и вкарани в банките поради големия риск да са инвестирани в неработеща икономика. Изтеглянето им обаче, задълбочава колапса - още безработни, чакащи помощи от държава останала без приходи поради същите причини - неработещ бизнес, малко данъци!
С половинчати мерки и без тотална реформа разчупване на този порочен кръг не виждам как може да стане......или сериозна финансова инжекция, но тя ще има временен ефект ако не заработи ефективно икономиката. А риска да не заработи вече е мноу голем!
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
20-03-2012 - 13:52:47
Quote
панелообитателя САХИБ
Понеже работи барман и от време на време показва по нещо от менюто на ресторанта за да видим стандарта му /уж/ на живот.
А преди време беше снимал едно старо БМВ тройка тип акула. Виждаш ли какви работи го впечатляват.:] Лапешка работа.

Никакъв барман, а беден, бeзимотен, неграмотен, необразован, клошар.
И безработен безделник, който днес е отделил няколко часа, да разтъпче новите си лоуфъри, с цел напасване.
Времето постепенно става подходящо за такъв тип обувки, все пак.
Покрай тази тежка дейност, ми се стори много подходящо да направя малко снимки, с вложена в тях символика.

Сахибе, можеш виртуално, през монитора, чрез форума, да ми целунеш или оближеш подметките.
Смятам, че като панелообитаващ аутсайдер си изключително подходящо квалифициран, за такъв тип дейност.

Заповядай бедни панелообитателю:
[prikachi.com]
[prikachi.com]

Аз съм се излегнал на стола, с крака на бюрото и съм позиционирал подметките точно пред монитора.
Ти само се доближи до твоя монитор и започвай.
Ако искаш да ти ги снимам и отдолу, за да ти се стори по реално преживяването.

---

Дано само Imotkо(дзенята), да не ги разкритикува.
За разлика от Сахиб, разчитам поне да е чувал за GUCCI horsebit и се надявам, да прояви някаква милост.
Притеснявам се обаче, че вероятно не е чувал за Tod`s, защото мъжете в България, носещи тази марка, със сигурност не са повече от двуцифрено число. Imotko, ето това е самата марка, защото не вярвам, че само по знака Т отвън на обувката, ще се ориентираш.[prikachi.com] Моля те, не се изказвай прекалено остро и негативно, защото и клошарите трябва да имаме малко самочувствие, все пак. Не е справедливо само аутсайдери от гетата, живеещи в миризливи панелки, да бъдат най-успелите хора.
И за клошарите трябва да остане някакъв повод за гордост, след като не са собственици на панелни кимизарници.
:]



Редактиран 6 път(и).Последна редакция на 2012-03-20 14:19 от javcho.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
20-03-2012 - 13:53:11
Ако беше чела всичките ми постове, щеше да знаеш, че аз имам 2 апартамента, купени преди 2001 година. През 2007 се завърнах от чужбина с намерението да купя трети имот. Но като видях какви са станали цените на копторите ми се зави свят и реших да поизчакам. Та така се "ослушвам" вече 5-та година и въобще не съжалявам за това си решение smiling smiley
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.