Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ

Публикувано от peterbg 
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
17-03-2012 - 13:57:26
Ниските заплати могат много лесно да се излекуват, но трябва политическа воля. Проблема е че парите отиват на едно и също място.

Ако се приемат следните правила:
1. Във всяка фирма или държавно учреждение заплатите + бонусите на най-ниско платеното наето лице не може да е по-малко от най-високата такава разделено на 10.
2. Най-високата заплата + бонуси не може да е по-висока от 5 пъти средната във фирмата или учреждението.
3. Много важно !!! Годишна печалба след инвестиции по-висока от 20% от основния капитал се облага със 100% данък за горницата над 20%.
Така ,ако е реализирана 100% печалба от недвижим имот или яйца по 0.50ст. собственика ще бъде принуден да я раздаде на работещите като заплата или да бъде инвестирана.Ако не го направи държавата ще му я прибере всичко над 20%. Тук ще трябва и забрана за сделки между свързани лица , особенно със офшорки в чужбина, че много тарикат в тази държава.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
17-03-2012 - 14:08:29
avatar
Quote
Върколак
Ниските заплати могат много лесно да се излекуват, но трябва политическа воля. Проблема е че парите отиват на едно и също място.

Ако се приемат следните правила:
1. Във всяка фирма или държавно учреждение заплатите + бонусите на най-ниско платеното наето лице не може да е по-малко от най-високата такава разделено на 10.
2. Най-високата заплата + бонуси не може да е по-висока от 5 пъти средната във фирмата или учреждението.
3. Много важно !!! Годишна печалба след инвестиции по-висока от 20% от основния капитал се облага със 100% данък за горницата над 20%.
Така ,ако е реализирана 100% печалба от недвижим имот или яйца по 0.50ст. собственика ще бъде принуден да я раздаде на работещите като заплата или да бъде инвестирана.Ако не го направи държавата ще му я прибере всичко над 20%. Тук ще трябва и забрана за сделки между свързани лица , особенно със офшорки в чужбина, че много тарикат в тази държава.

Много си краен. При приемане на твоето предложение ще се увеличат печалбите в сивия сектор.
Аз предложих тази скала на пропоционално облагане , но псевдоинвесторите и срещу нея реват яко.
До 300лв.-необлагаем
От 300 до 399-5% данък
От 400 до 599- 10% + 15лв. за тези над 500лв.
От 600 до 799- 10% +20лв. за тези над 700лв.
От 800 до 999- 15% +30лв. за тези над 900лв.
От 1000 до 1499- 20% + 50лв. за тези над 1250лв.
От 1500-2499 25% + 100лв. за тези над 2000лв.
От 2500 - 3999- 30% + 200лв. за тези над 3000лв.
От 4000-7999- 35% + 300лв. за тези над 6000лв.
От 8000-14999- 40% + 400лв. за тези над12000лв.
Над 15000 месечно- 45%
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
17-03-2012 - 14:17:21
Аз говоря за вдигане на доходите, а ти за облагане. Държавен служител ли си? Поне мислиш като такъв.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
17-03-2012 - 15:25:50
Сахибе, комунист такъв, ако ми направите такъв данък, няма да си мръдна пръста. Веднага в сивата икономика.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
17-03-2012 - 16:27:06
avatar
Quote
Imotko
Сахибе, комунист такъв, ако ми направите такъв данък, няма да си мръдна пръста. Веднага в сивата икономика.

Спокойто няма да стане скоро, чак 2013г. към есента. Пък и какво толкова се палиш? В цяла Европа са такива данъците , само тук плосък, като на африканерите. Виж скалата във Франция и Германия и тогава ме определяй като комунист.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
17-03-2012 - 16:35:37
avatar
Quote
Върколак

3. Много важно !!! Годишна печалба след инвестиции по-висока от 20% от основния капитал се облага със 100% данък за горницата над 20%.
Така ,ако е реализирана 100% печалба от недвижим имот или яйца по 0.50ст. собственика ще бъде принуден да я раздаде на работещите като заплата или да бъде инвестирана.Ако не го направи държавата ще му я прибере всичко над 20%.

Това е, което държи ножицата между печалбата на предприемача и заплатата на наемника, в оптималин "разкрач".
Това е, което вдига стандарта в белите страни и пълни хазната, но дали и кога ще стане тук.....
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
17-03-2012 - 16:42:49
avatar
Quote
Върколак
Аз говоря за вдигане на доходите, а ти за облагане. Държавен служител ли си? Поне мислиш като такъв.

Такаааааа, понеже съм учител, хайде сега моето момче да видим дали си си научил домашното.
Това кой го написа:"облага със 100% данък"
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
17-03-2012 - 16:50:37
Quote
Imotko
Сахибе, комунист такъв, ако ми направите такъв данък, няма да си мръдна пръста. Веднага в сивата икономика.
+1

Един лев няма да дам повече на държавата ако и с 1 пункт ми увеличат който и да било данък.

Докато ми създава такива "условия" за бизнес, докато плащам нещо за тази "инфраструктура" - няма шанс и на стотинка повече.

Държавата като как точно ще стимулира хората да плащат 4 пъти повече за едно и също нещо?

В Европа са такива на места - но хората получават нещо срещу тях.
Тук получаваме помощи за мангали и заплати на супер неадекватна администрация, дотиране на реално частни фирми с минимално държавно участие и прочие.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
17-03-2012 - 16:57:50
avatar
Quote
Атанас Янев

В Европа са такива на места - но хората получават нещо срещу тях.
Тук получаваме помощи за мангали и заплати на супер неадекватна администрация, дотиране на реално частни фирми с минимално държавно участие и прочие.

Мислиш ли, че в Европа биха имали нещо за получаване, ако даваха само 10%?
Че тамошните мангали не получават помощи?
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
17-03-2012 - 16:59:41
Quote
панелообитателя САХИБ
Quote
Върколак
Аз говоря за вдигане на доходите, а ти за облагане. Държавен служител ли си? Поне мислиш като такъв.

Такаааааа, понеже съм учител, хайде сега моето момче да видим дали си си научил домашното.
Това кой го написа:"облага със 100% данък"

Разбирам, че като напиша думата данък и това значи , че го начислявам върху заплатата? А сега учителю да прочетеш цялото изречение. А може и да прочетеш някоя книжка, но да не е с "художественна литература" (още не мога да си обясня ащо ли са я нарекли така).
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.