Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ

Публикувано от peterbg 
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
10-12-2011 - 18:19:59
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
10-12-2011 - 18:25:36
Много си е вървежно. Слуша ли новините преди 2-3 дена в парламента с Аменда Стоянова ако не се лъжа. Затова се вдигат и възрастовите граници, голямо застаряване като цяло. Докато пенсионерите се увеличават като бройка трудоспособните намаляват поради един или друг фактор.
И за успокоение тя самата каза което и аз го вярвам, че от тук нататък ще става все по лошо.

Но погледнато от друг ъгъл ще сме нещо като страна от третия свят в почти центъра на европа, тоест за западните пенсионери ще е доста евтино да живуркат тука(страна на пенсионери)*write*.

Любимец престани да се изказваш неподготвен по темите, разбира се имотите ще падат още, ако не беше така аз самия щях да почна да строя.
Сега сме в окото на урагана, вече се чудят какво да правят, и как да залъжат обикновенния човек че няма да е валат.
В момента се извършва най големия трасфер на богатсво от низшата и средната класа към корпорациите и големите банки.*tired*
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
10-12-2011 - 18:49:33
avatar
Quote
peterbg
Затова се вдигат и възрастовите граници, голямо застаряване като цяло.
Докато пенсионерите се увеличават като бройка трудоспособните намаляват поради един или друг фактор.
И за успокоение тя самата каза което и аз го вярвам, че от тук нататък ще става все по лошо.
Но погледнато от друг ъгъл ще сме нещо като страна от третия свят в почти центъра на европа, тоест за западните пенсионери ще е доста евтино да живуркат тука(страна на пенсионери).

Положението у нас е както в много западни държави.
Нека изгоним емигрантите от Германия, Италия, ......., и - ще са по-зле от нас като средна възраст.
А може би не е лошо да станем като Флорида за САЩ - пенсионерски щат.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
10-12-2011 - 19:14:11
Quote
peterbg
Много си е вървежно. Слуша ли новините преди 2-3 дена в парламента с Аменда Стоянова ако не се лъжа. Затова се вдигат и възрастовите граници, голямо застаряване като цяло. Докато пенсионерите се увеличават като бройка трудоспособните намаляват поради един или друг фактор.
И за успокоение тя самата каза което и аз го вярвам, че от тук нататък ще става все по лошо.

Но погледнато от друг ъгъл ще сме нещо като страна от третия свят в почти центъра на европа, тоест за западните пенсионери ще е доста евтино да живуркат тука(страна на пенсионери)*write*.

Любимец престани да се изказваш неподготвен по темите, разбира се имотите ще падат още, ако не беше така аз самия щях да почна да строя.
Сега сме в окото на урагана, вече се чудят какво да правят, и как да залъжат обикновенния човек че няма да е валат.
В момента се извършва най големия трасфер на богатсво от низшата и средната класа към корпорациите и големите банки.*tired*

Брат лоша работа е че неща, които се виждат с просто око са ни привикнали някой да благоволи да ни ги съобщава по телевизора.
Човек има емоционална страна, но но не трябва да забравя, че има и рационална. При добре работещ "софтуер" между тях има баланс и рационалната страна се активира на време. Външни дразнители печелят, като успешно объркват "софтуера" за да могат да използват както намерят за добре "хардуера" за това и баланса се нарушава при по - слаби версии.
Къде го това БГ гражданско общество и що за животно е щом не може да се идентифицира.
Човека ни го казва и се обосновава в прав текст, и какво ли трябва да се случи за да намерим сили и механизъм да контролираме собствената си съдба.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
10-12-2011 - 19:29:03
Quote
jores
Quote
Lubimec13
Измислете вече нещо ново за срив, че това с демографията не е вървежно.

Тук може и да намериш доста причини

Анонс към едно смазващо интервю с холандския премиер.
"Що се отнася до причината, то тя е в неспособността ви да създадете работеща държава, устойчива държава, правова държава. Всичко това зависи не толкова от политиците, колкото от обществото. То е което търпи, толерира и издига на власт престъпници и продажници. Не е случайно, че по-голямата част от историята си, сте прекарали под робство, явно имате проблем в изграждането на силна и стабилна държава. Историята ви сочи, че вие винаги сте се деляли, независимо , че сте сложили на парламента си девиза „Съединението прави силата“. На фона на случващото се в тази сграда и в държавата ви вобще този девиз стои гротескно."

Жоре, не съм очаквал да си толкова тъп, като не ти върви бизнеса с търговете, държавата не ти е виновна.
Това "интервю" е пълна измама, как може да си представиш дори политик да говори така.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
10-12-2011 - 19:52:07
Имотко здравей,
приемаме, че съм тъп /защото не съм проверил достоверността на източника интересувайки се от съдържанието/ и не ми върви бизнеса /дано бъдеш по - щастлив/.
Бъзик лийкс са постигнали целта си и звучи абсолютно достоверно и актуално.
Би ми било интересно вместо да прочитам обидите ти да коментирам написаното, но понеже не го е изрекал холандския премиер го прави по - малко миродавно *smiley_ahh*
Но в никакъв случай, не означава, че не си го мисли и можем да приложим факта, че ни блокират за шенген при изпълнени технически изисквания. Какви ли са причините само можем да гадаем, но ако погледнем през това бъзик интервю може и да намерим някои от тях.
Въпреки, че не е много бъзикливо, евала на автора.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
10-12-2011 - 22:43:42
Какво да го коментирам, пълни глупости. Все едно чета в."Галерия" или нещо подобно.
То вярно, че нивото във форума никакво го няма, плюе се народа и държавата на поразия, ама чак дотам не сме стигнали.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
10-12-2011 - 22:54:48
Quote
jores

Бъзик лийкс са постигнали целта си и звучи абсолютно достоверно и актуално.

Въпреки, че не е много бъзикливо, евала на автора.


Само за протокола: подобен текст може да бъде оценен като "достоверен" само от хора, които нямат и най-малка представа за езика на политиците. Пак подобни хора викат "евалла на автора!". Нормално - направил ги е на идиоти, как да не му се поклонят на бъзика, основното качество на идиотизма е неспособността да осъзнае себе си!
:]
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
11-12-2011 - 00:08:36
Имотко каквото и да четеш все тая. Планът се изпълнява с пълна сила. Населението се топи като кашкавал в нагорещена фурна. Мои приятели и познати взеха да си кръстят децата с чужди имена, поне това са моите наблюдения, не искат и да чуват за б-я. 3 причини спират над 1,5 милиона българи да се върнат обратно, и това са:

Корупция по високите ешелони. Така са се оплели в далаверите си че един чист няма
Липса на каквато и да е реализация и преспектива като цяло в б-я
Масова циганизация. Шепа номади които по неофициални данни са около 1 000 000 калпака си живеят така все едно са си още в 18-ти век и не искат да се интегрират в 21-ви век

Темата е за демографски срив но ще вметна нещо друго. Ако Германия и франция не си изиграят картите както трябва ще видим намаляване на еврото до един долар за евро. Допълнително ще продължава да се увеличава безработицата, инфлацията на продукти, услуги и стоки свързани с енергийните ресурси ще продължават да се увеличават с почти 2 цифри на годишна база. В момента дават малко въздух на пазарите с отрицателните си лихви, но няма да е за дълго. След още 3 години цените на повечето стоки ще са се повишили поне двойно от 2008 година но дали заплатите ще са ги последвали или не, как това ще се отрази на цените на имотите.

В лонодн например имаше и все не се е спукал балона, но тук се наблюдават два процеса които в българия ги няма. Тук например цените се вдигнаха двойно от 2000-2006 но нямаше презастрояване което виждаме в софия. Другото което се наблюдава в ЮК е прилив на емигранти които в кратък план спасяват нещата с пенсиите. Повечето Мигранти са в работна възраст. Прожекциите показват, че до 2050 мисля беше ЮК ще бъде 70 000 000,сега е около 61 000 000. България от другата страна се смята че ще падне до към 5,5 милиона до 2050 година.

Все си мисля че много хора тук в форума нямат здрава логика за събитията и бъдещето за такива хора няма да е весело, за което много сори.

Имам един въпрос. Ако построим още 1000 000 апартамента в големите градове следващите 10 години при положение и че сега си имаме пре пре пре достатъчно и при положение че населението се стопява ще се вдигнат ли "рязко" цените на имотите?
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
11-12-2011 - 11:01:02
Quote
ivorad
Quote
jores

Бъзик лийкс са постигнали целта си и звучи абсолютно достоверно и актуално.

Въпреки, че не е много бъзикливо, евала на автора.


Само за протокола: подобен текст може да бъде оценен като "достоверен" само от хора, които нямат и най-малка представа за езика на политиците. Пак подобни хора викат "евалла на автора!". Нормално - направил ги е на идиоти, как да не му се поклонят на бъзика, основното качество на идиотизма е неспособността да осъзнае себе си!
:]

Колега /по форум/ поради лъжливия език на политиците премълчаващ, заобикалящ и втълпяващ на тези със сбъркан соифтуер колко сме добре и по - добре не можем да бъдем, а и трябва да целуваме ръка от благодарност сме последна дупка на кавала. Идиот се чувствам цялата 2011 заради обема платени данъци с надеждата, че нещо ще се случи. Е 2012 със сигурност няма да се чувствам идиот, а оценките на незнайни герои от измисления форумен свят са лек дразнител на общия фон.
Предлагам на всеки харесващ соса в който е натопен да го поддържа със собствени средства. да изкупува имоти и да поддържа пазарните нива, да създава работни места и да пълни хазната и да не бъде идиот :] а да се чувства патриот.
Факт е че мислещите хора се изнесоха, факт е че много мислещи хора ще отидат в цивилизования свят идните години.
Идеята да си гледаш децата в страна в която масово хората стават членове на дадена политическа сила за да бъдат назначени на работа не заради качествата и способностите им а заради подкрепата им за силния на деня уврежда гена на собственото ти бъдеще, е аз не искам да увреждам децата си и подготвям евакуация.

Ето един цитат от уважаван автор /световно признат/:

"Наблюдавайте парите. Парите са барометър за достойнствата на обществото. Когато видите, че покупко-продажбите се извършват не със съгласие, а по принуда; когато видите, че за да произвеждате, ви е нужно разрешението на някой, който не произвежда нищо; когато видите, че парите се стичат при онези, които търгуват не със стоки, а с влияние; когато видите, че някои хора стават по-богати чрез подкупи и облагодетелстване, отколкото чрез работа, вашите закони не закрилят вас от тях, но закрилят тях от вас; когато видите корупцията да се възнаграждава, а честността да се превръща в саможертва - тогава трябва да знаете, че обществото ви е обречено."

Айн Ранд

Да не е много черногледо но цените следващите неопределен брой години са надолу. Колко еми колкото загубено е обществото ни разбира се.
Неспособни сме да създадем работеща държава в наша полза, и докато това не се случи няма как да има естествен пазарен ръст на цените.
Нали се сещате, че като най бедни ще търпим най - много загуби. Като най - корумпирани в ЕУ хората едва ли в в масовата си част ще се обогатят.
Не е изключено да им се подготви и някакво обиране на кашетата, ако нещата тръгнат на зле в съюза, защото няма да има пред кой да се пази поведение.
Аз само стискам палци в личен план да си избутам проекта да не се окаже, че и евросредствата ще хванат крака в посока да закрепят бюджета на най - бедната страна, с най - нискокачествен начин на живот в съюза.

Имотко може да не коментирате достатъчно е да затворите поста ми с това, че съм тъп идиот и без това на друго май не сте способни.
Хубав ден winking smiley
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.