Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ

Публикувано от peterbg 
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
15-05-2011 - 12:06:21
avatar
Quote
Imotko
Грийнбуле, стига си си писал и си си отговарял сам. Спри се за малко. И сто ника да ползваш, цените няма да станат по 250.

Хахаха, виждам съселите са наизскачали из подвижните си недвижими дупки и ни обясняват колко е изгодно да си купиш жилище на 800 евро с мазето, стените и идеална част от спирката на автобуса!
А най-смешното е, че вече с години повтарят една и съща чалга-манипулация: „ако не си купиш скъпо жилище значи си евтин боклук“.

Ххахахааа !!! Аз на тоя етап не виждам основание за цена от над 600 лв на квадрат в София. Лева, не евро, да е ясно. Всичко нагоре са остатъци от балона, блянове на брокерчета или жалък опит на прецаканите да си върнат част от загубата.
Imotko , много неща са зле в София. Когато купуваш жилище, смяташ и други неща. Ето какво виждам аз, пък ти ми кажи, че не е вярно. Излизам от вкъщи - първото, на което стъпвам е плюеща плочка. Тротоара до работата ми е почти целия разбит. Аз лично проблеми с паркирането нямам, щото ходя пеша, но проблема е сериозен. Градски транспорт на практика няма. Като се наложи да запишеш детето си на детска градина, виждаш, че то се състезава по независещи от теб критерии с още 15 деца за едно място, т.е., шанса ти е минимален. Възможностите за професионална реализация са силно ограничени, при все, че са най-добри в страната. Истината е, че тук не можеш да получиш добро образование, не можеш да получиш добра следдипломна квалификация, не можеш да работиш на място, което ще ти даде нужната професионална насоченост, мотивация и квалификация. Сигурноста в града става все по-зле. Културните мероприятия, при все че се подобриха, все още са твърде далеч от нормалните за европа, все пак, тук концерт на Роксет е събитие. Когато тръгнеш да се пенсионираш ще видиш, че парите не ти стигат за нищо, а градската среда е напълно непригодна за затрудненото ти придвижване - не можеш да се качиш в трамвай, не можеш да ходиш по улиците.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
15-05-2011 - 12:18:25
Quote
Imotko
Грийнбуле, стига си си писал и си си отговарял сам. Спри се за малко. И сто ника да ползваш, цените няма да станат по 250.

хахах интересно. не разбрах кое е вторият ми ник. Камито, не знам дали за теб намеква, ама наистина постовете ти ме кефят. Явно нетърпимостта към селянията, простотията и мизерията не са все пак толкова слабо разпространени, след като виждаш хлопащата плочка пред блока си. Хората тук имат слепота за нея и за нея и за кучешкото изпражнение, и за порутените фасади и градинките превърнати в сметища и за тобичките по дърветата дори отбелязваш и за достъпността на градската среда. Всеки който отиде в чужбина пита защо там има толкова инвалиди. Има ги и тук, ама прекарват живота си вкъщи. Тъжно. Едни ще го видят други не, а и да го видят трябва да го осъзнаят, а за да до осъзнаят, трябва да мислят, което вече си е голям напън. Имотко ще има все по-голям проблем. След някоя и друга година, ще ме обвини, че са останали само той и камалия и др. Иванов, а аз пиша от името на всички останали с различни никове. А бе лъсва си голата истина.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
15-05-2011 - 14:42:34
E, не ви разбрах и "двамата" какво точно искате да кажете. Че понеже хлопа плочката, трябва да ви продам нещо си без пари, аз или някой друг. Или че в България не ви стават нещата. В другите държави да не ви дават пари без да работите, или да ориентират цените на имотите по доходите на най-бедните???
Ами изнасяйте се, какво сте се разпищели по форумите. Тука да си остане, който може да се справя и готово.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
15-05-2011 - 22:26:26
avatar
На прост език казано - тоя отрасъл - имотите, който е пръв и за надолу, и за нагоре, още се смъква. Краят на кризата се отлага, Бойко става кандидат за президент по обясними причини. Въпосът е: Къде е дъното? Някой усеща ли го, за да стъпим на твърдо?!
Хората са го написали - атрактивна цена. Желаещи явно има, но не и на цените на офертите по сайтовете. Който търси, да си устоява правата и да не слуша приказки от типа "имотите ще свършат утре ..", понеже за продаване явно има предостатъчно. *yes**ok*
Не се заблуждавайте, наемите и цените на НИ ще падат още с много, но за сметка на това продължително време, докато стигнат реалните си нива.
Безплатният обяд наистина свърши - за продавачите и наемотадетелите, баламите дето кихаха пачки - също. *beer*
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
15-05-2011 - 22:52:26
Така си мислиш само, че има много за продаване.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
16-05-2011 - 07:14:14
avatar
Quote
Imotko
Така си мислиш само, че има много за продаване.
А ако не знаеш, да те светна, че кризата в Европа и САЩ свърши преди повече от година. Тук обаче говорим за жилища, които се търсят на 99% от българи.За мен това означава, че строителните фирми, които строят със собствени или на конкретен инвеститор пари, са приблизително 20% или по-малко в сегашната ситуация. Останалите вземат кредити от банка и изплащат лихва. Само че, сега е пълно с новопостроени сгради, които строят празни и си чакат новите собственици. И тъй като в България кризата ще продължи, а банките вече няма да отпускат луди пари на Сульо и Пульо и така изкуствено да надуват балона на спекулата, цените на имотите имат само една посока: НАДОЛУ!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-05-16 07:40 от Камито.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
16-05-2011 - 09:00:51
В края на 2005г.:
- населението на възраст над 19 години, което не е пенсионери, беше 3,859,208 души
- кредитите (общо жилищни и потребителски) на стойност над 10 хиляди лв. бяха 125,313
Тоест съотношението (между броя на кредитите и населението на възраст над 19 години, което не е пенсионери) беше 3.25%.


В края на 2008г.
- населението на възраст над 19 години, което не е пенсионери, беше 3,938,852 души
- кредитите (общо жилищни и потребителски) на стойност над 10 хиляди лв. бяха 353,303
Тоест съотношението (между броя на кредитите и населението на възраст над 19 години, което не е пенсионери) беше 8.97%.


В края на 2010г.
- населението на възраст над 19 години, което не е пенсионери, беше 3,892,642 души
- кредитите (общо жилищни и потребителски) на стойност над 10 хиляди лв. бяха 380,541
Тоест съотношението (между броя на кредитите и населението на възраст над 19 години, което не е пенсионери) беше 9.78%.


[www.nsi.bg]
[www.bnb.bg]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-05-16 09:02 от Inform.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
16-05-2011 - 20:05:46
Quote
Камито
Quote
Imotko
Грийнбуле, стига си си писал и си си отговарял сам. Спри се за малко. И сто ника да ползваш, цените няма да станат по 250.

Хахаха, виждам съселите са наизскачали из подвижните си недвижими дупки и ни обясняват колко е изгодно да си купиш жилище на 800 евро с мазето, стените и идеална част от спирката на автобуса!
А най-смешното е, че вече с години повтарят една и съща чалга-манипулация: „ако не си купиш скъпо жилище значи си евтин боклук“.

Ххахахааа !!! Аз на тоя етап не виждам основание за цена от над 600 лв на квадрат в София. Лева, не евро, да е ясно. Всичко нагоре са остатъци от балона, блянове на брокерчета или жалък опит на прецаканите да си върнат част от загубата.
Imotko , много неща са зле в София. Когато купуваш жилище, смяташ и други неща. Ето какво виждам аз, пък ти ми кажи, че не е вярно. Излизам от вкъщи - първото, на което стъпвам е плюеща плочка. Тротоара до работата ми е почти целия разбит. Аз лично проблеми с паркирането нямам, щото ходя пеша, но проблема е сериозен. Градски транспорт на практика няма. Като се наложи да запишеш детето си на детска градина, виждаш, че то се състезава по независещи от теб критерии с още 15 деца за едно място, т.е., шанса ти е минимален. Възможностите за професионална реализация са силно ограничени, при все, че са най-добри в страната. Истината е, че тук не можеш да получиш добро образование, не можеш да получиш добра следдипломна квалификация, не можеш да работиш на място, което ще ти даде нужната професионална насоченост, мотивация и квалификация. Сигурноста в града става все по-зле. Културните мероприятия, при все че се подобриха, все още са твърде далеч от нормалните за европа, все пак, тук концерт на Роксет е събитие. Когато тръгнеш да се пенсионираш ще видиш, че парите не ти стигат за нищо, а градската среда е напълно непригодна за затрудненото ти придвижване - не можеш да се качиш в трамвай, не можеш да ходиш по улиците.

Камито, заключението ми е че си откровен комплексар и неудачник. Тровиш форума, а вероятно и семейството си , ако го имаш*pardon*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
16-05-2011 - 22:20:10
avatar
Quote
Камито

Ххахахааа !!! Аз на тоя етап не виждам основание за цена от над 600 лв на квадрат в София. Лева, не евро, да е ясно. Всичко нагоре са остатъци от балона, блянове на брокерчета или жалък опит на прецаканите да си върнат част от загубата.
Imotko , много неща са зле в София. Когато купуваш жилище, смяташ и други неща. Ето какво виждам аз, пък ти ми кажи, че не е вярно. Излизам от вкъщи - първото, на което стъпвам е плюеща плочка. Тротоара до работата ми е почти целия разбит. Аз лично проблеми с паркирането нямам, щото ходя пеша, но проблема е сериозен. Градски транспорт на практика няма. Като се наложи да запишеш детето си на детска градина, виждаш, че то се състезава по независещи от теб критерии с още 15 деца за едно място, т.е., шанса ти е минимален. Възможностите за професионална реализация са силно ограничени, при все, че са най-добри в страната. Истината е, че тук не можеш да получиш добро образование, не можеш да получиш добра следдипломна квалификация, не можеш да работиш на място, което ще ти даде нужната професионална насоченост, мотивация и квалификация. Сигурноста в града става все по-зле. Културните мероприятия, при все че се подобриха, все още са твърде далеч от нормалните за европа, все пак, тук концерт на Роксет е събитие. Когато тръгнеш да се пенсионираш ще видиш, че парите не ти стигат за нищо, а градската среда е напълно непригодна за затрудненото ти придвижване - не можеш да се качиш в трамвай, не можеш да ходиш по улиците.
[/b]

Ха,ха,ха!
На кривата ракета, Космоса й пречи.:]
Това виждам аз, и го казвам по- интелигентно, но всеки знае как звучи в оригинал.
На теб, сигурно и майка ти, и баща ти са ти виновни, че не са те родили на друго място, че не са ти осигурили тлъста сметка в банката, и собственост, на която да плащат разноските.
И тъпият шеф ти е виновен, че кола нямаш, щото не те " оценя" по достойнство.
Ама, навън също не смееш да отидеш, нито да учиш "вишо", нито да се сдибиеш с добра следдипломна квалификация.
Щото бачкането и ученето не са като писането по форумите под няколко ника и философстването по теми, от които понятие нямаш.:]:}
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
16-05-2011 - 23:05:51
avatar
Quote
камелия
Quote
Камито

Ххахахааа !!! Аз на тоя етап не виждам основание за цена от над 600 лв на квадрат в София. Лева, не евро, да е ясно. Всичко нагоре са остатъци от балона, блянове на брокерчета или жалък опит на прецаканите да си върнат част от загубата.
Imotko , много неща са зле в София. Когато купуваш жилище, смяташ и други неща. Ето какво виждам аз, пък ти ми кажи, че не е вярно. Излизам от вкъщи - първото, на което стъпвам е плюеща плочка. Тротоара до работата ми е почти целия разбит. Аз лично проблеми с паркирането нямам, щото ходя пеша, но проблема е сериозен. Градски транспорт на практика няма. Като се наложи да запишеш детето си на детска градина, виждаш, че то се състезава по независещи от теб критерии с още 15 деца за едно място, т.е., шанса ти е минимален. Възможностите за професионална реализация са силно ограничени, при все, че са най-добри в страната. Истината е, че тук не можеш да получиш добро образование, не можеш да получиш добра следдипломна квалификация, не можеш да работиш на място, което ще ти даде нужната професионална насоченост, мотивация и квалификация. Сигурноста в града става все по-зле. Културните мероприятия, при все че се подобриха, все още са твърде далеч от нормалните за европа, все пак, тук концерт на Роксет е събитие. Когато тръгнеш да се пенсионираш ще видиш, че парите не ти стигат за нищо, а градската среда е напълно непригодна за затрудненото ти придвижване - не можеш да се качиш в трамвай, не можеш да ходиш по улиците.
[/b]

Ха,ха,ха!
На кривата ракета, Космоса й пречи.:]
Това виждам аз, и го казвам по- интелигентно, но всеки знае как звучи в оригинал.
На теб, сигурно и майка ти, и баща ти са ти виновни, че не са те родили на друго място, че не са ти осигурили тлъста сметка в банката, и собственост, на която да плащат разноските.
И тъпият шеф ти е виновен, че кола нямаш, щото не те " оценя" по достойнство.
Ама, навън също не смееш да отидеш, нито да учиш "вишо", нито да се сдибиеш с добра следдипломна квалификация.
Щото бачкането и ученето не са като писането по форумите под няколко ника и философстването по теми, от които понятие нямаш.:]:}

Камелия определено има някаква сериозна семейна драма с децата си :}

Собствените проблеми постоянно се опитва да прехвърли на случайни хора по форумите. На всеки му обяснява за "мама и тате". Камелия, какво става, децата ти недоволстват от панелката в Люлин, детската стая, от това, че краката им стърчат от детския креват ли (твои думи към greenbul)?

Ще се пукнеш от завист и яд, препоръчително е да не отваряш форума повече - концетрирай се върху готвенето и хапчетата.


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.