Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ

Публикувано от peterbg 
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
18-05-2011 - 11:19:36
avatar
Quote
Камито

Ааа, всичко ми стана ясно сега - , да изпушим Лулата на Мира .По-добре на сергията ,малко пари ,но спиш спокойно и не се оглеждаш всеки път ,когата се прибираш у дома в Люлин ,дали някой излъган купувач не те чака ...
Ето един виц за теб :
" Влиза клиент в канибалски ресторант. Сервитьорът му носи менюто. Човекът чете: „Мозък от физик - 10 цента; Мозък от математик - 15 цента; Мозък от инженер - 30 цента", и така нататък. Стига до края на менюто. Там пише: „Мозък от брокер - 1000 долара". Клиентът учудено пита сервитьора: „Тази цена за брокерите защо е толкова висока? Сигурно е някаква грешка." „Не е грешка - отговаря му сервитьорът. - Знаете ли колко брокери трябва да убием, за да съберем мозък за една порция?"

Съвсем изтрещя и ти- като останалите от отбора ви, ама това се очакваше.
Да пишеш под няколко ника и сам да си отговаряш, не е лесно.:]
Нито като латерна да каканижеш едно и също.:]

Ама, ти пАри под лъжичката, че се нагушихме по време на бума, а?
А ти и сие, дето мозъците ви много струват, рИвете по форумите, че всичко ви е скъпо, та ще си седите цял живот под наем.:]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-05-18 12:11 от камелия.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
18-05-2011 - 11:56:01
Quote
Камито
Ето един виц за теб :
" Влиза клиент в канибалски ресторант. Сервитьорът му носи менюто. Човекът чете: „Мозък от физик - 10 цента; Мозък от математик - 15 цента; Мозък от инженер - 30 цента", и така нататък. Стига до края на менюто. Там пише: „Мозък от брокер - 1000 долара". Клиентът учудено пита сервитьора: „Тази цена за брокерите защо е толкова висока? Сигурно е някаква грешка." „Не е грешка - отговаря му сервитьорът. - Знаете ли колко брокери трябва да убием, за да съберем мозък за една порция?"
Готин виц, ще го запазя в колекцията :]
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
18-05-2011 - 18:12:42
avatar
Определено ще се запомни.
Само да не го свият от "Комиците", че нещо брокерите на имоти им станаха любимци в скечовете winking smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
18-05-2011 - 18:45:35
Абе вие да не сте 20-ина годишни бавноразвиващи се пикльовци, защото тоя виц е на 100 години. Оригиналът е с мозък на милиционер.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
18-05-2011 - 18:48:38
avatar
Quote
Imotko
Абе вие да не сте 20-ина годишни бавноразвиващи се пикльовци, защото тоя виц е на 100 години. Оригиналът е с мозък на милиционер.

Е, ти какво искат от Камито, дето един ник не може да си съчини, цял виц да измисли?:]
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
18-05-2011 - 20:02:51
avatar
Ами те милиционерите се преквалифицираха на бльокита бре Идиотко, то се иска особенно ниво на изпростяване, за да може без капка угризения на съвеста да кажеш на черното - бяло. Таман като за твоето ниво на схватливост си е вица, че както си зациклил напоследъка, спасение за тебе явно няма.
Гледам, че и кака Ками го е харесала - ех, спомени, спомени-и-ии winking smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
19-05-2011 - 03:19:41
avatar
Quote
камелия

Е, ти какво искат от Камито, дето един ник не може да си съчини, цял виц да измисли?:]

Ти може да си излязла от село, но то от теб НИКОГА! - Дори и да живееш в града, от далече си личи селското в тебе скъпа..

:loveu:*rose*
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
19-05-2011 - 03:26:07
avatar
Quote
Imotko
Абе вие да не сте 20-ина годишни бавноразвиващи се пикльовци, защото тоя виц е на 100 години. Оригиналът е с мозък на милиционер.

Imotko ,ето един по-сложен виц , така че ,ако не го разбереш... питай :

"Човек, летящ на въздушен балон, установил, че се е загубил. Той се спуснал по-ниско и забелязал на земята човек. Спуснал се още и се обърнал към него:
- Простете, можете ли да ми помогнете? Аз се разбрах с един клиент да се срещнем още преди час, но не знам къде се намирам сега.
- Вие се намирате на въздушен балон на 3 метра от повърхността, между 40 и 42 градуса северна ширина и между 59 и 60 градуса западна дължина.
- Вие сигурно сте валутен анализатор?
- Да, как се досетихте?
- Вие ми дадохте абсолютно точен отговор, но аз нямам никаква представа какво да правя с тази информация и все още съм се загубил.
Откровено казано, вие с нищо не ми помогнахте.
- А вие навярно сте брокер на недвижими имоти?
- Да, и как се досетихте?
- Ами не знаете къде се намирате и накъде отивате. Издигнали сте се до тук благодарение на въздух под налягане. Дали сте обещание, което нямате представа как да изпълните, и очаквате хората, стоящи по-ниско от вас, да решат вашите проблеми. И накрая, намирате се в същото положение, в което бяхте преди да ме срещнете, но неизвестно защо, за него се оказах виновен аз."
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
19-05-2011 - 18:43:34
avatar
Quote
камелия

Е, ти какво искат от Камито, дето един ник не може да си съчини, цял виц да измисли?:]

Quote
Камито
Ти може да си излязла от село, но то от теб НИКОГА! - Дори и да живееш в града, от далече си личи селското в тебе скъпа..

:loveu:*rose*

Селско- градско, но ник сама си измислих, при това, само с него си пиша.
А ти не само открадна моя, но си се раздвоил и разтроил, че и си контактуваш с другите си " аз", скъпа.......
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
20-05-2011 - 06:52:57
avatar
Quote
камелия
Quote
камелия

Е, ти какво искат от Камито, дето един ник не може да си съчини, цял виц да измисли?:]

Quote
Камито
Ти може да си излязла от село, но то от теб НИКОГА! - Дори и да живееш в града, от далече си личи селското в тебе скъпа..

:loveu:*rose*

Селско- градско, но ник сама си измислих, при това, само с него си пиша.
А ти не само открадна моя, но си се раздвоил и разтроил, че и си контактуваш с другите си " аз", скъпа.......
След това малко лирично отклонение ,да се върнем при имотите . Камелия, помисли върху следният икономически казус - надуването на пазара на имотите чрез балон-кредитиране доведе до неговото логично спукване, по света и у нас. Сега се увеличава ипотечното кредитиране, без да се увеличава потенциалното търсене - нов балон - "презаписване" на ипотеки, отчаяни опити на банки и техните инвестиционни дружества да си разиграват търгове и като няма кой да купи по обявената цена - обратно сами да си откупуват ипотеките. И второ - кой точно от следните фактори върви нагоре, че да дръпне пазара на жилищните имоти - бр. население, % на заетите жилища, платежоспособно търсене/стандарт на живот, инфраструктура, доходи, уникална локализация /каквито без съмнение са градове като Прага, Виена и др./.
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.