Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ

Публикувано от peterbg 
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
28-11-2010 - 00:21:12
Аз ли да кажа? Аз чувам само едно хленчене колко цигани имало, колко се множали и как единственото спасение е еднопосочния билет. Не съм видял и помен от някакъв опит да се намерят някакви мерки. Признавам си, че не съм чел цялата тема, ако има нещо подобно добре, ама се съмнявам малко. това да го кажеш на някой чужденец има да се чуди и мае как може някакви 10% от населението да правят на луди останалите 90% и чак да мислят за емиграция. Навсякъде си има малцинства, ма не съм чувал някой да емигрира щото в държавата му имало пакита, или черни, или индийци, или незнам кви си там. А джипсита има на много места в европа, ама пак не съм чул някой да се маха само заради тях. И защо само тук така се множат? Ами щото на наш Пешко му е все едно, купува си еднопосочния билет и проблема за него е решен. Ей това е манталитета на българина - като има проблем секи гледа да се измъкне по терлички и на сухо и да чака нещата да се оправят сами. И айде да не споменавам защо циганите са толкова толерирани от държавата - че къде ще намериш гласоподаватели дето срещу 2-3 кИфтета дават гласа си за когото им кажат? Обаче наш Пешко не гласува - той стои над всичко това и за него е унижение да се разходи до изборната урна и да си пусне гласа
Jim
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
28-11-2010 - 01:15:09
Съгласен съм с всичко, което казваш, аз винаги гласувам, а и цялото ми семейство. Но това не променя фактите - циганите се увеличават, българите намалят. И за 20 г. като не се вземаха никакви мерки (и сега не виждам да се прави нещо) срещу тези варвари, започвам и да разбирам тези, които им писва и предпочитат самолета - все пак имаме само един живот. Да не говорим за малоумните пенсии по селата, които не са ходили никъде през живота си и знаят единствено да гласуват за БСП, независимо от огромните кражби при обществените поръчки. И положението като цяло се влошава, не само демографски.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
28-11-2010 - 02:28:50
Абе перо ти наистина не си чел темата, аз не хленча а работя по въпроса усърдно. За да вземеш статут на запад са ти необходими доста години,пари и документи за доказване на някои неща,аз съм го направил, това че не съвпада с твоите виждания за правене на нещо по въпроса си е твой проблем. Не го правя толкоз за мене колкото за тези след мене, поне да не ме псуват като родител,недай си б..же. Гласувал съм миналата година и спечелихме, и не щото ги харесвам просто гласувах за да не се получи пак някоя мощна коалиция както преди, силно против дпс съм, и останалите не ми харесват, имам някакво инфо за ББ но тук не му е мястото. Дори да реши да направи нещо силите на претегляне са други,не ме питай че темата е дълга и няма нищо общо с демографията. Опитваш се да завъртиш темата към нас, а аз вече писах НАС да се отпишем, поне тези след нас да имат шанс. Проблема за сега само ескалира. За да не си мислиш че такива като нас хленчат ще ти кажа само че има един вариант който не е крайно решение но е все пак някакво решение и това е да направят система през която да можем да гласуваме чрез пс-тата. Над 1,5 милиона Българи живеят зад граница. ако даде ясна визия какво смята да прави с бай мангал и това съвпада с визията на тези зад граница ще спечели много гласове, освен тези които ще спечели вътре в страната, ще има тоест масивна подкрепа. За сега не виждам нещо да се оправи,единственото което правят е да обслужват определени интереси на олигархията в столицата, помпане на капитали в столицата а другите да го ду.ат. Аз между другото говоря за след 5-10 години, надявам се да греша и това което пиша да не се сбъдне.

Което имах предвид миналия пост е това че да се оправят нещата или да се изяснат предолно към тяхното падение надолу са необходими 5-10 години, това е достатъчно време за плана Б, гласувайте но и работете по план Б, щото ако се объркат нещата майката българия няма ви помогне кой знае колко и тези след вас ще ви проклинат до гроб. Ако някой играе шах ще знае че винаги се играе с няколко хода напред, имайте поне 1 напред. Когато си създадете възможности за избор е много по лесно да изберете 1 от вариантите отколкото ако очаквате че като пуснете една бюлетина на всеки 4 години и всичко е ок.

Има една приказка. Помогни си сам за да ти помогне и Господ,все пак е само приказка ама се замислете сериозно, аз това го направих преди 10 години.

С написането не искам да обидя никой, просто съвет даден след 21 години преход*pardon*
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
28-11-2010 - 07:49:47
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
28-11-2010 - 08:50:20
Потресаващо. ПОТРЕСАВАЩО!!!
Днес манагасарът е обрал нивата на човека. Обрали са труда му. Обясняват половин чувал бил само.
Утре когато манасарът се настани в апартамента ви в Обеля, ще обясни, че само една гъсуниера си е взел.
Струва ви се невероятно? Ще направя снимки как мангасарите са се сдобили с къщи в Моерно предградие.
Това което ви се струва невероятно, вече е започнало.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
28-11-2010 - 17:32:26
Quote
greenbul
Потресаващо. ПОТРЕСАВАЩО!!!
Днес манагасарът е обрал нивата на човека. Обрали са труда му. Обясняват половин чувал бил само.
Утре когато манасарът се настани в апартамента ви в Обеля, ще обясни, че само една гъсуниера си е взел.
Струва ви се невероятно? Ще направя снимки как мангасарите са се сдобили с къщи в Моерно предградие.
Това което ви се струва невероятно, вече е започнало.

Да, наистина е неприятно да се самонастаняват. Но ако утре цените паднат наполовина, или до прословутите 149Е, тогава сигурно много по лесно ще могат да съберат пари и да си го купят съвсем законно. И ще си е вече съвсем редовен собственик
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
28-11-2010 - 17:38:15
avatar
ши купи мангала... защо да купува, като може без пари?
и 3000 евро да е квадратя и 159да е, знаеш ли колко го вълнува бай мангал олко е квадрата в софия ?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
28-11-2010 - 17:46:01
Може докато го изхвърлят оттам. Ама ако е собственик не могат да го барнат
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
28-11-2010 - 18:49:15
avatar
Циганите не са прости - нема да дадат и 149 евро за квадрат!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
28-11-2010 - 19:20:24
Никъде в София, даже и в баш центъра на циганията не можеш да намериш по 149Е. Е кат са толкоз хитри циганите да живеят без пари що и при тях няма такива цени? Секи щеше да се е изнесъл и продал досега и щеше да се е нанесъл някъде безплатно щом е толкова лесно
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.