Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ

Публикувано от peterbg 
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
21-09-2010 - 23:51:04
В зората на демокрацията се търсеха много капитани за работа в чужбина. Говорихве с един защо не направят разширен прием, а кандидатите да си плащат, защото ще знаят, че после ще взимат по 4-6 хил. долара и той отговори - "до 50 годишни трябва да си плащат обучението, имаш ли представа колко струва един един капитан на кораб"? Жорж Ганчев каза едно умно нещо: Бедна България изнесе образование за 50 милиарда долара. Щерката е химичка и започна да си търси тези дни работа. Сега в кризата ако й дадат 1000 лв. ще се радва. В Бразилия заплатата е 3500 долара, мо за да станеш магистър по химия трябва да задлъжнееш до ушите и поне 15 години да си плащаш заемите. Навсякъде по света като завършиш медицина избиваш разходите като станеш на 40-45 г. Тука завършваш, като половината време стачкуваш, защото ти искали 3000 лв. на година, държавата се набутва със 100 бона за тели и ти веднага си биеш камшика за чужбина и започваш да пишеш каква кочина е България и как не се грижи за младите.
Затова:
Плащането на данъци и безнравствено и престъпление към Отечеството, международното положение и прогресивното човечество. Всеки съвестен платец - в затвора! Нито искам от държавата нещо, нито искам да давам, защото аз не давам на държавата, а на такива хрантутници. В Америка няма проблеми с нищо, защото който работи живее, който не работи мре. Ако се въведат тук американските закони въпросът с малцинството ще се реши за 40 дни, колкото може да се живее без храна. Който иска да учи плаща след 8-ми клас, като искаш висше - както беше при осмият мъдрец, Тошо Велики, работиш определен брой години или за да ти заверят дипломата за чужбина си плащаш образованието, а не държавата да краде от др. Иванов, защото утре ако остана без пари нито един от тези келеши дето са ми на гърба няма да се бръкне да ми плати разходите за весел и греховен живот.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
22-09-2010 - 00:43:57
Quote
Geto
Practice What You Preach!!! Толкоз ли те развълнувах, че не намери думи да се изразиш на български:}

мога да се изразявам както си искам, но това не е по същество

Quote
Geto
Иванов Ви го казва ама нещо никак не ви се ще да го приемете. Например институтът за медицински сестри работи САМО за ИЗНОС. Това допустимо ли е при вас?
Не, не е допустимо, защото хората инвестирали в образованието си получават достойно отношение и заплащане.
За образованието дето другаря ни бил платил - и моите родители са работили в БГ и са ми плащали образованието.

Quote
Geto
Социалните пенсии на всякъде по света са мизерни, включително и "социална" Канада. Ако иоскаш висока пенсия има пенсионни фондове.
Просто ако обичаш не сравнявай 130лв пенсия на човек с 40г стаж със социалната пенсия в канада! 130лв на месец не стигат дори за храна бе човек.
Quote
Geto
Заплатите на учителите по света са традиционно по-ниски за местния пазар.
Грешка. В западна европа не е така. За даскал се иска висше образование. В държавата в която съм даскалската заплата е поне 2х среддната за страната.
Quote
Geto
И защо смяташ че една учителка трябва сама да рани семейство, та таз другарка няма ли си другар в живота?
Що. длъжна ли е да има. И с две учителски заплати как виждаш 4-членно семейство? Това е минимума за оцеляване на нацията а е недостижим за учители????
Quote
Geto
Ти дарга ВилаВарна чувала ли си за изразът "Медицински туризъм"? Ако не си препращам те към последният коментар на др. Иванов.
Да, медицинските услуги в БГ са по евтини ... но са непосилни за много българи

Quote
Geto
Други са ходели да се изучат, но винаги са се връщали отново с любов. Моят прадедо пристига с корабите като беден емигрант в Америка и се заселва някъде в Пенсилвания, но заедно с останалите си съселяни остава всичко и се записва доброволец в Балканската война. Няма да питам бихте ли направили подобно нещо защото сте ясни. Мухльовци, пращате пари на мама а се биете в гърдите като благодетели на България. Знам ви болката аз ама нека не ставам гаден.
Не, за война не бих се върнал никога. Това ме отвращава! Явно за теб всички емигранти сме мухльовци - смешно обобщаване което няма как да ме обиди. Особено като виждам как бягаш по тъч линията от отговора на въпроса, което си е отговор сам по себе се. Значи си по-скоро недоволен емигрант в процес на връщане. Успех ...
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
22-09-2010 - 04:17:25
Вила, преди да хабиш толкоз енергия да бе прочел мнението на Иванов? Малко грубичък е човека защото му е доделяло от таквиз като теб, но е болезнено точен. Аз съм за платеното образование, без дотации от държавата и всичко на пазарен принцип, пък тогава си бий камшикаwinking smiley Повече от 6 месеца извън България, нямаш прав на глас.
Никъде не съм казал или намекнал че всички емигранти/ гурбетчии са мухльовци, никога. Познавам много достойни и горди българи живеещи в чужбина, пред които шапка свалям. Виж има една особена категория емигранти и такива местни комуто определението "Мухльо" приляга като дупе в гащи*pardon* Има нещо в тези хора, аз му казвам еничарски комплекс. Еее, ама как ще се завърнеш за война то това е за мъже, виж за пенсията ще дотърчиш или някой зъб да направиш*rose*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
22-09-2010 - 04:25:46
avatar
Quote
vilavarna
Значи си по-скоро недоволен емигрант в процес на връщане. Успех ...

Geto живее в Канада нема–скрито покрито, милее за България развява патриотични лозунги и агитира. Но огладнее ли му газо самолета и беж назад че и зима иде а тук разправят че била студена, ама има копче на стената, я го питаи колко му струва да подържа 24 градуса в целият апартамент или къщата при –24 навънка. Колко мизерници като него познавам тука немога да ги преброя. Кой образование няма ни от Бг. ни от тука, кой некадърен, кой си бастисал кредита и кинтите ги закопал в коптори из Бг. кой мързелив кой далавераджия кой комарджия и накрая трябва да работят, "соцялните" ялови за нищо не стигат. Я го накарай някои от горе споменатите на работа че да чуеш какво ще ти каже. И знам тези дето прекарват по 2–3 месеца в Бг. какви работи работят. Ден работи 3 не работи, ако го наемат някаде за седмица, по складове хамали, чистачи, бакшиши с една дума чудо. Ми така де той човека да не е дошъл да им работи–той е дошъл да се оправи–пачка да надипли защото е слушал песента "Тигре Тигре" и другата "Пари нема деиствайте". Колко други познавам дето събраха по някой лев къде с работа къде с измама къде с кражба (парите са комбинация от тези действия) отидаха си 2–3 години кинтите на 0 и айде пак назад. Е те на това му казвам аз дърво без корен. Ни тука, ни там, ни на Марс–той сам си пречи да си пусне корени в една по благоприятна почва.

Ни копува ни продава



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-09-22 05:03 от ТОРТКО.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
22-09-2010 - 06:03:59
avatar
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
22-09-2010 - 10:54:21
Гето теб наистина нещо те тресе мозъчен бъг. Дискотираме проблеми като емиграция,демографски срив и циганизация които са живота днес и които ще бъдат живота утре а ти ми казваш ако имам доблест да затворя темата- кажи ми колко трябва да си НАГЪЛ за да го напишеш в форума. Ще ти кажа нещо, Историята е доказала че на 95% от топ патриотите не са нищо друго освен малки душици търсещи малко слава и лесни пари и всъщност са по големи предатели от останалите, но все пак това е форум така че не ми пречиш.

Колкото до това че ти казах че съм спрял да чета вестници и бг новини не означава че не търся инфо от други места, просто смятам че това което се пише по Българските вестници и се показва по Българските медии е 95% рабиш/крап. През последните 10-15г стана така че се продават 50 новинарски вестника в които пише едно и също, няма значение кой ще си купиш защото вътре има само плява и затова не са ми интересни, затова си търся инфо от сорса, инфо което е анализирано което е допълнено с доказателства и факти, инфо което поне по мои критерии се сработва с логиката и прагматизма, медиите у бг-то са 95% PR- кучетата си лаят кервана си върви.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
22-09-2010 - 11:09:08
Geto,

1. четох иванов ама това са глупости. В континентална западна европа има добро образование без пари или със символични такси. Не трябва да задлъжняваш до ушите за да учиш. Отвъд океана таксите са високи, но има и много добре развита система с изгодни кредити и много възможности за стипендии.

2 И това образование в БГ кой го плаща? Ами родителите на децата които се обучават с данъците си. Кви са тези измислени субекти "държавата". Малко го избива на ББ говорене - аз платих образованието на децата ви, аз построих магистралите.
Получаваш образование и после хоп - ако си на 25, знаеш 3 езика и имаш 2 висши моля ето ти 600лв заплата и бачкай. нормално е че хората са махат

3. хайде де, не си наричал емигрантите мухльовци: " Няма да питам бихте ли направили подобно нещо защото сте ясни. Мухльовци, пращате пари на мама а се биете в гърдите като благодетели на България. Знам ви болката аз ама нека не ставам гаден. " . последно кое от двете?

4. никой не иска от тебе да се връщаш за война. върни се да отгледаш деца в БГ и тогава разправяй колко е хубаво. пак казвам ама ти не го коментираш това щото не ти изнася - минимума за оцеляване на нацията, което е семейство с 2 деца означава мизерстване ако родителите са учители.

аха, значи си в канада. я поживей в БГ с пари изкарани в БГ, създай семейство ако не си и ги доведи в БГ на БГ заплати и след 2 години дай мнение. Щото сега малко звучи като подкокоросване на някой да скочи в студената вода ама ти си стоиш на топло. Дядо ти се бил върнал да се бие в балканската война. Абе я ти се върни първо да бачкаш в БГ ...
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
22-09-2010 - 12:39:25
В края на 2009г. населението на възраст 20 и повече години беше 6,121,082 души, но над 45% от тях бяха пенсионери или на държавна хранилка ("работещи" в обществения сектор) :
1)
- на държавна хранилка ("работещи" в обществения сектор) тогава бяха 608,916 души
2)
- пенсионерите тогава бяха 2,189,369 души

[www.noi.bg]
[www.nsi.bg]



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-09-22 12:42 от Inform.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
22-09-2010 - 14:04:41
avatar
Quote
Geto


Practice What You Preach!!! Толкоз ли те развълнувах, че не намери думи да се изразиш на български:}

Иванов Ви го казва ама нещо никак не ви се ще да го приемете. Например институтът за медицински сестри работи САМО за ИЗНОС. Това допустимо ли е при вас? Социалните пенсии на всякъде по света са мизерни, включително и "социална" Канада. Ако иоскаш висока пенсия има пенсионни фондове. Заплатите на учителите по света са традиционно по-ниски за местния пазар. И защо смяташ че една учителка трябва сама да рани семейство, та таз другарка няма ли си другар в живота? Ти дарга ВилаВарна чувала ли си за изразът "Медицински туризъм"? Ако не си препращам те към последният коментар на др. Иванов. По СНН имаше обширен материал по темата. И още, никога и никъде не съм казвал къде е по-хубаво или по-лишо, това е лична работа. Нито, че България е цъфнала и вързала, както и Америка не е цъфнала и вързала.
Сега на конкретният ти въпрос за местоживеенето. Това гурбетлък и живот в странство са познати в България още преди "синята" революция и подскачане по павета. Имало е революционери, бедни селяни кои бягащи от закона кои от мизерията и безаконията в България, но всички те са носили любов и болка по родината. Други са ходели да се изучат, но винаги са се връщали отново с любов. Моят прадедо пристига с корабите като беден емигрант в Америка и се заселва някъде в Пенсилвания, но заедно с останалите си съселяни остава всичко и се записва доброволец в Балканската война. Няма да питам бихте ли направили подобно нещо защото сте ясни. Мухльовци, пращате пари на мама а се биете в гърдите като благодетели на България..Знам ви болката аз ама нека не ставам гаден.




Предлагам ако Петър има доблест да затвори тази тема и да говорим за имоти. Все културтрегери пък я виж като каруцари се попържаме.

Че да няма после аз несъм го казал. Така е, първият месец е трудно е ама стискай зъби че лято иде и аиде пак да се правим на велики в Бг. Леле какъв си неблагодарен обитак. Това се казва измекяр.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
22-09-2010 - 15:52:42
Йезуити ама нейсе.
Посочете ми къде казах "Връщайте се в България" или "Не емигрирайте". Казах че това е въпрос на ЛИЧЕН избор. Виж тук онази категория емигранти за която споменах по-горе един през друг призовават всичкото българин да си "бие камшика". Йезуити са те, но добре сте си научили урока в новата родинаwinking smiley Онова за което единствено агитирам е за спазване на един по-благоприличен тон когато говорите за България, каквото и това име да значи за вас. Ако можете и искате да помогнете със съвет, защото това е форум за взаимопмощ направете го, ако не можете просто си четете. И на края ако смятате че в новата си родина сте преуспяли повече отколкото събратята си в старата родина то бъдете и малко благородни.

Мухльовци, пращате пари на мама а се биете в гърдите като благодетели на България. Дълг на всеки син и дъщеря е да се грижат за родителите си. Ако някой е избрал да си "бие камшика", да се "махне", да емигрира то най-малкото което трябва да направи е да праща пари на родителите си да имат едни достойни старини. Разбира се, пращането на парички на мама е начин да запушим и гласа на измъчената си съвест, но това е др. работа. Та за да подвърдя горните си думи отново ще заявя че МУХЛЬОВЦИ са всички онези емигранти които изпълнявайки синовният си дълг очакват дълбока благодарност за това не само от родната си майка, но и от цялият български народ. Точка.

Ако и след това продължите с простотите оставям ви сами в злобата си.
Хайде със здраве и горе главата*drunk*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.