Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ

Публикувано от peterbg 
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
16-03-2011 - 18:55:01
Quote
batko
Бе нещо се умълчахте що така?Ами ако Главния архитект реши 6,5 по Рихтер за София?После няма да има ни ток ни вода ни парно бензин телефони храни.Айде гледайте внимателно и не си мислете че на нас не може да ни се случи.Това безгрижие и безотговорност тази масова простотия рано или късно ще дадат плодове.И няма после да ревете срещу държавата.
Те дават вече плодове. Огледай се наоколо. Навсякъде дето е пипнал нашего брата се вижда и от спътник! Трапове, боклук, торбички, пеизаж тип "Хирошима" постигнат без верижна реакция. Няма нужда от цунами. Цунамито в мозъците е свършило по-добра работа и е нанесло щети за две поколения напред.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
16-03-2011 - 20:06:07
Quote
bota156
Quote
batko
Бе нещо се умълчахте що така?Ами ако Главния архитект реши 6,5 по Рихтер за София?После няма да има ни ток ни вода ни парно бензин телефони храни.Айде гледайте внимателно и не си мислете че на нас не може да ни се случи.Това безгрижие и безотговорност тази масова простотия рано или късно ще дадат плодове.И няма после да ревете срещу държавата.

И какво предлагаш да направим.
Дай идея как да накараме институциите - "БГ ИНСТИТУЦИИТЕ" да си свършат работата - и полицаи, и митничари, и контрольори, и съдии, да не говорим за разните му там комисии, депутати, министри, кметове ...
Предлагам да не купувате апартаменти строени след 1991-2 година.Да не теглите кредити с лихви над 10% и да подписвате договори с клаузи че могат да вдигат лихвата както си искат.И да не ходите да гласувате.Нека гласуват само сто хиляди мангали.
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
16-03-2011 - 20:18:13
Quote
darkside
Quote
batko
Бе нещо се умълчахте що така?Ами ако Главния архитект реши 6,5 по Рихтер за София?После няма да има ни ток ни вода ни парно бензин телефони храни.Айде гледайте внимателно и не си мислете че на нас не може да ни се случи.Това безгрижие и безотговорност тази масова простотия рано или късно ще дадат плодове.И няма после да ревете срещу държавата.
Те дават вече плодове. Огледай се наоколо. Навсякъде дето е пипнал нашего брата се вижда и от спътник! Трапове, боклук, торбички, пеизаж тип "Хирошима" постигнат без верижна реакция. Няма нужда от цунами. Цунамито в мозъците е свършило по-добра работа и е нанесло щети за две поколения напред.

Дарксайд, защо е туй черногледство. Като престолнината е мръсна, то не мисли че цяла България е така. Колкото до бедствията "Бай бабо да не ни среща мечката..." Ние като хора сме мн. по-подготвени да живеем в екстремни условия и да се справим с трудности каквито "печените" янки или организирани японци не могат издържа. Тук авария в климатика вече е бедствие!
Бог да им е на помощ на япончетата. И да не дава Господ.

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
16-03-2011 - 22:00:56
Има нужда от революция, както са се натегнали пазарите май другата година ще караме на 3 лева бензина. Мангалите сами разбраха че без тях не може и ще си търсят келипира от някого, е за нас няма да е добре но никой не те шурка в калабалъка,важното е имотите да са нагоре за да си мислим че сме добре. Вече гледам нещата са тръгнали към масови стачки, та и по зле ще става, още преди 3 години си го казаха че имат нужда от една добре контролирана инфлация от 10-15% годишно, е разбира се без да барат заплатите, то и без това в бг-то се вземат най големите заплати. Не знам само колко ще издържат хората на масирана инфлация без да излезат на жълтите павета. За сега нещата се изместват малко от епицентъра но ще се върнат с по голяма сила.
Няма ли вече данни от преброяването,наистина много се интересувам да разбера до колко е скалъпен и как ще убеждават народа че ромите били само 350 000 а не 800 000 - 1 000 000 както си мисля аз, и че хората с постоянен адрес в чужбина са само 500 000 а не 1,5 мил. В момента сме в окото на бурята, втората вълна няма да се хареса на многото. Затова като дойде лятото правете повечко буркани и ракия и малко винце за да има за следващата зима. Аз така и не разбрах как така се вдигна цената на пшеницата до 55ст. като не е външен продукт както петрола например.
Проблема е сериозен и то много, дори да махнат Бойко няма кой да ДОЙДЕ и да ни ОПРАВИ. Много е интересно да гледаш отстрани как всеки мандат идва нова МЕСИЯ за да ни оправи, но нищо,просто няма избор. Това е като да влезнеш в магазин с развалена стока, колкото и да избираш ти дефакто нямаш избор и някой седи до тебе и ти казва ами вие си го/ги избрахте. Гадно ми но нищо не мога да направяeye popping smiley
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
16-03-2011 - 22:26:31
Geto, точно столицата имам предвид. Мрачен съм, сигурно е от името......Иначе в прованса има чудесни градове и градчета. Петер, ромите може и да са 350хил. ама са вредни като за 2млн. майна! За тях предлагам стара изпитана арийска рецепта: дълги и тесни бараки с обща тоалетна, с ч.ж.п. 1000кв.м. - 20бр., "заводска" част с високи комини и всичко това с общ двор, добре ограден и на входа надпис:" Arbeit macht Frei".
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
16-03-2011 - 22:34:57
"И ти ли Петре".*stop*

Не циганите, у нас си е проблема. Станахме твърде материални, целите ни само до плазмата и супермаркета. А мечти и идеали никакви. Всеки гледа в канчето на "западняка", но не си дава че всичко само и с мн. труд се постига. Пшеницата била скъпа. Ами скъпа е нали се търгува като петрола по борсите на света. Доматите, картофите също скъпи, ама байно как да бъдат еВтини като за нас е унизително да копаме пиперо и те идат чак от Тунис. Свето бил едно глобално село, е те на сега ще го ручаме глобален.
Извода ти Петре е почти точен и не само за нас. Бензина ще стане не 3 лв. а 10 и ако сакаш да намажеш филията ще трябва да сложиш буркани есен, кога ден година храни. Ама нали сме европейци, че и селско било! Те ако япончетата беха сложили зимнина както ние си знаем сега нямаше тъй да скърцат със зъби. Едно домакинство трябва да има хранителни запаси които да могат да го изхранят за 6 месеца. Парите и недвижимите имоти като средство за оцеляване по време на бедствие не вършат работа. Злато, купувайте злато, но не за да се кичите, а за черни дни.
И разбери Петре, само ние ЗАЕДНО може да се оправим. "Защото Бог дава, но в кошара не вкарва"!

Е има още какво да се каже ама и това да разберете доста ще еwinking smiley

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
16-03-2011 - 23:57:10
Дарки това дето го предлагаш ше изисква финансии а ние сме в криза,ще стане още по зле положението. Моето предложение е да ги разпродадем за части в богатите страни, дробче, сърчеце, далак,и събраните пари в здравно осигуряване и модернизация на апаратурата, тези които са в затворите да бачкат по 10-12 часа и да изработват продукти които се продават за да може от тях да има полза и да се издържат затворите, аз не съм съгласен когато някой те изнасили,ограби,пребие и др. и ти нанесе физическа или материална щета аз да трябва допълнително над това което ми/ти/им е направил да трябва да се бръкна за още пари за издръжката му в затвора-във вид на данъци.

Гето, че станахме материални станахме но това че не се раждат деца не е следствена причина от материализирането. Повечето хора живеят на прага на бедноста. Много хора имат желанието да се реализират и да се развиват, затова са и толкова много Мигрантите в другите държави. Ако оставиш парите настрана би ли се съгласил че има по добри възможности за намиране на работа . В големите столици просто скачаш от една фирма в друга с избор на още 100, а бг-товицата нямаш шансове, самият аз съм присъствал когато казват този не го вземай защото много си търси правата*ok*.

Като стане бензина 3 лева целия народ ще гризне голямото дърво.

Ти като казваш че проблема е в нас кажи какво можем да направим без да трябва да гласуваме за която и да е партия, как можем да изградим екпертно правителство например. За Българите в бг-то виждам големи черни облаци надвиснали над тях, ще става по зле и по зле не за друго а защото ще ставаме по бедни и по бедни......,после трябвало да раждаме деца и да им дадем бъдеще,какво да направя 3 деца и да не мога да ги изхранвам, което в повечето случаи води и до развод на родителите, после ги обричаш и на лошо възпитание, а за бъдеще пък въобще няма нужда и да говорим. Който може да се спасява извън бг-то, да го направи било то и за 5-10 години докато си стъпи на краката па после да прецени къде му е по добре. Младите нямат кой знае какво бъдеще в бг-то, само ще ги експлоатират и манипулират и ще са в нашето положение след 20 години*drink2*
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
17-03-2011 - 00:55:46
Петре, Петре защо чоджум смяташ че тъмните сили са се сбрали в България. Така драги е на всякъде по света, поне в С. Америка. А черните облаци се спускат не само над родината. Както знаеш пропаста м/у бедни и богати на всякъде расте. Колкото до младите те имат бъдеще на всякъде стига да са упорити и трудолюбиви и не на последно място почтенни. Аз имам десетки примери на младежи дипломирали се тук но намерили прекрасна реализация в България. И сигурен ли си, че нашите хораи ги чакат с отворени обятия? За самите американци или канадци става все по-трудно да намерят каквато и да било добра работа. За 10 г. работническите заплати не са мръднали и с долар, но цената на живота не спира да расте. Хора добре образовани губят къщите си, включително и семействата на войниците в Авганистан и Ирак.Така нареченото "добро" образование вече не е никаква гаранция, за блестяща кариера и висок стандарт. Понятието "постоянна работа" вече не съществува. Повярвай ми и тук ако много си търсиш правата ще се озовеш на улицата. Скоро имаше случай когато голяма търговска верига в Монреал затвори и се премести защото работниците искаха да се организират в профсъюз. Шуробаджанащината, връзкарството са измислени тук. Жена ми е Личен състав (Хюман рисорсwinking smiley), та знам. Щяли били да ги експлоатират в България? Ти драги знаеш ли що е туй експлоатация и зависимост? Да се били спасявали! Гледам как се спасяват. Мизерия и пропиляване на живота. Идват без грам достойнство и се обявяват за цигани, други за педераси. Те това е истинска реализация. Петре нагледал съм се на чудеса. Като остарея ще напиша книга. Доктори бачкат като болногледачи, адвокати като охранители, свещенник - охранител и още и още. И всичко само за единият корем, а инак плюене по форуми и дуене пред родата, но ляга и става с мисъл за България и вечните планове за връщане.

А имам и рецепта за това как България може да стане още по-добро място ама хайде*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
17-03-2011 - 05:03:57
Quote
Geto
Доктори бачкат като болногледачи, адвокати като охранители, свещенник - охранител и още и още. И всичко само за единият корем, а инак плюене по форуми и дуене пред родата, но ляга и става с мисъл за България и вечните планове за връщане.

*
Това трябва да ти говори какво е положението в БГ. Когато канадските доктори станат боногледачи в БГ, тогава можеш да правиш заключения, че навсякъде е така.
IPI
Re: Демографски срив и емиграция и как биха се отразили на цените на НИ
17-03-2011 - 09:27:52
Колоко от прогнозите ще се сбъднат е въпрос на време, но тенденцията се очертава все по-ясно.

www.domaza.bg
За съжаление, не можете да отговорите на тази тема. Тя е затворена.