Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За Новата посока на Цените ...или ЗАЩО в София се продават на търг САМО 92 апартамента *smiley_ahh*

Публикувано от мерЪклия за еФтиния 
За всеки нормално мислещ инвеститор в трайни активи като земята е нормално и очакванията му да са в дългосрочен план.
Всичко останало е за дребни спекуланти търсещи бърза печалба и винаги останали надиграни. Както е казал Марк Твен : "Купувайте земя, доколкото знам вече не я произвеждат" Не виждам групата MC Donalds да е продала някой от скъпоценните си парцели и да си направи бърза закуска някъде в покрайнините. Чел съм че те печелят не толкова от калоричните им и вредни сандвичи, а от нарастването на цената на земята върху която са построили тези закусвални.
За стойността на парите и имотите в дългосрочен план има и други примери : На дядо ми къщите с голям двор и стопански постройки(цяла ферма) в едно дунавско село до Видин продадох за 2хил.лева, а преди войната, той е бил заможен чорбаджия с този имот.
През 1971г, една тройунция злато е била 31$, през 2002 около 250$, а днес е 1213$. Златото е вечно !
Ако с левчетата от 1980г си бяхте купили имотче в град различен от София,Варна,Бургас и някои още изключения, едва ли сега той струва повече, измерен в покупателната сила на парите в супермаркета.
Всичко което си цитирал е много вярно, но е вярно туки, сега и за близкото минало от около 10години. До сега в резултат на прехода, провинцията се обезлюдя. Естествения прираст е отрицателен. От както сме в ЕС обаче съвсем леко започна да се проявява друга тенденция. Това е, че в България ще се увеличават инвестициите и ще нарастне механичния прираст. Ето това ще обърне негативната тенденция. Ние не сме изолирани от света. И това е хубавото. Сигурен съм че някой ден ще съжаляваш че си продал за такава смешна цена бащиния си имот! Но нищо, станалото станало. Гледай напред и си осигури ти нещо за да станеш чорбаджия!
Re: За Новата посока на Цените ...или ЗАЩО в София се продават на търг САМО 92 апартамента *smiley_ahh*
29-05-2010 - 18:31:54
avatar
Quote
СТОПАНИН ... .
До сега в резултат на прехода, провинцията се обезлюдя. Естествения прираст е отрицателен. От както сме в ЕС обаче съвсем леко започна да се проявява друга тенденция. Това е, че в България ще се увеличават инвестициите и ще нарастне механичния прираст. Ето това ще обърне негативната тенденция. Ние не сме изолирани от света.

Напълно съгласен, тенденцията е "работещия бизнес" постепенно да се изнася в "провинцията".
Основните фактори са - ниска цена на земята и евтина работна ръка.
Това обаче няма да стане за един ден.
Големите градове ще бъдат само "офисите", а провинцията ще е "производствения цех".
В Китай това вече е реалност.
Ето стойността на златото за целия ми живот от 36г:Злато в исторически план
Имотите на дядо ми искаха поддръжка и ми струваха доста разходи в продължение на десетина години, като само се рушаха. За "гражданче", като мен, дето не може дърва да си нацепи, си бяха бреме.
А ръста в малките селища се дължи на циганите. Там няма условия за развитие, поне за сега.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-29 18:38 от alex_dilan.
Re: За Новата посока на Цените ...или ЗАЩО в София се продават на търг САМО 92 апартамента *smiley_ahh*
29-05-2010 - 18:45:37
avatar
При положение, че наложим една върху друга графиката за цените на златото и графиката на цените на имотите в София, Варна, Пловдив, вероятно ще се припокрият.

За малките градчета и селца, ситуацията е различна.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход