Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Спад?На лихвите по депозити-да!

Публикувано от Перловец 
Спад?На лихвите по депозити-да!
25-05-2010 - 19:20:46
avatar
Любопитно ми е как ще коментират хората,които обясняваха,как влоговете са изгодна "инвестиция" и колко много се печели от тях,за разлика от покупката на имот,който щял да се "срине" и така се губело...Имотният балон се спука,сега е ред на балона на влоговете...Зимата може цените на имотите да не поскъпнат,но ще е интересно какво ще се случи с парите вложени в банките...Дали ще са на вложителите? winking smiley
Re: Спад?На лихвите по депозити-да!
25-05-2010 - 19:23:32
avatar
Quote
Перловец
Любопитно ми е как ще коментират хората,които обясняваха,как влоговете са изгодна "инвестиция" и колко много се печели от тях,за разлика от покупката на имот,който щял да се "срине" и така се губело...Имотният балон се спука,сега е ред на балона на влоговете...Зимата може цените на имотите да не поскъпнат,но ще е интересно какво ще се случи с парите вложени в банките...Дали ще са на вложителите? winking smiley

Не само ще са на вложителите, но ще са и повече
Re: Спад?На лихвите по депозити-да!
25-05-2010 - 19:29:37
avatar
Quote
Брокеръ
Quote
Перловец
Любопитно ми е как ще коментират хората,които обясняваха,как влоговете са изгодна "инвестиция" и колко много се печели от тях,за разлика от покупката на имот,който щял да се "срине" и така се губело...Имотният балон се спука,сега е ред на балона на влоговете...Зимата може цените на имотите да не поскъпнат,но ще е интересно какво ще се случи с парите вложени в банките...Дали ще са на вложителите? winking smiley

Не само ще са на вложителите, но ще са и повече

Ти си умен човек,като гледам снимка на кого си сложил.:]..може ли под голото ти теме да се раждат такива глупости?!Или си просто в борда на някоя банка и ще повторите 96-та?
1.9
Re: Спад?На лихвите по депозити-да!
25-05-2010 - 19:48:41
Quote
Перловец
Любопитно ми е как ще коментират хората,които обясняваха,как влоговете са изгодна "инвестиция" и колко много се печели от тях,за разлика от покупката на имот,който щял да се "срине" и така се губело...Имотният балон се спука,сега е ред на балона на влоговете...Зимата може цените на имотите да не поскъпнат,но ще е интересно какво ще се случи с парите вложени в банките...Дали ще са на вложителите? winking smiley

От лихви не се печели. Но от покупка на имот сега със сигурност ще се загуби.
Re: Спад?На лихвите по депозити-да!
25-05-2010 - 20:09:51
avatar
Аз си правя една много проста сметка и тя се базира на това, колко ще ми струва като крайна цена един апартамент със 100м2 чиста жилищна площ, закупен на нива 2007,8,9,10 - към момента разликата в цените ми е донесла ненатрупани загуби в размер на поне 120 000 лв, което поне за мен си е сериозна пара.
Така че, колкото и ниска лихва да ми дава банката, а моята не се е променяла от началото си, за мен е по-добре да изчакам нормализирането на цените на имотите, до едни по-разумни нива.
В случая, за мен не е толкова важно, че доходноста от лихви спада, а по-скоро, че с всеки един изминал ден цените на имотите все повече се приближават до считаното от мен до разумно, като с тези темпове на спад, очаквам интересът ми към покупка да се пробуди не по-рано от зимата на настоящата година.

Защо да давам едни напълно излишно 100-150 000 лева когато мога да си ги спестя и в крайна сметка пак да имам това, за което съм си преценил, че ще отговори на потребностите ми?

Ако за вас сума от подобен размер са джобни пари, то със сигурност сте сбъркали държавата.
Re: Спад?На лихвите по депозити-да!
25-05-2010 - 20:13:35
С лихва се печели макар и малко. Парите, забити в имоти се топят, при това със знчителни темпове. Това е ситуацията към момента. Какво има да се коментира?
Re: Спад?На лихвите по депозити-да!
25-05-2010 - 20:17:38
:]
"Балон на влоговете" - с това ново понятие си готов за Нобелова награда по икономика.
Балонират се материални активи с променлива стойност а влоговете както ти е известно са пари а те пък са измерител/еквивалент за стойност. Не бъркай нещата с форекса .
И тебе кво те боли за чуждите пари дето са на влог ?
Като ти следя форумните изяви и ти си от тези дето кешът им липсва - и като няма от кой да го вземеш -"кисело е гроздето" .
А за сриването на имотите има още много да си говорим - процесът е бавен, мъчителен но неудържим. Нещо като едно свлачище край Варна, което погълна доста имоти ама пак има хора - собственици дето са си там върху него и ще стоят до последно. Щото надеждата умира последна -също като мерака.
До момента спадът в цените на НИ се дължеше на нашенската икономическа криза предизвикана от външната финансова . Само стой и гледай кво ще се случи като си влезем сериозно в нашенската финансова криза - щото тя вече е тук, ако не си забелязал.
Имотите освен лоша инвестиция се превърнаха и в непосилна инвестиция за доста реални е потенциални купувачи.
Цените до края на 2010 ще са поне с 25-30 % надолу - ако не ми вярваш - купувай сега !
Re: Спад?На лихвите по депозити-да!
25-05-2010 - 20:19:45
Абе пичове може ли да ме светнете кой от водещите инвеститори инвестира в депозити?
Re: Спад?На лихвите по депозити-да!
25-05-2010 - 20:22:32
Лихвите са за хора, които не умеят да въртят парите или ги е страх (буквално). Банките, разбира се, се възползват от това (и с право).
Имотите са за хора, които имат нужда от тях или искат да вложат парите си в ДЪЛГОТРАЕН АКТИВ. Тоест идеята тук не е да въртят парите (това не е търговия), а да ги ВЛОЖАТ.

Много хора тук не разбират тези прости неща, за това си позволявам да ги просветля smiling smiley
Re: Спад?На лихвите по депозити-да!
25-05-2010 - 20:24:19
Абе пич, ти с водещите инвеститори ли ще се мериш?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход