Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За Новата посока на Цените ...или ЗАЩО в София се продават на търг САМО 92 апартамента *smiley_ahh*

Публикувано от мерЪклия за еФтиния 
Quote
koceto71
Е то и за ,,Титаник" никой не е вярвал,че ще потъне.Професоре,свири до последно маршове,както неговия оркестър е свирил-водата до брадичката.А бе всичко ще си дойде на мястото -като за скъсаните ни доходи smiling smiley))

А бе и аз това набивам в канчето на лудия прУфесУр, ама глава корава ...
Quote
status
ЕЕЕЕЕ Ками, ти зомби ли си или да ? Айде стига с глупостите за 1995-96.
Искаш ли да хванем бас, че на 31 декември 1996 год. доларът беше 400 лв.Друже, на 31.12 валутен курс обикновено не се обявява. А този от 30.12.1996-а е 487лв за долар. Грешката ти е от само двадесетина процента. Този факт говори за несериозно отношение към темата. А Жан Виденов вече беше подал оставка барабар с цялото си правителство. Или да ти напомням как софийските лумпени по луканова режисураСамо за протокола - към датата на събитията в началото на февруари 1997-а Луканов гние в гроба от четири месеца. Малко трудно е психически здрави хора да възприемат твърдението, че е главният режисьор на нещата по времето на Виденовата зима.... Обърнете се към пациентите в психиатрията - те не биха имали проблем със смъртта на Луканов. и костово водачество носеха камъни пред НДК през януари 1997. И как сините начело с Желю и Петьо-коня ,незнайно защо , играеха против червеното правителство, умишлено оставиха държавата без правителство 3-4 месеца и стопираха транша от МФВ дето Виденов трябваше да го получи още в края на лятото 1996 Може ли малко информация за това как някой успява да стопира "транш" / знаете ли какво е това?/ към легитимно правителство?за да предотврати режисираната хиперинфлация.
Оставям на теб да доуточниш кога и за колко време доларът "удари" 3000 и как този "финансов гений" Софиянски го "укроти" за има-няма два месеца. Тоя направо е за нобелова награда.Чудя се що сега не го поканят пак да оправи бакиите.
Можеш и да ни обясниш дали тогава хората бяха безработни и безнадеждни като сега и каква икономика имахме точно в този момент. И какво точно беше приватизирано след тези събития от другия "гений"-другаря Костов и то така, че сега се чудим къде са "отлетяли" държавни /народни/материални активи за над 50 милиарда долара.

Ама и трудно вдяваш по бюджетните врътки. Пожарникарчето орева света как имало стари договори. Ами има и винаги е имало - с новия бюджет светът не свършва и още по-малко започва. И как така вече година не успяха да докажат и развалят нито един "надписан "договор. Ама мутрата си върви с мутренската психика - рекетът за отказ от 10% си е изпитана практика - кво от туй, че не й прилича на държавата тази мутренска практика.
И наистина ревизират бюджет 2009 със задна дата. Първо излъгаха в края на 2009 за реалния дефицит , сега лъжат в обратна посока за да намалят дефицита, които сами трупат от началото на 2010 - уж погасявали стари задължения. Глупости на търкалета с недорасляка Дянков начело.
И реално, сега е доста по-зле от 1995-96 ... с тенденции за влошаване , както се изразяват някои синоптици...за съжаление !

Някой каза нещо за зомбита?
Хмммммммм........

:]
Quote
BulCan
Quote
niknik
Да се сговнят,да се сговнят,колко?Като 95-96г,или повече.Щото аз не допускам толкова.Пък,ако броим пазара от 2001 насам,може да е някаква база.

95-96 г. може заплатите и доходите да са били много по-малки, но всичко е било по-евтино. Икономиката на БГ в момента изобщо не е по-добре от 95-96 г. Тогава кризата е била само вътрешна, а не световна, да не говорим за Гърция и страните от ЕС, които са на път да я последват. 95-96 г. го е нямал огромния частен дълг, който има сега (много хора са си "изяли" предварително парите за години напред), трудно ми е да правя паралели, но сговняването ще е много по-сериозно, отколкото си мислят повечето хора. Никой не знае каква ще е дупката в дефицита до края на годината (или които трябва да знаят се правят на ударени и обясняват колко розови са нещата). Каквото и да пишем - ей го къде е краят на годината - до 7 месеца ще се разбере. Не ви ли прави впечатление, че се ревизира бюджета за 2009 г. в минало време!!! Да може поне счетоводно да се прехвърли част от сегашният дефицит към миналата година. И въпреки този "гениален" фокус, дупката пак зейва...


На подчертаното ще възразя категорично, без изобщо да подценявам размерите на кризата!
Днешната българска икономика, въпреки всичките й кусури, е в несравнимо по-добра кондиция от тази през 95-6 -7.
Благодарение на това днес оцеляваме доста по-успешно, въпреки че кризата е и световна, а не само вътрешна.
Само един пример - средното ниво на "лошите" кредити в цитирания период се върти около 45%, днес, в окото на тайфуна, те са в дименсиите на 10%. Една класа отгоре, въпреки че икономическите условия са катастрофални в световен мащаб и това, като малка държава, ни удря особено силно.
Икономиката , основана на частна собственост, оцелява много по-добре от всички форми на държавната. Просто правило в стопанската практика.
Всъщност,разговорът придоби физиономията,която трябва да има,когато иде реч,за пари,пазар,имоти...Ясно е,че днешната криза е резултат от балон в сектора на имотите,но по-важно е,че той е и к о н о м и ч е с к и проблем.Кризите при капитализма са циклични(поне от 200г,а според мен и повече) и обикновено идват,когато има натрупани диспропорции в някои сектори(казано на разговорен език,когато някой преяде,да повърне излишното).Обаче тук темата,според мене,се върти около въпроса пари кеш,или имот.Бих предложил пример,с риск постът да бъде по-дълъг от обикновеното.Взимаме за отправна точка 1970г. гражданина на БГ ,който е на 20г.Той има ,да речем,сумата 0(нула) лева,което е най-вероятния случай,или 10хил.,20хил.,30хил....100хил(малко,даже невероятно).Младежът трябва да избере-наем или ипотека.Сега да пропътуваме 40г във времето и да дадем оценка на решението му днес,независимо от финансовите му възможности тогава.Можем да приложим този пример и към други периоди,напр. 1980-2010,1990-2010,дори 2000-2010г.Не мисля,че нещо по-различно ще се получи.Примерът става още по-впечатляващ,ако върнем времето още по-назад.
За това има ясни графики за обезценката на парите в дългосрочен план и стабилността на цените на имотите в дългосрочен план. Най-добрите примери са със британския паунд, защото най-дълго е просъществувал. Не лоши графики има и за долара.
Доскоро отдавах стара къща строена 1934г. за съвсем реални чисти пари- около 1.5 пъти минималната заплата в БГ. За тези 76г.колко се е "обезценила" тази къща като продължава да носи реални приходи, сравнете с покупателната сила на 1 бг.лев през 1934 и 2010г. Да не говорим, колко пъти се е изплатила тази къща за този период!
Quote
niknik
Взимаме за отправна точка 1970 г.

Реален случай с моя милост.
През 1970 год. моите родители ми забили 150 лв. в ДСК-аса "детски влог".
Някъде около 2000 год. случайно откриваме "книжката".
Отивам в Банката, и изненада - за 30 години сметката ми беше станала 4 (четири) лв.
Деноминацията изкльопала всичко.
Оставих 4-те лева дарение за Банката.
Ако има между форумците банкер, нека провери дали не е така, както описах.

През 1970 година 150 лв. са почти две заплати.
През 2000 година всеки знае 4 лв. какво са.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-27 21:32 от TZARS.
Quote
TZARS
Quote
niknik
Взимаме за отправна точка 1970 г.

Реален случай с моя милост.
През 1970 год. моите родители ми забили 150 лв. в ДСК-аса "детски влог".
Някъде около 2000 год. случайно откриваме "книжката".
Отивам в Банката, и изненада - за 30 години сметката ми беше станала 4 (четири) лв.
Деноминацията изкльопала всичко.
Оставих 4-те лева дарение за Банката.
Ако има между форумците банкер, нека провери дали не е така, както описах.
.....................................................................
1980г. - аз съм на 10, брат ми на 8.5. В "детските влогове" на ДСК и двамата имахме по 800лв., които баща ни изтегли с наше разрешение за да ги добави за покупка на място и строеж на вила. Като ден днешен си спомням как изтръгнахме чимовете на около 30кв.м. площ за да построим едно бунгало. Днес там /на 60км. от София / се издига триетажна къща, бунгалото, кладенец, и стопански помещения - бараки с работилница вътре. Природата е неописуема- просто "Изгубения рай"! Сравнете всичко това с парите от нашите влогчета, какво щяха да представляват днес след хиперинфлация и деноминация.
Quote
СТОПАНИН ... .
Quote
TZARS
Quote
niknik
Взимаме за отправна точка 1970 г.

Реален случай с моя милост.
През 1970 год. моите родители ми забили 150 лв. в ДСК-аса "детски влог".
Някъде около 2000 год. случайно откриваме "книжката".
Отивам в Банката, и изненада - за 30 години сметката ми беше станала 4 (четири) лв.
Деноминацията изкльопала всичко.
Оставих 4-те лева дарение за Банката.
Ако има между форумците банкер, нека провери дали не е така, както описах.
.....................................................................
1980г. - аз съм на 10, брат ми на 8.5. В "детските влогове" на ДСК и двамата имахме по 800лв., които баща ни изтегли с наше разрешение за да ги добави за покупка на място и строеж на вила. Като ден днешен си спомням как изтръгнахме чимовете на около 30кв.м. площ за да построим едно бунгало. Днес там /на 60км. от София / се издига триетажна къща, бунгалото, кладенец, и стопански помещения - бараки с работилница вътре. Природата е неописуема- просто "Изгубения рай"! Сравнете всичко това с парите от нашите влогчета, какво щяха да представляват днес след хиперинфлация и деноминация.

Чудесно, ха сега сметнете на база средна заплата (тогава), колко е струвала цялата музика и споделете.....*write*
Quote
СТОПАНИН ... .
Quote
TZARS
Quote
niknik
Взимаме за отправна точка 1970 г.

Реален случай с моя милост.
През 1970 год. моите родители ми забили 150 лв. в ДСК-аса "детски влог".
Някъде около 2000 год. случайно откриваме "книжката".
Отивам в Банката, и изненада - за 30 години сметката ми беше станала 4 (четири) лв.
Деноминацията изкльопала всичко.
Оставих 4-те лева дарение за Банката.
Ако има между форумците банкер, нека провери дали не е така, както описах.
.....................................................................
1980г. - аз съм на 10, брат ми на 8.5. В "детските влогове" на ДСК и двамата имахме по 800лв., които баща ни изтегли с наше разрешение за да ги добави за покупка на място и строеж на вила. Като ден днешен си спомням как изтръгнахме чимовете на около 30кв.м. площ за да построим едно бунгало. Днес там /на 60км. от София / се издига триетажна къща, бунгалото, кладенец, и стопански помещения - бараки с работилница вътре. Природата е неописуема- просто "Изгубения рай"! Сравнете всичко това с парите от нашите влогчета, какво щяха да представляват днес след хиперинфлация и деноминация.
2010 г. Вече си на 40 а триетажната къща с празни стаи с наредени на пода сливи и дюли да съхнат за ошав , е на път да си струва пак толкова , като в 80-та. Как се справяте с циганите?
Мисля, че в случая сравняваме влог с имот в дългосрочен план какво се случва? Иначе разни аргументи като средна заплата и други такива само разводняват дискусията. Имота който съм споменал сме го закупили за около 12 средни заплати за страната към тогавашна дата. Ако приемем, че средната заплата към момента е 600лв. едва ли бих продал гореописаното за 7200лв. дори само като парцел!
Напомням влог-имот в дългосрочен план! По-интересен е примера на Царс, според който 1600лв. от двата ни влога щяха днес да са "грандиозната" сума от 42.60лв. Да се чудиш как да ги похарчиш!

П.П. Как да се справяме с циганите? Аз самия съм циганин!:] И това е вила за ползване през уикенди а не за живеене. Мога да си суша и банкноти.winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-27 22:23 от СТОПАНИН ... ..
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход