Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За Новата посока на Цените ...или ЗАЩО в София се продават на търг САМО 92 апартамента *smiley_ahh*

Публикувано от мерЪклия за еФтиния 
rak
Re: ЗАЩО не се СРИНАХА цените на ИМОТИТЕ " - защото в София се продават на търг САМО 92 апартамента *smiley_ahh*
28-05-2010 - 15:02:31
clap:clap:
Quote
СТОПАНИН ... .
Мисля, че в случая сравняваме влог с имот в дългосрочен план какво се случва? Иначе разни аргументи като средна заплата и други такива само разводняват дискусията. Имота който съм споменал сме го закупили за около 12 средни заплати за страната към тогавашна дата. Ако приемем, че средната заплата към момента е 600лв. едва ли бих продал гореописаното за 7200лв. дори само като парцел!
Напомням влог-имот в дългосрочен план! По-интересен е примера на Царс, според който 1600лв. от двата ни влога щяха днес да са "грандиозната" сума от 42.60лв. Да се чудиш как да ги похарчиш!

П.П. Как да се справяме с циганите? Аз самия съм циганин!:] И това е вила за ползване през уикенди а не за живеене. Мога да си суша и банкноти.winking smiley
clap:clap:[
Дадох горния пример,като контрапункт на твърдения от рода "Аз от миналата година,колко спечелих с пари на влог".
Мнението ми е,че дори да си на плюс,файдата едва ли е впечатляваща,просто защото не съм чул досега някой да е забогатял от лихви.Бързи "удари" се правят на други места,но не вярвам под някой от ник-овете тук да се крие У.Бъфет или Дж.Сорос (аз също не съм).Затова и коментираме вложение на парите във време на криза.
Вчера, прочетох в една дебела книга следното: "Преди война се вдигат цените на земята".
защото банкнотите по всяка вероятност ще дадат фира, златото може да бъде откраднато от бандити, сградите почти винаги след вoйна просто ги няма, за автомобили или друга техника не говорим изобщо. Земята, като парцел си остава вечно, дори и за поколенията - тя е най-сигурната инвестиция.

Надявам се, че не сме пред прага на някаква война, но просто, прочетеното ми се заби дълбоко в главата.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-05-28 20:11 от TZARS.
Quote
TZARS
Вчера, прочетох в една дебела книга следното:
Преди война се вдигат цените на земята, защото банкнотите по всяка вероятност ще дадат фира, златото може да бъде откраднато от бандити, сградите почти винаги след впйна просто ги няма, за автомобили или друга техника не говорим изобщо. Земята, като парцел си остава вечно, дори и за поколенията - тя е най-сигурната инвестиция.

Надявам се, че не сме пред прага на някаква война, но просто, прочетеното ми се заби дълбоко в главата.

Ами вярно е. И като сравня предлаганата цена на многогодишна панелка със цената на земеделска земя (да не влезаме в детайли за категории и т. н.) ...
А аз имам няколко декара, коити са в заната на ураново находище и каквото още има там ...
Quote
1.9
Quote
TZARS
Вчера, прочетох в една дебела книга следното:
Преди война се вдигат цените на земята, защото банкнотите по всяка вероятност ще дадат фира, златото може да бъде откраднато от бандити, сградите почти винаги след впйна просто ги няма, за автомобили или друга техника не говорим изобщо. Земята, като парцел си остава вечно, дори и за поколенията - тя е най-сигурната инвестиция.

Надявам се, че не сме пред прага на някаква война, но просто, прочетеното ми се заби дълбоко в главата.

Ами вярно е. И като сравня предлаганата цена на многогодишна панелка със цената на земеделска земя (да не влезаме в детайли за категории и т. н.) ...
А аз имам няколко декара, коити са в заната на ураново находище и каквото още има там ...

Не винаги. Аз имам едно УПИ, за което преди 4 години имах предложения за 280 000 Е (най-високото), не го продадох (полакомих се за обезщетение, после стана късно), сега не мога и 50 К да му взема сигурно ако го обявя за продан. Та всичко е относително ценно, даже и земята.
Quote
BulCan
TZARS: Преди война се вдигат цените на земята.

Не винаги. Аз имам едно УПИ, за което преди 4 години имах предложения за 280 000 Е (най-високото), не го продадох (полакомих се за обезщетение, после стана късно), сега не мога и 50 К да му взема сигурно ако го обявя за продан. Та всичко е относително ценно, даже и земята.

Пълно съвпадение като съдба имаме (за УПИ-то). Имам УПИ 1800 кв.м. в кв.Изгрев.
Написаното важи за период "преди война".
В мирно време животът е шарен.
Quote
TZARS
Quote
BulCan
TZARS: Преди война се вдигат цените на земята.

Не винаги. Аз имам едно УПИ, за което преди 4 години имах предложения за 280 000 Е (най-високото), не го продадох (полакомих се за обезщетение, после стана късно), сега не мога и 50 К да му взема сигурно ако го обявя за продан. Та всичко е относително ценно, даже и земята.

Пълно съвпадение като съдба имаме (за УПИ-то). Имам УПИ 1800 кв.м. в кв.Изгрев.
Написаното важи за период "преди война".
В мирно време животът е шарен.

Е, ако бяхме чели форума на имоти.нет преди 4 години, сега щяхме да сме по-богати, нищо, да стоят там за поколенията, на моето поне му "блъснах" един билборд, та ми плаща данъците и остава някоя и друга кинта даже (поне не съм "вътре"winking smiley. Да стоят там за поколенията. smiling smiley
Quote
BulCan


Е, ако бяхме чели форума на имоти.нет преди 4 години, сега щяхме да сме по-богати, нищо, да стоят там за поколенията, на моето поне му "блъснах" един билборд, та ми плаща данъците и остава някоя и друга кинта даже (поне не съм "вътре"winking smiley. Да стоят там за поколенията. smiling smiley

----------
в Пундологията всяка дума/термин има адекватен , присъщ й цвят !
за термина "обществено мнение/очаквания" той е РОЗОВ , по НЕразибраеми за фауната причини !
РОЗОВ е И цвета за думите: сън , мечта,надежда ..........за ЕФтини жилища
за думите : глупак , съжаление , мечта,реванш,възмездие,омиротворяване,приземяване - той е Черен
--------
1.9
Re: ЗАЩО не се СРИНАХА цените на ИМОТИТЕ " - защото в София се продават на търг САМО 92 апартамента *smiley_ahh*
29-05-2010 - 10:43:02
Двата случая с УПИ-тата по-горе са точно приземяване, а не поеФтиняване.
Quote
TZARS
Quote
BulCan
TZARS: Преди война се вдигат цените на земята.

Не винаги. Аз имам едно УПИ, за което преди 4 години имах предложения за 280 000 Е (най-високото), не го продадох (полакомих се за обезщетение, после стана късно), сега не мога и 50 К да му взема сигурно ако го обявя за продан. Та всичко е относително ценно, даже и земята.

Пълно съвпадение като съдба имаме (за УПИ-то). Имам УПИ 1800 кв.м. в кв.Изгрев.
Написаното важи за период "преди война".
В мирно време животът е шарен.

В моя случай имах оферта за закупуване, без да съм обявил имота за продажба.
Семейният съвет реши, че тази земя трябва да остане за "фамилията".
Погледнато математически при продажба преди 3 години, сега щяхме да сме на печалба.
Поради факта, че сме привързани към тази земя, (а тя е на 4 км от центъра на града) и усещаме, че бъдещето на "добрия дом" е в тъй наречените крайградски и вилни зони, взехме решение - тя да си остане наша.
При положение, че 80 % от хората в българия имат имоти, то всички, които не са си продали имотите преди 2 - години сега констатират загуби от "пропуснати продажби".
За мен обаче е по-важна дългосрочната перспектива.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход