Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За Новата посока на Цените ...или ЗАЩО в София се продават на търг САМО 92 апартамента *smiley_ahh*

Публикувано от мерЪклия за еФтиния 
Re: Пазарът се "СРИНА" - в София се продават на търг 92 апартамента
27-05-2010 - 16:34:28
Борда и аз си мисля, че ще го удържат. Лихвите и да не се вдигнат, пак са много високи, а може и да се вдигнат в зависимост доколко ще се сговняват нещата. В Белгия - ипотечен кредит се взема в момента на 2.5% (с всички разходи) фиксирана лихва за период от 15 години. И цените не са излетели в небето.
Re: Пазарът се "СРИНА" - в София се продават на търг 92 апартамента
27-05-2010 - 16:40:30
avatar
Quote
BulCan
Борда и аз си мисля, че ще го удържат. Лихвите и да не се вдигнат, пак са много високи, а може и да се вдигнат в зависимост доколко ще се сговняват нещата. В Белгия - ипотечен кредит се взема в момента на 2.5% (с всички разходи) фиксирана лихва за период от 15 години. И цените не са излетели в небето.
------
забранявам ти да говориш глупости - ТУК е БГ а не Белгия !
Прочети поста на колегата над теб - опитал е да ви подскаже нещо , но го прави по лошия начин - неразбираемо за фауната
Да се сговнят,да се сговнят,колко?Като 95-96г,или повече.Щото аз не допускам толкова.Пък,ако броим пазара от 2001 насам,може да е някаква база.
Quote
niknik
Да се сговнят,да се сговнят,колко?Като 95-96г,или повече.Щото аз не допускам толкова.Пък,ако броим пазара от 2001 насам,може да е някаква база.

95-96 г. може заплатите и доходите да са били много по-малки, но всичко е било по-евтино. Икономиката на БГ в момента изобщо не е по-добре от 95-96 г. Тогава кризата е била само вътрешна, а не световна, да не говорим за Гърция и страните от ЕС, които са на път да я последват. 95-96 г. го е нямал огромния частен дълг, който има сега (много хора са си "изяли" предварително парите за години напред), трудно ми е да правя паралели, но сговняването ще е много по-сериозно, отколкото си мислят повечето хора. Никой не знае каква ще е дупката в дефицита до края на годината (или които трябва да знаят се правят на ударени и обясняват колко розови са нещата). Каквото и да пишем - ей го къде е краят на годината - до 7 месеца ще се разбере. Не ви ли прави впечатление, че се ревизира бюджета за 2009 г. в минало време!!! Да може поне счетоводно да се прехвърли част от сегашният дефицит към миналата година. И въпреки този "гениален" фокус, дупката пак зейва...
Тъй де,да си дойдем на въпроса-ако имаш 50-100хил. евро да ги сложиш на влог,или да купиш имот.Ми учебниците по икономика го казват-злато,сребро(тоест монетарни метали),земя,недвижим имот.Това е убежището в кризата.За повечето хора,а всъщност,най-достъпно.В никакъв случай хартийки.Те зависят от правителствата,а това означава от нещо извън вас.Убеден съм,че дори и "влогарите" ще се съгласят.
Quote
niknik
Тъй де,да си дойдем на въпроса-ако имаш 50-100хил. евро да ги сложиш на влог,или да купиш имот.Ми учебниците по икономика го казват-злато,сребро(тоест монетарни метали),земя,недвижим имот.Това е убежището в кризата.За повечето хора,а всъщност,най-достъпно.В никакъв случай хартийки.Те зависят от правителствата,а това означава от нещо извън вас.Убеден съм,че дори и "влогарите" ще се съгласят.

Ако смяташ, че при една силно сговнена обстановка на имотите в БГ ще им растат цените или най-малкото ще се задържат- купувай, какъв е проблема. Оферти - бол. Най-добре ще ме убедят всички, които пишат за повишение на цените на НИ ако накупят в момента с всичките си налични пари и още повече ако купят на кредит (нали цените само ще се повишават, а лихвите само ще намаляват). Иначе ми прилича на истерична пропаганда цялата тази мантра за повишаването на цените. Купете, вие ще сте най-печалившите и ще докажете тезата си най-добре. Тези дето искат да продадат в момента явно чавка им е изпила акъла.

П.П. Ае, аз се гмуркам в "тинята", че хляб трябва да се слага на масата. smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-27 17:34 от BulCan.
Quote
BulCan
Quote
niknik
Да се сговнят,да се сговнят,колко?Като 95-96г,или повече.Щото аз не допускам толкова.Пък,ако броим пазара от 2001 насам,може да е някаква база.

95-96 г. може заплатите и доходите да са били много по-малки, но всичко е било по-евтино. Икономиката на БГ в момента изобщо не е по-добре от 95-96 г. Тогава кризата е била само вътрешна, а не световна, да не говорим за Гърция и страните от ЕС, които са на път да я последват. 95-96 г. го е нямал огромния частен дълг, който има сега (много хора са си "изяли" предварително парите за години напред), трудно ми е да правя паралели, но сговняването ще е много по-сериозно, отколкото си мислят повечето хора. Никой не знае каква ще е дупката в дефицита до края на годината (или които трябва да знаят се правят на ударени и обясняват колко розови са нещата). Каквото и да пишем - ей го къде е краят на годината - до 7 месеца ще се разбере. Не ви ли прави впечатление, че се ревизира бюджета за 2009 г. в минало време!!! Да може поне счетоводно да се прехвърли част от сегашният дефицит към миналата година. И въпреки този "гениален" фокус, дупката пак зейва...

Кое " всичко", е било по- евтино през 1995-96 г.? Доларът стигна 3000лв. Имотите- милиони, храната- хиляди.......
На хората им изгоряха спестяванията.
Не разбрах за бюджета- как ревизират миналогодишният, след като тазгодишният е приет отдавна?
Или, изнасянето на данните за истинския дефицит от 2009г., ти звучи като ревизиране?
95-96-та бяха евтини години за емигрантите. Тогава те с гордост идваха тук и се показваха какви са баровци, въпреки че на Запад бяха хора без лица и имена - гастарбайтери за най-непривлекателните дейности. Затова сега реват за това че цените са били високи и си спомнят с носталгия за тези смутни години 95-96та, когато имаше инфлация и на народа хич не му беше до смях. Помня и 2008г. когато една роднина на жена ми дойде от Калифорния и започна да се оплаква, че тук било много скъпо и нещата са се променили.
Та така, всеки гледа от неговата камбанария.
ЕЕЕЕЕ Ками, ти зомби ли си или да ? Айде стига с глупостите за 1995-96.
Искаш ли да хванем бас, че на 31 декември 1996 год. доларът беше 400 лв. А Жан Виденов вече беше подал оставка барабар с цялото си правителство. Или да ти напомням как софийските лумпени по луканова режисура и костово водачество носеха камъни пред НДК през януари 1997. И как сините начело с Желю и Петьо-коня ,незнайно защо , играеха против червеното правителство, умишлено оставиха държавата без правителство 3-4 месеца и стопираха транша от МФВ дето Виденов трябваше да го получи още в края на лятото 1996 за да предотврати режисираната хиперинфлация.
Оставям на теб да доуточниш кога и за колко време доларът "удари" 3000 и как този "финансов гений" Софиянски го "укроти" за има-няма два месеца. Тоя направо е за нобелова награда.Чудя се що сега не го поканят пак да оправи бакиите.
Можеш и да ни обясниш дали тогава хората бяха безработни и безнадеждни като сега и каква икономика имахме точно в този момент. И какво точно беше приватизирано след тези събития от другия "гений"-другаря Костов и то така, че сега се чудим къде са "отлетяли" държавни /народни/материални активи за над 50 милиарда долара.

Ама и трудно вдяваш по бюджетните врътки. Пожарникарчето орева света как имало стари договори. Ами има и винаги е имало - с новия бюджет светът не свършва и още по-малко започва. И как така вече година не успяха да докажат и развалят нито един "надписан "договор. Ама мутрата си върви с мутренската психика - рекетът за отказ от 10% си е изпитана практика - кво от туй, че не й прилича на държавата тази мутренска практика.
И наистина ревизират бюджет 2009 със задна дата. Първо излъгаха в края на 2009 за реалния дефицит , сега лъжат в обратна посока за да намалят дефицита, които сами трупат от началото на 2010 - уж погасявали стари задължения. Глупости на търкалета с недорасляка Дянков начело.
И реално, сега е доста по-зле от 1995-96 ... с тенденции за влошаване , както се изразяват някои синоптици...за съжаление !
Е то и за ,,Титаник" никой не е вярвал,че ще потъне.Професоре,свири до последно маршове,както неговия оркестър е свирил-водата до брадичката.А бе всичко ще си дойде на мястото -като за скъсаните ни доходи smiling smiley))
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход