Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените са достигнали дъното ... иде срив!

Публикувано от greenbul 
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
21-07-2010 - 14:31:44
avatar
Quote
BulCan
Аз не бих дал и 1 лев за да отида на море в Албена или в Сл. Бряг (съвсем сериозно, до момента не съм го правил никога, минавал съм по други причини). За Сл. Бряг даже би трябвало да ми плащат добре, за да изтърпя обстановката. Да се ходи на море в основен курорт в България от около 12 години насам е само загуба на време и на пари и заблуда, че се ходи "на море". Нашите хотелиери просто си мислят, че предлагат нещо, но вината не е в тях, ами в тези, които им плащат за това.

Добри снимки си качил, ама 95 % от Българите не могат да си купят самолетните билети дори.
Ние живеем в друг свят. Едно четиричленно семейство гледа с 2.000 лв да почива на море.
За такива пари нашето моренце си е добро. Пък и няма избор.
Дано след 10-тина години и редовия нашенец да почива сред палми.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
21-07-2010 - 15:00:31
Quote
TZARS
Quote
BulCan
Аз не бих дал и 1 лев за да отида на море в Албена или в Сл. Бряг (съвсем сериозно, до момента не съм го правил никога, минавал съм по други причини). За Сл. Бряг даже би трябвало да ми плащат добре, за да изтърпя обстановката. Да се ходи на море в основен курорт в България от около 12 години насам е само загуба на време и на пари и заблуда, че се ходи "на море". Нашите хотелиери просто си мислят, че предлагат нещо, но вината не е в тях, ами в тези, които им плащат за това.

Добри снимки си качил, ама 95 % от Българите не могат да си купят самолетните билети дори.
Ние живеем в друг свят. Едно четиричленно семейство гледа с 2.000 лв да почива на море.
За такива пари нашето моренце си е добро. Пък и няма избор.
Дано след 10-тина години и редовия нашенец да почива сред палми.

Tънката ми мисъл беше, че можеше и българските морски курорти да са доста по-различни от сега. Предостатъчно време мина - 20 г. За 2-3 години хората правят чудеса. Вместо това се оср*ха нещата, ама полза от вайкане няма.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
21-07-2010 - 16:40:05
Малко се отклонявам от темата , но май някой от участниците в форума беше запознат с този квартал - Триъгълника в София или имаше къща май че.
гледам че има една къща която се продава в имот .бг за 115 к Е.
В този квартал има ли цигани или някакви скрити лимонки, канализация, шумен ли е много, странно място ли е?
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
21-07-2010 - 16:52:47
avatar
Quote
др. Иванов


Всеки голям курорт е за всички категории туристи и по света няма такъв, който да е за над 20-30 хил. човека и да е само за бедни или само за богати. Да не говорим, че курортите, а по-точно казано развлекателните центрове от мащаба на Сл. бряг в Европа са само един - самият Сл.бряг, а в света - Лас Вегас, Макао и.... ако някой се сети да пише.


Това вече отрепа коча с лопатата!
Автора, автора – наред ли си бре пич? Зимаи си апчетата редовно че утре ще се изцепиш нещо за Бурж ал Араб. Другарю, сериозно да те питам ти излизал ли си извън България?

Нямам думи а и смисъл няма. Иванов разбери едно, Съни биич е от категорията на селски панаир погледнат в световен мащаб. Единственият Български курорт който е споменат в класация на морски курорти е Албена и е на място 250. Какво Макао какъв Лас Вегас какви 5 стотинки!

Ни копува ни продава
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
21-07-2010 - 17:18:26
Тортко,
Глупчо, не само съм излизал в чужбина, а от непрекъснати полети съм имал проблеми със здравето. В Дубай съм ходил над 200 пъти, грубо, аз ги меря по запълнени паспорти, отидоха 3-4 бр., и съм оставал там няколко пъти за по няколко месеца преди да завършат Бурж ал Араб. Тогава казвах за Дубай, че е рая на земята и сериозно мислех да се установя там, но това беше през 1991-1998, Сега положението там е лошо, може да има много нови сгради, но имало и престъпност и въобще вече не е това, което беше . Това което беше преди 12-15 г. за тогава беше раят, но в момента не мога да определя кое ми харесва повече, Дубай тогава или комплекса сега.

Наистина Сл.бряг можеше и да е нещо друго, но за щастие не е. Снимките, които е пуснал Булкан са хубави, но аз видях и малко местни хора и не вярвам някой от Несебър или Сл.бряг да иска да се смени с голтаците там. Защото курортите може да са хубави, ама за собственика и туристите, а тука търкат в брадата всички и търкят яко. Групичката младежи от едната снимка ако беше в Несебър щеше да е със мотори за по 50 хил. или спортни коли. Защото в кифичите/тиквите/ ви не влиза, че тук ние сме туземците и ми е през дедовия, че тука щеше да е най-доброто място за Сульо и Пульо, а ние да живеем в гета около няколкото скъпи хотела и да броим стотинките.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
21-07-2010 - 17:42:51
avatar
Иванов даи по една снимка бре и нии да ги видим тези спортни коли от 50 000 па и мотори ако щеш. Даи и ние окото да оплакнем, а и да не сме голословни. Нали знаеш Булгарише имигрантише на лъскави приказки не вярва.

Ни копува ни продава
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
21-07-2010 - 18:15:01
Quote
дами и господа
Малко се отклонявам от темата , но май някой от участниците в форума беше запознат с този квартал - Триъгълника в София или имаше къща май че.
гледам че има една къща която се продава в имот .бг за 115 к Е.
В този квартал има ли цигани или някакви скрити лимонки, канализация, шумен ли е много, странно място ли е?

Така както е описана къщата е на делавера, но в Триъгълника има един номер, маломерните парцели са обединени в по-големи, обикновено 4-5-6 малки са в един голям и даже хората не знаят, че вече не са собственици, а съсобственици, т.е. купуваш парцел с къща, но не може да строиш, а трябва да чакаш всички да се съгласят да строите кооперация на обезщетение, което от своя страна ще стане някога, но не сега. Така се получава, че в общият парцел има хора, които са си ремонтирали къщите или преди време са си построили нови и няма да се съгласят да оставят 200-300м2 двор с къща, за да им даде някой две гарсониери. В случаят е точно така, къщата е ремонтирана и с хубав двор, комшиите те навиват да строите, което в момента значи да вземеш максимум 150м2 на тапа и то след 2 години премеждия по строителството и за теб е по-добре да продадеш на цена дето ще си вземеш двустаен и гарсониера в Иван Вазов веднага

Иначе в Триъгълника никога не са живяли цигани, но при строителния бум много стари къщи бяха дадени под наем на строители от провинцията и може да има и цигани, но може да си сигурен, че са с пъти по-малко отколкото в центъра. Канализацията се подменя с нова, иначе дълго време тя беше основната причина да не се строи. Квартала е от малкото тихи, като изключим първата редица по Ломско шосе, има два градски парка и една градинка.


На калкана на тази строя/това е къща, не кооперация/


Където е тополата се продава парцел, стара къща с двор от 204 м2, за 215 хил.Е.


Софийска улица:


Бъдеща сграда:
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
21-07-2010 - 20:03:26
avatar
Питах те за спортните коли по 50 каймета на местните кочове, ти ми пускаш буренясъли сокаци. Стегни се малко палячо.

Ни копува ни продава
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
21-07-2010 - 20:33:48
avatar
Светлина в тунела и кво да видим! Пресъхнали парични потоци и заседнали овчици. Иванов ако не бе тази психологическа криза каква ли касапница щеше да бъде А? Вълците сега каспите ще глозгат.



Ни копува ни продава
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
21-07-2010 - 20:41:10
Питаш неща крайно несериозни, аз не искам да ми даваш доказателства, че Канада е в Америка, това са общоизвестни факти и е редно преди да говорите за Сл.бряг да отидете да видите какво е. А за снимки на коли и мотори там питай в някой скандинавски или немски форум, те се снимат около скъпите коли там и се зверят като изпаднали германци. Снимките на екзотични места с някакви неща по тях, наречени хотели са хубави, но да не забравяме, че 11 такива хотела струват колкото фоайето на един в Сл. бряг, на тези неща в комплекса им викаме капанчета - правят се пролетта и се бутат есента или когато ги хванат, че са без разрешителни. Ако имахме 7-10 хил. км. брегова ивица и нямахме пари да строим, щяхме да нацвъкаме бунгала за да идват безделници да се блещят в морето без пари. Печалбата за страната щеше да е каквото й подхвърлят големите туроператори, а най-високата длъжност която щеше да заема българин щеше да е шеф на пиколата, а селяните кяха да клечат пред бунгалата с по една торба плодове, разчитайки да купят хляб за семейството си и да пробутат дъщерите си.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход