Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените са достигнали дъното ... иде срив!

Публикувано от greenbul 
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
25-07-2010 - 14:16:01
Quote
др. Иванов
Ние вероятно живеем в различни Българии, защото аз нямам сведения в моята някой да го е грижа за данъците.

Иванов,
Аз визирам ДДС. Ако се вдигне (по пример на съседни нам страни), ще се свие допълнително търсенето на НИ - дори от семейства с доходи от 2000 и повече лева. Сигурно и ти знаеш, че по-високи данъци водят до снижаване (намаляване) в търсенето.

Разбира се казвам АКО. Но май натам вървят нещата. Колкото и да не ми се иска да се случи.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
25-07-2010 - 19:06:58
avatar
Как няма да го дигнат... нал ивидяха че комшиите го вдигнаха и сега и те ще имат смелост!
за нова година сигурно ще н изарадват с едни 4% smiling smiley
да са ни живи и здрави
Абе някой знае ли едно време какви данъци са с еплащали че са се бунтували хората?
По турско и преди турско и след турско колко са били данъците бре? ддс имало ли е?
ми те сега искат да лапнат половината приход?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
25-07-2010 - 20:26:17
Quote
ASSETION
Как няма да го дигнат... нал ивидяха че комшиите го вдигнаха и сега и те ще имат смелост!
за нова година сигурно ще н изарадват с едни 4% smiling smiley
да са ни живи и здрави
Абе някой знае ли едно време какви данъци са с еплащали че са се бунтували хората?
По турско и преди турско и след турско колко са били данъците бре? ддс имало ли е?
ми те сега искат да лапнат половината приход
?

Може да видим какво е писал "бащата" на българската социология Иван Хаджийски в неговата книга "Бит и душевност на българския народ" по този повод цитирайки и други изследователи,а именно:"..и днес възрастните жители на Троян с умиление си спомнят турските данъци...":]

Исторически факт е ,че данъците през турско са били далеч по поносими от тези на Третото българско царство,да не говорим за сегашните им размери. Българската администрация -държавна и общинска е повече от 600 000 души и като тумор яде жизнените сили на нацията.Приликата е пълна,защото туморните клетки организма си ги приема за свои и си ги храни докато го свършат окончателно.Така изкуствено се създава ,заради туморните хрантутници бюджетната криза и кризите при здравното и социално осигуряване.Казват ,че цялата администрация на Швейцария е 36 000 души!
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
25-07-2010 - 21:15:13
Като заговорихте за народопсихология, забелязали ли сте, че когато човек се прибира в България, хората стават от места си преди самолетът да е спрял и започва едно ръгане и блъскане всеки да си достави няколко секунди предимство при вземане на багажа и преминаване през паспортния контрол. Това е една много показатлна реакция за българите, всеки иска да има някакво минимални преимущество и да прецака другия, ако ще и с малко да е. Връзката с имотите едва ли има да обяснявам каква е.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
25-07-2010 - 21:27:07
Пишеш пълни глупости. Това блъскането и бързането при излизане от самолета и мен много ме дразни, ама го има навсякъде по света, както и аплодисментите при кацане също ги има и другаде.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
25-07-2010 - 22:02:06
Всичко в живота има връзка с народопсихологитията включително и имотите!Ще направя един паралел със същия автор.В Троян пак по време на Възраждането имало една голяма улица,която жителите на града наричали пустата чаршия,защото по нея никой не минавал! Причината била,че на улицата се намирала кръчмата на един чорбаджия,който пишел на тефтер едно пиене на който зърнел минувач,без човека и да знае и по някое време от годината ходел със заптието по къщите да си събира версиите.Това не ви ли прилича на брокерската философия: Щом съм ти довел клиент ще плащаш! Независимо,че нито си го търсил ,нито го знаеш,че даже и не си го виждал! Та така е с народопсихологията-традициите са живи!:]
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
25-07-2010 - 22:20:06
Аз пък си мисля че просто се нормализираха до тякъде, но айде де. Как се надявам да настъпи най-после тоя срив. Засега м зглежда като затишие пред буря. Една последна буря и затова все още изчаквам. Дано да съм прав smiling smiley

[www.diecastminicars.com]
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
26-07-2010 - 08:33:47
Банките се превърнаха в брокери на имоти
Трезорите започнаха да продават ипотекирани жилища и хотели на атрактивни цени


[www.segabg.com]



ТАБЛИЦА - ЛОШИ И ПРЕСТРУКТУРИРАНИ КРЕДИТИ*


Вид Размер, Размер, Увеличение
май 2009 г. май 2010 г.




Фирмени 0.964 млрд. лв. 3.209 млрд. лв. 233%




Потребителски 0.463 млрд. лв. 1.159 млрд. лв. 150%




Жилищни 0.281 млрд. лв. 1.126 млрд. лв. 300%




Други 0.074 млрд. лв. 0.174 млрд. лв. 135%




*Източник: БНБ.

smoking smiley*smiley_ahh*
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
26-07-2010 - 14:27:39
avatar
Quote
Imotko
Пишеш пълни глупости. Това блъскането и бързането при излизане от самолета и мен много ме дразни, ама го има навсякъде по света, както и аплодисментите при кацане също ги има и другаде.

Да взема да ръкопляскам и аз всеки пък като ме вози жената а?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
26-07-2010 - 15:17:15
Аз на моята й ръкопляскам, след като паркира поне от втория път.:ami:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход