Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените са достигнали дъното ... иде срив!

Публикувано от greenbul 
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
23-06-2010 - 09:16:39
Quote
PER0
Такива като др Иванов за тях са печалбари, но тайничко се надяват такива като него да фалират, за да се докопат до блага за които не са си мръднали пръста. Това е чисто комунистическо мислене - вие другари влогари не разбрахте ли, че комунизма си отиде?

Никой не се надява тайничко. Да се надяваш тайничко е идиом, които се използва за някакво нереално и почти невъзможно събитие, което е толкова абсурдно, че надяващият се дори не смее да го сподели от срам. Ние не се срамуваме да прокламираме прогнози, които се основават на задълбочен анализ на пазарните принципи. Ако това наричаш "тайничко надяване" - ОК. В такъв случай преди 2 години тайничко се надявахме цените да тръгнат надолу и ей го на, от тайнички надежди та на 35% спад сме вече и това не е края защото продължаваме, тайничко да се надяваме ...
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
23-06-2010 - 09:53:26
Quote
greenbul
Quote
PER0
Такива като др Иванов за тях са печалбари, но тайничко се надяват такива като него да фалират, за да се докопат до блага за които не са си мръднали пръста. Това е чисто комунистическо мислене - вие другари влогари не разбрахте ли, че комунизма си отиде?

Никой не се надява тайничко. Да се надяваш тайничко е идиом, които се използва за някакво нереално и почти невъзможно събитие, което е толкова абсурдно, че надяващият се дори не смее да го сподели от срам. Ние не се срамуваме да прокламираме прогнози, които се основават на задълбочен анализ на пазарните принципи. Ако това наричаш "тайничко надяване" - ОК. В такъв случай преди 2 години тайничко се надявахме цените да тръгнат надолу и ей го на, от тайнички надежди та на 35% спад сме вече и това не е края защото продължаваме, тайничко да се надяваме ...

Ако Бг беше пазарна икономика - да, можеш да се надяваш. Но както всички сме свидетели на всякакви аномалии- да получаваш пародия на заплата при супервисоки цени -е тва му се вика псевдопазарна икономика. И сички чакат и се надяват - вече 20 и кусур години........Правил си задълбочен анализ - ми вкарай и малко планомерност и пропорционалност в анализа, тези, които са учили преди 89-та ще ме разберат.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
23-06-2010 - 10:11:36
поста, който коментирам, завършва по следния начин:
Quote

Това е чисто комунистическо мислене - вие другари влогари не разбрахте ли, че комунизма си отиде?
Истината е че комунизмът още е в сърцата на хората, през 90-те години хората разбраха що е то финансова пирамида.
Сега хората разбират що е то борсова пирамида и имотен балон.
Предстои да разберат какво е да изгубиш жилището си и да плащаш някому за нещо, което не е твое до края на дните си.

Това са едни уроци на пазарната икономика, които българинът следва да научи!
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
23-06-2010 - 10:50:54
"Истината е че комунизмът още е в сърцата на хората, през 90-те години хората разбраха що е то финансова пирамида."
Е, който е имал имот е не го е продал пак си го има. А кви бяха парите по това време, че вече забравих? И сега пак чакаме - но кво? Да се случи нещо ново? Маалко да се позабравят събитията - и историята се повтаря наново и наново - казва се цикличност

"да плащаш някому за нещо, което не е твое до края на дните си. "
Сигурно имаш предвид наемите.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
23-06-2010 - 11:54:39
хахахах, да бях забравил че след като банката вземе имотите на ипотекарите, те не само ще трабва да връщат остатука ами и наем да плащат.

Па-па-па:]
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
23-06-2010 - 12:44:05
Quote
greenbul
хахахах, да бях забравил че след като банката вземе имотите на ипотекарите, те не само ще трабва да връщат остатука ами и наем да плащат.

Па-па-па:]

Това засега го слагаме в кошницата с илюзиите, нито е често, нито е масово явление. Какво стана с спиралата на главоломно падащи цени, когато всеки гледа да се отърве максимално бързо от имота си? Не трябваше ли това да се е случило още преди 2 годинки? Къде е паниката? Тоз който се е паникьосал отдавна вече е продал, останалите чакат, кризата минава и си заминава вече, то си е нормално, нещата тук идват с година две закъснение. Нито ипотекарите, нито банките бързат, лихвите само увеличават паричната маса докато се достигне до исканите от продавачите цени. Дотогава сделки няма да има - и какво от това? И банките, и ипотекарите ще си разсрочват заемите един на друг - те нямат полза от някой с 5 лева в джоба и няма абсолютно никаква причина да му подарят имота просто ей така.
Анонимен потребител
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
23-06-2010 - 12:49:47
Quote
PER0
И банките, и ипотекарите ще си разсрочват заемите един на друг - те нямат полза от някой с 5 лева в джоба и няма абсолютно никаква причина да му подарят имота просто ей така.

Анджък де.
Всеки свободен лев на ипотекарите ще потича към банките. И не само на ипотекарите ами и на тези с всякакъв вид потребителски кредити, лизинги и т.н. В резултат няма от къде да се получи първоначално натрупване на собствени средства за покупка на имот. Просто предните години изхарчихме парите за следващите 10. Сега само ще връщаме.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
23-06-2010 - 13:03:46
Quote
Тинки Уинки
Quote
PER0
И банките, и ипотекарите ще си разсрочват заемите един на друг - те нямат полза от някой с 5 лева в джоба и няма абсолютно никаква причина да му подарят имота просто ей така.

Анджък де.
Всеки свободен лев на ипотекарите ще потича към банките. И не само на ипотекарите ами и на тези с всякакъв вид потребителски кредити, лизинги и т.н. В резултат няма от къде да се получи първоначално натрупване на собствени средства за покупка на имот. Просто предните години изхарчихме парите за следващите 10. Сега само ще връщаме.

Имам предвид банката да продаде имота на ипотекаря на някой друг с 5лв в джоба - така намазва само последния. Нали знайш приказката - който плаща поръчва музиката - тоя с 5-те лв само ще стои отстрани и ще се облизва. И да - парите са изхарчени за следващите 10 години - прав си, сделки няма да има. Остава да чакаме лихвите да си свършат работата - трябва само време, но това не е като да гадаеме ще има или няма срив, просто да мине определено време за да се натрупат достатъчно лихви - това е сигурно.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
23-06-2010 - 20:08:50
Quote
bota156
Абе нещо против влогарите ли имате (имотко и други имотковци). Че аз познавам поне 10-на бизнесмени дето си замразиха бизнеса и ги сложиха парите на ВЛОГ! А сега нека да са тъпанари. В момента 90% от бизнеса е УМРЯЛ - няма никаква "далавера" само харчиш пари ако имаш. И хората чакат, и аз с тях - чакаме подходящия момент. Много пъти съм казвал - дебнем да ебнем. Крехко месце ще има все повече - дотогава по моренца, по кръчмета - аз не съм лаком, не искам да трупам милиони и стотината хиляди дето имам си ми стигат, Приятелката пък изобщо не и трябват. Работим си, вземаме си прилични заплати (така че да може да се набутаме и с ИПОТЕКА от 100к) ама не сме будали.
Пожелавам Ви на всички да си живеете живота, а не да ви пари под краката!

Знаменателен пост, жестоко. Бизнесмени замразили бизнеса и сложили парите на влог!!! Егати тъпотията. Как се замразява бизнес бе, това да не ти е свинското от село. После ще го размразяваш 100 години. Само човек на заплата може да напише такава измислица, или вика бизнес на някакви дребни семейни фирмички.

Също така благодаря за възможността да подчертая за какво се боря във форума - не срещу влогарите (масата са дребни спестители и имат право да се порадват на лихвичката), а срещу мисленето (цитирам): "дебнем да ебнем. Крехко месце ще има все повече".
Злорадство, радост от чуждата мъка, тъпотия, мързел, страх-много-да не се минем, самодоволство, злоба, и т.н.
Готино, направо ме изкефи!!!

П.П. Прав си за милионите, не ти трябват. Има да смяташ едни лихви, свят да ти се извие.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-06-23 20:34 от Imotko.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
23-06-2010 - 20:26:59
Quote
PER0
Quote
greenbul
хахахах, да бях забравил че след като банката вземе имотите на ипотекарите, те не само ще трабва да връщат остатука ами и наем да плащат.

Па-па-па:]

Това засега го слагаме в кошницата с илюзиите, нито е често, нито е масово явление. Какво стана с спиралата на главоломно падащи цени, когато всеки гледа да се отърве максимално бързо от имота си? Не трябваше ли това да се е случило още преди 2 годинки? Къде е паниката? Тоз който се е паникьосал отдавна вече е продал, останалите чакат, кризата минава и си заминава вече, то си е нормално, нещата тук идват с година две закъснение. Нито ипотекарите, нито банките бързат, лихвите само увеличават паричната маса докато се достигне до исканите от продавачите цени. Дотогава сделки няма да има - и какво от това? И банките, и ипотекарите ще си разсрочват заемите един на друг - те нямат полза от някой с 5 лева в джоба и няма абсолютно никаква причина да му подарят имота просто ей така.


Икономиката върви в една посока "Until something happens", много е лесно да се каже какво ще стане с имотите, особено когато са толлкова очевидно надценени. Имотите вървяха нгоре до случването на кризата. Сега вървят плавно надолу и чакат следващото събитие. Кое ще е то не мога да кажа, мога само да предполагам, че ще е свързано с даването на заем от МВФ, но може и да е нещо съвсем друго от сорта примерно да се открие че НСИ е давало неверни данни. Какво ще се случи е повече от ясно, но кога и поради кое, това е трудно да се каже. На времето така спекулираха с покачването на цените - все питаха "къде ви е спада", ами ето го спада, ама сега питат "къде ви е срива" е чакайте де, недейте бърза като пале пред майка и срива ще дойде!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход