Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цените са достигнали дъното ... иде срив!

Публикувано от greenbul 
Анонимен потребител
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
22-06-2010 - 16:15:39
Quote
Imotko
Много е мързелива идеята да се печели добра сума от лихва на влог, лесно е, не се изисква никаква мисъл, и маймуна може да си направи влог.
то така ама ти маймуна да скача от 10-тия етаж виждал ли си?
Пък хора скачат. Така че не е много ясно кое поведение е за предпочитане.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
22-06-2010 - 16:42:16
avatar
я да видм Наемите?
днес попаднах на луксозно ново жилище -двустаен с нова къхня и елитна баня за 165 Е
[capitalresidences]. bg/bg/availability/rent/14
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
22-06-2010 - 17:00:37
Какво да ги гледаш наемите:
http://capitalresidences.bg/bg/availability/rent/12

Тристайни, обзаведени по 425Е, двустайни обзаведени по 325Е. Малко височки ми се виждат за апартамент на околовръстното.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
22-06-2010 - 17:54:57
Не съм казал, че маймуните са по-интелигентни от някои от участниците във форума.
Не съм казал, че е "маймунско" сега да имаш влог.
Казах само, че на мен лично не ми понася идеята банковите лихви да са средство за натрупване на капитал, щото капиталът е редно да се получи с труд, с добри идеи, или срещу риск, а не като си седиш на дървото и си ядеш банана.
Това за наемите в Овчата купел са пълни глупости.
1.9
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
22-06-2010 - 20:22:27
Quote
Imotko
... на мен лично не ми понася идеята банковите лихви да са средство за натрупване на капитал, щото капиталът е редно да се получи с труд, с добри идеи, или срещу риск, а не като си седиш на дървото и си ядеш банана ...

Попълни си поднанията по темата, която коментираш, за да не бъркаш понятията.
Разбирам какво искаш да кажеш и съм съгласен, но ... един има пари и ги влага в банка, защото няма идеи, а друг има идея, но не му достигат парите. Съвсем нормално.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
22-06-2010 - 21:30:19
avatar
Quote
Imotko
Казах само, че на мен лично не ми понася идеята банковите лихви да са средство за натрупване на капитал, щото капиталът е редно да се получи с труд, с добри идеи, или срещу риск, а не като си седиш на дървото и си ядеш банана.

При нормална бизнес среда и условия оборотните пари носят чисто 30 % печалба. Всеки уважаващ себе си бизнесмен държи в банка само оборотни пари. Не случайно голяма част от бизнеса работи с пари от кредит, защото дърпа чужди пари при 15 % лихва и след като ги върне, той отново е с 15 % печалба. Само дребните малки човечета държат пари на влог и се радват на лихвите. Инфлацията им изяжда лихвите, но голяма част от влогарите не са научени на бизнес. Ако парите им не са в банки, то трябва да ги ръгнат в буркани, трети вариант за тях няма. На запад има едно златно правило - прави бизнес с чуждите пари. Това правило у нас го прилагат с пълна сила банките и част от бизнесмените.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-06-22 21:32 от TZARS.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
22-06-2010 - 22:27:30
На някои от тия с идеите им идват такива идеи, че слава богу, че нямат пари. Например на този с жилищния комплекс до Нови хан или на другия с къщите до Кладница - по-добре да нямаха пари.
Иначе ясно, на едно мнение сме. На маймуната с банана й остава още малко да се радва. Малко, сравнено с вечността.*yes*
Трябва повече да се *book*.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-06-22 22:29 от Imotko.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
22-06-2010 - 22:29:23
Quote
TZARS
Quote
Imotko
Казах само, че на мен лично не ми понася идеята банковите лихви да са средство за натрупване на капитал, щото капиталът е редно да се получи с труд, с добри идеи, или срещу риск, а не като си седиш на дървото и си ядеш банана.

При нормална бизнес среда и условия оборотните пари носят чисто 30 % печалба. Всеки уважаващ себе си бизнесмен държи в банка само оборотни пари. Не случайно голяма част от бизнеса работи с пари от кредит, защото дърпа чужди пари при 15 % лихва и след като ги върне, той отново е с 15 % печалба. Само дребните малки човечета държат пари на влог и се радват на лихвите. Инфлацията им изяжда лихвите, но голяма част от влогарите не са научени на бизнес. Ако парите им не са в банки, то трябва да ги ръгнат в буркани, трети вариант за тях няма. На запад има едно златно правило - прави бизнес с чуждите пари. Това правило у нас го прилагат с пълна сила банките и част от бизнесмените.

Тъй кат ги гледам влогарите тук чакат да сепрецака некой, за да може да намажат те. Но иначе да направят нещо, да завъртят бизнес - НЕЕЕЕ. Паразити - това са те. Такива като др Иванов за тях са печалбари, но тайничко се надяват такива като него да фалират, за да се докопат до блага за които не са си мръднали пръста. Това е чисто комунистическо мислене - вие другари влогари не разбрахте ли, че комунизма си отиде?
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
22-06-2010 - 22:30:42
Не си е отишъл, банките го играят Партията.
Re: Цените са достигнали дъното ... иде срив!
23-06-2010 - 08:58:30
Абе нещо против влогарите ли имате (имотко и други имотковци). Че аз познавам поне 10-на бизнесмени дето си замразиха бизнеса и ги сложиха парите на ВЛОГ! А сега нека да са тъпанари. В момента 90% от бизнеса е УМРЯЛ - няма никаква "далавера" само харчиш пари ако имаш. И хората чакат, и аз с тях - чакаме подходящия момент. Много пъти съм казвал - дебнем да ебнем. Крехко месце ще има все повече - дотогава по моренца, по кръчмета - аз не съм лаком, не искам да трупам милиони и стотината хиляди дето имам си ми стигат, Приятелката пък изобщо не и трябват. Работим си, вземаме си прилични заплати (така че да може да се набутаме и с ИПОТЕКА от 100к) ама не сме будали.
Пожелавам Ви на всички да си живеете живота, а не да ви пари под краката!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход