Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

как ни "информират" Банките ...или КАК ни ДЕЗинформират *ok*

Публикувано от мерЪклия за еФтиния 
Re: На любезното внимание на продавачите на НИ (без брокерите)
02-05-2010 - 17:05:55
Quote
ivorad
Quote
BulCan
Quote
ivorad
Quote
BulCan


За дохода виж по-долните ми примери. Освен това го смятай на семейство при двама работещи. Ривиерата е мечта на баровците от цял свят, не е Варна, там не става въпрос за среден 3 годишен доход. За 500 000 се намира чудесна къща м-у Ница и Кан, не става въпрос за Кап Фера или Кап 'дАнтиб, говорим за над ж.п. линията.

Само за протокола - свястна къща на Ривиерата, в дименсии ot 200 кв., относителна близост до плажа и с добър парцел / около и над 650-800 кв./ много трудно може да се открие за сума под 650 000. Класическите добри оферти тръгват / според района/ от 700 000 нагоре.Престижните оферти рядко са за под 1 000 000...Предложенията за до 500 000 обикновено са за по-малки домове или такива с компромиси или проблеми. Така че по тази точка твърдението Ви е голословно.
Що се отнася до второто Ви твърдение, че покупката на подобен имот е в рамките на тригодишния доход на френско / немско, английско/ семейство - то също е просто невярно. Под 10% от френските домакинства имат доход на цитираните равнища. И това по никакъв начин не може да се определи като "доходи на средно семейство".
Съжалявам, но от приведените примери следва, че говорите наизуст.

Уви, не виждам в подчертаното никакво доказателство за твърденията Ви, относно които попитах. Напомням каква беше отправната точка:

Quote

- Това, което едно средно семейство в развита западна държава купува с тригодишния си доход, в БГ го водите супер-лукс и се продава над 350 000-400 000 Е (повече отколкото при тях), това, което в БГ едно средно семейство купува с 10 годишния си доход един нормален западняк (не говоря за утайката на УК-ците, които понакупиха в БГ по едно време) не би купил и на половин цена, ако трябва да дойде и да живее в него и това, което го заобикаля

Та, аз попитах:

- пример за нещо с цена 350-400000, което у нас струва по-скъпо, отколкото в Европа;
- доказателство за това, че средният европеец купува въпросното по-евтино нещо с три годишни дохода на семейството си;

Вие се забихте в Ривиерата, не аз.
Оказа се, че и за цените там съдите само по отделни оферти, без да имате и най-малка представа за реалностите на място.....

Та аз написах още в първият си пост:

"600 К Е са 810 622 CAD. Ами ти за 400 000 (за половината) ще си купиш в Westmount в пъти по-добра къща (един от най-баровските квартал на Монтреал, където хора с под 150 000 годишен доход почти няма). Това при положение, че CAD се качи с около 30% спрямо EUR последните 3 месеца, ами ако го бяхме сметнали преди това? В държава, където кризата едва ли не я гледат само по ТВ, валутата надмина щатската по номинал и имотите в последните 20 години не са спадали. " Вярно е, че Канада не е в Европа, но е много по-близка до западната и част (не географски, но като доходи, стандард, развитие, пазар, манталитет), отколкото България, която няма нищо общо, освен, че на хартия е член на ЕС и географски се намира на континента.

На Ривиерата съм ходил около 10-12 пъти, не претендирам да си прекарвам живота, нито съм купувал имоти там, ако ИМАТЕ предвид това под "реалности на място". smiling smiley Имам доста приятели, които живеят в района Ница-Кан, които са собственници на имоти, та от тях ми е инфото.

Ако е въпроса само кой ще победи в спора - предавам се веднага, на мен ми е все тая smiling smileysmiling smileysmiling smiley Желая Ви успех с продажбите и покупките!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-02 17:07 от BulCan.
Re: На любезното внимание на продавачите на НИ (без брокерите)
02-05-2010 - 17:16:09
Quote
BulCan
Скитъре, сетих се

Прав си, така се продава.
Аз пък се сетих, че с половин милион евро, последното нещо, за което ще се оглеждам, са къщи или апартменти в циганско-мутренска държава със застаряващо и преобладаващо чалга население. Отивам първо в някоя бяла държава, в някоя консултантска компания, правим една инвестиционна кошничка, после си вземам сламената шапка, намятам хавайската риза и... свят широк. Мисля, че ще се справям някак си и да ви пращам по някоя картичка от време на време *drink2*
Re: На любезното внимание на продавачите на НИ (без брокерите)
02-05-2010 - 17:17:08
Quote
BulCan

Ако е въпроса само кой ще победи в спора - предавам се веднага, на мен ми е все тая smiling smileysmiling smileysmiling smiley Желая Ви успех с продажбите и покупките!


Ееее, споко, де - разумен човек сте, затова ми стана чоглаво, че и Вие се поддавате на общата логорея във форума!
Хайде - мир и наздраве!
*drunk*
Re: На любезното внимание на продавачите на НИ (без брокерите)
02-05-2010 - 17:25:30
Quote
Scyther
Отивам първо в някоя бяла държава, в някоя консултантска компания, правим една инвестиционна кошничка, после си вземам сламената шапка, намятам хавайската риза и... свят широк. Мисля, че ще се справям някак си и да ви пращам по някоя картичка от време на време *drink2*

Относно този тип преживяване - спокойно можете да се допитате до клиентите на Лимън Брадърс и подопечните им инвестиционни компании. Изобщо казано - мечтата да живееш от инвестиционен портфейл в дименсиите на 500 000 се родее много силно с апетитите марка "149"......
winking smiley
Re: На любезното внимание на продавачите на НИ (без брокерите)
02-05-2010 - 17:30:56
Като ги спрягате тези числа от 500 000Е, в този форум има ли някой който да ги притежава?
Re: На любезното внимание на продавачите на НИ (без брокерите)
02-05-2010 - 17:34:29
В отговор на [forum.imoti.net]

Quote
ivorad
Quote
BulCan
Quote
ivorad
Quote
BulCan


За дохода виж по-долните ми примери. Освен това го смятай на семейство при двама работещи. Ривиерата е мечта на баровците от цял свят, не е Варна, там не става въпрос за среден 3 годишен доход. За 500 000 се намира чудесна къща м-у Ница и Кан, не става въпрос за Кап Фера или Кап 'дАнтиб, говорим за над ж.п. линията.

Само за протокола - свястна къща на Ривиерата, в дименсии ot 200 кв., относителна близост до плажа и с добър парцел / около и над 650-800 кв./ много трудно може да се открие за сума под 650 000. Класическите добри оферти тръгват / според района/ от 700 000 нагоре.Престижните оферти рядко са за под 1 000 000...Предложенията за до 500 000 обикновено са за по-малки домове или такива с компромиси или проблеми. Така че по тази точка твърдението Ви е голословно.
Що се отнася до второто Ви твърдение, че покупката на подобен имот е в рамките на тригодишния доход на френско / немско, английско/ семейство - то също е просто невярно. Под 10% от френските домакинства имат доход на цитираните равнища. И това по никакъв начин не може да се определи като "доходи на средно семейство".
Съжалявам, но от приведените примери следва, че говорите наизуст.

Уви, не виждам в подчертаното никакво доказателство за твърденията Ви, относно които попитах. Напомням каква беше отправната точка:

Quote

- Това, което едно средно семейство в развита западна държава купува с тригодишния си доход, в БГ го водите супер-лукс и се продава над 350 000-400 000 Е (повече отколкото при тях), това, което в БГ едно средно семейство купува с 10 годишния си доход един нормален западняк (не говоря за утайката на УК-ците, които понакупиха в БГ по едно време) не би купил и на половин цена, ако трябва да дойде и да живее в него и това, което го заобикаля

Та, аз попитах:

- пример за нещо с цена 350-400000, което у нас струва по-скъпо, отколкото в Европа;
- доказателство за това, че средният европеец купува въпросното по-евтино нещо с три годишни дохода на семейството си;

Вие се забихте в Ривиерата, не аз.
Оказа се, че и за цените там съдите само по отделни оферти, без да имате и най-малка представа за реалностите на място.....

Ех, ivorad smiling smiley намекнах преди време за заяжданията на дребно, но те уви продължават. По-големия проблем е, че вместо с чест да си признаете грешката, Вие продължавате да се закопавате.
Аз може и да съм глупав, но това как точно се тълкува:
"- пример за нещо с цена 350-400000, което у нас струва по-скъпо, отколкото в Европа; " ?!
Какво точно питате? "Нещото", предполагам имот, тук струва 350-400К, а в Европа трябва да е по-евтино? Как може да се направи подобно сравнение изобщо, че и да се даде пример?!
Идеята, която аз схванах от думите на BulCan е, че имоти, които тук са обявени на цени 350-400К като СУПЕР ЛУКС, в по-развитите държави, съпоставими имоти струват около 3 семейни годишни дохода без да се цитират цифри на цените и доходите там.

Явното недочитане, от което тръгна и сравнението с цената на имтоти на френската ривиера с годишния доход на французите е грешка, която нормално хората си я признават и се извиняват.

Друго, което прави лошо впечатление е, че се заяждате за едно от много малкото мнения в този форум, които носят полезна информация. Акцентът на мнението не беше цената на имотите на френската ривиера, дори и тя да е била неточна, в което Вие също не успяхте да убедите, защото мнението Ви е голословно, провокативно и без примери.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-02 17:36 от brotarius.
Re: На любезното внимание на продавачите на НИ (без брокерите)
02-05-2010 - 17:42:22
Quote
ivorad
Quote
Scyther
Отивам първо в някоя бяла държава, в някоя консултантска компания, правим една инвестиционна кошничка, после си вземам сламената шапка, намятам хавайската риза и... свят широк. Мисля, че ще се справям някак си и да ви пращам по някоя картичка от време на време *drink2*

Относно този тип преживяване - спокойно можете да се допитате до клиентите на Лимън Брадърс и подопечните им инвестиционни компании. Изобщо казано - мечтата да живееш от инвестиционен портфейл в дименсиите на 500 000 се родее много силно с апетитите марка "149"......
winking smiley

Да не би да имаш по-добро предложение? Имотец в БГ с падаща цена и наем, с квартиранти вътре, може би? Или, като гледам перспективите, да чакам мангалите да се самонастанят? Не, мерси. Предпочитам да си чопля зъбите с чадърчето от коктейла на някой топъл остров в сламена колиба до брега на океана.
Re: На любезното внимание на продавачите на НИ (без брокерите)
02-05-2010 - 17:48:36
Quote
ivorad
Quote
BulCan

Ако е въпроса само кой ще победи в спора - предавам се веднага, на мен ми е все тая smiling smileysmiling smileysmiling smiley Желая Ви успех с продажбите и покупките!


Ееее, споко, де - разумен човек сте, затова ми стана чоглаво, че и Вие се поддавате на общата логорея във форума!
Хайде - мир и наздраве!
*drunk*

Мир и наздраве ми звучи много добре smiling smiley Аз като по-прост, предпочитам бира пред изисканите напитки, "Шуменско" някак си ми пасва от бутилираните (изключвам пресните наливни бирени шедьоври в Прага и Мюнхен).

*beer*
Re: На любезното внимание на продавачите на НИ (без брокерите)
02-05-2010 - 17:59:37
Quote
BulCan
предпочитам бира пред изисканите напитки, "Шуменско" някак си ми пасва от бутилираните (изключвам пресните наливни бирени шедьоври в Прага и Мюнхен).

*beer*

Крайно време беше да отворите дума! Отивам да зареждам...
Re: На любезното внимание на продавачите на НИ (без брокерите)
02-05-2010 - 18:16:41
Скитъре, за коктейла на топъл остров през зимата в тропическо море пред бунгало (еквивалент на ОК хотелска стая) можеш да минеш и с около 1200-1400 Е на глава за десетина дни с пътя, храната и пиенето smiling smiley Не е нужно да имаш половин милион... Не ти говоря за масов туристически пакет от агенция. Да живееш постоянно на такова място, може и да ти омръзне, та не е нужно да купуваш, освен ако не го нагласиш да пИчелиш от наеми.

Иначе колкото и да спорим, никога не знаем с какво можем да се "набутаме". За мен лично, най-важното е да мога да си "позволя" евентуална загуба, т.е. да не се налага да плащам с години за да я покривам.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход