Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Българското село или 4 000 000 жилища

Публикувано от Пламен Николов 
Българското село или 4 000 000 жилища
19-05-2010 - 13:22:11
Според някои статистики, в България има около 4 000 000 жилища (моля, по-запознатите да ме поправят ако греша). Въпросът е къде и какви са тези жилища. По празниците имах възможност да пообиколя красивата ни родина. В село със 600 къщи, където са живели около 2000 души, сега обитаеми са около 250 и живеят около 400 старци. От необитаемите над 100 се рушат или вече са се разрушили. И това е няавсякъде (с изключение на близките села до големите градове). Според друга статистика през 1965 година едва 25% от населението на страната е живяло в градовете. Ако някой си направи труда да преброи обитаемите жилища ще се окаже, че живеем доста сгъстени. За съжаление тази статистика не може май да се промени. Там където са живели хора, раждали са се, ходили са на училище, женили са се и отглеждали са деца и са произвеждали храната на народа сега е пустиня. Искате имоти на 149Евро - в село Джюлюница, в село Ново село, в село Криводол можете да си купите по 5-10 Евро квадратния метър + двор с овошки и селскостопански постройки. Докато всички се тъпчем като говеда в София, цените няма да паднат до поносими равнища.
Re: Българското село или 4 000 000 жилища
19-05-2010 - 14:15:28
avatar
Аз съм се разписал вече,

До 10-15 години ще се изнеса там за постоянно

Както и няколко мои познати.

Ако се включат и пенсионерите, дето се тъпчат по панелките и не могат да си платят парното, ще се сбъдне твоята мечта!

дето се вика на село - съчки да събираш, пак ще ти е топло през зимата smiling smiley

За салатата и ракията няма да отварям темата smiling smiley
Re: Българското село или 4 000 000 жилища
19-05-2010 - 14:42:27
Quote
palamud
Аз съм се разписал вече,

До 10-15 години ще се изнеса там за постоянно

Както и няколко мои познати.

Ако се включат и пенсионерите, дето се тъпчат по панелките и не могат да си платят парното, ще се сбъдне твоята мечта!

дето се вика на село - съчки да събираш, пак ще ти е топло през зимата smiling smiley

За салатата и ракията няма да отварям темата smiling smiley

Пенсионерски рай... След 10-15 години дали ще можеш да вдигнеш самолета, че да напълниш селото с деца. Че да отворят пак училището, да има манифестация на 24 Май. В читалището да има самодеен театър, киното да работи, по сборовете да се слагат тежки трапези и да се събират по 50-60 души роднини. Да се строят нови къщи и да има сватби на мегдана... Какво му беше лошото на този начин на живот и защо ни го взеха и ни натъпкаха в едни панелни кутийки?
Re: Българското село или 4 000 000 жилища
19-05-2010 - 15:05:39
Quote
Пламен Николов
Quote
palamud
Аз съм се разписал вече,
До 10-15 години ще се изнеса там за постоянно
Както и няколко мои познати.
Ако се включат и пенсионерите, дето се тъпчат по панелките и не могат да си платят парното, ще се сбъдне твоята мечта!
дето се вика на село - съчки да събираш, пак ще ти е топло през зимата smiling smiley
За салатата и ракията няма да отварям темата smiling smiley

Пенсионерски рай... След 10-15 години дали ще можеш да вдигнеш самолета, че да напълниш селото с деца. Че да отворят пак училището, да има манифестация на 24 Май. В читалището да има самодеен театър, киното да работи, по сборовете да се слагат тежки трапези и да се събират по 50-60 души роднини. Да се строят нови къщи и да има сватби на мегдана... Какво му беше лошото на този начин на живот и защо ни го взеха и ни натъпкаха в едни панелни кутийки?

Хубава тема, умни реплики smiling smiley
Ето как ще изглеждат селцата в радиус до 20 км от голям град (само не знам след колко години) - старата част, и комплекс от нови къщи. Бързо метро до голямия град. Ето, кликнете и направете виртуална разходка из едно типично селце край Париж:
[maps.google.fr]
Re: Българското село или 4 000 000 жилища
19-05-2010 - 15:10:29
avatar
Пламенчо що се заяждаш ся...

казвам аз какво съм направил, дай да те видим тебе като си толкоз отворен.

Аз за забавлянията по селата не бери грижа - имат си пенсионерски клуб и са много щастливи.
Даже някой още вдигат самолета smiling smiley

На този чист въздух проблема е как да приземиш самолета според мен smiling smiley

Деца има през ваканциите и почивни дни. И растат здрави и силни - да отсрамват бащите си със силно поколение smiling smiley

па в града от това пилешко с женски хормони, често преминават на левия бряг smiling smiley
Re: Българското село или 4 000 000 жилища
19-05-2010 - 15:42:29
avatar
Quote
barbaron
Ето, кликнете и направете виртуална разходка из едно типично селце край Париж:
[maps.google.fr]

Това е градче, не селце. Никъде не видях стопански двор.........а аз искам кокошки и козаsmiling smiley
Re: Българското село или 4 000 000 жилища
19-05-2010 - 16:22:25
Quote
камелия
Quote
barbaron
Ето, кликнете и направете виртуална разходка из едно типично селце край Париж:
[maps.google.fr]
Това е градче, не селце. Никъде не видях стопански двор.........а аз искам кокошки и козаsmiling smiley

Селце е. Кокошки и кози в селата няма. И домати няма. По-евтино им излиза да отидат до супермаркета в събота, и да си купят. За цялата седмица. Овошки няма, а декоративни храсти и дръвчета.
А аз нали съм стар софиянец, веднага си посадих 25 овошки и вкусни домати smiling smiley
Re: Българското село или 4 000 000 жилища
19-05-2010 - 16:34:25
avatar
Quote
barbaron

Селце е. Кокошки и кози в селата няма. И домати няма. По-евтино им излиза да отидат до супермаркета в събота, и да си купят. За цялата седмица. Овошки няма, а декоративни храсти и дръвчета.
А аз нали съм стар софиянец, веднага си посадих 25 овошки и вкусни домати smiling smiley

На това му викаха " Село от градски тип". Остава само и табелата "Обравцов дом" да забодат и.............да ме втресе.
Така че, туй село не го признавам, ама хич!
Много ми хареса къщата със сините врати и капаци.
Re: Българското село или 4 000 000 жилища
19-05-2010 - 16:36:57
Много по евтино е да си купиш от супера, ама не стават за ядене.
Re: Българското село или 4 000 000 жилища
19-05-2010 - 17:35:05
Какво му се радвате като невиждали на това село? Като някакви аборигени. Само във великата Франция ли има асфалт?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход