Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

когато всички чакат некакви ЧУДЕСА , се случват само ЧУДЕСИИ , демек ОБРАТНОТО *ok*

Публикувано от мерЪклия за еФтиния 
Re: когато всички чакат некакви ЧУДЕСА , се случват само ЧУДЕСИИ , демек ОБРАТНОТО *ok*
29-04-2010 - 00:31:08
avatar
Докторската смърди. А сега ми кажете, че гроздето било кисело...

И все пак смърди! :]

Днес бутнаха последната останала къща до входа на Южния парк и вероятно ще вдигнат 10 етажен БЛОК.. там също смърдеше, сигурно това е причината собствениците да се евакуират smiling smiley
*pardon*Re: когато всички чакат некакви ЧУДЕСА , се случват само ЧУДЕСИИ , демек ОБРАТНОТО *ok*
29-04-2010 - 15:49:26
Здравейте!
Аз съм от Пловдив. И от България също.

Хубав град е, но има някои лоши неща, които му пречат. Ако ги махнем ... май нищо няма да остане. *pardon*

Но то и с България е подобно положението.

Сериозно - не знам какви са цените в София, Варна и Бургас, но в Пловдив няма предлагане. Има ги онези едни и същи кочини, които никога няма да се продадат, както не се продадоха по време на лудото банкиране, а камо ли сега. Обаче свестните неща просто ги няма.

Оглеждам се за едно малко двустайно в центъра значи... Новото строителство или е без цимент - т. нар. пясъчни кули, патентовани в Пловдив от Стоянстрой, или е с някакъв друг неотстраним дефект - я непреодолима грозота, я локация ала гето, я стаи тип килер с надстройка... Има и няколко сгради, които са на страхотни места и са качествени откъм работа, но в тях или най-доброто вече е продадено, или си искат от 650 Е нагоре хората. А един дори си иска от хиляда нагоре, но неговото е на Сахат тепе и има само два останали.
За панелки, съборетини и започнати-недовършени-инвеститорът-избягал-с-парите не мога да коментирам, защото не ги гледам изобщо.
Мнението ми е, че свободните нови имоти вече са подложени на доста претенциозен анализ от страна на потенциалните купувачи. В следствие на това са обособени две групи имоти:
1. непродаваеми - грозни, лошо изпълнени, нефункционални, противни, тарикатаджийски и прочие. Казвам "непродаваеми", но реално имам предвид продаваеми с големи, огромни, дори колосални отстъпки от страна на продавачите. А ако са и с ипотека - съдебен изпълнител не им мърда. Тук попадат почти всички "чудесни инвестиции".
2. продаваеми - тук влизат много малка част от новите имоти, защото естеството на българина е да се преструва, а не да си върши работата, а така къща не се строи. Та тук са няколко сгради, които се броят на пръсти. И затова цените им не се сгромолясват, а си държат плавен курс надолу, но едновременно с това и разходите на инвеститорите намаляват плавно. Но с течение на времето и с излизането на всяка следваща реклама за ипотечен кредит по ТВ тези сгради се запълват все повече и повече с хора, желаещи да живеят в тях.

Та в резюме - в Пловдив е спокойно. Лятото е хубаво, защото около Пловдив има страхотни планини, реки и места за отдих. Зимата е по-кофти, заради кишата след всеки случаен сняг. За работа - не знам дали е добре или зле в сравнение с други градове, но като цяло положението е неприятно. Обаче тук няма море, което да привлича простаците от цяла Европа, няма и депутати и министри, които да крадат с милиарди. Така че положението в Бургас и Варна тепърва предстои да се сгомняса тотално, след като за няколко години нашите "бизнесмени", а всъщност тъпи парчета с напомпани мускули и вечно сърдити физиономии, успяха да съсипат окончателно туристическата индустрия. А в София какво ще се работи, ако (казвам го без хич да не ми се вярва, че ще стане - само хипотетично) по някаква космическа случайност се спре това крадене на пари... Да, бе - какво ще се работи, наистина?

Поздрави от Пловдив и не се хабете да коментирате Пунди. Човекът е седнал на масата на рулетката и залага на едно и също число вече две години. По теорията на игрите това число все някога ще се падне и тогава стойте и гледайте Пунди как ще се хвали, че е познал и как ще ви обяснява " абе аз от години ви разправям, че..." и т.н.
Re: *pardon*Re: когато всички чакат некакви ЧУДЕСА , се случват само ЧУДЕСИИ , демек ОБРАТНОТО *ok*
29-04-2010 - 15:59:38
Quote
коганев
Здравейте!
Аз съм от Пловдив. И от България също.

Хубав град е, но има някои лоши неща, които му пречат. Ако ги махнем ... май нищо няма да остане. *pardon*

Но то и с България е подобно положението.

Сериозно - не знам какви са цените в София, Варна и Бургас, но в Пловдив няма предлагане. Има ги онези едни и същи кочини, които никога няма да се продадат, както не се продадоха по време на лудото банкиране, а камо ли сега. Обаче свестните неща просто ги няма.

Оглеждам се за едно малко двустайно в центъра значи... Новото строителство или е без цимент - т. нар. пясъчни кули, патентовани в Пловдив от Стоянстрой, или е с някакъв друг неотстраним дефект - я непреодолима грозота, я локация ала гето, я стаи тип килер с надстройка... Има и няколко сгради, които са на страхотни места и са качествени откъм работа, но в тях или най-доброто вече е продадено, или си искат от 650 Е нагоре хората. А един дори си иска от хиляда нагоре, но неговото е на Сахат тепе и има само два останали.
За панелки, съборетини и започнати-недовършени-инвеститорът-избягал-с-парите не мога да коментирам, защото не ги гледам изобщо.
Мнението ми е, че свободните нови имоти вече са подложени на доста претенциозен анализ от страна на потенциалните купувачи. В следствие на това са обособени две групи имоти:
1. непродаваеми - грозни, лошо изпълнени, нефункционални, противни, тарикатаджийски и прочие. Казвам "непродаваеми", но реално имам предвид продаваеми с големи, огромни, дори колосални отстъпки от страна на продавачите. А ако са и с ипотека - съдебен изпълнител не им мърда. Тук попадат почти всички "чудесни инвестиции".
2. продаваеми - тук влизат много малка част от новите имоти, защото естеството на българина е да се преструва, а не да си върши работата, а така къща не се строи. Та тук са няколко сгради, които се броят на пръсти. И затова цените им не се сгромолясват, а си държат плавен курс надолу, но едновременно с това и разходите на инвеститорите намаляват плавно. Но с течение на времето и с излизането на всяка следваща реклама за ипотечен кредит по ТВ тези сгради се запълват все повече и повече с хора, желаещи да живеят в тях.

Та в резюме - в Пловдив е спокойно. Лятото е хубаво, защото около Пловдив има страхотни планини, реки и места за отдих. Зимата е по-кофти, заради кишата след всеки случаен сняг. За работа - не знам дали е добре или зле в сравнение с други градове, но като цяло положението е неприятно. Обаче тук няма море, което да привлича простаците от цяла Европа, няма и депутати и министри, които да крадат с милиарди. Така че положението в Бургас и Варна тепърва предстои да се сгомняса тотално, след като за няколко години нашите "бизнесмени", а всъщност тъпи парчета с напомпани мускули и вечно сърдити физиономии, успяха да съсипат окончателно туристическата индустрия. А в София какво ще се работи, ако (казвам го без хич да не ми се вярва, че ще стане - само хипотетично) по някаква космическа случайност се спре това крадене на пари... Да, бе - какво ще се работи, наистина?

Поздрави от Пловдив и не се хабете да коментирате Пунди. Човекът е седнал на масата на рулетката и залага на едно и също число вече две години. По теорията на игрите това число все някога ще се падне и тогава стойте и гледайте Пунди как ще се хвали, че е познал и как ще ви обяснява " абе аз от години ви разправям, че..." и т.н.

Много добре си го описал пазара. Абсолютно съм на същото мнение.
Re: *pardon*Re: когато всички чакат некакви ЧУДЕСА , се случват само ЧУДЕСИИ , демек ОБРАТНОТО *ok*
29-04-2010 - 16:29:08
Quote
коганев
Здравейте!
Аз съм от Пловдив. И от България също.
Koganev и коганев едно и също лице ли са?
Koganev около година не е писал.
Re: когато всички чакат некакви ЧУДЕСА , се случват само ЧУДЕСИИ , демек ОБРАТНОТО *ok*
29-04-2010 - 18:21:25
По отношение на пазара и в София не е много по-различно, предролагав във Варна и Бургас също.
Re: когато всички чакат некакви ЧУДЕСА , се случват само ЧУДЕСИИ , демек ОБРАТНОТО *ok*
30-04-2010 - 08:24:17
Koganev и коганев съм си все аз. Обаче регистрацията на единия ник се съсипа нещо и направих нова, ама и тя нещо не беше наред и ... не знам вече колко време не поглеждах форума.
Re: когато всички чакат некакви ЧУДЕСА , се случват само ЧУДЕСИИ , демек ОБРАТНОТО *ok*
30-04-2010 - 08:36:37
Опитах пак със стария ник и дори получих нова парола, щото старата направо съм я забравил, обаче не става.
Здраве да е.

И със стария ник, и с новия ник - все същото л-йно ... дето се вика. *xxx*
Re: *pardon*Re: когато всички чакат некакви ЧУДЕСА , се случват само ЧУДЕСИИ , демек ОБРАТНОТО *ok*
30-04-2010 - 08:38:17
Quote
коганев
Здравейте!
Аз съм от Пловдив. И от България също.

Коганев, поздрави. Добре дошъл отново. Мислех, че си заминал някъде, защото имаше такова намерение.Твоето критично и трезво мнение е винаги интересно.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-30 09:16 от general.
Re: когато всички чакат некакви ЧУДЕСА , се случват само ЧУДЕСИИ , демек ОБРАТНОТО *ok*
30-04-2010 - 10:35:17
Quote
коганев
Опитах пак със стария ник и дори получих нова парола, щото старата направо съм я забравил, обаче не става.
Здраве да е.

И със стария ник, и с новия ник - все същото л-йно ... дето се вика. *xxx*
Здравей отново !
Странно! Имах интензивното усещане за "дежа вю", но ролите бяха сменени. Миг след като изпратих въпроса си, изникна спомен, че и на мене ми се е случвало същото. В един от старите формати на форума отсъствах известно време, после не можах да се оправя с паролата и промених съвсем малко ника си. Мислех си, че навсички им е ясно!
Разбрах, че съм грешал, но едва след като ме попитаха изрично, кой съм. Същото както и аз теб те попитах.
Малко дори се ядосах тогава- всичко ми изглеждаше толкова ясно и прозрачно, но усещах известно време недоверие.
Подобни премеждия имаше и Тинки (може би това е човекът с най-стара регистрация във форумите на имоти.нет, а може и да е 4овек ?), който дори не си беше сменил ника, но породи някакво съмнение и се наложи да отговаря на сериозни въпроси :-))))
Харесвам да знам, кой е отсреща. Та дори да е мой фантазен образ !

За да не се отдалечавам прекално от темата, искам да кажа две приказки за Пловдив. Много харесвам този град.
Може би по-скоро харесвам една своя представа и емоцията, която се поражда от тази представа, но симпатията е неоспорим факт.
Имам роднини и приятели там и колчем споделя за това си отношение, усещам недоверчивите им погледи и нескрито подозрение в прекалена любезност.
Задължително поне веднъж на 2 месеца скачам в колата (от София съм) и отиваме без повод до Пловдив (това естествено не пречи на жена ми да направи един бърз тегел през улицата на обувките) и се мотаме с лека душа по центъра, хапваме нещо вкусно и се връщаме в тукашната лудница.

Споделеното липсващо предлагане отначало ме изненада, но после ме накара да се замисля.
Вероятно изоставането в ръста на цените в Пловдив (Бургас дори го задмина, Стара Загора имаше претенции) по време на лудите години, доведе до неслучила се строителна вакханалия. По тази причина сега запасите от готово са ниски, а хубавото ново въобще го няма. Това ми подсказва, че Ако ни подминат някакви екстремални икономически събития, пазарът в Пловдив може сравнително скоро да се балансира.

Не мога да кажа същото за София, тук лудостта беше отвързана и вършееше на воля твърде дълго.
Re: когато всички чакат некакви ЧУДЕСА , се случват само ЧУДЕСИИ , демек ОБРАТНОТО *ok*
30-04-2010 - 10:53:06
Колега Nacheff, привет smiling smiley

Минавам рядко вече от тук, ама мернах Пловдив и теб и реших да се обадя.

Да ти кажа, на "улицата на обувките" местните й викат "Главната" и няма значение как се казва всъщност, защото й сменяха не знам колко пъти името. Пловдив с сравнение със София е тих провинциален град, затова за гостуване е префектен. И не ми казвай, че не сте ходили да пиете кафе на Античния театър! Просто е задтължително, стига с този шопинг туризъм smiling smiley

Колкото до имотите, предлагането е същото като в София, разбира се, пропорционално на населението. Просто навсякъде хубавите неща на пазара са много малко. А за строителни недоразумения е достатъчно да се разходиш из Кършияка - пловдивския Лозенец, и ще се нагледаш на безумия.

Недоверчиви са, защото за работа и за живот е много по-трудно от София. То ако беше лесно, щеше да стане като София smiling smiley

Накрая да спомена, че имам сериозна пловдивска жилка и съм изкарала много лета там в детството си smiling smiley Нищо му няма на лятото, особено когато живееш до най-големия парк на града и по цял ден си на колелото.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход