Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

когато всички чакат некакви ЧУДЕСА , се случват само ЧУДЕСИИ , демек ОБРАТНОТО *ok*

Публикувано от мерЪклия за еФтиния 
Re: когато всички чакат некакви ЧУДЕСА , се случват само ЧУДЕСИИ , демек ОБРАТНОТО *ok*
30-04-2010 - 13:05:09
Някой може ли да ми обясни какво прави тази тема във форума за цени??? Модератори има ли изобщо тук?
Re: когато всички чакат некакви ЧУДЕСА , се случват само ЧУДЕСИИ , демек ОБРАТНОТО *ok*
30-04-2010 - 13:29:57
Quote
Joan
Колега Nacheff, привет smiling smiley

Минавам рядко вече от тук, ама мернах Пловдив и теб и реших да се обадя.

Да ти кажа, на "улицата на обувките" местните й викат "Главната" и няма значение как се казва всъщност, защото й сменяха не знам колко пъти името. Пловдив с сравнение със София е тих провинциален град, затова за гостуване е префектен. И не ми казвай, че не сте ходили да пиете кафе на Античния театър! Просто е задтължително, стига с този шопинг туризъм smiling smiley

Колкото до имотите, предлагането е същото като в София, разбира се, пропорционално на населението. Просто навсякъде хубавите неща на пазара са много малко. А за строителни недоразумения е достатъчно да се разходиш из Кършияка - пловдивския Лозенец, и ще се нагледаш на безумия.

Недоверчиви са, защото за работа и за живот е много по-трудно от София. То ако беше лесно, щеше да стане като София smiling smiley

Накрая да спомена, че имам сериозна пловдивска жилка и съм изкарала много лета там в детството си smiling smiley Нищо му няма на лятото, особено когато живееш до най-големия парк на града и по цял ден си на колелото.

Здравей колежке!
На това му се вика изненада! Как ли се засякохме, че и аз съм много рядко тук. Сега обаче имам една тайна :-))) мисия и последните дни влизам често, когато мога. Искам да спра Горо от отказване във форума. Да знаеш, много ми е трудна задачата и още не съм много наясно, как да стане. И имам ли право ?!
Още повече, че приятелите ми от моята партия на сривльовците ще ме заподозрат в нерегламентирани контакти с вражеските сили. :-))
Необятно количество простотии се случиха в този форум и ако не си следила нещата откровено ще се изненадаш за някои от авторите им.
И често това се случва на основата на спорове за бГ имоти - спорове, които по същество имат предмет от много нисък порядъэк (важност), с оглед на състоянието и перспективите пред страната.

Знам, че и в Пловдив има ужасии, но го разбрах по трудния начин. Обикновено ползвам подходите откъм София или през южната дъга (Кукленско и Асеновградско шосета) и там няма прекалено страшни неща. За зла беда, преди няколко години имах гости (не българи) и на връщане от морето реших да им покажа Пловдив. Влязохме в града от източната страна (не знам имената на кварталите там) и по едно време усетих уплах по лицата им. Аз самият се чудех, къде съм.

Не прекалявам със Стария град, не го и отбягвам. А "Главната" сега се казва Иван Вазов, струва ми се.
Аз шопинг не правя, а чуя ли за такъв, сбръчквам нос и си намирам "работа". Всеки с приоритетите си.
Но, жените и обувките - това е една цяла необятна вселена!
Re: когато всички чакат некакви ЧУДЕСА , се случват само ЧУДЕСИИ , демек ОБРАТНОТО *ok*
30-04-2010 - 13:45:55
Главната се казва ... Главната.
Източната страна се казва "Столипиново" ...

Преди много години аз и един приятел си направихме майтап с едно белгийско момче и го прекарахме с "шестицата" през центъра на "Столипиново". "Шестицата" е бившият автобус номер шест, който и сега съществува, но вече не минава по стария маршрут. В този смисъл "шестицата" носи едно старо послание, което не може да бъде предадено с думи. Наистина трябва човек да види погледа на белгиец или изобщо европеец, за да разбере в какво сме се забъркали.

Та момчето от Белгия повече не хапна нищо в България, освен прясно мляко от вносна кутия и бисквити - също от внос...
Re: когато всички чакат некакви ЧУДЕСА , се случват само ЧУДЕСИИ , демек ОБРАТНОТО *ok*
30-04-2010 - 14:12:49
Ха-ха - да прекарате хората през Столипиново! :} Това е все едно да посрещна някой чужденец на летището и да го прекарам през кв. Христо Ботев. Столипиново е нарицателно име за Пловдив. В източната част е комплекс Изгрев, до него е Тракия. Пътят от Бургас минава между тях по Цариградско шосе, предполагам, Nacheff, че сте минали от там. Но Пловдив има и една махала точно до Стария град, в самия център - нещо като онази до Константин Величков.

Между другото, на входа от магистралата от София също има една махала, но тя остава встрани, вижда се малка част от нея.

А аз нямах предвид ужасии тип Факултето в Кършияка, по-скоро тип кв. Витоша.

Главната се казва Райко Даскалов и е пешеходна - тръгва от пешеходния мост на Марица и стига до централния площад с Тримонциум. Иван Вазов е отворена за коли, тръгва от площада с Тримонциум и стига до колелото на гарата. Но тя не е Главната.

Nacheff, нищо не съм следила, ама не се учудвам. Ти не се коси толкова, който иска - пише. Но ти като истински Дон Кихот пак си се засилил към вятърната мелница smiling smiley Това с най-добри чувства го казвам!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-30 14:25 от Joan.
Re: когато всички чакат некакви ЧУДЕСА , се случват само ЧУДЕСИИ , демек ОБРАТНОТО *ok*
30-04-2010 - 14:20:30
Quote
коганев
Аз търся на тъщата, нея ще я ядат.

Ами да я ядат... *angel* ... аз какво общо имам.

Ти ако уредиш тъщата там, само услуга ще й направиш winking smiley

Cepcem, парашутно поделение имаше (вече го няма) до стадион Пловдив, сега там направиха Мол Пловдив, до Лаута не знам да е имало. Да не бъркаш нещо парка?
Re: когато всички чакат некакви ЧУДЕСА , се случват само ЧУДЕСИИ , демек ОБРАТНОТО *ok*
30-04-2010 - 15:28:13
Quote
Joan
Quote
коганев
Аз търся на тъщата, нея ще я ядат.

Ами да я ядат... *angel* ... аз какво общо имам.

Ти ако уредиш тъщата там, само услуга ще й направиш winking smiley

Cepcem, парашутно поделение имаше (вече го няма) до стадион Пловдив, сега там направиха Мол Пловдив, до Лаута не знам да е имало. Да не бъркаш нещо парка?

Те тука... а там дето сега го дава Мол беше школата 6 месеца новобрански - срещу СПС - не съм стъпвал в Пловдив от години - явно доста са се променили нещата.
Re: когато всички чакат некакви ЧУДЕСА , се случват само ЧУДЕСИИ , демек ОБРАТНОТО *ok*
30-04-2010 - 15:36:48
avatar
Тази школа за нуждите на секретния КЕЧ срещу SPS в Пловдив в МОЛ ли е превърната? Заинтересувах се защото съм служил 5 месеца в нея. Там съм се обучавал за кулокранист. Моля пловдивчани да ми обяснят. Само си спомням, че в близост беше комплекс Тракия, до когото имаше някакъв парк, където ни беше тактиката. Залягахме в мними окопи и в дъждовно време се прибирахме с кални шинели до ушите!
Re: когато всички чакат некакви ЧУДЕСА , се случват само ЧУДЕСИИ , демек ОБРАТНОТО *ok*
30-04-2010 - 17:01:57
Май аз обърках нещата smiling smiley

Мол Пловдив в е западната част на града, не е до Тракия. Всъщност теренът на парашутното поделение, което помня от детството си, сега пустее. Молът е до него.

В източната част е парк Лаута и там явно има друго поделение - то е близо до Тракия.

Какво е SPS?
Re: когато всички чакат некакви ЧУДЕСА , се случват само ЧУДЕСИИ , демек ОБРАТНОТО *ok*
30-04-2010 - 18:28:47
avatar
Ами беше един голям хотел от сорта на Парк-хотел Москва в София. Висока сграда строена през 80-те. Точно до нея имаше две поделения. Едното беше по мое време школа за строителни специалисти, която аз завърших по време на обучението си в казармата, а с другото ни делеше една ограда и му викахме "полка". Аз влязох в казармата през януари 1990г. и веднага един майор ме набройка и ме разконспирира че съм металист и ме прати първо при бръснаря, който се оказа стар войник и фен на METALLICA. Той не ми обръсна веднага цялата коса , а ми остави един пънкарски гребен за известно време. Един друг мой боен другар го нарочиха щото влезе в поделението със значка на екогласност. Няма да забравя и популярната тогава песен "Ламбада". Пускаха я по 10 пъти на ден по радиоточката.
Re: когато всички чакат некакви ЧУДЕСА , се случват само ЧУДЕСИИ , демек ОБРАТНОТО *ok*
03-05-2010 - 09:14:55
Сега там е Корфур. *yes* Има Метро и Технополис, Техномаркет, Зора, Юск и разни други. Но и на двете бивши поделения площите са пустеещи - само малка част от тях са дадени за въпросните обекти.



Главната се казва Р. Даскалов от дом Левски до Джумаята, а от Джумаята до Тримонциум е Княз Александър Първи ... май. В смиъл не Първи май, а другото.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход