Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

когато всички чакат некакви ЧУДЕСА , се случват само ЧУДЕСИИ , демек ОБРАТНОТО *ok*

Публикувано от мерЪклия за еФтиния 
Re: Кога ще излезем от кризата?
07-02-2010 - 23:32:52
Защо толкова бързат всички да излизат от тази криза ?
Кризата си е една чудесна възможност някои да понаправят пари *drink2*
Re: Кога ще излезем от кризата?
07-02-2010 - 23:33:19
понеже гледам, че сте мног в час, я ме просветлете следното:

кой беше адвокат ГЕОРГИ АНГЕЛОВ, какво е общото между Кайо Коко и няколко хиляди евро
?
Re: Кога ще излезем от кризата?
08-02-2010 - 08:06:45
avatar
На 07.02.2010 год. лидерите на "Г7" официално обявиха, че светът излиза от кризата.*drunk*

За нас е по-важно, кога България ще ги последва.*bow*

Еврото идва към България.
Re: Кога ще излезем от кризата?
08-02-2010 - 09:27:01
Quote
Imotko
Светльо, не се хаби, те никога няма да излязат от кризата. Мухите живеят върху лайна.
Как пък за толкова години /чета форума всеки ден/ едно нещо хубаво не казаха. Не ме разбирайте погрешно, нямам нужда от вашия или от чиито и да било оптимизъм или съвети. Не че форума го четат кой знае колко хора, но не може да се насажда само песимизъм и страх, просто не е обществено отговорно.
А за информация моля /моля Куку, Валсодар, бай Пешо, г-н Спиридон, Дивал и др. от техния отбор/ да ми посочите някой богат да е станал беден в България поради кризата. Ей така, например един строителен предприемач да се е върнал да живее в панелата в Люлин или в Младост, или на село, откъдето /както правилно предполагате/ е тръгнал. И да е сменил GL-а с Опел.
Хайде да ви видя?
Мога веднага да ти дам конкретни примери с риск да изложа хора които са доста известни и мои приятели и познати.Джиповете са им най-малкия проблем. Когато си инвестирал над 10милиона в тухли от които 40% са кредит и всеки път когато минеш край огледало виждаш глупак , нощем ставаш пушиш поредната пура , пиеш си хапчетата за кръвното и решение няма и няма!Следиш тренда и виждаш как потъват твоите пари (банката ще си вземе нейните).Алчността тласка прогреса! Но не сляпата алчност а тази на банките. Новият смъртоносен вирус ИК17НЛ4 ще измори стадото! ( Ипот. Кред. лихва 17% + Нак. Лихва предсрочно пог. 4% ) Аз самия бях доста напред допреди 6 месеца. В момента освобождавам пари от където мога-защото имам вземания които може и да не видя никога . За всичко това трябва и смелост . Не започвам отначало. Отървам се от излишни разходи. В моя сектор съм над средното ниво. Не мисля да бягам. Смятам да оцелея тук в БГ . Но ако ликвидирането продължи след лятото - изчезвам! Усещам , че ситуацията с бедността и безработицата излиза извън контрол. Искам нормална бизнессреда - оттам насетне знам какво се прави . Песимизъм и страх? Точната дума много скоро ще е " паника" !
Re: Кога ще излезем от кризата?
08-02-2010 - 12:52:24
Quote
paio
Quote
Imotko
Светльо, не се хаби, те никога няма да излязат от кризата. Мухите живеят върху лайна.
Как пък за толкова години /чета форума всеки ден/ едно нещо хубаво не казаха. Не ме разбирайте погрешно, нямам нужда от вашия или от чиито и да било оптимизъм или съвети. Не че форума го четат кой знае колко хора, но не може да се насажда само песимизъм и страх, просто не е обществено отговорно.
А за информация моля /моля Куку, Валсодар, бай Пешо, г-н Спиридон, Дивал и др. от техния отбор/ да ми посочите някой богат да е станал беден в България поради кризата. Ей така, например един строителен предприемач да се е върнал да живее в панелата в Люлин или в Младост, или на село, откъдето /както правилно предполагате/ е тръгнал. И да е сменил GL-а с Опел.
Хайде да ви видя?
Мога веднага да ти дам конкретни примери с риск да изложа хора които са доста известни и мои приятели и познати.Джиповете са им най-малкия проблем. Когато си инвестирал над 10милиона в тухли от които 40% са кредит и всеки път когато минеш край огледало виждаш глупак , нощем ставаш пушиш поредната пура , пиеш си хапчетата за кръвното и решение няма и няма!Следиш тренда и виждаш как потъват твоите пари (банката ще си вземе нейните).Алчността тласка прогреса! Но не сляпата алчност а тази на банките. Новият смъртоносен вирус ИК17НЛ4 ще измори стадото! ( Ипот. Кред. лихва 17% + Нак. Лихва предсрочно пог. 4% ) Аз самия бях доста напред допреди 6 месеца. В момента освобождавам пари от където мога-защото имам вземания които може и да не видя никога . За всичко това трябва и смелост . Не започвам отначало. Отървам се от излишни разходи. В моя сектор съм над средното ниво. Не мисля да бягам. Смятам да оцелея тук в БГ . Но ако ликвидирането продължи след лятото - изчезвам! Усещам , че ситуацията с бедността и безработицата излиза извън контрол. Искам нормална бизнессреда - оттам насетне знам какво се прави . Песимизъм и страх? Точната дума много скоро ще е " паника" !

Всичко е точно такова каквото го описваш, само че ако ти очакваш паниката много скоро, за големи групи хора тя е реалност. Безисходицата вече е ежедневие за голяма част от населението. Не случайно София, Варна и Бургас се обезлюдяват през последните месеци. Строителните работници и още много други се пребират по родните си места. Лошото е, че спестените пари в столицата или по морето сваршват бързо, а нови пари няма. В чужбина вече също няма спасение - и там е безработица, а ако сега се изселваш там, шансът ти клони към 0.
Re: Кога ще излезем от кризата?
08-02-2010 - 17:40:09
Kризата голяма паника настанала ама никой не сваля цените.Каква криза това не е криза а отказ на едни тарикати да свалят цените.Едни тарикати дето живеят в собствен измислен свят на милионери и бентлита силиконови курви и чалга.Е тяхна си работа купувачите не бързат.Строителите и брокерите като видят клиент с кеш си мислят айде сега на тоя ще му вземем един милион щото е останал последния глупак.Скъпи брокерчета и строители.Вижте какво сте настроили и къде.Приравнете цените към реалността.Колкото по дълго време упорствате толкова по лошо за вас.500 евро за жълтите павета и те това е.И то за истинската квадратура а не за вашите шмекерлъци и тарикатлъци.Когато свалите цените и станете почтени тогава ще свърши кризата.Когато промените начина си на живот тогава ще свърши кризата.И въобще кризата е упорството на глупаците че могат да надхитрят природните закони.а да видим кой кого ще надхитри...........



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-08 17:45 от batko.
Re: Кога ще излезем от кризата?
08-02-2010 - 17:44:42
avatar
Quote
Бай Пешо
В чужбина вече също няма спасение - и там е безработица, а ако сега се изселваш там, шансът ти клони към 0.
- в това отношение Албиона пак е с крачка напред - започнаха да финансират емигрантите у тях с еднопосочен билет в обратна посока! *angel*
Явно са взели пример от кмета на Ню Йорк, който така си реши проблема с бездомниците и клошарите. winking smiley
Re: Кога ще излезем от кризата?
08-02-2010 - 21:36:25
Даааааа, отговорихте ми, няма що. Та този с 10-те милиона /от поста на Пайо/ значи е имал 4 собствени. Някой от вас да има 4 милиона?
Който има толкова пари, се предполага, че ще се грижи за тях и че знае как да си изкара още. Но само се предполага и понеже лакомията ще умре предпоследна /преди простотията/, и сред хората с толкова и повече пари има тъпанари, какво да се прави, първоначалното натрупване не е като тест за Нов български.
НО, за да са закопани тези 10-те милиона, трябва да са някъде в Банско или на майната си, та много не вярвам, че са закопани съвсем всичките. Може да са му закопани само виртуалните печалби на човека, все някой милион ще да му е останал. Да не го мислим.
Сега по темата-за цените.
Фалита на 100 строителни предприемача НЯМА ДА СРИНЕ ЦЕНИТЕ, напротив, но ви е много трудно да го разберете.
Първо, защото за да са фалирали, значи проектите им поначало не са имали икономически смисъл, Т.Е. ТЕ НЕ СЪЩЕСТВУВАТ ЗА ПАЗАРА и не му влияят. Да си стои бетона в Банско, по морето или в ливадите. Вие обаче не искате да купувате там, нали? Ако проектите са били жизнеспособни на ръба, то добрата част от проекта като етаж, разпределение и изложение е продадена на зелено, може и по-скъпо, може на кредит, но е продадена, и сега НЕ Е на пазара. Огромната част от добрите жилища няма и да излязат на пазара, защото не са купувани с такава цел. Та нашия строител /тоя с живичкия проект/ сега го закъсва и продава вместо на 900, на 500, и даже на 450, и по този начин довършва строежа и се отървава с малка печалба. Тези по 500 са на първия етаж северни, с 9 кв.м. спалня и т.н. Вие обаче не искате да купувате там, нали?

Второ, такова животно като ЦЕНИТЕ няма. Има цена /пиша за София/ в Иван Вазов, има цена в Младост, има в Ботунец, има и на жълтите павета и това са различни, ама много различни неща. Сега предстои първото сериозно сегментиране на пазара в София, което означава, че ако в кв.Витоша /най-смотания според мен, по зле е и от ливадите/ станат по 450 евро, това не означава, че в Стрелбище ще си намерите под 1000. Няма, няма и да има, защото няма къде да се строи там. На някои места парцелите ще свършат или намаляват, затова и във форума има хора, които често казват: "Не са паднали цените бе, търся, търся и няма". Няма и да има без пари, обясних защо.

Трето, много важно, обаче често подценявано: Никой не започва да строи. Мой близък нотариус /от топ 10/ каза, че не е правил нова суперфиция от 2/две/ години. Има много предварителни договори за обезщетение, но никой не иска да ги изпълнява, даже и с намалени обезщетения. А намалените обезщетения не са много намалени, нали помните по-горе за лакомията. А има много предприемачи, които не са били тъпи и сега имат и пари, и хубави собствени терени. Но не искат да строят, докато не се изяснят нещата. И като започнат, няма да е на 500 евро.

Не ме разбирайте погрешно, не смятам, че цените няма да паднат още малко / нали помните от по-горе защо ще паднат, къде и на кои имоти/ , но в никакъв случай няма да се сринат. Такива вицове за банките, които ще пуснат, от тавана може би, стотици апартаменти без пари за тарикатите, ги забравете. Няма откъде да ги вземат, няма такива имоти. Може да има боклуци на майната си, но повечето проекти са от живичките, та надали ще им се наложи да продават съвсем евтино. А за които им се наложи-на първия етаж, северен. Купете си по два.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-08 21:37 от Imotko.
Re: Кога ще излезем от кризата?
08-02-2010 - 22:08:57
Quote
Imotko
... Второ, такова животно като ЦЕНИТЕ няма. Има цена /пиша за София/ в Иван Вазов, има цена в Младост, има в Ботунец, има и на жълтите павета и това са различни, ама много различни неща. Сега предстои първото сериозно сегментиране на пазара в София, което означава, че ако в кв.Витоша /най-смотания според мен, по зле е и от ливадите/ станат по 450 евро, това не означава, че в Стрелбище ще си намерите под 1000. Няма, няма и да има, защото няма къде да се строи там. На някои места парцелите ще свършат или намаляват, затова и във форума има хора, които често казват: "Не са паднали цените бе, търся, търся и няма". Няма и да има без пари, обясних защо.

Има и едно нещо, дет му се вика тенденция, тренд или както Пунди го нарича - стадото. Когато тренда казва, че да се купуват имоти е голяма далавера - всички купуват и Цените цялостно растат. Когато се смени трендът, обаче ...
Re: Кога ще излезем от кризата?
08-02-2010 - 22:42:33
Кризата не е кино-- да влизате и излизате от него когато си искате бе, Пундьовци!
Кризата е като грешните ви помисли, чада Адови! Идва и не пита. И ще си отиде , когато 51 % от вас не са вече чада Адови!
Амин!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход