Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Майсторът и кризата - цени за строителство

Публикувано от gogolcho 
Re: Майсторът и кризата - цени за строителство
25-04-2010 - 00:54:56
Ако казаното е истина, няма да споря и както упоменахте - да се паля. Но когато се говорят пълни лъжи, абсолютно противоположни на истината, не мога да си мълча. Колегата додо2 даде за пример строителство тип нов затворен комплекс. Аз му отговорих кратко: "Такива затворени комплекси в изброените квартали няма и това е пълна лъжа". Едно е в 70 или 120 хиледен квартал да имаш тук таме някой блок на буквата "Г" или построени в квадрат, но на съответното отстояние. Надежда е единствения квартал от този тип многобройно панелно строителство, в който са останали стотици къщи и дървета, а той ми говори за затворени комплекси. Едно е да имаш наличие на стари блокове, а съвсем друго е примера който е дал.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-25 00:56 от rosi_apostolova.
Re: Майсторът и кризата - цени за строителство
25-04-2010 - 01:03:34
avatar
Явно не съм се изразил ясно - имах предвид съчетание от визията на омазана панелка с остъклявания, изолации и простряни гащи с геометрията на другата нашенска простотия - "затворен комплекс", което представлява каре блокове с отстояние 10 метра.

P.S. на горното ми прилича снимката от Коулун. Т.е. казвам че при нас е по-добре - или е "затворен комплекс" или осрана панелка.


Ей това го бях виждал само на снимка, но скоро го видях по случайност с очите си, след първото ми и надявам се последно посещение на квартал Надежда:





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-25 01:17 от dodo2.
Re: Майсторът и кризата - цени за строителство
25-04-2010 - 01:20:42
Е, разбира се че няма такива блокове тука . Никой предполагам не си и мисли че в Бг има точно такива.
То малко майтап няма да навреди на никого. *huh*
На мен лично ми беше доста интересно да видя такива снимки и науча нещо ново.
Re: Майсторът и кризата - цени за строителство
25-04-2010 - 01:23:55
Хайде бъди искрен. Такава простотия, може да намериш да снимаш сигурно в 90% от кварталите в София. А в остъкляването и санирането на апартаментите, няма нищо лошо - навсякъде го правят на тези панелки и точно по този начин, в който и да е квартал с подобно панелно строителство По-добре изглежда от гол балкон, стига да е направено както трябва. Всъщност аз проснати гащи не видях и ако някъде има, то примера ще е точен и спрямо други райони на София и БГ въобще. Просто хората сме си такива в голяма част. И в Докторската градина да си купи жилище, ако си е такъв и никой не му попречи да се омаже, ще го направи.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-04-25 01:29 от rosi_apostolova.
Re: Майсторът и кризата - цени за строителство
25-04-2010 - 01:35:20
avatar
Quote
rosi_apostolova
Всъщност аз проснати гащи не видях

виж:



:]
Re: Майсторът и кризата - цени за строителство
25-04-2010 - 07:39:22
avatar
Що така омаловажавате тези имоти. Човека от снимания в "Надежда", мисля че е написал в обявата "аРтИсТиЧеН" и се продава с 50% нагоре!:]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-25 08:25 от proprietaire xxxІ.
Re: Майсторът и кризата - цени за строителство
25-04-2010 - 10:26:12
Ами ето и една от кв. Младост, който принципно в тези бъзици не се споменава, ама е същата история. Карате ме сега да ви вадя квартал по квартал, за да видите гъде имало бельо и къде нямало, т.е. че навсякъде има такива неща, както и други от посочените. Давам ги само като пример на твърденията ми, нямащи нищо общо с мнението ми дали кв. Младост е лош или добър. Квартал като всички от подобен тип.

[gallery.guide-bulgaria.com]

[gallery.guide-bulgaria.com]

[gallery.guide-bulgaria.com]
Re: Майсторът и кризата - цени за строителство
25-04-2010 - 10:34:19
А ето малко и от Дървеница, дето ако се загледате, гащите и чаршавите се виждат на блока зад строежа:

[gallery.guide-bulgaria.com]
А ето и страхотно изглежздащите сгради в скъпия Гео Милев - висящи антени по балконите, хладилници на тях и т.н.
[gallery.guide-bulgaria.com]
Леле, ето го и скъпия Стрелбище, и на него има гащи
[gallery.guide-bulgaria.com]
Въпроса е, че когато търсим под вола теле, все ще намерим. В някои квартали снимат хубавото и го показват, като скриват лошото и обратно-в други наблятаг на лошото.
Re: Майсторът и кризата - цени за строителство
25-04-2010 - 11:08:53
Quote
rosi_apostolova
А ето малко и от Дървеница, дето ако се загледате, гащите и чаршавите се виждат на блока зад строежа:

[gallery.guide-bulgaria.com]
А ето и страхотно изглежздащите сгради в скъпия Гео Милев - висящи антени по балконите, хладилници на тях и т.н.
[gallery.guide-bulgaria.com]
Леле, ето го и скъпия Стрелбище, и на него има гащи
[gallery.guide-bulgaria.com]
Въпроса е, че когато търсим под вола теле, все ще намерим. В някои квартали снимат хубавото и го показват, като скриват лошото и обратно-в други наблятаг на лошото.

А бе Роси, ти да нямаш нещо общо с една Камелия дето писа тук по форумите. На времето тя така защитаваше свещения панел и го шиткаше на баламурници по хилядарка на квадрат в евра. Явно обаче сега клиентите я търсят и тя спря да се появява .... :]
Re: Майсторът и кризата - цени за строителство
25-04-2010 - 11:21:24
:] Никого не защитавам, не защитавам и панелките. Аз ли добре не се изразявам или вие четете по диагонал. Тук писах по една единствена причина, т.е. примера който бе даден от додо2 важи за почти всички квартали от типа панелно строителство и най-вече за по старите блокове. По тази причина поставих и линкове, както и споменах, че ако се захванем да търсим подобни простори в такъв тип блокове, ще ги видим и в райони, където уж се държат високи цени. Това е.
Между другото вчера с мъжа ми си говорихме с един комшия таксиметров шьофор. Разправя, че в някои от новите, а и по-стари скъпарски квартали въобще не влиза, защото просто няма как да мине, тъй като или няма улица и никога не е имало или нищо не е останало от нея. И тук възниква въпроса, тъй като темата е за строителството, как може един район да държи цени, като в него няма улици, а само дупки. Елементарно изискване, ама на.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход