Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Майсторът и кризата - цени за строителство

Публикувано от gogolcho 
Re: Майсторът и кризата - цени за строителство
24-04-2010 - 17:03:12
avatar

.........................................
Когато презастрояването добие такива размери тогава ще му се притесняваме.
Re: Майсторът и кризата - цени за строителство
24-04-2010 - 20:55:43
Re: Майсторът и кризата - цени за строителство
24-04-2010 - 22:49:49
avatar
Хахаха. Ама пишете и двамата кое какво е, хората ще останат неосведомени. Това, което е показал proprietaire xxxІ е сринато през 1993 и е напрвено на парк (май е доста неудачен пример). А второто е София. Нещо като намек ли е? :]

Сега изглежда така:


А дано и със София така да стане. Също и с Комплекса, а ако може и цялото черноморие.
Re: Майсторът и кризата - цени за строителство
24-04-2010 - 23:24:33
Quote
dodo2
Хахаха. Ама пишете и двамата кое какво е, хората ще останат неосведомени. Това, което е показал proprietaire xxxІ е сринато през 1993 и е напрвено на парк (май е доста неудачен пример). А второто е София. Нещо като намек ли е? :]


А дано и със София така да стане. Също и с Комплекса, а ако може и цялото черноморие.
А това всъщност къде се намира (Държава, град)?
Re: Майсторът и кризата - цени за строителство
24-04-2010 - 23:30:17
avatar
На моята снимка е Хонг Конг. Там презастрояването е придобило ужасяващи размери по политически причини.
Разрушено е както каза Додо през 1993г. Дано и нашите нови недомислени сгради в междублоковите пространства да ги разрушат. Иначе ще се погрижи 8 по рихтер.
Re: Майсторът и кризата - цени за строителство
24-04-2010 - 23:39:26
Уникално наистина, странното е че около него е доста незастроено , но предполагам че и там е било така и в последствие бутнато и тези блокове са по-късни
Re: Майсторът и кризата - цени за строителство
24-04-2010 - 23:44:23
avatar
Това е Коулун, бил е зарязан от властите там всякакви отрепки да правят каквото си искат и се е получило нещо като при нас smiling smiley Знам го (затова ми стана смешно) защото прилича на един друг град много известен - Шибам в Йемен - там постройките са кирпичени:



но този е обявен за паметник. А иначе първата грозотия поразително е приличала на Люлинско-Надежденска архитектура от тип нов затворен комплекс, ето снимка отвътре:

Re: Майсторът и кризата - цени за строителство
25-04-2010 - 00:15:32
Да не подхващам отново участието ми в една друга тема, ама точно в изброените квартали такова затворено нещо като на снимката няма. Дори и едно не съм виждала, какво остава да се говори за много случаи, а пък за принципност е абсурдно. Единственото вярно е за старите сгради в някои части на тези квартали и то скоро в Свобода и една част от Надежда 1 и Надежда 3. В Люлин такива стари блокове НЯМА. В Надежда такива затворени комплекси НЯМА, дорш един пример няма..............нали на това наблягаш-затворените комплекси. Всички блокове са на доста голямо отстояние. Аз не знам как така си измисляте и говорите пълни глупости. По-скоро примера който си дал за затворените комплекси, касае прехваленият квартал Лозенец, или тъй нареченото от много разбирачи "Гето на богатите" Да, нови строежи, ама там можеш да си хвърлиш фаса на терасата на комшията от отсрещния блок. В Надежда поне такъв варинат не съм виждала как ще стане. Всички знаем в Лозенец за какво иде реч и няма смисъл да спорим.
И аз не знам защо не давате като пример да кажем Дружба, Младост и т.н. Типа на строителство на панелките по нищо не се различава от другите изброени квартали. Ами блоковете до 69-то и 89-то училище. Ами аз не знам друг квартал в София, в който въпрпосния етнос да обитава десетки блокове от него. Не става дума за разни катуни в покрайнините на квартала, а за блокове в самия квартал. Като даваш пример, другия път спомени именно Дружба 1 във въпросния периметър. А пък за въпросния Дианабад, който го споменахте в една друга тема май беше, то там блоковете са на доста по-близко разстояние един от друг, ама както и да е.



Редактиран 5 път(и).Последна редакция на 2010-04-25 00:38 от rosi_apostolova.
Re: Майсторът и кризата - цени за строителство
25-04-2010 - 00:50:08
Rosi Apostolova , няма нужда толкоз да се палите.
Предполагам примерите са дадени да се повдигне малко националното ни самочувствие *beer*
Че сме зле-зле сме , но колко по-зле има и от нас :]
Re: Майсторът и кризата - цени за строителство
25-04-2010 - 00:54:11
avatar
:]Тези "надежденци" май не спазват никакви правила по ЗУТ. Ще трябва да сезирам компетентните органи. Отляво на снимката се вижда злополучния бл.208 в "Надежда"
......................................................
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход