Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Молитва на влогаря

Публикувано от sobstvenik 31 
Re: Молитва на влогаря
18-04-2010 - 21:58:08
avatar
Налага се едно мнение, че собствениците на имоти губят всеки ден от падането на цените.
Влогарите пък печелят. Да, но влогар на квартира - това не ми го хвалете.
Имота си е имот, живееш си живота. След година - две пак ще се върнат цените, и си жус.
Ако си гол влогар на квартира и банката "хвръкне" - тогава си голям шлем.
Re: Молитва на влогаря
18-04-2010 - 22:03:14
Quote
sobstvenik 31

.
Ако ти виждаш истерия някъде, аз не виждам. По-скоро истерията е в главите на тези личности /влогари/ които мислят че имотите ще изпаднат във вечен даун, но не се получава така. Призива е нещо което си има определение така че недей да боравиш с термините толкова лековато! Аз не призовавам да купуват. Това не е за всеки. Винаги съм го казвал. Аз призовавам да не купуват! ВИЖ ТЕМАТА МИ "ЗОВ ЗА НЕКУПУВАНЕ".

ти може и да не си виждаш истерията, но за всички други е очевидна.
Като си имаш пари и имоти какъв ти е зора да ни надуваш главите с глупости:



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-18 22:07 от ilianm.
Re: Молитва на влогаря
18-04-2010 - 22:10:18
avatar
Днес с един познат ходихме на мача ЦСКА - Миньор Перник. По време на мача той ми сподели че живее на квартира в кв.Гео Милев, на 400лв. наем за някакво мизерно ателие на последен етаж със скосявания и вграден кухненски бокс в общото помещение, което на мен ми звучи като боксионера! Сподели ми че иска малко да намали цената и ако хазяйката не се съгласи, ще преговаря за моята стара къщичка на Редута, като аз му обещах същата сума при две преходни спални и кухня, както и приземно помещение - изба, което също съм направил на стая! Какво ще кажете при положение, че там където е настанен е чисто ново студио с ново обзавеждане, а моята къщичка е стара съответно със старо обзавеждане.

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Молитва на влогаря
18-04-2010 - 22:14:37
А тоя твой познат влогар без жилище ли е?
Май неадекватността ти стигна предела
Re: Молитва на влогаря
18-04-2010 - 22:14:37
avatar
Quote
TZARS
Налага се едно мнение, че собствениците на имоти губят всеки ден от падането на цените.
Влогарите пък печелят. Да, но влогар на квартира - това не ми го хвалете.
Имота си е имот, живееш си живота. След година - две пак ще се върнат цените, и си жус.
Ако си гол влогар на квартира и банката "хвръкне" - тогава си голям шлем.

Фактите обаче са други: за всеки "кешовик, искащ да купи" цените са паднали с 30%, от лихви е получил 15% за две години (а банките не хвръкнаха) или от днешна гледна точка, цените на имотите с лихвите са били със 70% по-високи преди 2 години сравнени с днешния ден. Определено "инвеститорите" купили 2008ма много завиждат на тези.
Re: Молитва на влогаря
18-04-2010 - 22:23:06
avatar
Quote
ilianm
А тоя твой познат влогар без жилище ли е?
Май неадекватността ти стигна предела
.........................
Този мой познат е просто квартирант, не влогар надяващ се да купи НИ при цени на домати, затова и преговаря да живее в моят имот!
За каква неадекватност говориш, че чак стигнала и предела. Ти знаеш ли къде е седловината Предела? Дели Рила и Пирин.

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Молитва на влогаря
18-04-2010 - 22:29:06
Quote
sobstvenik 31
!
За каква неадекватност говориш, че чак стигнала и предела. Ти знаеш ли къде е седловината Предела? Дели Рила и Пирин.

Ами когато кажеш нещо, което няма нищо общо с темата (която сам си започнал) , това се приема за неадекватно.
Ето за такава неадекватност говоря.

А относно Предела - да не си се набутал и ти с инвестиции в Банско?
Re: Молитва на влогаря
18-04-2010 - 22:30:51
Quote
TZARS
Налага се едно мнение, че собствениците на имоти губят всеки ден от падането на цените.
Влогарите пък печелят. Да, но влогар на квартира - това не ми го хвалете.
Имота си е имот, живееш си живота. След година - две пак ще се върнат цените, и си жус.
Ако си гол влогар на квартира и банката "хвръкне" - тогава си голям шлем.
Определено е грешно това мнение!
Всъщност собствениците на имоти печелят от падането на цените, особено тези дето са купили 2008 направо са се озъбили от печалби, раишли.
Влогарите пък само губят от лихви. Ако имат едно влогче от 100к евро с лихви за 2 години 15 000 (петнадесет хиляди евро) без капитализацията. Направо живи да ги ожалиш, бедните.
Но губят. Щото са безимотни, бедните.
Пък след 1-2 години кат са върнат цените ра'йшли, смятай ра'ишли. И си жус.
Ко си взел кредит за имота не си толкоз жус, ма тва няма да го вземаме предвид. Шото те лихвите са малко по-големи от тези на депозитите. Ма влогарите са на загуба, значи да взимаш кредит си е почти на далавера, райшли.
Затва ще чакаме 1-2 години да се върнат цените. Райшли. И да фръкнат банките.
Най-много да чакаме 5-6 години. Евентуално 10. В най-краен случай 20.
Но да си собственик е най-голямата далавера. Раишли. За който не е разбрал, да повторя. Най-голямата далавера. И поне малък шлем.
Re: Молитва на влогаря
18-04-2010 - 22:32:40
Quote
ilianm
Quote
sobstvenik 31
!
За каква неадекватност говориш, че чак стигнала и предела. Ти знаеш ли къде е седловината Предела? Дели Рила и Пирин.

Ами когато кажеш нещо, което няма нищо общо с темата (която сам си започнал) , това се приема за неадекватно.
Ето за такава неадекватност говоря.

А относно Предела - да не си се набутал и ти с инвестиции в Банско?

Набутал се е здравата.
Иска да живее от наеми, а те постоянно падат.Ако не сте гледали комедията "Великият Инвеститор" ... ей ви я на ...
Re: Молитва на влогаря
18-04-2010 - 22:36:08
На без коз.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход