Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Молитва на влогаря

Публикувано от sobstvenik 31 
Re: Молитва на влогаря
13-04-2010 - 01:06:18
avatar
Quote
bota156
Dodo2.

Малко си се пообъркал с катастрофите, колите и жертвите ...
Сравняваш несравними неща - все едно да кажеш, че шанса да ебеш е 100% щото жените са повече от мъжете.
Вероятността за загинеш при ПТП си е приблизително 1000/7млн на година (да приемем че сме толкова от статистиката).
И това е условно, щото вероятностите на отделни събития не се събират, но се надявам по надолу на успея да го обясня.
Пример с зарче - четно да хвърлиш е 50%, само дето като хвърлиш 2 пъти зарчето не е 100%. И една задачка, след като си хвърлил четно, каква е вероятността следващия път да хвърлиш пак четно?
За 30г обаче е много далеч от 30*1000/7млн. Щото хората се сменят - всяка година умират и се раждат 100х т.е за 30г ще се сменят 3млн души.
Или имаме 30 000/10млн = 0,3%. За цял живот (70г) - 70к/14млн =0,5%.
Аз мисля че мога да живея с този малък риск - и нямам никакво намерение да го мисля.
Далеч по добре е да си живея живота и да кроя планове за бъдещето.

Е занижил си процента 2 пъти, пак не е малък. Но си го направил тенденциозно, защото аз махам една част от хората, които никога няма да се качат на автомобил. Процентът е по-висок. А и това със смяната на хората *xxx*. След 3 години ще сме с 2 милиона по-малко, така че шансът се увеличава (освен ако не спадне броят на смъртните случаи). А и това беше просто само един пример.
Примерът със зарчето не е уместен, защото тук събътието е коренно различно. Акумулирането на години не е като поредни хвърляния, в този случай вероятностите се събират.
Например "всяка година умират по 1 милион българи". Не се смята всяка година по 15%, а просто след 7 години няма да остане жив българин.

Моята идея беше проста - когато се тегли кредит за 20-30 години, човек да помисли и какво става, ако се случи нещо кофти (безработица, инвалидност или смърт) и да знае горе долу какъв е шанса за това и дали му се рискува с условията на нашите банки и да действа адекватно, а не хазартно. И да чете малките буквички и на застрахователния договор, който може би сключва паралелно. Оставам с впечатлението, че сега хората нито малките букви четат, нито големите в договорите. "Тя банката е добра, мисли ни доброто и ще се грижи за нас"
Re: Молитва на влогаря
13-04-2010 - 21:40:29
avatar
След три години няма как да сме два милиона по-малко защото националната статистика сочи, че намаляваме с 30 000 души на година и тази тенденция намалява. Как ги правиш тези изчисления? На кило трева ли?

...........................................
ЩЕ КАЖА НА ХАЗЯЙКАТА ДА ТИ ДЪРПА УШИТЕ!
Re: Молитва на влогаря
14-04-2010 - 03:12:56
avatar
Печатна грешка очевидно, не 3 а 30.
Re: Молитва на влогаря
17-04-2010 - 23:04:47
avatar
Твоите печатни грешки изобилстват, замествайки базово образование!
Re: Молитва на влогаря
18-04-2010 - 21:39:01
Няма кой да се върже, sobstvenik... няма!
Който няма жилище, няма и пари в момента... криза е.
А който има пари си има жилище....
Има и една трета група (собственици) с по няколко имота (инвестиции :]) които сега бааавно осъзнават че са налапали голата опашкаsad smiley

А който има пари да инвестира в имот, той има и акъл и ще го направи я в Гърция, я в Италия... някъде където парите се връщат
Re: Молитва на влогаря
18-04-2010 - 21:44:50
avatar
Илиян: Който няма жилище, няма и пари в момента... криза е. Има и една трета група (собственици) с по няколко имота (инвестиции :]) които сега бааавно осъзнават че са налапали голата опашка.

Третите (собствениците), дори и да са налапали "голата опашка", пак са в по-добра позиция спрямо първите.
Има и една друга група: (кешовици без имот) - и на тях не им завиждам.



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2010-04-18 21:51 от TZARS.
Re: Молитва на влогаря
18-04-2010 - 21:46:17
avatar
Quote
ilianm
Няма кой да се върже, sobstvenik... няма!
Който няма жилище, няма и пари в момента... криза е.
А който има пари си има жилище....
Има и една трета група (собственици) с по няколко имота (инвестиции :]) които сега бааавно осъзнават че са налапали голата опашкаsad smiley

А който има пари да инвестира в имот, той има и акъл и ще го направи я в Гърция, я в Италия... някъде където парите се връщат
..........................
Благодаря ти за поста Илиян! Много си прав, че който има пари да инвестира в имот някъде в ЕС ще го направи. Въпросът е че тука никой не се е похвалил. Ако мен визираш от групата собственици , кажи какво точно съм осъзнал, чрез метафората за голата опашка? Досега имотите ми си стоят, някои от тях представляват интерес за наематели, други са наети. Скоро не очаквам да ги национализират.
Re: Молитва на влогаря
18-04-2010 - 21:49:45
Quote
sobstvenik 31

..........................
Благодаря ти за поста Илиян! Много си прав, че който има пари да инвестира в имот някъде в ЕС ще го направи. Въпросът е че тука никой не се е похвалил. Ако мен визираш от групата собственици , кажи какво точно съм осъзнал, чрез метафората за голата опашка? Досега имотите ми си стоят, някои от тях представляват интерес за наематели, други са наети. Скоро не очаквам да ги национализират.

А защо си изписал 200 призива до незнайни кешовици да купуват имоти....
Не че ме интересува, ама доста е странно такава истерия за човек без проблеми:cry:
Re: Молитва на влогаря
18-04-2010 - 21:53:18
Quote
TZARS
Илиян: Първите:Който няма жилище, няма и пари в момента... криза е. Има и една трета група (собственици) с по няколко имота (инвестиции :]) които сега бааавно осъзнават че са налапали голата опашка.

Третите, дори и да са налапали "голата опашка", пак са в по-добра позиция спрямо първите.
Има и една друга група: (кешовици без имот) - и на тях не им завиждам.

Малко не ми е ясна тая последната група.?
Това е явно оня бленувана таргет група за която sobstwenicite от трета група са си мислели, когато са се набутвали с "инвестииции в имот" на цени от 1500 евро.
Ами имам лоша новина: (кешовици без имот) на практика не съществуват.
Но вече имам мнгоо съдия изпълнители и много огладнели банки:]
Re: Молитва на влогаря
18-04-2010 - 21:56:20
avatar
Quote
ilianm
Quote
sobstvenik 31

..........................
Благодаря ти за поста Илиян! Много си прав, че който има пари да инвестира в имот някъде в ЕС ще го направи. Въпросът е че тука никой не се е похвалил. Ако мен визираш от групата собственици , кажи какво точно съм осъзнал, чрез метафората за голата опашка? Досега имотите ми си стоят, някои от тях представляват интерес за наематели, други са наети. Скоро не очаквам да ги национализират.

А защо си изписал 200 призива до незнайни кешовици да купуват имоти....
Не че ме интересува, ама доста е странно такава истерия за човек без проблеми:cry:
................................
Ако ти виждаш истерия някъде, аз не виждам. По-скоро истерията е в главите на тези личности /влогари/ които мислят че имотите ще изпаднат във вечен даун, но не се получава така. Призива е нещо което си има определение така че недей да боравиш с термините толкова лековато! Аз не призовавам да купуват. Това не е за всеки. Винаги съм го казвал. Аз призовавам да не купуват! ВИЖ ТЕМАТА МИ "ЗОВ ЗА НЕКУПУВАНЕ".
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход