Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Молитва на влогаря

Публикувано от sobstvenik 31 
Re: Молитва на влогаря
11-04-2010 - 01:43:01
avatar
Имах предвид сделка за подобно нещо в същия район. Да беше продал тогава, сега за тези пари можеше да купиш две такива. Ама има доста път от "дай да ти дам", до "ето тук парите, дай да подпиша договора"...

Затова точно на имотите си като правиш оценка - смятай средната цена която си гледал в сайта делено на две поне. Ако някога цените започнат да се качват, макар и съвсем по малко, тогава може да завишиш коефициента.
Re: Молитва на влогаря
11-04-2010 - 02:00:21
avatar
Quote
dodo2
Имах предвид сделка за подобно нещо в същия район. Да беше продал тогава, сега за тези пари можеше да купиш две такива. Ама има доста път от "дай да ти дам", до "ето тук парите, дай да подпиша договора"...

Затова точно на имотите си като правиш оценка - смятай средната цена която си гледал в сайта делено на две поне. Ако някога цените започнат да се качват, макар и съвсем по малко, тогава може да завишиш коефициента.
(((((((((((((((((((((((
Ти да не искаш да кажеш, че реалните сделки стават на 50% надолу! Ти да ни си Паганини? Пак няма да стане.
Аз за едно малко мизерно квартално магазинче се пазарих като мангал и едва ми свалиха 30% с триста кандарми!
Факта че очакваш такава отстъпка говори, че за винаги ще си останеш безимотен.

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Молитва на влогаря
11-04-2010 - 03:12:34
avatar
Ако ще продаваш, значи имаш спешна нужда от парите в брой, а тогава и 50% е много smiling smiley Като знаеш, че си дал 1/10 от тази цена, ще го продадеш и ще си свиркаш. Иначе заради алчност, в момента много хора си скубят косите с "ама защо не се съгласих 2008ма".
Re: Молитва на влогаря
11-04-2010 - 08:22:18
Quote
dodo2
Ако ще продаваш, значи имаш спешна нужда от парите в брой, а тогава и 50% е много smiling smiley Като знаеш, че си дал 1/10 от тази цена, ще го продадеш и ще си свиркаш. Иначе заради алчност, в момента много хора си скубят косите с "ама защо не се съгласих 2008ма".

Има и друг сценарий, 2008 купил на тройни цени и сега като предлага на двойни му изглежда, че се минава с 30%.
50% е нормална отстъпка, но не по принцип, а за сегашните нива. Така като гледам норманите цени са тези, но не в евро, а в лева. Отделно дето казваш, ако парите трабват спешно, може да се продава и под нормалните цени, което правилно си заключил е отстъпка по-голяма от 50% спрямо сегашните набалончени цени.
Re: Молитва на влогаря
11-04-2010 - 08:25:59
avatar
Quote
greenbul
Quote
dodo2
Ако ще продаваш, значи имаш спешна нужда от парите в брой, а тогава и 50% е много smiling smiley Като знаеш, че си дал 1/10 от тази цена, ще го продадеш и ще си свиркаш. Иначе заради алчност, в момента много хора си скубят косите с "ама защо не се съгласих 2008ма".

Има и друг сценарий, 2008 купил на тройни цени и сега като предлага на двойни му изглежда, че се минава с 30%.
50% е нормална отстъпка, но не по принцип, а за сегашните нива. Така като гледам норманите цени са тези, но не в евро, а в лева. Отделно дето казваш, ако парите трабват спешно, може да се продава и под нормалните цени, което правилно си заключил е отстъпка по-голяма от 50% спрямо сегашните набалончени цени.
.......................................................................................
Аз никога не съм чувал някой да прави отстъпка не от офертни цени, а от цени определени от купувача! Дай пример за реална сключена сделка дали има продаден имот с 50% и повече от нея отстъпка! Нека брокерите кажат има ли такова животно? или съществува само в сънищата на другарите -влогари.

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Молитва на влогаря
11-04-2010 - 08:55:37
avatar
sobstvenik 31 когато човек прави такова неизгодно нещо, то е в следствие на нещо непредвидено и неприятно. Не знам да не си суеверен, няма да ти изброявам възможни причини, но на един определен % хора им се случват и са принудени да продават.

За същото трябва да се замислят и всички, които взимат кредит - при тези измислени договори и общи условия е много рисково взимането на кредит.. всички си мислят, че 30 години ще са в цветущо здраве, със спортен дух и с високоплатена работа. Поне 20% от всички ще се сблъскат с нещо много гадно за тези 30 години и ипотеката ще е причина за двойна трагедия.

Аз на който приятел в САЩ кажа какви условия имат банките тук за ипотечни кредити, хората се скъсват от смях и не могат да повярват, че има клиенти за кредит.
Re: Молитва на влогаря
11-04-2010 - 09:07:46
avatar
Quote
dodo2
sobstvenik 31 когато човек прави такова неизгодно нещо, то е в следствие на нещо непредвидено и неприятно. Не знам да не си суеверен, няма да ти изброявам възможни причини, но на един определен % хора им се случват и са принудени да продават.

За същото трябва да се замислят и всички, които взимат кредит - при тези измислени договори и общи условия е много рисково взимането на кредит.. всички си мислят, че 30 години ще са в цветущо здраве, със спортен дух и с високоплатена работа. Поне 20% от всички ще се сблъскат с нещо много гадно за тези 30 години и ипотеката ще е причина за двойна трагедия.

Аз на който приятел в САЩ кажа какви условия имат банките тук за ипотечни кредити, хората се скъсват от смях и не могат да повярват, че има клиенти за кредит.
.......................................................
За кредитите съм абсолютно съгласен с теб. Аз просто се чудя как може в България целия частен бизнес който идва от вън как обръща нещата тук, така че винаги да са в ущърб на потребителя? И банките и бензиностанциите ако щеш или ЕРП-тата които в момента са на прицел. Стигнал съм до едно заключение - Бизнеса печели колкото му позволят. В България чиновниците които регулират тези неща са назначени от политици които искат да си приберат "сухото". Корупцията е главозамайваща! Ето от там идват всички изкривявания на пазара в ущърб на потребителя.
По отношение на цената обаче не съм съгласен, че някой дори и на зор продава 50% надолу. Просто не можеш да извадиш такъв пример.
Досега когато съм участвал в сделки с имоти, ми се струва че всичко е малко като на покер. АНИ-тата и купувача те убеждават в едно и чакат да трепнеш. Ако не трепнеш, а се направиш на "дръж ми шапката" и не си на зор можеш да спечелиш много- особено при закупуване. Но такива отстъпки от 50% дори и да ги предложиш разговорите прекъсват брутално.

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Молитва на влогаря
11-04-2010 - 09:17:56
Quote
sobstvenik 31
Само див провинциален палячо като Пайо може да обобщи, че моите 7 имота са на обща стойност Е150 000. Само парцела с двете ми къщи в Редута са на стойност в момента около Е456 000. Въпреки, че съм на бял пелин и "четри године" на Лепа Брена в момента, си направих труда да проверя в имот бг как вървят цените на сходен имот на моя. Мислех че цената е паднала до около Е250 000, защото скоро не съм я проверявал. Но останах изненадан , че от времето на имотния балон когато беше Е350 000, в момента е горната сума. Явно кризата се отразява добре на супер локациите. Вече мечтая за вечен даун!
Собственико, събуди се! Явно си задрямал и сънуваш! Знаеш ли за тия пари какви имоти се продават по света? Да не бъркаш Редута с Майами Флорида? Виена? Берлин?С това елементарно мислене никога няма да станеш чорбаджия. Една гатанка - колко роднини съсобственици трябва да се подпишат за да продадете нещо? И всичките толкова алчни и заслепени , че всеки иска сума неадекватна на реалността.
Re: Молитва на влогаря
11-04-2010 - 09:25:32
avatar
Quote
paio
Quote
sobstvenik 31
Само див провинциален палячо като Пайо може да обобщи, че моите 7 имота са на обща стойност Е150 000. Само парцела с двете ми къщи в Редута са на стойност в момента около Е456 000. Въпреки, че съм на бял пелин и "четри године" на Лепа Брена в момента, си направих труда да проверя в имот бг как вървят цените на сходен имот на моя. Мислех че цената е паднала до около Е250 000, защото скоро не съм я проверявал. Но останах изненадан , че от времето на имотния балон когато беше Е350 000, в момента е горната сума. Явно кризата се отразява добре на супер локациите. Вече мечтая за вечен даун!
Собственико, събуди се! Явно си задрямал и сънуваш! Знаеш ли за тия пари какви имоти се продават по света? Да не бъркаш Редута с Майами Флорида? Виена? Берлин?С това елементарно мислене никога няма да станеш чорбаджия. Една гатанка - колко роднини съсобственици трябва да се подпишат за да продадете нещо? И всичките толкова алчни и заслепени , че всеки иска сума неадекватна на реалността.
.........................................
Аз вече съм казал - имота в Редута мога да го заменя за някой МОЛ в Русе или Стара Загора. Чакам предложения!:]

SERDICA MEA ROMA EST!!!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-11 09:26 от sobstvenik 31.
Re: Молитва на влогаря
11-04-2010 - 09:30:36
avatar
Имам примери, ама не са за разказване.

1. За 30 години при 1000 умрели при катастрофи прави 30000 и при грубо да речем 3 милиона превозни средства = 1% шанс за смърт при катастрофа. Колко хора си дават сметка за това? 1% хич не е малко - всеки един от 100 които четат този форум ще умре размазан.

2. Средната продължителност може да е 70 години, но голям процент умират преди 70, определен процент умират преди 60, 50 и т.н.

Човек обикновено разсъждава за тези неща "а, то на мен няма да се случи". Ама ако знае, че вероятността да го сполети нещо такова е поне колкото да се падне 6 като хвърля зарче, ще се замисли повече.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход