Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Молитва на влогаря

Публикувано от sobstvenik 31 
Re: Молитва на влогаря
10-04-2010 - 23:18:23
avatar
Quote
BulCan
Quote
valsodar
7 имота, за да докараш една средна заплата?
Е гат'ти и инвестицията!

Що бе, идеята не е лоша. Ще бачка за себе си. Примерно, даже да речем само по 300 лв. да се взема наем от имот пак стават 2100 лв. на месец (това е повече от средна заплата). Ако заплатите порастнат, ще порастнат и наемите. Един ден няма да е на милостта на държавата за пенсия (по-скоро ще си прибавя пенсията към доходите от наеми). Това си е спестовност. По принцип ме дразни собственника с обидите си към други съфорумци и със столичната си мания, но е разумно това и реализацията на идеята би му дала една независимост.

Визирам вариант, в който "играе" с вече придобити имоти (наследственни или закупени) плюс нови такива, без да евземал или да взема кредити за тях. Тогава сметката му излиза и даже идеята е похвална. То рентиерството пак си е бачкане, но поне ще разчита на себе си.
-------------------
Благодаря, че оцени това което се опитвах да обясня на незрели тикви Бългоро-канадецо! Ти явно си се поблъскал на два континента и прозираш независимостта в идеите ми. Ако се напъна да купя само една гарсионера на добра локация, това би се равнявало на пенсията на един средно статистически пенсионер, без да чакам и да разчитам на държавата. Там нещата се променят всяка година защото са централизирани - НОИ и други държавни играчи на които не можеш да имаш вяра!
2. Относно мнението ти за мен няма да го коментирам защото мен винаги ме интересува конкретна дискусия, а не някакви емоционални привързаности.

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Молитва на влогаря
10-04-2010 - 23:28:27
Quote
sobstvenik 31
Quote
BulCan
Quote
valsodar
7 имота, за да докараш една средна заплата?
Е гат'ти и инвестицията!

Що бе, идеята не е лоша. Ще бачка за себе си. Примерно, даже да речем само по 300 лв. да се взема наем от имот пак стават 2100 лв. на месец (това е повече от средна заплата). Ако заплатите порастнат, ще порастнат и наемите. Един ден няма да е на милостта на държавата за пенсия (по-скоро ще си прибавя пенсията към доходите от наеми). Това си е спестовност. По принцип ме дразни собственника с обидите си към други съфорумци и със столичната си мания, но е разумно това и реализацията на идеята би му дала една независимост.

Визирам вариант, в който "играе" с вече придобити имоти (наследственни или закупени) плюс нови такива, без да евземал или да взема кредити за тях. Тогава сметката му излиза и даже идеята е похвална. То рентиерството пак си е бачкане, но поне ще разчита на себе си.
-------------------

Благодаря, че оцени това което се опитвах да обясня на незрели тикви Бългоро-канадецо! Ти явно си се поблъскал на два континента и прозираш независимостта в идеите ми. Ако се напъна да купя само една гарсионера на добра локация, това би се равнявало на пенсията на един средно статистически пенсионер, без да чакам и да разчитам на държавата. Там нещата се променят всяка година защото са централизирани - НОИ и други държавни играчи на които не можеш да имаш вяра!
2. Относно мнението ти за мен няма да го коментирам защото мен винаги ме интересува конкретна дискусия, а не някакви емоционални привързаности.

Ето пак обиждаш... Просто бъди по-внимателен със съфорумците си и ще можеш да водиш наистина конкретни дискусии вместо да се замеряте с лай*а... Аз си казвам каквото мисля, общо взето, няма нужда да ми благодариш за каквато и да била "оценка"... Не става въпрос за емоционални привързаности, а за обективни наблюдения. Има "ъп-ъри", които се ползват с доста уважение във форума.
Re: Молитва на влогаря
10-04-2010 - 23:30:30
Да си рентиер е мечта на 100% от населението на планетата, за съжаление е запазена марка на евреите и ако надушат вакум веднага го запълват! Затова се строят молове, скоро ще построят и китни квартали,чисти и приветливи, сегашните не подлежат на разкрасяване това е невъзможно.
Re: Молитва на влогаря
10-04-2010 - 23:55:31
avatar
Quote
granit
Да си рентиер е мечта на 100% от населението на планетата, за съжаление е запазена марка на евреите и ако надушат вакум веднага го запълват! Затова се строят молове, скоро ще построят и китни квартали,чисти и приветливи, сегашните не подлежат на разкрасяване това е невъзможно.
.................................
Ти май си любител на световната конспирация? Според теб или от евреите няма да се доредя изобщо до наем или ще ме убият за да ми вземат имотите. Кажи вярната опция!

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Молитва на влогаря
10-04-2010 - 23:57:31
Quote
sobstvenik 31
Quote
BulCan
Quote
valsodar
7 имота, за да докараш една средна заплата?
Е гат'ти и инвестицията!

Що бе, идеята не е лоша. Ще бачка за себе си. Примерно, даже да речем само по 300 лв. да се взема наем от имот пак стават 2100 лв. на месец (това е повече от средна заплата). Ако заплатите порастнат, ще порастнат и наемите. Един ден няма да е на милостта на държавата за пенсия (по-скоро ще си прибавя пенсията към доходите от наеми). Това си е спестовност. По принцип ме дразни собственника с обидите си към други съфорумци и със столичната си мания, но е разумно това и реализацията на идеята би му дала една независимост.

Визирам вариант, в който "играе" с вече придобити имоти (наследственни или закупени) плюс нови такива, без да евземал или да взема кредити за тях. Тогава сметката му излиза и даже идеята е похвална. То рентиерството пак си е бачкане, но поне ще разчита на себе си.
-------------------
Благодаря, че оцени това което се опитвах да обясня на незрели тикви Бългоро-канадецо! Ти явно си се поблъскал на два континента и прозираш независимостта в идеите ми. Ако се напъна да купя само една гарсионера на добра локация, това би се равнявало на пенсията на един средно статистически пенсионер, без да чакам и да разчитам на държавата. Там нещата се променят всяка година защото са централизирани - НОИ и други държавни играчи на които не можеш да имаш вяра!
2. Относно мнението ти за мен няма да го коментирам защото мен винаги ме интересува конкретна дискусия, а не някакви емоционални привързаности.
Ами напъни се! При тия 7 имота защо ти е ГАРСИОНЕРА? Май нещо се обърка а ? Пооправи си граматиката и тона и може и да ти се помогне. Във форума има много хора с потенциал доста над твоя! Ясен си като прочетена книга! Говориш напред -назад и чакаш някой да те илюминира (светне, обогатявай си речника) как да постъпиш.Притежаваш имоти примерно за 150000е.(7бр.)Това е ресурс и то сериозен! Като не искаш да си на заплата използвай главата си! В момента има възможности. И един полезен съвет безплатно- никога не се занимавай с неща от които не разбираш!
Re: Молитва на влогаря
11-04-2010 - 00:17:55
avatar
Quote
paio
Quote
sobstvenik 31
Quote
BulCan
Quote
valsodar
7 имота, за да докараш една средна заплата?
Е гат'ти и инвестицията!

Що бе, идеята не е лоша. Ще бачка за себе си. Примерно, даже да речем само по 300 лв. да се взема наем от имот пак стават 2100 лв. на месец (това е повече от средна заплата). Ако заплатите порастнат, ще порастнат и наемите. Един ден няма да е на милостта на държавата за пенсия (по-скоро ще си прибавя пенсията към доходите от наеми). Това си е спестовност. По принцип ме дразни собственника с обидите си към други съфорумци и със столичната си мания, но е разумно това и реализацията на идеята би му дала една независимост.

Визирам вариант, в който "играе" с вече придобити имоти (наследственни или закупени) плюс нови такива, без да евземал или да взема кредити за тях. Тогава сметката му излиза и даже идеята е похвална. То рентиерството пак си е бачкане, но поне ще разчита на себе си.
-------------------
Благодаря, че оцени това което се опитвах да обясня на незрели тикви Бългоро-канадецо! Ти явно си се поблъскал на два континента и прозираш независимостта в идеите ми. Ако се напъна да купя само една гарсионера на добра локация, това би се равнявало на пенсията на един средно статистически пенсионер, без да чакам и да разчитам на държавата. Там нещата се променят всяка година защото са централизирани - НОИ и други държавни играчи на които не можеш да имаш вяра!
2. Относно мнението ти за мен няма да го коментирам защото мен винаги ме интересува конкретна дискусия, а не някакви емоционални привързаности.
Ами напъни се! При тия 7 имота защо ти е ГАРСИОНЕРА? Май нещо се обърка а ? Пооправи си граматиката и тона и може и да ти се помогне. Във форума има много хора с потенциал доста над твоя! Ясен си като прочетена книга! Говориш напред -назад и чакаш някой да те илюминира (светне, обогатявай си речника) как да постъпиш.Притежаваш имоти примерно за 150000е.(7бр.)Това е ресурс и то сериозен! Като не искаш да си на заплата използвай главата си! В момента има възможности. И един полезен съвет безплатно- никога не се занимавай с неща от които не разбираш!
.......................
Ти ли палячо ще ми даваш ъкъл с кво да се занимавам? Кажи ти с кво се занимаваш. Седемте имота мога да ти ги изброя и да ти кажа от всеки колко мога да прибера от квартиранти като теб. Но 3 от тях за съжаление са в провинцията и никога не бих ги дал за нищожни пари, ако ще да спиш и на сметището.

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Молитва на влогаря
11-04-2010 - 00:21:44
Quote
sobstvenik 31
Quote
granit
Да си рентиер е мечта на 100% от населението на планетата, за съжаление е запазена марка на евреите и ако надушат вакум веднага го запълват! Затова се строят молове, скоро ще построят и китни квартали,чисти и приветливи, сегашните не подлежат на разкрасяване това е невъзможно.
.................................
Ти май си любител на световната конспирация? Според теб или от евреите няма да се доредя изобщо до наем или ще ме убият за да ми вземат имотите. Кажи вярната опция!

Откакто има МОЛ не съм влизал в друг магазин.Никой няма да те убие,ще изсипят един вагон хартия и ще превземат нишата.Ако не искаш да работиш за чорбаджия стани ти такъв.
Re: Молитва на влогаря
11-04-2010 - 00:57:15
avatar
Само див провинциален палячо като Пайо може да обобщи, че моите 7 имота са на обща стойност Е150 000. Само парцела с двете ми къщи в Редута са на стойност в момента около Е456 000. Въпреки, че съм на бял пелин и "четри године" на Лепа Брена в момента, си направих труда да проверя в имот бг как вървят цените на сходен имот на моя. Мислех че цената е паднала до около Е250 000, защото скоро не съм я проверявал. Но останах изненадан , че от времето на имотния балон когато беше Е350 000, в момента е горната сума. Явно кризата се отразява добре на супер локациите. Вече мечтая за вечен даун!
Re: Молитва на влогаря
11-04-2010 - 01:16:13
avatar
Цени не се определят по тези написани в imоt.bg, а по последна сключена сделка.

Ако ти потрябват пари и искаш да ги продадеш и сложиш цената, за която говориш, просто ще имаш 0 пари. 0 не е XXXXXX лева, а по-малко, т.е. нищо.

Иначе 2008ма всички в Люлин сигурно са живели с мисълта че притежават имоти за по 100000 евро поне...
Re: Молитва на влогаря
11-04-2010 - 01:30:47
avatar
Последната сключена сделка за горния имот сключих през 2002г. за сумата от $34 000. Миналата година лятото идва един терикат и ме пита ще я продавам ли ? щото я ремонтирах. Аз му казах НЕ. Той ми вика дай да ти дам 300 бона? Викам му "Ти луд ли си "? Ходи си купувай тристайка за тия пари в комуналка!

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход