Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


na
Re: Ако цените тръгнат нагоре, първи ще купят...
17-03-2010 - 04:41:54
Quote
vivic
в момента спекулирам с акции/опшънс... главно опшънс. в УСАто. както и много други хора. знаеш ли примерно че само дивидента на някои сочни компании минава 3-4% годишно? толкова е и дохода от имот в БГ. най-елемнтарната възможна врътка на финансовия пазар е да имаш позиция в акции и да продаваш опшънс срещу нея. 2-4% годишно от дивидент плюс 1 - 1.5% печалба месечно от опшъните. минус 1-2% годишно за хедж срещу голям спад примерно. и става 9-10% съвсем грубо годишно...

Vivic, kakwi danaci plastash v Bg za gorespomenatite operacii (opcii, dividenti)? Predpolagam che triabva da plastash i danak v USA?
Re: Ако цените тръгнат нагоре, първи ще купят...
17-03-2010 - 12:53:50
Quote
vivic
мнението ми на неспециалист е, че в близките години имоти ще се купуват от хора които действително се нуждаят (примерно от двустаен в тристаен, заради дете).
Точно.
Според мен масата пишещи в тоя форум са хора, чиято идея е да си купят дом а не да спекулират с имоти. Така че разглеждането на имотите като инвестиция и възможност за печалба не ми се струва реално за масата. Интереса към имота според мен е най вече като дом отколкото като източник на печалба. Затова и такова 'злобно' следене на цените и гръмки изказвания и сравнения с други държави, финансови инструменти и др. За справка - съседна тема, за панелка в Дружба веднага се намериха 3,4 кандидати на потенциална оферта на занижена цена smiling smiley
Re: Ако цените тръгнат нагоре, първи ще купят...
17-03-2010 - 13:05:10
avatar
Имотите трябва да се разделят поне на два вида: "основен имот" и "втори имот".
Човек основния имот (обикновенно апартамент) не може с лека ръка да го разиграва в разни схеми с цел някаква печалба. Основния имот е важен за спокойствието на семейството. Той се разиграва в повечето случай като продажба с цел покупка на по-голям (децата растат).
Повечето теми във форума се отнасят за "втори имот" - него може да се врътне в удобен момент, после малко лихви, после пак имот, или пък имот - продажба и отново друг имот.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-17 13:07 от TZARS.
Re: Ако цените тръгнат нагоре, първи ще купят...
17-03-2010 - 19:51:14
avatar
Quote
vivic
Quote
sobstvenik 31

Аз казах ако, а вие вече ме изкарахте UP-ар изпаднал в религиозен транс.

не бе човек, просто ти показвам друга гледна точка, точно през погледа на "влогар". никой не знае къде ще е истината след 4-5 години. може и 2012 да се видим в ноевия ковчег smiling smiley

аз съм съгласен с твоите разсъждения, просто защото съм се убедил че на много българи имота им е като фетиш и колкото повече - толкова повече. но от друга страна замисли се спестяванията на европейци/американци са масово във финансови инструменти (дялове от взаимни фодове, акции, пенсионни схеми) точно защото във времето поне за сега са се доказали като по-удачен вариант от инвестирането във имоти. може би е време и тук да стане "мода".

Точно така, като фетиш като видя имот и се възбуждам!:]
Re: Ако цените тръгнат нагоре, първи ще купят...
17-03-2010 - 20:10:02
avatar
Quote
sashe
Quote
vivic
мнението ми на неспециалист е, че в близките години имоти ще се купуват от хора които действително се нуждаят (примерно от двустаен в тристаен, заради дете).
Точно.
Според мен масата пишещи в тоя форум са хора, чиято идея е да си купят дом а не да спекулират с имоти. Така че разглеждането на имотите като инвестиция и възможност за печалба не ми се струва реално за масата. Интереса към имота според мен е най вече като дом отколкото като източник на печалба. Затова и такова 'злобно' следене на цените и гръмки изказвания и сравнения с други държави, финансови инструменти и др. За справка - съседна тема, за панелка в Дружба веднага се намериха 3,4 кандидати на потенциална оферта на занижена цена smiling smiley

Eх, Саше Саше, ще те позлатя. Толкова се опитвам ясно да им го кажа на тези неувряли тикви, но ти с 3-4 изречения ги свали в нокдаун!
Вече си мислех, че няма кой логично да разсъждава?! Или се правят на слепи и глухи!

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Ако цените тръгнат нагоре, първи ще купят...
17-03-2010 - 21:10:54
С тея 3-4 изречения освен да ме умори от смях няма какво друго да направи.

SERDICA MEA CALCUTTA EST!!!
Re: Ако цените тръгнат нагоре, първи ще купят...
17-03-2010 - 21:12:28
Българина е грамотен човек и няма тема от която да не разбира, но sobstvenik 31 ти надминаваш всички в тази страна за 11 дни 176 мнения. То бива комплекси и простотия, но и по това нямаш равен. А сега и две мнения едно след друго. Простотията ти тече с такава скорост, че клавишите изтърка. Що не си потърсиш други слушатели?
Re: Ако цените тръгнат нагоре, първи ще купят...
17-03-2010 - 21:17:16
avatar
Quote
valio1900
Българина е грамотен човек и няма тема от която да не разбира, но sobstvenik 31 ти надминаваш всички в тази страна за 11 дни 176 мнения. То бива комплекси и простотия, но и по това нямаш равен. А сега и две мнения едно след друго. Простотията ти тече с такава скорост, че клавишите изтърка. Що не си потърсиш други слушатели?

А ти след като ме анализира, има ли какво да кажеш , да опонираш или да подкрепиш по същество, защото досега не съм те виждал!?
Човек без мнение не е човек! Може би дразни само такива които няма какво да кажат или как да се изкажат!

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Ако цените тръгнат нагоре, първи ще купят...
17-03-2010 - 22:31:12
avatar
Quote
valio1900
Българина е грамотен човек и няма тема от която да не разбира, но sobstvenik 31 ти надминаваш всички в тази страна за 11 дни 176 мнения. То бива комплекси и простотия, но и по това нямаш равен. А сега и две мнения едно след друго. Простотията ти тече с такава скорост, че клавишите изтърка. Що не си потърсиш други слушатели?

Не се притеснявай, ще пище максимум 2-3 седмици и после ще изчезне. Много такива "звезди" като него са минали през този форум winking smiley
Re: Ако цените тръгнат нагоре, първи ще купят...
17-03-2010 - 22:38:00
Quote
zlostyr
Quote
valio1900
Българина е грамотен човек и няма тема от която да не разбира, но sobstvenik 31 ти надминаваш всички в тази страна за 11 дни 176 мнения. То бива комплекси и простотия, но и по това нямаш равен. А сега и две мнения едно след друго. Простотията ти тече с такава скорост, че клавишите изтърка. Що не си потърсиш други слушатели?

Не се притеснявай, ще пище максимум 2-3 седмици и после ще изчезне. Много такива "звезди" като него са минали през този форум winking smiley

Май са двама... moody smiley:-[ Тази вечер е No2... :] Ама може и да бъркам... *bow**drink1*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход