Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за вашите мнения по повод това изказване на Президента

Публикувано от dival 
Re: Моля за вашите мнения по повод това изказване на Президента
13-03-2010 - 12:04:39
Quote
фло
*pardon*.... и Гордиевия възел е бил голям ребус за решаване,докато не дошъл Александър Велики и не му ударил един меч....Така се решава и въпроса с бюджета и нуждата от увеличаване на данъците за нуждата държавата да прави планирани разходи! Реже се! Реже се не само бюджетния разход ами и причината за приходите-държавната администрация! 250 000 първостепенни и второстепенни разпоредители на бюджета като минат от другата страна на заниманието -да го пълнят бюджета вместо да го разходват т.е.на свободния трудов пазар ще настъпи не само края на кулинарното компромисно правене на пици,ами направо ще се преоткрие от народа чевермето и печеното прасенце! Когато се проумее,че богата е онази държава,на която главната и грижа е да пълни джобовете на гражданите си вместо да им ги празни в името на собственото си облагодетелстване ще имаме голям успех. Държавната администрация е туморно образование,способно да се самовъзпроизвежда и увеличава за сметка на гражданите и под благовидния повод за някакви важни социални и национални и т.н.нужди!

100% съгласен ! Кога ще съкратят администрацията с едно 30 %
?
Re: Моля за вашите мнения по повод това изказване на Президента
13-03-2010 - 12:07:18
avatar
Quote
фло
Богата е онази държава, на която главната и грижа е да пълни джобовете на гражданите си вместо да им ги празни в името на собственото си облагодетелстване.

Много точно !
Дай Боже, да доживеем България да стане такава държава !

Еврото идва към България.
Jim
Re: Моля за вашите мнения по повод това изказване на Президента
13-03-2010 - 13:01:40
Quote
status
......
Не желая НЕДОРАСЛЯЦИ ,подчинили живото си на лично устройване , себедоказване и най-вече ВЕРНИ СЛУГИ НА ЧУЖДИ ГОСПОДАРИ да се упражняват на мой гръб и този на близките ми.И след това пак да емигрират.
....- цялата неизброима чиновническа паплач ,която не знае защо е там ,какво точно върши и в чий интерес го върши......
.
Статус, освен констатации и лирични отклонения не видях никакви предложения. Аз не мисля, че ББ и Дянков са дошли да се "наядат", защото не са били бедни и безработни преди това. А това, че Меркел, Саркози и другите подкрепят това правителство според мен е, че и на запад искат Б-я да стане нормална държава, а не шампион по корупция и кражби. А това че някои сами са се заробили....
За закриването и изнасянето на предприятия - това е проблем и на Европа и на САЩ - Китай и Индия предлагат много евтина работна ръка и специално за Китай, има ред в държавата. Би ли дал пример за наскоро закрити и изнесени предприятия и каква е конкретната причина за това (Дянков?). ББ като беше в Германия се срещна с бизнесмени и инвеститори и ги покани да инвестират у нас. Те в прав текст му казаха, че при тази правораздавателна (съдебна) система няма да стане. Та напускането на инвеститори не е от Дянково време.
Това много ми хареса и 100% си прав: цялата неизброима чиновническа паплач ,която не знае защо е там ,какво точно върши и в чий интерес го върши. Ще бъда много доволен на 50% редуциране. Както и предложенията на Дивал за акциза и циганите. Въпреки че от циганин данък е като от умрял писмо. В "статията" на Муза също има ценни предложения, но пък и е обяснено колко е трудно да се справи човек с администрацията.
Та бил ли дал и ти (като Дивал и Муза) някакви предложения - разбрах кои са лошите, кажи кои са добрите, дето ще ни оправят за 1-2 години (не мисля че това е възможно, дори и да дойдат нобелови лауреати по икономика, но може да греша), за да гласувам за тях. И аз искам да живея в просперираща страна. Кажи какво да направи Дянков с банките, да ги изгони ли? Но после да не кажеш, че инвеститорите бягат.
Един въпрос и към Гампер (Ал Бънди). Какви чужди грехове не искат да плащат Исландия и Гърция, наистина не разбирам какво имаш предвид. За Исландия чух че не искали да платят нещо на тяхната Айсбанк, но за Гърция това което чувам по новините е огромния им дълг.
Re: Моля за вашите мнения по повод това изказване на Президента
13-03-2010 - 13:23:05
Jim
Не може държава която издържа 700хил цигани да бъде нормална (за съжаление разбира се )
От твоите и моите данъци например слагат решетките(как се казват) между платната за движение
Отива манго с една ножовка и една каруца - реже тези решетки и ги дава на вторични (сега следи мисълта ми )
от парите си купува ракия , напива се , праска циганката и хоп още едно чааве готово
Циганката става самотна маика (помощи,детски) Циганина траино безработен (ама защото не иска ) пак помощи
до тук колко са помощите започваики от решетката (колко пъти крадът от мен и теб) Остаряваики получават пенсии(социални) дъртата циганка продава семки на тротора от крадения слънчоглед от някоя краипътна нива
безброини са примерите и то все логични , безброини са чааветата -нашите бъдещи безработни и бъдещи самотни маики - в това положение данъците за хора като мен и теб ще са винаги и само нагоре
Само сега някои да не се появи да ми говори за етническа толерантност , защото се извършва страхотен геноцид над българите
Затова хората от бизнеса ще преминават в сивия сектор , защото искат да се развиват , а развитието става с капитал , а капитал не се трупа с огромни данъци
Знаеш ли че маргарин калиакра например си премести цялото производство в румъния ? ха защо ли ?
Re: Моля за вашите мнения по повод това изказване на Президента
13-03-2010 - 13:41:11
Линка, който Муза пусна води до едно наистина много добро предложение - да се легализира и таксува проституцията, като се гони само нелегалната конкуренция. Ползи отвсякъде - по-добри условия за работа на самите труженички и труженици, елеминиране на посредниците, здравен контрол и най-вече повече пари от каквото и да е вдигане на осигуровки. Проституцията в БГ е един от най-големите източници на доходи. В Коста Рика (най-развитата и демократична държава в централна Америка проституцията е легална - носят си бадж с името си и издават касови бележки smiling smiley

По въпроса повдигнат от Дивал за циганите също не е като да няма примери по света - в САЩ и Канада на индианците (като коренни жители на континента) им е дадено правото да не плащат данъци, само че в такъв случай трябва да живеят в границите на определени територии - резервати. Резервата не е някъква неплодородна земя или кофти локация - просто е място, където могат да живеят, да си развиват бизнес (имат даже казина някъде) без да дължат данъци на държавата. За някои резервати, намиращи се на територията и да двете държави, границата не важи (пример резервата Ока близо до Монреал се намира и в Канада и в САЩ). Имат избор и да живеят както останалите - където си искат, но тогава както всички останали си плащат данъците. Имат избор - демокрация в действие.
Re: Моля за вашите мнения по повод това изказване на Президента
13-03-2010 - 13:55:23
Относно изказването на Първанов (малко ми е трудно да си изкривя езика и да го нарека с уважителното "президента", но затова пък спокойно мога да го кръстя "резидента на КГБ в БГ": прочетох мнението на Status за "еничарите", които искат да заробят България. Истинските "еничари" са точно Първанката и кръга около него, хора, които от почти век (те, родителите и дедите им) работят в интерес на геостратегическите интереси първо на Русия, после на СССР, сега пак на Русия. Запомнете, че няма нищо по-страшно за която и да била суверенна държава от "братската" удушаваща прегръдка на "Дядо Иван". Примерите са много - някой ако се наема да ми посочи една-единственна държава, която е прокопсала от защита на руските интереси, ще обогати доста сериозно общата ми култура.
Re: Моля за вашите мнения по повод това изказване на Президента
13-03-2010 - 14:19:55
avatar
исландия-Icesave- онлайн банка, давала преди да гръмне много добри лихви по депозитите( да звучи познато?), привлякла към 6 милиарда долара депозити , главно от Великобритания и Холандия ,като тези пари са били после напълно загубени при фалита.Банката си е била частна, а сега искат Исландската държава да национализира тези загуби и да се покрият от парите на данъкоплатците.Имаше 2 закона относно това, приети от парламента, докато президента на страната не ги върна и не предложи референдум, при който с 93% данъкоплатците отхвърлиха това предложение за плащане на тези загуби от страна на данъкоплатците.Исландия е с 330 000 население, на практика тази сума е непосилна и би се проточвала и разсрочвала с деситилетия.И източвала страната .Последствията от това отхвърляне са, че страната може да разчита само на нови заеми от частни корпорации, за МВФ още не се знае.
Гърция-Асен още преди месеци описа схемата.Държавата издава облигации при 4-5 % лихва, гръцките банки ги купуват и после залага в ЕЦБ и вземат срещу тях средства на 1% лихва.После с тези пари купуват нови облигации и т.н.Понци схема(пирамида).Частните банки папат разликата и най-вече по този начин покриват временно загубите от глупавите вложения в Балкански държави.

НАЙ-ОБИЧАМ БОБА, ЛЕБА И ДА ЕБА!
Re: Моля за вашите мнения по повод това изказване на Президента
13-03-2010 - 14:55:13
Quote
dival
Quote
фло
*pardon*.... и Гордиевия възел е бил голям ребус за решаване,докато не дошъл Александър Велики и не му ударил един меч....Така се решава и въпроса с бюджета и нуждата от увеличаване на данъците за нуждата държавата да прави планирани разходи! Реже се! Реже се не само бюджетния разход ами и причината за приходите-държавната администрация! 250 000 първостепенни и второстепенни разпоредители на бюджета като минат от другата страна на заниманието -да го пълнят бюджета вместо да го разходват т.е.на свободния трудов пазар ще настъпи не само края на кулинарното компромисно правене на пици,ами направо ще се преоткрие от народа чевермето и печеното прасенце! Когато се проумее,че богата е онази държава,на която главната и грижа е да пълни джобовете на гражданите си вместо да им ги празни в името на собственото си облагодетелстване ще имаме голям успех. Държавната администрация е туморно образование,способно да се самовъзпроизвежда и увеличава за сметка на гражданите и под благовидния повод за някакви важни социални и национални и т.н.нужди!

100% съгласен ! Кога ще съкратят администрацията с едно 30 %
Също 100% съгласен! Вчера за един прост документ жена ми я направиха на луда в две министерства!
Re: Моля за вашите мнения по повод това изказване на Президента
13-03-2010 - 15:12:44
Има начин да бъдат равноправни гражданите и още как ама не им стиска на управниците.Например увеличаване на ДДС на 25-30% и премахване на осигуровките и ДОД.Айде тогава да видим мангалите как няма да плащат данъци.
Re: Моля за вашите мнения по повод това изказване на Президента
13-03-2010 - 15:29:17
avatar
Quote
paio
Quote
dival
Quote
фло
*pardon*.... и Гордиевия възел е бил голям ребус за решаване,докато не дошъл Александър Велики и не му ударил един меч....Така се решава и въпроса с бюджета и нуждата от увеличаване на данъците за нуждата държавата да прави планирани разходи! Реже се! Реже се не само бюджетния разход ами и причината за приходите-държавната администрация! 250 000 първостепенни и второстепенни разпоредители на бюджета като минат от другата страна на заниманието -да го пълнят бюджета вместо да го разходват т.е.на свободния трудов пазар ще настъпи не само края на кулинарното компромисно правене на пици,ами направо ще се преоткрие от народа чевермето и печеното прасенце! Когато се проумее,че богата е онази държава,на която главната и грижа е да пълни джобовете на гражданите си вместо да им ги празни в името на собственото си облагодетелстване ще имаме голям успех. Държавната администрация е туморно образование,способно да се самовъзпроизвежда и увеличава за сметка на гражданите и под благовидния повод за някакви важни социални и национални и т.н.нужди!

100% съгласен ! Кога ще съкратят администрацията с едно 30 %
Също 100% съгласен! Вчера за един прост документ жена ми я направиха на луда в две министерства!

Абсолютно вярно.Поне 80 % от административните услуги могат да се правят по електронен път или с няколко кол-центъра из страната, за предпочитане локализирани в райони с голяма безработица.

НАЙ-ОБИЧАМ БОБА, ЛЕБА И ДА ЕБА!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход