Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена от 859 евро/кв.м за Зона б 18?

Публикувано от alana 
Цена от 859 евро/кв.м за Зона б 18?
28-03-2010 - 18:52:25
Бих искала да чуя вашия коментар по повод следната обява.Двустаен,непреходен апартамент в тухлена кооперация от 2000 г.със ЗП. 64 кв.Състои се от хол с отделен светъл кухненски бокс,самостоятелна спалня и баня с тоалетна,един балкон пред хола.Изложение-запад.Апартаментът е в много добро състояние,естествен паркет в хола и спалнята,гранитогрес в кухненския бокс,коридор и балкон.Блиндирана входна врата,вътрешни MDF.Продава се с обзавеждане-вградена кухня с печка,абсорбатор,мека мебел,спалня.Отопление конвекторни радиатори и камина.Възможност за закупуване на подземен гараж за 8000 еуро....Та за тези 64 кв. застроена площ цената е 55 000 еуро.На мен лично ми се вижда евтино,понеже се интересувам от този район,много внимателно чета обявите за продажба в него,и ми е направило впечатление,че дори за необзаведени панелки и ЕПК,в Зоните,цените са същите ,че и по високи.А тук става въпрос за нова тухла и то добре обзаведена(поне това,което се вижда на снимките).Смятате ли,че има нещо съмнително?И как трябва да разбирам"възможността за закупуване на гараж за 8000",дали пък нямя да държат евентуалния собственик да закупи и него?Да уточня,че апартамента се намира на ул.Цар Симеон.
Re: Цена от 859 евро/кв.м за Зона б 18?
28-03-2010 - 19:41:47
Тоя гараж е цинично скъп.
Re: Цена от 859 евро/кв.м за Зона б 18?
28-03-2010 - 19:48:10
Гаражите си вървят по толкова, зависи. Това е възможност, има хора дето търсят само "с гараж".
Не пише апартаментът на кой етаж е, иначе цената е добра и реална, ако собственикът иска /явно иска/ да го продаде. Ако 64 кв.м. е застроената площ, то с 13% общи части е 72 кв.м. По общоприетото ценообразуване при новото строителство с общи части цената на апартамента е около 760-770 евро/кв.м. В района има сравнително голямо предлагане и слабо ПЛАТЕЖОСПОСОБНО търсене. За ремонтиран и обзаведен апартамент цената е добра.
Re: Цена от 859 евро/кв.м за Зона б 18?
28-03-2010 - 19:50:32
Не се подвеждай от обзавеждането. Ако купиш нов апартамент ще си го обзаведеш по собствен вкус, а така дори и на пръв поглед да ти харесват мебелите много скоро ще осъзнаеш, че те се различават много от твоята представа за функционалност.
Можеш да купуваш нещо обзаведено /т.е. да даваш допълнителни пари за чужди стари мебери/ само ако няма да живееш в жилището - ако го даваш под наем например. Но тъй като тази опция /наема/ в момента е на тотална загуба, обзаведеното жилище си е набутване от всякъде.

[zdravbadi.com]
Re: Цена от 859 евро/кв.м за Зона б 18?
28-03-2010 - 20:16:38
Етажът е трети.Май не ме разбрахте добре,не ме интересува особено,че апартаментът е с обзавеждане,хареса ми местоположението и фактът ,че е тухла.Наблегнах на обзавеждането,защото все пак в него и в ремонта са вложени някакви средства,а това би трябвало да повлияе и на цената,та в този смисъл ми се вижда съмнително евтино.Разглеждала съм обяви на какви ли не бърлоги в този район,за тотален ремонт,които са на същите цени.
Re: Цена от 859 евро/кв.м за Зона б 18?
28-03-2010 - 21:26:28
Казах вече, сама по себе си цената не е съмнителна, ако човекът иска да продаде СЕГА. За проверки дали има някакъв проблем си има хора-брокери, адвокати, съседи и др.
Re: Цена от 859 евро/кв.м за Зона б 18?
28-03-2010 - 21:49:16
avatar
До тук цената се подкрепя от тези които продават и е неприемлива за тези, които ще купуват.
Аз бих си направил нужните изводи winking smiley
Re: Цена от 859 евро/кв.м за Зона б 18?
28-03-2010 - 23:20:20
avatar
Quote
valsodar
До тук цената се подкрепя от тези които продават и е неприемлива за тези, които ще купуват.
Аз бих си направил нужните изводи winking smiley

Да, обаче има една група (вероятно немалка) от купувачи, събрали парите и аха-аха да купят, когато им дойде отрезвяващия спад в цените (който вече от никой не се отрича). Те обаче си имат инерцията "искам да купя". На такива (както се вижда) цените щом са под 1500 евро/м2 им се виждат евтини. Всичко е относително.

Но като се свършат и те, ще има Криза: Етап 2: "Купувачите са само такива, със заплата поне 1500 евро/месец".

*drink1*
Re: Цена от 859 евро/кв.м за Зона б 18?
28-03-2010 - 23:36:22
E, цената е малко далече от 199е/кв.м., затова ви се вижда скъпо. И повечето от вас, сривльовците, очевидно сте на заплати, затова все за заплатите говорите, и затова все с тая мярка мерите. А трябва да се съобразявате и с други неща, които влияят на цените на имотите, като нямам предвид естествено парите от наркотици и др.подобни криминалщини.
Re: Цена от 859 евро/кв.м за Зона б 18?
29-03-2010 - 00:46:48
Imotko...има заплати и заплати...недей така...Познавам бая хора,дето от частия си бизнес изкарват по-малко,от колкото е моята заплата.
Както и обратното,естествено.
Просто...криза е.И реалностите са такива,каквито са.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход