Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за вашите мнения по повод това изказване на Президента

Публикувано от dival 
Re: Моля за вашите мнения по повод това изказване на Президента
12-03-2010 - 22:19:26
Видео на пресконференцията на Първанов: [bnt.bg]
Re: Моля за вашите мнения по повод това изказване на Президента
12-03-2010 - 22:30:19
avatar
Quote
status
Първанов каза :

Моята прогноза е, че поради самия модел на българската икономика, кризата ще бъде по-дълбока и ще продължи по-дълго,.....
Самият модел на растеж и на България и на Европа е изчерпан според експертите.......
защото и в Европа набира сили дебатът за Европа 2020. Кои ще бъдат новите приоритети, какъв модел на социален модел преследваме, .......
.Не може да се води политика на парче, а да има стратегия за излизане от кризата .......
Моята прогноза е, че поради самия модел на българската икономика, кризата ще бъде по-дълбока и ще продължи по-дълго,......
не бива да градим кризисните си мерки и политика на пропагандни тези. .........
сега бюджетният дефицит набъбва, твърде вероятно е да стигнем дефицит 1,8-2, ......
безработицата влиза в двуцифрени измерения. Според него се налага актуализация на бюджета. ...
не споделя вдигането на здравноосигурителната вноска от 8 на 10% и на осигурителния доход от 260 на 400 лева. ...
даде пример с изискването 3% от БВП на страните от ЕС да отиват за инвестиции в научната дейност. Едва 0,3% се заделят за наука и изследвания в България, каза той и запита как ще съумеем да преодолеем тази огромна разлика, ако не искаме да сме отново на опашката.....
Сред европейските цели има и такива като 75% заетост на населението между 20 и 64 години. В България равнището на заетост е 60% в този възрастов диапазон,




И в случая - президентът /когото аз ама никак не харесвам -нито преди нито сега / е абсолютно точен.
А е точен, защото всички неща, които каза днес са известни на мислещите хора поне от една-две години - даже в този форум същите неща се казвани и коментирани преди много месеци.

След изборите написах, че Дянков е еничар и е пратен тук да защитава експозициите / раздадени кредити на фирми и граждани / на чуждоземските банки. Това е причината за "гимнастиките" със "стабилния бюджет" , "малкия дефицит" , влизането в ЕРМ и причие. Ако няма остра съпротива от всички слоеве на населението, професионални гилдии и дребния и средния бизнес , Дянков със сигурност ще направи всичко възможно да докара до просешка тояга всички за да защити дългосрочните печалби на "БАНКИТЕ" - нужни са смачкани и безсловесни роби а не самостоятелно и активно гражданско общество. Защото по-голяма принуда от мизерията, глада и икономическата зависимост няма.
До сега Дянков успя да докаже, че е един арогантен тип , без работещи идеи , с ампутирана съвест и липса на каквато и да е съпричастност към реалните проблеми на Родината си и сънародниците си. / Какво ли да се очаква от "човек", който без причина се е отрекъл от болния си баща !/
А комбинацията Борисов-Дянков-Костов е наистина ужасяваща !

Абсолютно вярно.Целта на протежетата на ЕНП( Германия) -ГЕРБ е само една-да защитят парите на западните банки в България.Което дръпнат като далаверка междувременно-добре дошло.Затова няма закон за частния фалит, затова се запази и Иван Искров-гения с намаляването на Задължителните минимални резерви по кредитите във валута, заради което миналия януари повече от 1млрд евро напуснаха скоропостижно и завинаги страната.
Върха ще е ако почнат с държавни пари да спасяват ''българските банки'' когато му дойде времето.И да обясняват колко ще спечели от това данъкоплатеца след години, когато се приватизират пак държавните дялове от същите банки.
Добрата новина е, че България е на такова място, че винаги ще се пресичат и сблъскват различни интереси, така, че всяка една власт е временна, а след падането и много от нещата се променят диаметрално.За съжаление идеалния вариянт със стабилна и далновидна пробългарска дългосрочна политика поне засега не го виждам на хоризонта.Дано аз да съм късогледия.
Има и още нещо-кризата удари първо Исландия и Гърция, а и двете страни засега показват ясно, че не искат да плащат чужди грехове и сметки и да затягат колани преко сили, назависимо от това колко ги заплашват.Другия пример е с Ирландия-докато почна да се усеща рецесията при тях и си промениха мнението за Лисабонския договор.
Имаме и двата примера, ще видим какво ще избере българския народ когато дойде момента за действия.Не може всички да изберат Летище София.Въпреки, че това също влиза в сметките на кукловодите на ББ и ГЕРБ.
П.П.Докога при избори ще избираме по -малкото зло???

НАЙ-ОБИЧАМ БОБА, ЛЕБА И ДА ЕБА!
Re: Моля за вашите мнения по повод това изказване на Президента
12-03-2010 - 22:48:53
Аз ще започна да се притеснявам ако бизнесът или който и да е започне да харесва финансов министър. Кой да е финансов министър.
Всъщност какво точно очаквате да направи финансовия министър на РБ (който и да е той)? В случая изключвам недипломатичните изказвания на настоящия.
Или какво да не направи?
Jim
Re: Моля за вашите мнения по повод това изказване на Президента
13-03-2010 - 00:50:05
Quote
status
Първанов каза :
..........
И в случая - президентът /когото аз ама никак не харесвам -нито преди нито сега / е абсолютно точен.
.........
А комбинацията Борисов-Дянков-Костов е наистина ужасяваща !

Цялото изказване на президента е като да каже "по-добре здрав и богат отколкото беден и болен". Празни приказки и констатации без конкретно предложение. За политиката на парче и липсата на стратегия - Дянков, познавайки световния опит много повече разбира от кризи и начини за излизането от който и да е български историк. Дали пък проблемите сега да не се дължат не на Дянков, а на 20 годишно крадене и да са много трудно решими.
Иска увеличение с 2,7% (3 - 0,3) на парите за наука. Чудесно, подкрепям. Но нека да каже парите за какво да се намалят с 2,7%, защото иначе е популизъм. Аз например предлагам от спорта, културата и администрацията. И да се дават не общо за наука, а за изследвания, пряко касаещи икономиката и производството. Не на историци, филолози, социолози и др. от БАН.
А за банките - ти да нямаш кредит? И каква теза защитаваш, че взетите кредити не трябва да се връщат? Аз мисля, че трябва и това ще докара доста хора до просешка тояга, но това беше ясно още преди да сме и чували за Дянков. Всъщност какво може и трябва да направи Дянков по отношение на банките?
За "ужасяващата" комбинация Б-Д-К. ОК, но предложи по-добра. Аз поне за първите двама досега не съм чул да са свързани с някаква далавера, нещо да са откраднали, а това е много важно. Разбира се немалко от решенията им са от типа "проба - грешка", от които и аз не съм очарован, Засега си поправиха грешката с двойното облагане, ще видим по-нататък. Преди около 2 месеца мой познат, работещ в НАП е бил на семинар с участието на Дянков. Последният му е направил изключително впечетление като цяло в положителния смисъл. Ако имате познати в НАП попитайте някой за преки впечатления. Аз също ще попитам и други, които може да са имали директен контакт и да имат изградено по-точно мнение, не като моето и на болшинството хора - само от телевизията.
Моля всеки, като казва, че нещо е глупаво, неправилно, лошо, след това да каже кое е умно, правилно, добро...
Re: Моля за вашите мнения по повод това изказване на Президента
13-03-2010 - 01:07:28
avatar
Мда...В този ред на мисли една хипотеза:Дянков се връща в УСА а ББ хвърля оставката на кабинета- кой печели и кой губи?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-13 01:08 от кратункьо.
Re: Моля за вашите мнения по повод това изказване на Президента
13-03-2010 - 01:09:16
Quote
Jim
Иска увеличение с 2,7% (3 - 0,3) на парите за наука.
...............
Моля всеки, като казва, че нещо е глупаво, неправилно, лошо, след това да каже кое е умно, правилно, добро...

Задачка за икономисти: С колко % трябва да се увеличи 0,3% от БВП, за да стане 3% от БВП?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-13 01:20 от Scyther.
Re: Моля за вашите мнения по повод това изказване на Президента
13-03-2010 - 02:02:41
Дянков направи, според мен, една груба грешка. Не разплати борчовете на старото правителство, когато встъпи в длъжност. С цел постигане на дефицит, в рамките за ERM2. Сега, тези борчове, рефлектират върху него, едва ли не станаха негови. Защото 100-те дни минаха. Резултатът от това, удари всички ни. Сви се рязко потреблението. Говорете с търговци - ще ви кажат, че оборотите декември, са били по-ниски и от ноемврийските. Това е следствие. Отделно, задлъжняването се задълбочи. Пак по същите причини.

Сега пипа и данъчните закони. Говори се, че ще се вдигне данък печалба с 2%. Вдигнаха се осигуровките, при положение че бяха вдигнати още от месец януари. Това, вече удря и експортно ориентираните фирми. Защото, договорите им са при определена цена на продукцията и в маржа, трябва да успят да наместят и всички тези увеличения. Ако е малък...
И какво се случва - освобождават се хора. Тези хора, за които им са внасяни осигуровки, данъци, получавали са заплати - сега на гърба на държавата, увеличавайки така разходната част, за сметка на приходната.

Какво трябва да направи? Ами, например, да прокара закон за фалита. Ако го оставят.

Неговите намерения, например случая с двойното осигуряване, определено ни държат всичките нащрек. Каже нещо, веднага реакции, следствие на тях, се отменя. Това говори само за едно - няма ясна визия. Но... как, финансов министър, ще му се карат, ще го завръщат... Все пак той не е стажант, нали?

Изцепките му, няма смисъл да коментирам. Нямал политически опит. Няма усет изобщо кога и как да говори. Имам чувството, че първо казва, и по реакциите разбира какво е казал, какви са последствията от това...

Искаме банковата система да е стабилна. Изцепи се, че подозира, че има изтичане от Бг към Гърция и иска съдействие. Ами, ако се бяха панирали хората?!?? И настане масово теглене?!??

Може да е добър специалист, може. Не сме видели все още. Но... няма ниво, няма класа.

А, за Първанов, там пък е толкова досадно ясно, че... даже и не ми се коментира.
Re: Моля за вашите мнения по повод това изказване на Президента
13-03-2010 - 02:28:46
Quote
Scyther
Quote
Jim
Иска увеличение с 2,7% (3 - 0,3) на парите за наука.
...............
Моля всеки, като казва, че нещо е глупаво, неправилно, лошо, след това да каже кое е умно, правилно, добро...

Задачка за икономисти: С колко % трябва да се увеличи 0,3% от БВП, за да стане 3% от БВП?

С 900%

По-интересният и наистина икономически въпрос е, с колко (дали) да се увеличава тежестта на бизнеса и на населението, така че, приходната част на бюджета да не пострада, най-малкото.

smiling smiley
Re: Моля за вашите мнения по повод това изказване на Президента
13-03-2010 - 07:48:21
Пълен кьорфишек е този импийчмънт, и от ГЕРБ много добре го знаят. Какви са основанията - държавна измяна може би, корупция? Ще станем за смях пред света за пореден път.
Re: Моля за вашите мнения по повод това изказване на Президента
13-03-2010 - 09:34:56
Не Джим , нямам кредит.
Но имам правото , като нормален човек , гражданин на тази държава / а това ще рече и собственик на същата тази държава и на благата й и богатствата й / да живея нормално. Забележи - в СОБСТВЕНАТА СИ ДЪРЖАВА . Имам естествени права и такива гарантирани от Конституцията даже. Желая да планирам живота си нормално - което означава и финанасово.
Не желая НЕДОРАСЛЯЦИ ,подчинили живото си на лично устройване , себедоказване и най-вече ВЕРНИ СЛУГИ НА ЧУЖДИ ГОСПОДАРИ да се упражняват на мой гръб и този на близките ми.И след това пак да емигрират.
Не желая държавата да се превръща в най-уродливата МУТРА-РЕКЕТЬОР и в името на имагинерни цели да се грижи единствено и само за специфичните си чиновнически интереси. Защото държавата се превърна в търговско дружество с главен акционер -правителството и съдружници - цялата неизброима чиновническа паплач ,която не знае защо е там ,какво точно върши и в чий интерес го върши.
Писна ми да гледам как облекчават "почтения частен бизнес" и вместо развитие - да ставам свидетел как за 10-15 год България от средно развита индустриална държава се превърна в треторазряден бантустан. / За твое сведение - и в момента в БГ се закриват предприятия а оборудването им се изнася и инсталира за работа в други държави/. За няколко години беше окраден труда и присвоени материалните блага създадени от няколко поколения българи в продължение на половин век.
Та кой е Дянков, чий перверзен мозък реши, че тоя става за кризисен финансов министър ? Откога ББ познава Дянков ....или му го натресоха при някоя от поредните задокеански визити .Може би затова американския посланик се изживява като генерал-губернатор.
Костов няма да го коментирам - този беше първия "демократичен " фин.министър при Луканов и първата му работа тогава беше да девалвира лева петкратно спрямо ам.долар. Умно Уотсън. Още тогава беше планирана голямата кражба , активите на държавата бяха драстично обезценени и Костов беше един от идеолозите. Какво стана по време на премиерстването му - това и младите го знаят -"разбойническо-мениджърски подход" .
ББ е "пич" в буквалния смисъл на думата. Добре охранен и отгледан "лакомник" . Обаче на марионетките конците винаги им проличават в един момент.
Сакралният въпрос е кой всъщност дърпа конците и какъв е жанрът - страхувам се и усещам , че сме в драматична пиеса, която ще продължи дълго и няма да завърши с аплодисменти от публиката.
Цветя ще има ама за скоропостижно споминалите се - щото геноцидът продължава с пълна сила .
Старите ще ги уморят с мизерията ,която им налагат а младите - те просто не желаят да се възпроизвеждат щото никой не иска да ражда нови роби за държавните и конвенционалните мутри.



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2010-03-13 09:41 от status.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход