Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за вашите мнения по повод това изказване на Президента

Публикувано от dival 
Re: Моля за вашите мнения по повод това изказване на Президента
12-03-2010 - 18:40:30
Първанов каза :

Моята прогноза е, че поради самия модел на българската икономика, кризата ще бъде по-дълбока и ще продължи по-дълго,.....
Самият модел на растеж и на България и на Европа е изчерпан според експертите.......
защото и в Европа набира сили дебатът за Европа 2020. Кои ще бъдат новите приоритети, какъв модел на социален модел преследваме, .......
.Не може да се води политика на парче, а да има стратегия за излизане от кризата .......
Моята прогноза е, че поради самия модел на българската икономика, кризата ще бъде по-дълбока и ще продължи по-дълго,......
не бива да градим кризисните си мерки и политика на пропагандни тези. .........
сега бюджетният дефицит набъбва, твърде вероятно е да стигнем дефицит 1,8-2, ......
безработицата влиза в двуцифрени измерения. Според него се налага актуализация на бюджета. ...
не споделя вдигането на здравноосигурителната вноска от 8 на 10% и на осигурителния доход от 260 на 400 лева. ...
даде пример с изискването 3% от БВП на страните от ЕС да отиват за инвестиции в научната дейност. Едва 0,3% се заделят за наука и изследвания в България, каза той и запита как ще съумеем да преодолеем тази огромна разлика, ако не искаме да сме отново на опашката.....
Сред европейските цели има и такива като 75% заетост на населението между 20 и 64 години. В България равнището на заетост е 60% в този възрастов диапазон,




И в случая - президентът /когото аз ама никак не харесвам -нито преди нито сега / е абсолютно точен.
А е точен, защото всички неща, които каза днес са известни на мислещите хора поне от една-две години - даже в този форум същите неща се казвани и коментирани преди много месеци.

След изборите написах, че Дянков е еничар и е пратен тук да защитава експозициите / раздадени кредити на фирми и граждани / на чуждоземските банки. Това е причината за "гимнастиките" със "стабилния бюджет" , "малкия дефицит" , влизането в ЕРМ и причие. Ако няма остра съпротива от всички слоеве на населението, професионални гилдии и дребния и средния бизнес , Дянков със сигурност ще направи всичко възможно да докара до просешка тояга всички за да защити дългосрочните печалби на "БАНКИТЕ" - нужни са смачкани и безсловесни роби а не самостоятелно и активно гражданско общество. Защото по-голяма принуда от мизерията, глада и икономическата зависимост няма.
До сега Дянков успя да докаже, че е един арогантен тип , без работещи идеи , с ампутирана съвест и липса на каквато и да е съпричастност към реалните проблеми на Родината си и сънародниците си. / Какво ли да се очаква от "човек", който без причина се е отрекъл от болния си баща !/
А комбинацията Борисов-Дянков-Костов е наистина ужасяваща !
Re: Моля за вашите мнения по повод това изказване на Президента
12-03-2010 - 18:45:36
Когато доиде Дянков бях впечатлен от биографията му , но сега в момента почти не го трая ...и това не е свързано с никакви политически пристрастия и някакви си там скандали и фишеци и глупости ...

Разбирам всички мерки които уж взема , но аз са себе си не ги одобрявам
задълбочава кризата и увеличава безработицата което изобщо не кореспондира със здравия разум
Освен това нямам желание да се учи върху мен
Целия бизнес скочи и съм сигурен че още ще скача
?
Re: Моля за вашите мнения по повод това изказване на Президента
12-03-2010 - 18:56:49
avatar
Гоцето свикна горе на върха - слава, уют, пачки.
Сега му пишат речите (като на бай Тошо), за да остане колкото се може там горе над облаците.
Когато Станишката каза преди година, че кризата няма да се усети в българия, тогава мълча като д....е.
Гоцето разбира толкова от макро икономика, колкото и Станишката - хич ги няма, единия историк, другия и той не знае какво е завършил. Каквото им напишат това четат.

Вижте, Ангел Марин е генерал с главно "Г".

Еврото идва към България.
Re: Моля за вашите мнения по повод това изказване на Президента
12-03-2010 - 19:12:05
Quote
dival
Цитат

Продължителността на кризата ще е правопропорционална на времето на присъствие на министър Дянков във финансовото министерство


Мисля, че не бива да се обръща особено внимание на загрижен човек, който дума не е обелил в периода от края на 2008-а, когато неговите съпартийци за няколко месеца похарчиха ударно и неизвестно точно за какво близо 4 милиарда от резерва!
Re: Моля за вашите мнения по повод това изказване на Президента
12-03-2010 - 19:16:49
avatar
Quote
?
Сега му пишат речите (като на бай Тошо), за да остане колкото се може там горе над облаците.

Особено като казваше това "продължителността на кризата ще е правопропорционална на времето на присъствие на министър Дянков във финансовото министерство" си личеше, как преди това го е рецитирал 100 пъти пред огледалото. То му беше кулминацията и гласът му стана един такъв, като на студент на изпит във НАТФИЗ.
?
Re: Моля за вашите мнения по повод това изказване на Президента
12-03-2010 - 19:21:49
avatar
Гоцето, предишните трябваше да ги окачи да висят за картофите, за това, че профукаха спестени пари.
А пък той сега речи взел да чете - ние знаем, че може да чете.

Еврото идва към България.
Re: Моля за вашите мнения по повод това изказване на Президента
12-03-2010 - 19:32:02
Quote
dodo2
Quote
?
Сега му пишат речите (като на бай Тошо), за да остане колкото се може там горе над облаците.

Особено като казваше това "продължителността на кризата ще е правопропорционална на времето на присъствие на министър Дянков във финансовото министерство" си личеше, как преди това го е рецитирал 100 пъти пред огледалото. То му беше кулминацията и гласът му стана един такъв, като на студент на изпит във НАТФИЗ.

:]
... порейки с ръката, с прибрани пръсти, въздуха... и сам се убеждава... в "собствените" си прогнози.

А, Дянков си го представям в този момент с тиранти, пъхнал палците зад тях, дърпа ги като ластик и ходи по кръгообразна директория.
Re: Моля за вашите мнения по повод това изказване на Президента
12-03-2010 - 21:15:43
В тоя спор трябва да застана на страната на Президента.Дянков се компромеира с глупости,а от способностите му на финансист до момента не сме видели абсолютно нищо.
Re: Моля за вашите мнения по повод това изказване на Президента
12-03-2010 - 22:00:52
Народната любов е променлива величина.





Re: Моля за вашите мнения по повод това изказване на Президента
12-03-2010 - 22:01:16
Всичките са маскари, особено Дянков, на мен ми е много неприятен и мисля че с него и оная с жълтото костюмче бат Бойко стъпи на кравешко лайно.

_________________
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход