Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие

Публикувано от OwnerBG 
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
16-04-2010 - 22:12:13
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
16-04-2010 - 22:56:45
Седя и слушам новините.
"Ще трябва да си намалите цените и заплатите" казал социалиста Строс-Кан и шеф на МВФ ... И разбира се няма предвид само обществения сектор... Този път има предвид частния...
Седя и смятам последните си 13 години. В моя бранш цените действително трябва да се понамалят. Те са раснали със средно повече от 10%. Заплатите обаче растяха със средно 3% - долу горе колкото заплатите и инфлацията във повечето от останалите сектори с изключение на някои привилегировани сектори... Там нарастването на заплатите (не на всички, а само на тези с бонус) беше почти по вертикална права, докато стоката им поевтиняваше... smiling smiley

И се опитвам да разбера какво точно се опитва да ми каже социалиста от МВФ - казват, за успокоение някои, МВФ не бил вече толкова неолайнянен...
Аз от години не работя на заплата, при мен от само себе си ту се намаля, ту се увеличава, но 60-70% от клиентите ми, не съм ги смятал, са на заплата... Една част от тях гледат домати, други портокали, трети произвеждат лопати, четвърти дрехи...
И ме осенява прозрението ... Строс Кан всъщност ми казва, че не може китаеца за 1 евро да прави 10 лопати а гърка или българина само една... Това се наричало производителност на труда (на свободния китайски пазар)... И добавя социалиста Строс-Кан, че важно условие за всяка реформа било запазване на социалния мир...

Сигурно е прав Строс-Кан, но аз седя и продължавам да слушам новините...
Гърция от години има проблеми със своите "терористични" организации. Някъде около олимпиадата те бяха ликвидирани и това, за пръв път в гръцкия обществен живот, бе аплодирано от обществото... Напоследък обаче се появиха едни други, не помня имената им, наричат ги общо второ поколение. Последните дни, заловиха казват половината на една такава организация... И странно... По време на ареста на 3-4ма от членовете и се събрали около 200 представители на обществото... И пак аплодирали! Арестуваните!
В явочната им квартира намерили списък с имената на 15тина политика и 15тина едри предствавители на гръцкото общество... Не зная дали Строс-Кан е присъствал в него...

След като на север от Гърция, чак до Балтийско море всичко беше опоскано та чак обезлюдено от неолайнярската пасмина, последната реши реши че и е време да получи излаз на топлото бяло море...
Да видим. Стават ли гърците за китайци?

п.п.
Прощавайте, забравих следното.
Стройната Меркел не била в списъка. Казват по и прилягало да сади картофи.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-16 23:02 от goro.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
16-04-2010 - 23:08:02
Quote
фло
Мръсните византийски номера нямат край
...
Стандарт е олицитворение на нивото на журналистиката ни. Това, което са преписали се мота из блоговете вече седмица и не е нищо друго освен самоирония на буден български ум, все още се срещат!

Запазвам настоящето като свидетелство на интелекта на всяки/а ф.л.о. (форумните летящи обекти)



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-16 23:11 от goro.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
17-04-2010 - 00:47:42
и аз се подведох, че казаното е истина, но друго в-к Стандарт да го напише. Не че вестникът е някакъв стандарт (ще ме извинявате за каламбура), пък и там пишат оди за Дянков и ББ, та тази (дез-)информация чудесно се вписва в общия куп.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
17-04-2010 - 04:38:28
абе,в тоя форум само кочовете ли останахме?
къде изчезнаха музата,камелчето и останалата част от нежния форум?
я едно поздравче за всички тях:












Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-17 04:51 от acen1975.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
17-04-2010 - 11:06:59
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
17-04-2010 - 12:04:08
Quote
salvador
Линк 1

Линк 2

Сега кир Георгиакис ще ти обясни колко не е интелигентно да се доверяваш на тези източници!При това използва куп думи!Куп е точния термин за думи без взаимовръзка,но с много злъч,фанариотска догматика и византийски цинизъм характерни за гръцкото мекере!
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
17-04-2010 - 13:28:27
Асене, благодаря ти! smiling smiley

Поздрав и за теб! Също и за Жоро, Фло и за всички! smiling smiley





*drink2**drink1**beer**rose*smiling smiley
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
18-04-2010 - 01:46:29
avatar
Много поздрави от мен, братчеда Бойчо и незабравимия Рашко!





Понякога на мъжете почват да ни се изясняват нещата.Осбено ако изтрезнеем.

winking smiley





Извинявам се за спама!*drunk*

НАЙ-ОБИЧАМ БОБА, ЛЕБА И ДА ЕБА!
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
18-04-2010 - 01:47:54
Муза,
от обяд умувам какво да ти избера, да не е много познато и да е горещо. smiling smiley
Мислех за критски мантинади - открих ги преди месеци, но яз съм много бос с музиката smiling smiley
Това не е точно мантинада казват, но е горещо...
Пускам само линковете да не събуждам патриотите...









п.п.
Дано ти допадне.
Надявам се да стопли и северните принцеси по горе
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход