Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие

Публикувано от OwnerBG 
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
12-04-2010 - 12:45:06
salvadore, кой би се застраховал срещу фалит на Гърция купувайки си CDS от гръцка банка?

Издаването на CDS от гръцкото правителство ми звучи като абсолютен нонсенс - едно на ръка че правителството сигурно законово няма как да емитира деривати, второ какъв е смисъла да се застраховаш срещу фалит на Гърция и застрахователя да е отново гръцката държава - нали като фалират и застрахователната ти полица (CDS-а) също губи стойност. Все едно да се застраховаш при GM срещу фалит на GM!!!
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
12-04-2010 - 14:26:14
[darikfinance.bg]

Тогава защо растат така ударно,като няма търсене?
Повечето играчи със CDS не притежават и една бръцка облигация и това няколко пъти е било заявявано от самото правителство.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
12-04-2010 - 14:54:20
Quote
salvador
[darikfinance.bg]

Тогава защо растат така ударно,като няма търсене?
Повечето играчи със CDS не притежават и една бръцка облигация и това няколко пъти е било заявявано от самото правителство.
Рискът е нараствал, цената на премията по застраходателната полица - също.
Доколко новините от Европа от края на седмицата ще обърнат този този процес?!
Ако имате инфо - казвайте.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
12-04-2010 - 17:51:35
Гръцкият премиер предупреди своите сънародници, че ако не са съгласни с антикризисните мерки на правителството ги чака съдбата на България: Нима каза той вие искате да получавате български заплати, където въобще не са чували за великденски и коледни премии, а какво остава за 14-та заплата? Нима- обърна се той към пенсионерите вие искате да получавате пенсии от по 50 100 евро вместо сегашните 6-700 ? Нима искате да си плащате изцяло цената на лекарствата, а не както досега само 25%? Нима искате да живеете като в лунно бунище защото точно на това прилича България с нейните дупки и боклуци, разхвърляни навсякъде от претендиращите за по-висока интелигентност българи? Нима искате децата ви да пушат, пият и вземат наркотици под зоркия поглед на полицията? Това ли искате? Аз знам, че ние винаги сме били по-цивилизована нация от нашите северни съседи и винаги сме успявали да се обединим в трудни моменти. Затова и сега съм убеден, че в този труден момент ще застанем един до друг, ще прежалим трийсетте процента от допълнителните възнаграждения, които получаваме и след няколко години, ще можем отново да се наредим сред страните с най-добър жизнен стандарт, докато българите ще си останат на положението в което са и сега. Защото нашата нация е изградена на основите на православната вяра и християнските добродетели, а българите са учени атеисти, сменящи на всеки четири години политическото си верую. Но намират ли там там спасение? Нека да се стегнем и да не позволим нашата младеж да напусне страната, така както българите напускат своята? И ще видите, че след 50 години, ние все още ще сме тука, а за българите ще се носят само легенди. Аз много се смях, когато разбрах, че управляващите в България плашат народа си, че щели да стигнат до нашето положение ако не вземат мерки! Та те нашето ниво могат само да го сънуват! Жалко за българите, че се оставят така лесно да ги манипулират, за да могат да ги грабят безпрепятствено! Но това си е техен проблем. Нека ние да решим нашите, пък те да се утешават, че не са ни стигнали. Кое е по-страшно Гръцката криза или Българската стабилност?
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
12-04-2010 - 17:54:30
салвадоре, просто казвам, че "гръцките CDS" са емитирани от всеки друг, но не и от гръцки банки да не говорим гърция като суверен. Емитирани са от инвестиционни банки, които се предполага, че няма да фалират ако Гърция спре да си плаща борчовете. Иначе са безмислени хартийки - ако са емитирани от Гърция то term sheet-a би гласял : ако Гърция фалира трябва да ви изплатим сумата от ЕУР RecoveryRate(40%) x Номинал(10^n), но няма да го направим щото ние сме точно Гърция и вече сме фалирали.

Просто няма смисъл - параграф 22!!! Или аз нещо не разбирам - ако има по-сведущи да обяснят.

Доста се облажват при подобни резки движения на борсите, но едва ли това е гръцката държава. Виж разни инсайдери от правителството и близките им приятели из разни банки - там е друго нещо.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
12-04-2010 - 18:16:30
Quote
dival
Гръцкият премиер предупреди своите сънародници, че ако не са съгласни с антикризисните мерки на правителството ги чака съдбата на България: ..............
dival,
Напълно ти вярвам, че си цитирал точно източника на инфото и ми се преобръщат червата.
Очевидно премиерът им е бил силно раздразнен (и то не от някой/нещо случаен) и си е позволил думи, който по принцип един ПОЛИТИК не би трябвало да използва и не го прави. Ако това не е отговор на нещо драстично, не бих го разбрал напълно - защо да си докарва още един сериозен проблем на главата ?! Да разкриеш открито презрителното си отношение към съседите си (единствените, с които нямаш остри проблеми) - това си е проблем!
Ако от мен зависи и това е непровокирано, не бих му спестил неприятности.

С прискърбие и скърцане на зъби обаче трябва да се признае, че за почти всичко, което засяга нашата страна, Папандреу обрисува правдива картина.
За историческите му прозрения по-скоро няма да вземам отношение.

Това е най-грозната присъда за политическия ни (и не само) елит.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-12 18:22 от nacheff.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
12-04-2010 - 18:25:25
Quote
dival
Гръцкият премиер предупреди своите сънародници, че ако не са съгласни с антикризисните мерки на правителството ги чака съдбата на България: Нима каза той вие искате да получавате български заплати, където въобще не са чували за великденски и коледни премии, а какво остава за 14-та заплата? Нима- обърна се той към пенсионерите вие искате да получавате пенсии от по 50 100 евро вместо сегашните 6-700 ? Нима искате да си плащате изцяло цената на лекарствата, а не както досега само 25%? Нима искате да живеете като в лунно бунище защото точно на това прилича България с нейните дупки и боклуци, разхвърляни навсякъде от претендиращите за по-висока интелигентност българи? Нима искате децата ви да пушат, пият и вземат наркотици под зоркия поглед на полицията? Това ли искате? Аз знам, че ние винаги сме били по-цивилизована нация от нашите северни съседи и винаги сме успявали да се обединим в трудни моменти. Затова и сега съм убеден, че в този труден момент ще застанем един до друг, ще прежалим трийсетте процента от допълнителните възнаграждения, които получаваме и след няколко години, ще можем отново да се наредим сред страните с най-добър жизнен стандарт, докато българите ще си останат на положението в което са и сега. Защото нашата нация е изградена на основите на православната вяра и християнските добродетели, а българите са учени атеисти, сменящи на всеки четири години политическото си верую. Но намират ли там там спасение? Нека да се стегнем и да не позволим нашата младеж да напусне страната, така както българите напускат своята? И ще видите, че след 50 години, ние все още ще сме тука, а за българите ще се носят само легенди. Аз много се смях, когато разбрах, че управляващите в България плашат народа си, че щели да стигнат до нашето положение ако не вземат мерки! Та те нашето ниво могат само да го сънуват! Жалко за българите, че се оставят така лесно да ги манипулират, за да могат да ги грабят безпрепятствено! Но това си е техен проблем. Нека ние да решим нашите, пък те да се утешават, че не са ни стигнали. Кое е по-страшно Гръцката криза или Българската стабилност?

Направо тъжно ми става...
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
12-04-2010 - 18:35:19
Тъжно е, че написаното от Дивал съдържа сериозна доза истина. Все пак гръцкия премиер не е толкова изтрещял за да го каже:

[neverojatno.wordpress.com]
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
12-04-2010 - 22:10:05
Quote
dival
Гръцкият премиер предупреди своите сънародници, че ако не са съгласни с антикризисните мерки ...
Много грозен нокаут е това. И не заради автора (който и да е той), а защото е истина *black eye* *black eye*

Quote
nacheff
Това е най-грозната присъда за политическия ни (и не само) елит.

Защо само за елита? По-скоро за (нас) българите като цяло
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
12-04-2010 - 22:17:58
Quote
nearvana
Тъжно е, че написаното от Дивал съдържа сериозна доза истина. Все пак гръцкия премиер не е толкова изтрещял за да го каже:

[neverojatno.wordpress.com]

nervana, това което е казал премиерът на Гърция не е доза истина, а цялата истина. На това в Анадола му викат "право куме та в очи".

купувъ нищу, прудавъ сичку, нъема крупиетъ и давъ под наем почти девици
=====+++Баш Агенция.ком+++=====
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход