Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие

Публикувано от OwnerBG 
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
13-04-2010 - 14:27:03
avatar
И какво излиза:
всеки жив Грък има на влог - 24.900 евро
всеки жив Българин, солидните - 1.400 евро
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
13-04-2010 - 16:48:21
Quote
TZARS
И какво излиза:
всеки жив Грък има на влог - 24.900 евро
всеки жив Българин, солидните - 1.400 евро

Нормално. Като гледам колко инвеститори в недвижими имоти има в този форум. Разбирането им е, че даже е изгодно да вземеш кредит и него да инвестираш в недвижима собственност, защото много се печелило. И някакво пренебрежение към "влогарите", защото нищо не разбирали от вложения. Много бързо се опитваме да станем европейци, а несъобразената скорост води до инциденти.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-13 16:49 от valio1900.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
13-04-2010 - 17:40:18
Гърция продаде облигации при висок инвеститорски интерес

Quote

Атина продаде 26-седмични книжа на стойност 780 млн. евро при доходност 4.55%. Офертите са надхвърлили продадените облигации 7.76 пъти. Освен това страната продаде 52-седмичен дълг за още 780 млн. евро с доходност 4.85 на сто. Първоначалният план на Агенцията за управление на дълга беше да пласира книжа на обща стойност 1.2 млрд. евро.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
13-04-2010 - 21:31:40
Quote
nacheff
... и понякога дори изпитвам нещо като съжаление, че вече не ми се пише тук....
Аз заради такива като тебе прописах тук, а откакто взеха да намаляват си заплюх тази тема и си пописвам макар, че сам не знам защо. Фарисейски се самоаргументирам, че politevoume - от politia (от там и политика) държава (общност на гражданите) - т.е. изразявам гражданската си позиция, което според Перикъл било дълг на всеки свободен гражданин... smiling smiley

Quote
nacheff
За младите имената Рейгът и Тачър са просто някакви вехти люде от учебниците по история. И те дойдоха с байраци и лозунги за свобода, пазар, приватизация. ЗАЩОТО ДЪРЖАВАТА НЕ МОЖЕ ДА СЕ СПРАВИ. И керванът потегли, но ... видяхме до къде се докараха нещата. Те - социалните инженери на това и разчитат. Кой ще ти помни, какво е било преди 30 години.
За младите може. Аз самия по тяхно време бях твърде млад и не си давах реална сметка за нещата, но... Сега като се обърна назад си мисля, че онази политика е била правилна за разлика от днешната. Днешната, не е онази. Онази политика беше хапче срещу многото държава, същото хапче днес е увеличаване на дозата на наркомана... И именно в тези рейгънови но вече стари рамки, както ги наричаш ти, ни предлагат решение неолибелайн...
В политиката, както и в живота въобще, нещата не бива да се вадят от контекста защото губят истинския си смисъл.

Quote
nacheff
Днес много хора откровено вярват, че разни финансови шамани ще оправят нещата, като изчукат на клавиатурите на конпютрите на ФЕД и на ЕЦБ раждането на нови милиарди долари и евро.
Quote
goro
Най смешното е, че продължителите на тази политика мимикрираха в страни зад бившата желязна завеса. Слава богу днешната криза показа нейната несъстоятелност, вероятно ще прати на политическото бунище стройната Меркел, отворила задната врата за МВФ в Еврозоната, ще премахне политическата хегемония на немската дебелащина и... да се надяваме да е за добро...

Горният цитат отново потвърждава тезите ти. Не съм сигурен - накъде точно биеш?! Това нещо като апел за повече държавност ли е ?!...
Ако трябва да бъда искрен - играя си с думите и се опитвам да повдигна завесата към запъртъците в двора на германофилите... smiling smiley Ако трябва да бъда съвсем искрен - смятам политиката на стройната Меркел за вредна и позорна по отношение на общо-европейските интереси. Не е нито на интелектуалното, нито на етичното ниво на Европа. Да се аргументираш с това, че българина, гърка или патагонеца били мързеливи, пък немеца работен може да подхожда на бай Ганю от Долно Нанагорнище, но не и на държавник. И разбира се, не приемам като контрааргумент, че стройната Меркел не е казала подобно нещо - политика говори главно с действията и решенията си.
Несъмнено смятам че е необходима повече държавност! Но не немска.

Quote
nacheff
Quote
goro
Надявам, че в свободните страни към които принадлежи и Гърция, бездържавието е трудно да се случи. И между другото, вероятно и поради това, още 40млд. са предвидени за Гърция за 2011г.
И като не се случи бездържавието, какво ? Ще спрат кражбите ?! Не вярвам !
Интересно ми е, какво ли би било мнението ти за социалните възгледи на Ейнщайн. ФБР открито са го подозирали в симпатизант на комунизма, но трябваше да мине повече от половин век и редица крахове за да започнем да подозираме, че опростяването на нещата и обясняването им чрез лепване на клиширани заглавия и прозвища и гледане в черно/бяло не прояснява картината.
Спирам. Край.
Кражбите и разбойничество никога не са били ликвидирани до край. Но следва да бъдат ограничени до търпимо равнище. Иначе почтения човек спира да твори и следва това, което е последвало в Западна Европа след немската експанзия в началото на средновековието.
Незнам какви са били социалните възгледи на Айнщайн, освен най общо, а повърхностните знания не са знания. Във всеки случай е бил достатъчно прозорлив да напусне Германия навреме.
Не съм социалист, още по-малко комунист! Но... човешката цивилизация е най-вече резултат на социалната организация и си давам сметка, че земята няма как да бъде тотално разделена на парчета неприкосновена частна собственост и това да е справедливо. Най-малкото заради това, че биологически винаги ще се появяват новородени лъвове без собственост... А лъвът затова е лъв, защото не се отказва от правото си и справодливостта...
И неумолимо следва въпроса за елитите! Дали тези дето днес управляват са елита? Кои са елита? Как е селекциониран този елит? Ако сложим на везните стройната Меркел и Кол, везната ще се обърне с трясък на страната на Кол, просто защото "момичето на Кол" няма тежест и е всъщност въздух под налягане, независимо от външния си вид... smiling smiley Това означава единствено, че на някой скоророден лъв са му нарушени правата, но никой не го е питал дали е съгласен, той самият - още по-малко...
Общества, които успяват да селекционират консенсусно своя истински елит обикновено просперират. Които не успеят обикновено затъват в борби между новородените лъвове и помиярите седнали на мястото на старите.
Все се сещам за онази сцена от Индже на Йовков, когато на нивата остава единствено стареца а копачките се разбягват...

Quote
Йовков
Индже погледна стареца изпод око и едва забелязано се усмихна:
- Индже ли? Ти виждал ли си Индже, старче?
- Де ще го видя, синко. Онзи, който го е видял, не е оживял.
- А аз кой съм? Познаваш ли ме?
- Де ще те познавам, ефенди. Приказваш като нас, от агите има много да приказват по нашему. Сливенският аенин, Тахир ага - зная го, - и той тъй чисто приказваше. Не те познавам.
Той замълча и замислено спря натъжените си очи на Индже.
- Не те познавам. Ама чуй какво ще ти река: млад си, хубав си. Юнак си. Де такъв господар да имаме като тебе! Ще ти слугуваме, ще ти плащаме харач. Но само ти да си! А то сега какво е...
- Какво е сега?
- Кой отде иде, коли, кой отде иде, граби и пали. А ний сме прости хора, ний сме като овце. Добре е да има кой да се грижи за нас, да ни стриже и да ни дои. ама и от вълци да ни пази!
Индже се засмя - първата му усмивка през тая пролет, - извади кесията си, сграбчи шепа жълтици и каза да оставят по една на всяка мотика.
- Нека си ги вземат жените, като се върнат - каза той, - и нека помнят Индже. А ти, старче, прощавай! Прощавай и сполай ти за думите!
Като змия изсъска гъстоплетеният камшик в ръката на Индже, белият му кон хвръкна под него.
...
А старецът стоеше под цъфналата слива и гледаше след тях.
....
Пръв изпита гнева му Сиври билюкбаши. Имаше го Индже за приятел и прати да му кажат да престане да граби и да си върви по живо, по здраво. Сиври билюкбаши се изсмя и прогони хората му. Тогава Индже връхлетя отгоре му като ястреб.
....
Минаха се две години. Очистени бяха всички гори и дъбрави, развързани бяха всички пътища.
...
Нямаше хайдути по пътищата, нямаше лоши хора. Тогава Индже тръгна към Бакъджиците. Безплодна и черна беше земята, когато беше тръгнал, а сега цяла Ромъня се жълтее от узрели ниви. Наспорил беше бог земята с тежък плод и хората работеха.



За елита става въпрос!
Много помияри (съжалявам, че ползвам този език, но на това ниво слезе политиката у нас) си въобразяват, че са елит и се навъдиха разбойници и крадци повече от допустимото на всички нива. Помиярите освен да стрижат друго незнаят.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-13 21:36 от goro.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
13-04-2010 - 21:46:07
avatar
Quote
goro
Да се аргументираш с това, че българина, гърка или патагонеца били мързеливи, пък немеца работен може да подхожда на бай Ганю от Долно Нанагорнище, но не и на държавник.


Е това е легенда. От Втората световна.

Жена ми работи в Хюлет - Пакард.

Искате ли да си поговорим за "трудолюбието" на немеца, или всичко зависи от страхотния контрол, който се налага на Ханс и Гюнтер?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-13 22:10 от дидо.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
13-04-2010 - 21:48:47
Благодарности за Индже, много ми стана приятно да си го припомня.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
14-04-2010 - 11:46:13
Е, няма начин да не отговоря на такъв добър пост!
Quote
goro
- т.е. изразявам гражданската си позиция, което според Перикъл било дълг на всеки свободен гражданин... smiling smiley
Това държи ума буден и сетивата (вкл. социалните) изострени, а само така може да се върви напред.

Quote
goro
...., че онази политика е била правилна за разлика от днешната. Днешната, не е онази. Онази политика беше хапче срещу многото държава, същото хапче днес е увеличаване на дозата на наркомана... И именно в тези рейгънови но вече стари рамки, както ги наричаш ти, ни предлагат решение неолибелайн...
В политиката, както и в живота въобще, нещата не бива да се вадят от контекста защото губят истинския си смисъл.
Тук не мога да ти възразя.
Преди време си позволих да отправя критика към политиката на стария председател на ФЕД. Тъпо и претенциозно беше от моя страна да се изправя на моята камбанария (каква ти камбанария, то си е едно схлупено, приземно, кирпичено балконче) и изразя мнение, че той много добре е знаел какво върши и какви ще са последиците. И мене ме подкокороса дяволът и гордостта ми ме накара да си поиграя с думите! Което никому не беше необходимо!
Не ми се иска да залитам прекалено в конспиративност, но все не мога да се освободя от усещането, че ако преди се е водила политика според реалностите и условията на деня, ставащо в последните около 10 години (от Буш младши) е задействане на някакъв сценарий. Наистина е повече усещане, не толкова изградена теза.

Quote
goro
Ако трябва да бъда искрен - играя си с думите и се опитвам да повдигна завесата към запъртъците в двора на германофилите... smiling smiley Ако трябва да бъда съвсем искрен - смятам политиката на стройната Меркел за вредна и позорна по отношение на общо-европейските интереси. Не е нито на интелектуалното, нито на етичното ниво на Европа. Да се аргументираш с това, че българина, гърка или патагонеца били мързеливи, пък немеца работен може да подхожда на бай Ганю от Долно Нанагорнище, но не и на държавник. И разбира се, не приемам като контрааргумент, че стройната Меркел не е казала подобно нещо - политика говори главно с действията и решенията си.
Горо, ще те разочаровам! Ако ми бъде поставено категорично условие да се самоопределя само с една дума, ползвайки лексиката на темата - ще кажа, че съм "германофил". Разбирам възраженията и критиката ти, за много неща имаш право, но ... въпреки това !
Темата е безкрайна, но дето се казва, дори и в природата (че и във физиката) - голямото, едро тяло е по-грубо, тромаво, непохватно, дори грубо.
Познавам им и кътните зъби, не си правя илюзии по отношение на рисковете с тях, но повярвай ми, не е нито лесно, нито весело да си германец.
Самите те са напълно наясно, че Европа няма (все още) да приеме немска хегемония, да не говорим за груба такава. Това, че се дърпат от решаването на проблема с Гърция вероятно говори, че и самите те не я искат.
Защото, както и самият ти нееднократно отбелязваш, лидерството е преди всичко огромна отговорност.
Защо да ги корим, че си гледат интереса. Всички искаме да сме "приятели" - да хапваме и пийваме заедно, всеки да има думата да обяснява колко е велик, но ако може фактурата да се подхлъзне в посока на германците.
Вярно е, че има някакви "дефекти" в европейската кройка, които ги "облагодетелстват" сега, както е имало и продължава да има сериозни дефекти в световната кройка, които облагодетелстват едни за сметка на други, но германците са си построили всичко сами.


Quote
goro
Несъмнено смятам че е необходима повече държавност! Но не немска.
Нямам нищо против тезата ти - нека градим повече държавност, която се доказа като необходима и неизбежна.
Ама как да се решават големите общи проблеми. не визирам само популярните: екология, горивата, "затопляне" и...и... .
Финансовият сектор (доминиран знаем от кого) е дал заявка за доставка на оглавник за целия свят и за всеки един от нас. А той е транснационален. За сега държавите гасят огъня с бензин.


Quote
goro
Кражбите и разбойничество никога не са били ликвидирани до край. Но следва да бъдат ограничени до търпимо равнище. Иначе почтения човек спира да твори и следва това, което е последвало в Западна Европа след немската експанзия в началото на средновековието.
Настъпа ме здраво. В смисъл, че това е и моя теза (без да акцентирам на "немското" начало). Личното ми усещане за случващото се в Бг сега е, че хората казаха: Стига ! Аз повече не искам да участвам! Едни се свиват в черупките си и живеят ден за ден защото животът просто е даден за да се живее. Други стягат куфарите, трети се гърчат безсилно.

Quote
goro
Незнам какви са били социалните възгледи на Айнщайн, освен най общо, а повърхностните знания не са знания. Във всеки случай е бил достатъчно прозорлив да напусне Германия навреме.
Не съм социалист, още по-малко комунист! Но... човешката цивилизация е най-вече резултат на социалната организация и си давам сметка, че земята няма как да бъде тотално разделена на парчета неприкосновена частна собственост и това да е справедливо. Най-малкото заради това, че биологически винаги ще се появяват новородени лъвове без собственост... А лъвът затова е лъв, защото не се отказва от правото си и справодливостта...
Имам някъде архивирани едни данни, но ще ми е трудно да го доставя оперативно. Има едно популярно есе, което дава представа. Отдавна не бях го чел и сега дори малко се изненадах, че той говори за социализъм, а това е последното нещо, което би могло да се популяризира сега, но нека не плащаме прекалена дан на конкретната дума. Такова е било времето, писано е края на 40-те. Звучи ми като тебе и теорията за младите лъвове :-))

Есе на Ейнщайн


Quote
goro
Общества, които успяват да селекционират консенсусно своя истински елит обикновено просперират. Които не успеят обикновено затъват в борби между новородените лъвове и помиярите седнали на мястото на старите.
clap:


Благодаря ти, че ми припомни Индже...
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
14-04-2010 - 21:28:45
Гръцкият премиер предупреди своите сънародници, че ако не са съгласни с антикризисните мерки на правителството ги чака съдбата на България: Нима каза той вие искате да получавате български заплати, където въобще не са чували за великденски и коледни премии, а какво остава за 14-та заплата? Нима- обърна се той към пенсионерите вие искате да получавате пенсии от по 50-100 евро вместо сегашните 6-700 ? Нима искате да си плащате изцяло цената на лекарствата, а не както досега само 25%? Нима искате да живеете като в лунно бунище защото точно на това прилича България с нейните дупки и боклуци, разхвърляни навсякъде от претендиращите за по-висока интелигентност българи? Нима искате децата ви да пушат, пият и вземат наркотици под зоркия поглед на полицията? Това ли искате? Аз знам, че ние винаги сме били по-цивилизована нация от нашите северни съседи и винаги сме успявали да се обединим в трудни моменти. Затова и сега съм убеден, че в този труден момент ще застанем един до друг, ще прежалим трийсетте процента от допълнителните възнаграждения, които получаваме и след няколко години, ще можем отново да се наредим сред страните с най-добър жизнен стандарт, докато българите ще си останат на положението в което са и сега. Защото нашата нация е изградена на основите на православната вяра и християнските добродетели, а българите са учени атеисти, сменящи на всеки четири години политическото си верую. Но намират ли там там спасение? Нека да се стегнем и да не позволим нашата младеж да напусне страната, така както българите напускат своята? И ще видите, че след 50 години, ние все още ще сме тука, а за българите ще се носят само легенди. Аз много се смях, когато разбрах, че управляващите в България плашат народа си, че щели да стигнат до нашето положение ако не вземат мерки! Та те нашето ниво могат само да го сънуват! Жалко за българите, че се оставят така лесно да ги манипулират, за да могат да ги грабят безпрепятствено! Но това си е техен проблем. Нека ние да решим нашите, пък те да се утешават, че не са ни стигнали. Кое е по-страшно Гръцката криза или Българската стабилност?
[annews.blog.bg]
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
14-04-2010 - 21:43:11
avatar
Quote
kibik
Гръцкият премиер предупреди своите сънародници, че ако не са съгласни с антикризисните мерки на правителството ги чака съдбата на България: Нима каза той вие искате да получавате български заплати, където въобще не са чували за великденски и коледни премии, а какво остава за 14-та заплата? Нима- обърна се той към пенсионерите вие искате да получавате пенсии от по 50-100 евро вместо сегашните 6-700 ? Нима искате да си плащате изцяло цената на лекарствата, а не както досега само 25%? Нима искате да живеете като в лунно бунище защото точно на това прилича България с нейните дупки и боклуци, разхвърляни навсякъде от претендиращите за по-висока интелигентност българи? Нима искате децата ви да пушат, пият и вземат наркотици под зоркия поглед на полицията? Това ли искате? Аз знам, че ние винаги сме били по-цивилизована нация от нашите северни съседи и винаги сме успявали да се обединим в трудни моменти. Затова и сега съм убеден, че в този труден момент ще застанем един до друг, ще прежалим трийсетте процента от допълнителните възнаграждения, които получаваме и след няколко години, ще можем отново да се наредим сред страните с най-добър жизнен стандарт, докато българите ще си останат на положението в което са и сега. Защото нашата нация е изградена на основите на православната вяра и християнските добродетели, а българите са учени атеисти, сменящи на всеки четири години политическото си верую. Но намират ли там там спасение? Нека да се стегнем и да не позволим нашата младеж да напусне страната, така както българите напускат своята? И ще видите, че след 50 години, ние все още ще сме тука, а за българите ще се носят само легенди. Аз много се смях, когато разбрах, че управляващите в България плашат народа си, че щели да стигнат до нашето положение ако не вземат мерки! Та те нашето ниво могат само да го сънуват! Жалко за българите, че се оставят така лесно да ги манипулират, за да могат да ги грабят безпрепятствено! Но това си е техен проблем. Нека ние да решим нашите, пък те да се утешават, че не са ни стигнали. Кое е по-страшно Гръцката криза или Българската стабилност?
[annews.blog.bg]
.................
Позволи ми малко да разбирам от външна политика и да си помисля веднага, че цитираш себе си.
Умно казано, но дълбоко неверно! Ако гръцкия премиер е казал публично подобно нещо, щеше да стане дипломатически скандал.
Всяка известна политическа фигура, щади неуредиците у съседите си и дипломатично не ги споменава, даже не намеква за тях!
Ти тук разви цяла концепция от името на Папандреу която разбира се е ЛЪЖА!
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
14-04-2010 - 23:05:24
Quote
nacheff
Quote
goro
- т.е. изразявам гражданската си позиция, което според Перикъл било дълг на всеки свободен гражданин... smiling smiley
Това държи ума буден и сетивата (вкл. социалните) изострени, а само така може да се върви напред.
Всъщност, точния превод на гръцкото politevoume е политикантствам, но няма този смисъл който има в българския, а именно онова което вчера писах... smiling smiley
Сещам се също и за българската фраза "Нося една чанта за парлама!" Демек, работа не върши, но аз си я нося.
Парлама. Не от parliament, а по вероятно от parlement и още по от Parlamentum... smiling smiley


Quote
nacheff
Не ми се иска да залитам прекалено в конспиративност, но все не мога да се освободя от усещането, че ако преди се е водила политика според реалностите и условията на деня, ставащо в последните около 10 години (от Буш младши) е задействане на някакъв сценарий. Наистина е повече усещане, не толкова изградена теза.
Не залитай. Света е твърде голям, а лъвове се раждат непрекъснато. Няма как стари левове, пък още по-малко помияри да се договорят и да успеят.
По скоро става въпрос за системни грешки в селекционирането на елитите. Имаше една книжка на Патрик Кенън ако не се лъжа - Залезът на демокрацията. Интересни тези, интересна систематика, но не мога да се въздържа за четирите цикъла в развитието на държавата по Платон (ех тези гърци) - след демокрацията следва демагогията (демагогия - буквално - народа водя) smiling smiley


Quote
nacheff
Горо, ще те разочаровам! Ако ми бъде поставено категорично условие да се самоопределя само с една дума, ползвайки лексиката на темата - ще кажа, че съм "германофил". Разбирам възраженията и критиката ти, за много неща имаш право, но ... въпреки това !
Не ме разочароваш. Най-искрено ще си призная, че позицията която заех отчасти се дължи И на твоето германофилство. smiling smiley Но най-вече срещу клишето. В България германофилството и гръкофобството са клишета и като повечето хора и аз бях възпитан с тях... Няколко дребни перипетии преди година във връзка със студентстването на наследниците ми в Германия (сблъсках се с абсолютно беззаконие и то не на махленския пазар а във високоуважавани институции, което и по нашите ширини не можеш да срещнеш - вярно, че само появяването на адвоката ми реши всичко в моя полза, но нито в България, нито в Гърция той би бил необходим), както и лични впечатления ме накараха да се замисля. Гръцката криза потвърди подозренията ми...


Quote
nacheff
Познавам им и кътните зъби, не си правя илюзии по отношение на рисковете с тях, но повярвай ми, не е нито лесно, нито весело да си германец.
Нямам претенции да познавам германците. И съм сигурен, че нито им е лесно, нито весело - иначе алкохолизма нямаше да им е проблем. Но нима за това са виновни пак гърците? Може и да не го повярваш, аз съм в Гърция постоянно вече 13 години, а я посещавам редовно от 89та - още не съм срещал пиян като немец грък ...


Quote
nacheff
Самите те са напълно наясно, че Европа няма (все още) да приеме немска хегемония, да не говорим за груба такава...
Може и да са наясно но... Имайки предвид колко лесно се манипулира немското "стадо" и големите войни от последните 100 години, кой ще ми гарантира, че немците утре няма да изпадната в поредното си заблуждение... Немската хегемония в Европа приключи 15 век, че и преди това, независимо от последващите напъни... Всеки напън от тук насетне само ще показва все по-ясно очевадното. Че Германия не е Европа, че е далече от Европа и, че само по нейна и американска милост е де юре в Европа (затова, за нещо, което е немислимо другаде да се случи там ти трябва адвокат) ...
Знам, че съм краен. Дано да е така - да не съм прав и бъдещето да ме опровергае!


Quote
nacheff
Всички искаме да сме "приятели" - да хапваме и пийваме заедно, всеки да има думата да обяснява колко е велик, но ако може фактурата да се подхлъзне в посока на германците.
Вярно е, че има някакви "дефекти" в европейската кройка, които ги "облагодетелстват" сега, както е имало и продължава да има сериозни дефекти в световната кройка, които облагодетелстват едни за сметка на други, но германците са си построили всичко сами.
Съгласен за "дефекти"те в европейската кройка! Най-големият дефект е немската кръпка върху Pax Romana. 1500 години Европа непрекъснато си прекроява костюма в старанието си да я заличи... smiling smiley Тя е като въшка. Като се "облагодетелстват" малко от благородната европейска глава и излиза на челото...
Нито за фактурата, нито че германците са си построили всичко сами съм съгласен... А и... Какво точно са построили? ...


Quote
nacheff
Финансовият сектор (доминиран знаем от кого) е дал заявка за доставка на оглавник за целия свят и за всеки един от нас. А той е транснационален.
Голям проблем!
Но поне засега американците показаха, че са далеч по почтени от европейците и най-вече от немците! Там фалират банките, а в Европа са на път да фалират държавите!
Тази вечер даже шефа на ФЕД излезе да успокоява пазарите по повод Гърция... Немците можеха да му го спестят, ако бяха на висота.


Между другото, малко извън темата. Поднебесната империя демонстрирара своя нов и казват изцяло китайски изтребител. Коментираха, че нямал равен на себе си и в програмата на централната империя е производството на 2000 бройки...

Благодаря за Айнщайн.

И да завърша пак с Индже.
Йовков е много по-велик отколкото ни учеха в училище а Индже далеч по многопластов разказ. Краят на Индже, макар че на пръв поглед напомня Едиповска развръзка всъщност е от една страна по-прозаичен, а от друга зареден с житейската мъдрост на стотици поколения и смисъла на човешкия живот (същата Айнщанова дуалистичност, като в есето което си ми пратил )...
Мнозина у нас, да не казвам мнозинството, са привърженици на твърдението, че първия милион винаги се натпрупвал по престъпен начин... От там и съгласието и гласуването за престъпници и примирението да бъдат управлявани от разбойници, с надеждата, че ще бъдат предпазени от други разбойници... Мнозина си фантазират, че разбойника може да се превърне в почтен човек след като натрупа имане и го "узакони"... (Слагам го в кавички, защото подобно нещо е невъзможно. )
О, неразумни и юроде... Вълкът козината си мени, но нрава си не!
Та казваш, че усещането ти е че хората казаха: Стига! От сърце се моля да си прав!
Демографските данни за България обаче не ми оставят много надежда.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход