Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие

Публикувано от OwnerBG 
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
04-04-2010 - 13:33:31
акции в бг?
сори пич, нямам такива от 2007г smoking smiley
нали искаше сравнение 2008-2010 - е те твойто злато е на 15% ъп, а имотите ти са на 50% даун smiling smiley
даже и кирливия софикс дето го плюеш толкова те бие smiling smiley
смятай какъв инвеститор си smiling smiley
тиква непоръбена :]
да не говорим за джиа или никей, камо ли пък за там дето аз си "играя" - там вече нищо няма да фанеш *angel*
инвеститор от бегейски тип - от всичките борси/акции/деривативи ше се набучи там дето е най-зле smiling smiley

"оператор на НИ" *smiley_ahh*
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
04-04-2010 - 16:30:59
...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-04 16:42 от vilavarna.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
04-04-2010 - 16:43:19
здрасти Асене,

това за задлъжняването на еврозоната към ФЕД е интересно ... сега като го казваш си е и логично щото еврата макар да са евтини в момента доларите са още по-евтини (имам предвид лихвите). Сигурно по целия свят го има този проблем поради безумно евтиния доларов ресурс. Но това са си напечатани пари без реален ръст на икономиката зад тях. Може ли все пак да има ръст на долара? Всъщност същото важи и за еврото ... нямам идея какви са съотношенията.

Ако се направи един глобален клиъринг ми е много интересно на края кой кого притежава финансово smiling smiley . Мисля че би било логично държавите със сериозни дълготрайни търговски излишъци да притежават активи в държавите с търговски дефиците. Може и да е наивно - не съм учил за икономист. За мене парадокса е германия - изнасят като полудели и в същото време имат страшно висок външен дълг - е как ства това?


Ако курса на долара се качи взелите назаем ще са големите губещи ... заедно с американската икономика: даже наскоро четох статия, че УС икономиката се пробва на нов фронт - да стъпи по-сериозно на вътрешни спестявания и износ. Би било интересно да се види. Конкуренцията с далечна азия и германия ще е доста ожесточена. На финансовия фронт УСА печели държейки евтин долар. Скептик съм за европа поради тези асиметрии север-юг и единна валута - имаше статии наскоро за асиметричните шокове. В този смисъл УСА има подчертани предимства.

За европа вече се споменават идеи за 2 различни евра. С тази тромава машина за взимане на решения може да забравим за това. Това скъпо евро ще трансферира пари от внасящите икономики в ЕС към тези които изнасят, а в същото време гражданите на внасящите икономики ще се радват на сравнително повече пари (за единица свършена работа) от тези живеещи в по-ефективните изнасящи икономики. Всичко това са вътрешни противоречия които изглежда се задълбочават и ще има бум. дали ще се почне от гърция или франция или австрия е все тая. мисля е ще има фалирали държави в ЕС а как това ще се отрази на валутния съюз е интересна тема за обсъждане....

поздрави
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
04-04-2010 - 17:50:38
avatar
Quote
vivic
акции в бг?
сори пич, нямам такива от 2007г smoking smiley
нали искаше сравнение 2008-2010 - е те твойто злато е на 15% ъп, а имотите ти са на 50% даун smiling smiley
даже и кирливия софикс дето го плюеш толкова те бие smiling smiley
смятай какъв инвеститор си smiling smiley
тиква непоръбена :]
да не говорим за джиа или никей, камо ли пък за там дето аз си "играя" - там вече нищо няма да фанеш *angel*
инвеститор от бегейски тип - от всичките борси/акции/деривативи ше се набучи там дето е най-зле smiling smiley

"оператор на НИ" *smiley_ahh*
===========================
Нещо друга песен запя смешко нямало акции в БГ. В какво инвестираш ти бе в космоса ли инвестираш. Нито една борса не може да се сравни по стабилност ,като инвестиция както ИМОТИТЕ , ЗЛАТОТО ИЛИ ПЕТРОЛНИТЕ ДЕРИВАТИ! Всичко друго е изкуствена тъпота и алчност какъвто си и ти алчна тиква. Ти страдаш от раздвоение на личността , защото хем се правиш на инвестор с голями печалби ,хем възхваляваш влога, КОЙ СИ ТИ ВСЪЩНОСТ! Поредния комплексар - шизофреник!
.....................
ОПЕРАТОР НА АЗОТ И ВОДНИ ПАРИ!

SERDICA MEA ROMA EST!!!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-04 18:03 от sobstvenik 31.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
04-04-2010 - 18:13:06
avatar
естествено че влоговете могат да се считат за инвестиция. 8-9% за година печалба е стремеж и блян на ВСЕКИ инвеститор. дългосрочна печалба над 10% годишно по принцип е изключение, освен ако не си сводник и дилър. голямата грешка на пишман-спекулантите е че се опитват с един удар да избият рибата... ефекта е обратен. btw, преосмислете си таргета за манипулиране - спекуланти на пазара на НИ ско
......................................................
Това кой го каза , кой го каза бе "ИНВЕСТИТОРЕ", ти влогар ли си или алчен набутвач в акции? Кой си къкъв си какво направи ?
Г-н "НИЩО", не виждаш ли колко си жалък смешен и прозрачен! Я кажи ми облаче ле бяло- Доналд Тръмп не е ли инвеститор като инестира в имоти? И знаеш ли още колко са? А знаеш ли колко загубиха от "Енрон" , а от взаимните фондове? Нямам думи за това каква плюнка си ти! Такива като тебе дето се радваха на стотици %ти нагоре после лееха крокодилски сълзи. Макар, че се съмнявам че ти някога си имал нещо освен дим в г..а!:]

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
04-04-2010 - 18:26:07
Quote
nearvana
... За мене парадокса е германия - изнасят като полудели и в същото време имат страшно висок външен дълг - е как ства това?

... дали ще се почне от гърция или франция или австрия е все тая. мисля е ще има фалирали държави в ЕС а как това ще се отрази на валутния съюз е интересна тема за обсъждане....
поздрави

Какъв парадокс бе nearvana,

Изнасяа ората (главно за европейските си партньори) като луди и купуваа балони (главно от НЕевропейските си "партньори" ) пак като луди!!! Не само апетита идва с яденето. И посирането също!...
После Гърция им била виновна. Че и ще изключват от еврото по повод финансовата дисциплина. Все едно България да изключи Видински или Кърджалийски окръг, щото окръжните управители са се разпищолили... Смешковци с ботуши и стадо свикнало на ярема=национализъм. Още 1000до години да са в Европа европейци няма да станат и най-доброто за Европа е да се самоизключат! winking smiley

Валутния съюз е като на гол кръст чифте пищови, без политически съюз. А най-голям препъни камък за последния са немците. Язък, че хората повярваха, че една бомба със закъснител, може да бъде лидер на евросъюза. Много е патила и ще си пати Европа от немското скудоумие, скъперничество и лакомия. Много ще си пати Европа, ако не може да се огледа в историята си и да оцени реалните немски золуми в нея!
Немците, като обединена немска държава, имат толкова място в Европа, колкото и Русия.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-04-04 18:41 от goro.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
04-04-2010 - 18:48:19
Немците ако излязат от еврозоната еврото ще струва много по-малко (да не кажа почти нищо) отколкото ако гърците излязат. Аз смятам че е на немците им е писнало да плащат. Особено като Гърция е лъгала в отчетите си.

Ако такива са настроенията в Гърция срещу немците незнам еврото няма да има бъдеще. Щото се получава точно като в поговорката: Га пили пяли, га плащали плакали. Е доиде време за плащане живота на много кредит никога не свършва добре. А и още нещо има трябва да се даде урок на останалите от еврозоната за финансовата дисциплина щото липсата и е риск за всички останали.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
04-04-2010 - 20:49:31
Христос Воскресе на всички съфорумци!

Чета темата и си мисля за най-различни неща, свързани с евросъюза и страните участнички. Не съм подплатен с цифри и статистики, така, че мнението ми може да се счита като чисто субективно и като сбор от лични наблюдения в-у отделните държави (посещения, макар и многократни, но все пак не живеене в тях, с изключение на Испания, където съм живял една година), литература, история, култура, кино, манталитет, качество на произведени стоки, дисциплина, постижения в различни области на съответните нации. Освен това и впечатления от съвместна работа с представители на ако не всички, то поне на повечето европейски народи - германци, гърци, шведи, австрийци, испанци, португалци, италианци, холандци, французи, естонци, англичани, ирландци, поляци, чехи и пр.

Германците трябваше да си създадат политически, валутен и финансов съюз със сходни по постижения и манталитет държави (Австрия, Холандия, Люксембург, Франция - във Франция манталитета е по-различен, (нямам предвид нещо негативно, дори напротив), но има сериозни постижения и са много голям фактор в Европа и не само, да привлекат във валутния съюз Швеция, Финландия, Норвегия, Дания), за баланс от историческа гледна точка да включат Полша, Естония, Чехия, Унгария, Словакия, Словения и до там.

Погледнете само географски света, не само Европа - колкото повече се отива от юг на север, толкова става по-чисто, по-уредено, повече политическа стабилност, по-малко разхищения, по-високи постижения в наука, техника, изкуства, култура, повече дисциплина, по-високо качество на произведената продукция. Това за северното полукълбо, за южното е точно обратната зависимост (драстични примери с Конго и ЮАР, Еквадор и Чили, Индонезия и Австралия). Един Сингапур е изключение (почти на екватора е). В Европа има зависимост също Изток-Запад в резултат на историята от последните 90 години, както и един регион м-у Гърция и Австрия, който е изключение от генералното правило. Това на макрониво, на микрониво вижте една Италия даже как е в северната и част и как в южната.

Другото умно нещо, което можеха да направят в Европа е един съюз с премахване на митнически бариери м-у държавите, но без обединяване на валутите и без свободно движение на работна сила (селекция чрез издаване на работни визи).

Иначе всичко е един огромен напън да се обединят несъвместими икономики, народи, манталитети, култури + страшно много и неефективни разходи по администрирането на това обединено и в същото време разнородно "стадо" (без лош умисъл в думата).

Тогава щеше да се види кой кум, кой сват, кой на булката брат.

Goro, нищо лично. За мен си един от най-симпатичните и интелигентни участници във форума. А и не изключвам да не съм прав и 20 години "да съм гледал без да съм виждал". Поздравявам те с празника!

Подчертавам, че това са мои лични наблюдения и не почиват на точни статистики и цифри.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-04-04 21:18 от BulCan.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
04-04-2010 - 22:18:17
BulCan

Воистина воскресе!

Радвам се, че взимаш отношение. И разбира се не е необходимо да се съгласяваш с мен. Аз в случая действително се провиквам малко или много повече отколкото позволява добрия тон. Просто понякога обикновен будилник е невъзможно да ни събуди - трябва тъпан! Та преди да се откажа, да пиша изцяло във форума (ограничих участието си до тази тема) реших да поиграя ролята на тъпан - белким съм малко полезен, ако - не, едва ли някому ще попречи.

Северни - южни народи ... нещата са много сложни и не е тази темата на дискусията... Само ще отметна, че до 15век за образован се смята този който е завършил в Константинопол, а Балканите, почти дотогава, най развитата и част почти във всяко едно отношение.

Цифрите, които посочвам са толкова точни колкото са точни източниците. Там където незнам или цитирам по памет го споменавам обезателно. Историческите факти са също точни... Друг е въпроса, че те могат да бъдат интерпретирани и по друг начин и гледана от различни позиции иконата се сменя. (Примерно Версайския мир е несправедлив за немците, но това не оправдава последващото им поведение. Капитулацията на Германия е подписана във вагона на маршал Фош, ако не се лъжа в Кемпенската гора. От немска страна е един полковник, не си спомням името му. След като полага подписа си отдава чест с думите "Довиждане, господа. Среща отново тук след 20 години." Капитулацията на Франция в началото на втората световна война е подписана във същата гора във същия вагон, за което се погрижили добрите и незлопаметни немци! Какъв Хитлер тук, с когото си измиват ръцете? Толкова за немците! )

За мен Европа е онази част, която е била обединена от Рим. Останалата част сигурно също има принос в съвременната цивилизация, но не и ща нито меда нито жилото!

---------
Жертвите в резултат на немските нашествия, от ранното средновековие до двете последни световни войни, всеки отделен път, са повече отколкото жертвите на 100 годишната война, повече отколкото жертвите на чумните епидемии в Европа. Тяхната експанзия, когато са взимали надмощие, не ражда само "тъмните векове", а и престъпления срещу цивилизацията. Само наивници (като Чембърлейн да речем) могат да си мислят, че това е минало и не може да се повтори. Фактите говорят за една историческа последователност! Днес Германия е отново обединена.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
04-04-2010 - 22:47:06
Доколкото си спомням беше казал че мир при тези условия неимоверно ще доведе до воина в следващите 20 години....
[en.wikipedia.org]

Quote

On 28 June 1919, Germany was not present to sign the Treaty of Versailles. The treaty placed blame for the entire war upon Germany (a view never accepted by German nationalists but argued by, inter alia, German historian Fritz Fischer). Germany was forced to pay 132 billion marks ($31.5 billion, 6.6 billion pounds) in reparations (a very large amount for its day which was expected to take nearly seventy years to pay off). Because Germany could mobilize the single strongest army in Europe (apart from Russia)–a possibility seen as an ongoing threat by France—blaming Germany for the war created a justification to force Germany to permanently reduce the size of its army to 100,000 men, renounce tanks and have no air force (her capital ships, moored in Scapa Flow, were scuttled by their crews).

Germany saw relatively small amounts of territory transferred to Denmark, Czechoslovakia, and Belgium, a larger amount to France and the greatest portion of all to Poland. Germany's overseas colonies were divided amongst a number of Allied countries. It was the loss of territory to Poland that caused by far the greatest resentment. Nazi propaganda would feed on a general nationalist view that the treaty was unfair—many Germans never accepted the treaty as legitimate, and later gave their political support to Adolf Hitler, who was arguably the first national politician to both speak out and take action against the treaty's conditions.



междувременно несправедливите условия водят до хиперинфлацията


Quote

It is sometimes argued that Germany had to inflate its currency to pay the war reparations required under the Treaty of Versailles, but this is misleading, because the treaty did not allow payment in German currency. The German currency was relatively stable at about 60 Marks per US Dollar during the first half of 1921.[1] But the "London ultimatum" in May 1921 demanded reparations in gold or foreign currency to be paid in annual installments of 2,000,000,000 (2 billion) goldmarks plus 26 percent of the value of Germany's exports. The first payment was paid when due in August 1921.[2] That was the beginning of an increasingly rapid devaluation of the Mark which fell to less than one third of a cent by November 1921 (approx. 330 Marks per US Dollar). The total reparations demanded was 132,000,000,000 (132 billion) goldmarks which was far more than the total German gold or foreign exchange. An attempt was made by Germany to buy foreign exchange with Marks backed by treasury bills and commercial debts, but that only increased the speed of devaluation.

During the first half of 1922 the Mark stabilized at about 320 Marks per Dollar accompanied by international reparations conferences including one in June 1922 organized by U.S. investment banker J. P. Morgan, Jr.[3] When these meetings produced no workable solution, the inflation changed to hyperinflation and the Mark fell to 8000 Marks per Dollar by December 1922. The cost of living index was 41 in June 1922 and 685 in December, an increase of more than 16 times. In January 1923 French and Belgian troops occupied the industrial region of Germany in the Ruhr valley to ensure that the reparations were paid in goods, such as coal from the Ruhr and other industrial zones of Germany, because the Mark was practically worthless. Although reparations accounted for about one third of the German deficit from 1920 to 1923,[4] the government found reparations a convenient scapegoat. Other scapegoats included bankers and speculators (particularly foreign). The inflation reached its peak by November 1923, but ended when a new currency (the Rentenmark) was introduced.

[en.wikipedia.org]

което довежда нацистите на власт... на които му се четът икономическите клаузи на оригиналния мирен договор:
[www.firstworldwar.com]
[www.firstworldwar.com]
[www.firstworldwar.com]

Много лоши ги изкарвате немците в Гърция, за това че не искат да ви платят сметката едва ли не корена на всички злини то и аз да бях и аз не бих искал.

Който пие тои да си плаща е справедливо, а затова че се наял с кредити като пате с л..... си е виновен сам...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-04 22:49 от marketleverage.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход