Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие

Публикувано от OwnerBG 
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
27-03-2010 - 21:46:13
Quote
Panther1
...Сега така както те са мързеливи - ние сме по-мързеливи от тях. Ама за красотата - гъркините не могат да стъпят и на малкия пръст на българките...

Panther1,
и аз така смятах едно време и затова моята си я взех original (поне доколкото може да е) от България, ама съм се заблуждавал... smiling smiley
Ако вървиш по улиците на Атина можеш да срещнеш повече негърки и филипинки отколкото гъркини, особено на определени места... Та затова казвам, че по евтинийката си ходил, ма знам ли - може да ти се е видяло скъпо. smiling smiley
Пак ще повторя. Капитализъм приятелю. На свободния пазар красотата винаги е държала цена!

А и за мързела не съм много съгласен. Поне в моя бранш специално съм седял да наблюдавам как работят навсякъде където съм бил из Европа (не съм бил в скандинавските страни и северните от бившия соц. лагер, ако там са по-работни незнам)
Някъде другаде е проблема, не в гените било на гръка, било на българина.

Та пак за жените.
Все си мисля, че колкото по-порасваш, толкова по-хубави те стават!

За жените! (не можах да намеря превод на български а и тоя не съм го гледал...)


Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
28-03-2010 - 08:03:27
Quote
nearvana
goro, не биха казал немците бачкат много а гърците хич. има всякакви и истината е както винаги по средата.

факт е , че гърция много дълги години е потребявала повече отколкото е произвеждала, а това не може да продължава дълго и все някога трябва да се плати цената. гърците сами са си виновни, че са си избирали тези политици и са следвали този модел толкова дълго. никой друг не им е виновен - нито немците, нито франсетата нито който и да било друг. просто в момента са в шок от голата истина и имат проблем с приемането и и търсят вината някъде другаде.

освен това политиците им гледат да отклоняват вниманието с приказки за репарации от 2та световна война, колко били лоши немците че не им помагат без да мрънкат и тн само и само да не се обсъжда истинския въпрос, а той е:
кой всъщност е взимал решенията за тези заеми без да мисли как ще се връщат парите и как точно тези пари са изразходвани ... ей тогава попандреев ще почне да се поти сериозно с отговора.
тази дългова криза показва че гърция има нужда от нови политици. това трябва самите гърци да разберат и постигнат.


възможностите за действие сега са много ограничени
1. излизане от валутния съюз, превалутиране на дълга в драхми (ако е възможно) девалвиране на драхмата и reset

2. ЕС поема солидарно дълговете с печатане на пари и допълнителна инфлация. така плащат всички за гръцките харчове - аз лично съм против защото не виждам защо трябва да плащам чуждите сметки

3. дълги години на рестрикции и произвеждане на повече отколкото се потребява докато се нормализира нивото на дълга

ако се приложи

1. противно на много мнения смятам че това ще докаже жизнеспособността на еврото и ЕС. гърция ще си стъпи бързо на краката, като туризма ще ги издърпа за нула време напред.

2. е рецепта за бързо разпадане на валутния съюз (биха казал с вероятност 80%). инициативата ще дойде от севера, който няма да иска да плаща дефицитите на юга с цената на инфлация и/или държавен дълг.

3. също може да доведе до разпадане на валутния съюз (60%) но този път по-бедните страни ще искат да се отделят разбирайки че за тях скъпото евро е камък на шията. все пак ако имаме късмет и се приложи тази стратегия и ЕС навлезе в 10годишен период на ръст разпадането на валутния съюз може и да не се състои.

ниървана,това,което не ВИ СЕ КАЗВА,е,че гърция всъщност е черната овца-някои хора в ЕС се опитват да измиват ръцете си с нея,за не паднат те под ударите и плащат за грешките си.
реално виновника е европейската централна банка,която и до ДЕН ДНЕШЕН продължава да приема гръцкия дълг за "актив" и гръците продължават да си се финансират и тях и банките си,чрез емитиране на дълг,който дедо ти трише го взима.........
както си плюят по гърция и викат,че няма да я спасяват в последните 2 месеца,така гърците шитнаха още 20 милярда дълг,който няма кой да го поеме,освен трише-имаче аукционите да са се провалили.......сега ЕЦБ е зарината с гръцки дълг,а тези пари са отивали в гръцки банки,които пък финансираха имотния балон в източна европа точно с този капитал и сега тези банки продължават да се спасяват от трише и имат дори наглостта да обявяват,че са на печалба.....
та,лафа бе-кучетата лаят,но кервана си върви........
при финансиране винаги виновника не е този,който взима парите,а този,който ги дава..........в скучая това е трише,който обърка целия ЕС в последното десетилетие с абсурдна финансова политика и сега се чуди как да си измивяа ръцете....
гърците го държат отвсякъде,нищо,че сае прави на много ербаб-това е за пред медиите-ако спре изкупуването на гръцки дълг,дето гърчетата са се разпечатели като шашави,веднага 100% от гръцките банки гърмят и гръцките трежърис остават в ЕЦБ,която не може да си вземе парите срещу тях,от там ЕЦБ става собственик на гръцкия дълг,който гърция не може да покрие по НИКАКЪВ начин,и оттам самия трише става за просмешище.....и вината пада върху неговата глава.......съответно колкото и да ръмжи срещу гърците,дядката е в шах и няма да се матира,докато той е шеф на ЕЦБ.......и циркаджийницата ще продължава с пълна пара.......
просто всичко е една голяма тайна...ама така е,когато европа се е превърнала в лобистична структура,и когато финансите да ЕС се Оправляват от политици.....
междудругото по тези форуми много писах едно врме за гаменщината на трише,може да питаш другите съфорумци-и бе точно тогава,коато никой не знаеше и се говореше,че европата тепърва ще се развива,а сащ щели да фалират........
направо паднах началото на 2009 ,когато в давос трише обивняваше сащ за кризата и се правеше на ни лук ял,ни мирисал.......в същото време тук още от средата на 2008 играят срещу разпадането на ЕС,като лонгват немски дълг и срещу него шортат италянски,австрийски и гръцки........и за тва писах време оно.......
сега да седиме и да гледкаме цирка,то с криене ако ставаше,енрон щяха да са най богатата компания в момента.......
сега,ако трише спре финансирането на гърция и гръцките банки,чрез икупуването на новите емитети гръцки дълг,веднага гърция фалира,а с нея и гръцките банки-трише с радост би го направил,ако нямаше да вкара ЕС със стотици миярди гръцки дълг,който ще стане само за припалване на камината на трише.......
ако продължи да финансира гърция-не прави нищпо друго,освен да вкарва допълнително пари на вятъра.......както виждаме,вече 2 години подред дядката не смее да спре и напоследък вече почна да плюе,ама в сащ много добре ни е ясно кой продължава да изкупува поредните милярдни гръкци "трежъри" емитети......
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
28-03-2010 - 09:37:22
Асене,
много се радвам, че се появи. Даже смятах наскоро да ви пиша, на тебе и на Явор, че нещо картинката ми е много мътна.
20млд. за които пишеш мисля, че отидоха за рефинансиране на стар дълг. Както и тези дето се са наред за април и май - ако не се лъжа 22. Стария дълг се рефинансира но с нови и по солени лихви.
Значи, горе долу съм съгласен с теб за идиотската политика на Трише. Въпроса е, че тя не от вчера и не е само негова. Някой изръси на гърците между 2004 и 2009 100млд - част от които отидоха в имотния балон на бг. ( И 100млд предходната петилетка. 98-9 гръцкия дълг ако не се лъжа беше под 30млд) После ... Плюскане до небесата. Но кой плюска? Един два примера. От 2004 до 2009 година разходите за лекарства в гърция се удвояват - това при същото население на страната и без епидемии... Удвояват се разходите по тяхното БДЖ - при намаляване на заетите и километрите... Да не говоря за разни други системи, които никога не заработиха и негодни оръжейни доставки - комичното е, че повечето са немско производство платени с пари назаем...
До 2006-7, (не си спомням кога точно промениха закона и точните цифри - порядъка само) за задължения до 30хил. към държавата се отиваше в затвора. Вдигнаха прага на 150 000, пък после май направо го изключиха... това ДДС, данък върху печалбата си стана направо по-желание...
Аз си мисля, че е виновна преди всичко неолибералната олигофрения просмукала се и в леви и в десни партизани и то в цяла Европа... Най лошото е, че след като кризата се очерта - още 2006-7 според мен продължиха с плюскането, а впоследствие спасяване на банките за което старт дадоха немците, като мотото беше - виновна е америка и тва не е нашта криза...
Между впрочем - ако не се лъжа гръцките банки държат само около 10% от гръцкия държавен дълг - лидери са немци и френци... Ма сега положението може и да се промени, а и си държат и необслужвани ипотеки в рамките на още 10% smiling smiley
Та въпроса в момента е имаше ли Трише, след като нещата се докараха до тук, друг ход. Аз си мисля, че нямаше, щото щеше да се бомби верижно цялата система.
И по съществения въпрос. Какво става от тук насетне. Ще се справи ли системата или еврото ще отиде на майната си и европата ще се нареди на опашка пред касите на МВФ.

-------------
Последните коментари дето ги четох тук бяха - защо не си отидем сами при МВФ - там поне лихвите ни ще са между 2,5 и 4% - мерките така или иначе ги взехме, че ще взимаме и още, ами трябва да минаваме през европа за да плащаме между 5 и 7%...
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
28-03-2010 - 16:44:58
Quote
goro
Асене,
много се радвам, че се появи. Даже смятах наскоро да ви пиша, на тебе и на Явор, че нещо картинката ми е много мътна.
20млд. за които пишеш мисля, че отидоха за рефинансиране на стар дълг. Както и тези дето се са наред за април и май - ако не се лъжа 22. Стария дълг се рефинансира но с нови и по солени лихви.
Значи, горе долу съм съгласен с теб за идиотската политика на Трише. Въпроса е, че тя не от вчера и не е само негова. Някой изръси на гърците между 2004 и 2009 100млд - част от които отидоха в имотния балон на бг. ( И 100млд предходната петилетка. 98-9 гръцкия дълг ако не се лъжа беше под 30млд) После ... Плюскане до небесата. Но кой плюска? Един два примера. От 2004 до 2009 година разходите за лекарства в гърция се удвояват - това при същото население на страната и без епидемии... Удвояват се разходите по тяхното БДЖ - при намаляване на заетите и километрите... Да не говоря за разни други системи, които никога не заработиха и негодни оръжейни доставки - комичното е, че повечето са немско производство платени с пари назаем...
До 2006-7, (не си спомням кога точно промениха закона и точните цифри - порядъка само) за задължения до 30хил. към държавата се отиваше в затвора. Вдигнаха прага на 150 000, пък после май направо го изключиха... това ДДС, данък върху печалбата си стана направо по-желание...
Аз си мисля, че е виновна преди всичко неолибералната олигофрения просмукала се и в леви и в десни партизани и то в цяла Европа... Най лошото е, че след като кризата се очерта - още 2006-7 според мен продължиха с плюскането, а впоследствие спасяване на банките за което старт дадоха немците, като мотото беше - виновна е америка и тва не е нашта криза...
Между впрочем - ако не се лъжа гръцките банки държат само около 10% от гръцкия държавен дълг - лидери са немци и френци... Ма сега положението може и да се промени, а и си държат и необслужвани ипотеки в рамките на още 10% smiling smiley
Та въпроса в момента е имаше ли Трише, след като нещата се докараха до тук, друг ход. Аз си мисля, че нямаше, щото щеше да се бомби верижно цялата система.
И по съществения въпрос. Какво става от тук насетне. Ще се справи ли системата или еврото ще отиде на майната си и европата ще се нареди на опашка пред касите на МВФ.

-------------
Последните коментари дето ги четох тук бяха - защо не си отидем сами при МВФ - там поне лихвите ни ще са между 2,5 и 4% - мерките така или иначе ги взехме, че ще взимаме и още, ами трябва да минаваме през европа за да плащаме между 5 и 7%...

знаеш ли Жоро,кво значи да се емитира нов дълг,за да се покрива стар?
в сащ на това се казва понзи скийм-кръстена е тази еврейска врътка на човека,който я измислил......а в бг му викате пирамида.
правилно си ги схванал нещата,освен това,където казваш,че само от 10% от дълга е в гръцки банки-всъщност няма значение коя банка ,колко държи от този дълг-всичкия свършва в ЕЦБ като актив.
ти си френска банка-отиваш на някой гръцки аукцион и купуваш дълг за ийлд(доходност) от 6%,после веднага отиваш при трише и го залагаш на ЕЦБ и трише срещу тази хартийка ти дава тези пари,но на 1% лихва....
да речем двугодишен дълг на гърция на 6% ийлд означава,че ако облигацията е за 1 милион,ти го купуваш за 1 милион-6%*2 (години) и всъщност днес плащаш 1 000 000-120 000=880 000.....но като отидеш после при трише,трише ти го брои по номинал и веднага биваш финансиран на 1 000 000-веднага взимаш от въздуха 120 000 евро подарък ...........самата ецб субсидира тази гаменщина-защо мислиш,че гърция няма проблеми с емитета?
нали като дойде аукцион и по медиите гърмят,че е невъзможно да се намерят инвеститори за тази пирамида,а след емитета,медиите гръмват,че все още имало вяра в гърция и търга минал като топъл хляб и на нисък ийлд-"ИЗНЕНАДА"-100% успешенsmiling smiley
с други думи,дорде трише го прави това,всяка евро банка ще се избие да купува гръцки дълг,защото на всяко евро вкарано там,още на същия ден трише дава 1.12 евро.......
а след две години гърция си купува по номинал,ти си направил 12%-2% лихва от ЕЦБ=10%,но най важно ти е ликвидността-напред взимаш 12% от вятъра(трише),а после на него му плащаш само по 1% на година!
ей тва е тайната,която се пази в тайна от медиите.

другото си го схванал точно-гръцките банки им се даваше кредитиране колкото си поискат, и не само гръцките,ами всички и те се възползваха да правят колосални балони-гръцките и австрийските балонираха източна европа,френските и германските балонираха испания и сащ,че дори дубай като гръмна,всички мислеха,че балона е финансиран от петролни арабски долари,а излезна,че 80% от дубайския дълг е собственост на европейски банки.......
с други думи баж ЕЦБ е виновна за колосалния балон в имотите в целия свят,дори и в сащ.
тия трилярди в купувахе на американски ипотеки се видя още 2008,когато гръмнаха 2 германски банки,а после и френски......че дори щатски банки не почнаха да фалират до началото на 2009.....
и както виждаш в сащ гамените се наказват-за 2009 има фалирали 142 банки,а в ЕС ОЩЕ НЯМА ФАЛИРАЛА БАНКА,нищо,че са много по насрани.....
и всичко е "благодарение" на трише-значи колкото по скапана банка си бил в ЕС,в момента толкова повече пари ти се дават-а кажи до кога ще издържи една такава банкова система?
и тва не е само гърция-70% от БВП на австрия например е в момента в бг,украйна,литва,латвия ,естония и румъния-тва са държави,където ще има към 80% срив във имотите,в украйна вече е факт,другите и те натам са тръгнали.....австрийците са много по навътрешно от гърция,обаче да си чул нещо лошо за австрия?
значи,в сащ имотите се сринаха с 30% и една камара банки не издържаха на удара,обаче в източна европа имаш вече двойно по голям срив и тотално замръзнал маркет,но НЯМАШ ФАЛИРАЛА БАНКА,даже още си обявяват печлби??????
ами тва е точно заради врътки с дълг,който банки изкупуват и го залагат на по ниска лихва при дедо ти трише и всичко е една колосална пирамида,където или след време ЕС ще трябва да фалира,или еврото ще трябва да стане 1 към 1 с зимбабве валутата......и забележи-в момента продължава подържането на тази пирамида,спре ли се,всичко рухва......и вмомента бая вече са се изнервили в европата и гърция им била виновна.............с други думи-трябва черна овца,че да има на кой да се прехвърли вината и да не се виждат реалните проблеми......
тва е стратегията на производство на виновник,за да се крият истинските проблеми и виновници....
хитра стратегия-по време на войната,която буш "прозиведе" в ирак,когато почнеше да се говори за нея,веднага почваха дебати за това,редно ли е педерасите в сащ да им се позволи за се женят,или не законнно......
тва продължи години наред -същата политическа игра в момента използва ЕЦБ-намира страничен виновник и плюе срещу него,хем да не се вижда и мисли върху реалността,хем да не се виждат истинските виновници......
да-гърция е задлъжняла до ушите,но знаеш ли,че франция е близо двойно по задлъжняла???????
къде ще го чуеш това,освен тук?
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
28-03-2010 - 17:03:33
и още нещо-спомняш ли си жоро,кой беше виновен в ЕС,че са в криза отпърво?
сащ им били виновни,защото били продавали "сложни" финансови инструменти на евро банкерите и те не ги разбирали???????
значи,не ги разбирали,но ги купували?????
тва беше ебати смешката-не са виновни самите европейци,че са гамени,нито трише,че ги е финансирал тези колосални суми,а от уолстриит им били виновни...
е хубаво,това мина,сега обаче-гърците били виновни ,кой ще е виновен утре?
вчера сащ бяха лошите,днес гърция са лошите,утре сигурно източна европа ще са лошите,че имотния маркет там паднал със 80%........няма да са виновни хората финансирали балона(ЕЦБ),а българите ще са виновни,че имотите им падат и за тва ЕЦБ губиsmiling smiley
с полулизъм,демагогия и шовинизъм пазарна икономика никога не се е правила,никога няма и да се прави-всичко ще излезне наяве един ден.
тва е и проблема на ЕС в момента-никога не трябваше да има единна валута и всички банки да се финансират от обща банка,екипът на която да се избира с лобиране и да няма нищо общо с икономически екип.......
тепърва ще се вижда бенефита на това,че сащ са едиствената държава с частна централна банка........няма такива като трише във фед и никога няма да има.
европа се е превърнала в една полукомунистическа финансова структура,заради което ще пати не само тя,но и целия свят.
ако еврото рухне,ще доведе до нова глобална рецесия-европейциоте ще обеднеят като мишки,ще свият брутално комсумацията,което ще удари веднага сащ и отново глобална рецесия......и всичко заради една неправилна финансова политика,както и криенето на грешките до последно,вместо да се признаят и навреме да се взермат мерки.........
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
28-03-2010 - 17:21:21
Quote
acen1975
и още нещо-спомняш ли си жоро,кой беше виновен в ЕС,че са в криза отпърво?
сащ им били виновни,защото били продавали "сложни" финансови инструменти на евро банкерите и те не ги разбирали???????
значи,не ги разбирали,но ги купували?????
тва беше ебати смешката-не са виновни самите европейци,че са гамени,нито трише,че ги е финансирал тези колосални суми,а от уолстриит им били виновни...
е хубаво,това мина,сега обаче-гърците били виновни ,кой ще е виновен утре?
вчера сащ бяха лошите,днес гърция са лошите,утре сигурно източна европа ще са лошите,че имотния маркет там паднал със 80%........няма да са виновни хората финансирали балона(ЕЦБ),а българите ще са виновни,че имотите им падат и за тва ЕЦБ губиsmiling smiley
с полулизъм,демагогия и шовинизъм пазарна икономика никога не се е правила,никога няма и да се прави-всичко ще излезне наяве един ден.
тва е и проблема на ЕС в момента-никога не трябваше да има единна валута и всички банки да се финансират от обща банка,екипът на която да се избира с лобиране и да няма нищо общо с икономически екип.......
тепърва ще се вижда бенефита на това,че сащ са едиствената държава с частна централна банка........няма такива като трише във фед и никога няма да има.
европа се е превърнала в една полукомунистическа финансова структура,заради което ще пати не само тя,но и целия свят.
ако еврото рухне,ще доведе до нова глобална рецесия-европейциоте ще обеднеят като мишки,ще свият брутално комсумацията,което ще удари веднага сащ и отново глобална рецесия......и всичко заради една неправилна финансова политика,както и криенето на грешките до последно,вместо да се признаят и навреме да се взермат мерки.........

Китай ще подкрепи и еврото. Иначе на кого ще продава.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
29-03-2010 - 01:00:54
Quote
acen1975
......и всичко заради една неправилна финансова политика,както и криенето на грешките до последно,вместо да се признаят и навреме да се взермат мерки.........

Асене,
май не е само финасовата политика. Без много да разбирам, все си мисля, че финансовата политика е въпрос повече на технически параметри и разчети.
Става въпрос за начина по-който се селекцеонира политическия елит днес в Европа и от там - за политика и по точно за неолиберално разбойничество.
Един пример:



Секретарка по агит-проп на областната комсомолска организация.
След 1989 се ориентира изключително бързо, изоставя "научната" кариера и влиза в политиката като... дясна...
После... Беше наречена...
Момичето на Кол... smiling smiley
После ...
После се обърна срещу ментора си.... че бил корумпиран...
После...
Безпринципна коалиция със социалдемократите (не че те са по стока)
И вечеря на държавни разноски на шефа на Deutsche Bank (гласоподавателите знаят само за вечерята)

--------------------------------

Две неща не можах да разбера. Гърците се бяха сериозно засилили към МВФ. Даже имаше изказвания, че това е най-изгодният вариант, ако няма чисто европейски. Обърнаха плочата буквално за една нощ.

И по-важното.
Решението на Трише (вероятно подшушнато от елисейските полека като най-големи кредитори), със сигурност забавя развръзката. Въпроса ми е възможно ли е в това време, чисто икономически да се предприемат мерки, и европейския тренд да се обърне. И разбира се и чисто гръцкия.
Асене, ще ми се да чуя коментара ти, макар че съм склонен да си отговоря с един пример...

През цялото време се тръби за спад на цените на имотите (за Гърция говоря - тук има балонирани цени, но не толкова и не всички) Ако не се лъжа и официалните данни бяха за около 5%. Та решихме да си спретнем собствено изследване. Вярно, не е толкова представително и сигурно и методиката ни куца. Изненадах се от резултатите - инфлация от няколко процента...
И друг път съм казвал, че този народ има невероятно чуство за търговия. Ако играеш срещу гърка, трябва да имаш винаги предвид, че е скрил в ръкава си ако не асо то поне един поп...
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
29-03-2010 - 10:05:09
avatar
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
29-03-2010 - 11:10:23
Абе Асене, не е само до Трише и европейските лихвари, недей сега пък изкарва ФЕД-а и американците изцяло в бяло. Аз за себе си съм убеден, че за тия финансови главорези няма континенти, държави, държавни структури или други инситуции, всички са навързани като свински чревца. И от двете страни на океана финансовите жонгльори печатаха кинти като луди и се чудеха какъв балон да измислят, че да ги вкарат. Накрая вкараха в дълг и криза целия свят. Сега като лъсна всичко /или почти всичко/ се надлъгват кой да опере парсата.
Само дето янките ще си измислят още някоя друга война, пък и държат китайците с доларите си, европейците обаче каква ще я накъдрят не ми се мисли. И с тия тромави бюрократични структури.
Тази финансова система умишелно я превърнаха в по-сложна материя от висшата математика.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
29-03-2010 - 11:31:34
avatar
Quote
Combat
Абе Асене, не е само до Трише и европейските лихвари, недей сега пък изкарва ФЕД-а и американците изцяло в бяло. Аз за себе си съм убеден, че за тия финансови главорези няма континенти, държави, държавни структури или други инситуции, всички са навързани като свински чревца. И от двете страни на океана финансовите жонгльори печатаха кинти като луди и се чудеха какъв балон да измислят, че да ги вкарат. Накрая вкараха в дълг и криза целия свят. Сега като лъсна всичко /или почти всичко/ се надлъгват кой да опере парсата.
Само дето янките ще си измислят още някоя друга война, пък и държат китайците с доларите си, европейците обаче каква ще я накъдрят не ми се мисли. И с тия тромави бюрократични структури.
Тази финансова система умишелно я превърнаха в по-сложна материя от висшата математика.

Така е, границите нямат значение.
Колкото повече права си отвоюват хората, толкова контрола (чатала на врата) ще става по силен. Няма друг начин на тоя етап от развитието. Справка - Ирландия, която отхвърли Лисабонският договор, икономическият тигър на Европа преди 2-3 години, и пред фалит сега; и стачкуващата Гърция разбира се.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход