Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие

Публикувано от OwnerBG 
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
06-04-2010 - 14:35:25
Това, което не разбирам, е стремежът ти да защитиш на всяка цена гърците. Смяташ, че само те са безгрешни и невинни, а немците са им виновни за всичко. Най-добре е всеки да си погледне проблемите в собствения двор и после да обвинява другите. Все ми е тая и за немците, и за гърците, впрочем.

Quote

новият финансов министър Георгиос Папаконстантину призна пред европейските си колеги, че бюджетният дефицит на страната ще е 12.5 % от БВП - четири пъти над позволеното в еврозоната. Папаконстантину обвини предишното правителство, че е крило истинските задължения със счетоводни трикове. Това всъщност е част от гръцката политическа игра - предшественикът на Папандреу, Костас Караманлис, обвини в абсолютно същото Костас Симитис, когото замени през 2004 г.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-06 14:38 от gogolcho.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
06-04-2010 - 15:10:34
ех БулКане, как ме гъделичкаш по слабата струна. И мене ме дърпа страшно за австралия но има някои близки хора за които това е най-лошия сценарий. Да, би било яко в свястна държава с хубав климат - това е баси идеалната комбинация.
От друга страна е важно човек да е близко до родителите си - те имат нужда сега от нас и времето което можем да прекараме с тях е ценно. Това натежава засега.

"Живота е само един и е грях да се изкара "на една и съща улица"" - това по-скоро го отнасям до менталното ниво. Човек да е отворен за нови идеи, стремежи, начинания ако щеш нов начин на живот. Има една китайска поговорка дето казва че където и да отидеш все ще срещнеш себе си. Ако си същия няма да има нищо ново ... "улицата на която живеем" не е мястото където живеем а по-скоро състоянието на духа.

Да, австралия е много добре икономически - полезни изкопаеми, туризъм, технологии. В Мелбърн даже няма и опит за корекция на цените на къщите. Има си богати купувачи от цял свят защото е уникално място в уредена държава с прекрасен климат и невероятна природа. Климата, ако не духа много от пустинята (тогава става като във фурна) е велик. Плажовете, хората, beach culture ... лично на мене ми допада. Виж Алис Спрингс е друга бира - оазис на средата на пустинята. Уж всичко си има ама ...

Моето лично мнение е че в дългосрочен план изнасящите икономики (нямам предвид суровини ) ще са добре - все пак те произвеждат блага които другите искат. И да се промени конюнктурата те имат капацитета да се напаснат. Единственото изключение е УСА, ама те изнасят долари които всички искат, а официално това май не се брои за износ. Възгледите ми за икономиката са крайно наивни, признавам. В този смисъл смятам че и германия е доста сигурно място. БГ е волатилна до дупка - просто не знаеш какво ще е след 5 години. Ами ако кризата затегне още по-яко и хората ги избие на социализъм и р.овч. стане министър-председател? Бррррр


дано не ме искарат спамър че май не сме много в темата ... сори на участниците във форума които се дразнят
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
06-04-2010 - 16:42:15
Quote
gogolcho
Това, което не разбирам, е стремежът ти да защитиш на всяка цена гърците. Смяташ, че само те са безгрешни и невинни, а немците са им виновни за всичко. Най-добре е всеки да си погледне проблемите в собствения двор и после да обвинява другите. Все ми е тая и за немците, и за гърците, впрочем.

Quote

новият финансов министър Георгиос Папаконстантину призна пред европейските си колеги, че бюджетният дефицит на страната ще е 12.5 % от БВП - четири пъти над позволеното в еврозоната. Папаконстантину обвини предишното правителство, че е крило истинските задължения със счетоводни трикове. Това всъщност е част от гръцката политическа игра - предшественикът на Папандреу, Костас Караманлис, обвини в абсолютно същото Костас Симитис, когото замени през 2004 г.

Гоголе, това ли ти е доказателството за гръцкото мошеничество? :]

Иначе на въпроса ти. Написал съм:
Quote
днес
... Става въпрос за това, че едни немски крадци и не само, с други гръцки кокошкари са изяли една торба с пари и се опитват сега да накарат гърка да я плати...
...
...нашенеца приема за нормално баба Мара чистачката да получава 100лв пенсия след 40 години трудов стажи и не само - дава рецепти и на Андреас рибаря, комшията му от юг, че видиш ли това било справедливо и последния трябвало да се съгласи да му намалят пенсията от 1000 на 900 евро след 40 години в морето...

Аз ли съм виновен, че днес е 6 април - деня в който Вермахта нахлува в Гърция - обратното не се е случвало. Или че немските крадци са по-големи от гръцките! Сименс осъдиха и Даймлер разследват - не Вардиноянис! Че брутните немски задължения са 190% срещу 180% гръцки... Че вместо поне да не пречат, както изисква общия интерес на ЕС немците провеждат политика която да изцеди максимално партьорите им (не само гърците) ... Това са фактите!
Иначе тук със сигурност ще се изкажат и момченца с мнение, че на пазара на дългови инструменти немците едва ли не нямали интереси! Какви са тези анонимни и стихийни пазари бе пичове? Да не би аз да купувам гръцки дългови книжа и да прибирам разликата в лихвите?

Иначе можеш да си сигурен, че когато всички започнат да пишат срещу Германия, аз ще пиша за нея. Какво да правя... Характер...

Други пък се сърдят, че съм наричал Меркел, дебелата Меркел. Обидно било. Хубаво. Вече ще я наричам стройната Меркел. Така или иначе, биографията си тя сама я пише - не съм я приемал аз в комсомолските редици, нито аз я направих "момичето на Кол".

Не си спомням, да съм казал нещо за Саркози и Обама, но нима Саркози е висок а Обама бял?

Не мога да разбера, защо "желязната лейди" се приема като комплимент, пък "дървената фрау" като обида, след като дървото е толкова благороден материал... smiling smiley

Иначе, когато на мен една манджа ми се стори пресолена, просто не я ям.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
06-04-2010 - 17:17:55
goro, понеже явно ме визираш с момченцето (мерси за копмлимента - казвали са ми че съм младолик ама чак пък момченце) дето се изказва за пазарите на дългови инструменти :

"The bond market (also known as the debt, credit, or fixed income market) is a financial market where participants buy and sell debt securities, usually in the form of bonds. As of 2009, the size of the worldwide bond market (total debt outstanding) is an estimated $82.2 trillion [1], of which the size of the outstanding U.S. bond market debt was $31.2 trillion according to BIS (or alternatively $34.3 trillion according to SIFMA). [1]

Nearly all of the $822 billion average daily trading volume in the U.S. bond market [2] takes place between broker-dealers and large institutions in a decentralized, over-the-counter (OTC) market."

имайки предвид размерите на този пазар е преувеличено да смяташ че германия има сама по себе си някакво голямо влияние върху него.

Наистина обидите просто смъкват нивото на постовете ти. Пишеш интересни неща и си струва човек да се замисли над тях. Както виждаш не винаги съм съгласен и това е ок, но "войнстващия ти анти-дойчовизъм" и споменаването на 2та световна война и вермахта под път и над път заедно с килограмите на меркел, когато говорим за дългова криза в гърция не е признак за обективна и премислена позиция.

малко информация за размисъл:

1.през 2008 германия нетно е внесла (вноски - получени средства) в касата на ЕС 8 774 млн. евро и е най-големия нетен платец.

2. за същия период Гърция е получила (отново нето = получени средства - направени вноски) 6280 млн. евро с което води класацията следвана от полша с 4420 и полша с 2813 млн евро.
( [www.faz.net] )

3. 2008ма не е изключение.

сега, се сетиха гърците за 2та световна война! преди нямаше проблем ...

викам да спрем с този спор, че темата се загуби някъде в "превода"

поздрави
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
06-04-2010 - 17:52:34
nearvana ,

ама всичките цифри дай и - от 90та до днес!, а не избрани немски извадки, предназначени за вътрешна манипулация!
После е добре да се обясни на публиката, как цифричките дори само от тази извадка потъват в дълбоките джобове на швабите (на определени шваби ), пък се пишат на сметката на другите.
Ако механизма не ти е ясен, няма проблеми мога и да го поясня.

Що се касае до ВСВ, тя е само илюстрация, за съжаление действителна, на немската политика, а афродита милоска на немското чуство за хумор. Представи си една карикатура от този тип но В. Левски.
Мен са ме учили, че вълка козината си мени, но нрава си не.

Иначе Daimler си призна, че е подкупил висши служители в най-малко 22 държави, в т.ч. и Гърция. Това от тази година - днешен пример. Пример за почтения немски бизнес и политика! До тук, доказано, Даймлер и Сименс... колоси - емблеми на днешна Германия! Не искам да си представя, какво става надолу и как се покрива отгоре!

Не е задължително, разбира се, да се съгласяваш с мен.
Поздрави!
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
06-04-2010 - 18:37:21
оф, сега не тези данни, те не ми харесват дай ми други! Е хайде де ако имаш теза дай линк с данни ... защо от 1990, да не мислиш че гърция е платила сметката за обединението? успях набързо да намеря от 2002 насам. червеното е нето получени пари а синьото нето внесени пари.

2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008
Германия 5.068 7.652 7.141 6.064 6.331 7.420 8.774

Гърция 3.388 3.368 4.163 3.901 5.102 5.436 6.779

( [www.castelligasse.at] )
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
06-04-2010 - 18:42:21
avatar
Георгиус,
Защо си изнасяте парите?

Цък
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
06-04-2010 - 19:23:09
Жоро,бъркаш за германия-тя е най ощетената държава от европейския съюз-издържа цялата еврозона и на всичко отгоре трише поддържа еврото високо,с което помага на сащ,а ощетява точно германия.
аз лично ако бях министър председател на на германия още преди 3-4 години да съм я извадил от еврозоната.
германиците е нормално да са им изпънати нервите до дупка,защото го осъзнават вече това и им е дошло до гуша.в момента те са прави и за гърция-защо да дават помощи,след като гърция отдавна е една пирамида.само ще отлагат неизбежното и то с техни средства,защо?къв е смисъла?
германия е единствената държава,която нито балонира безбожно имотите си,нито финансира балона в източна европа -а точно от там издват сега проблемите,началото на тази финансова криза,която се превърна в икономическа!
точно гръцки,френски,италянски и австрийски банки направиха този абсурд,с помоща на трише-топ идиота,на който е поверена монетарната политика на ЕС......французин.......
не само че германците са единствените,които имат акъл в главите си,но не мога да разбера как още имат нервите да седят в еврозоната под командването на един изкуфял французин,който буквално им еба майката.....
гърция вече е пирамида-германия така или иначе губи-ако трише спре да приема гръцки дълг(това е тайна,че го прави),веднага няма да има кой да купува гръцки ДЦК и гърция на другия ден фалира,заедно с банките си.но дори и това да стане,целия дълг на гърция е в ЕЦБ,съответно цяла европа губи от това,включително и германците-така или иначе,вече всичко е осрано.просто германците смятат за безсмислено това да продължава и са прави,просто трише го е срам и си признае за кво иде реч и продължава да финансира гърция тайно.което ще доведе само до по големи загуби в бъдеще-по политически причини цирка продължава,а не по икономически.
другия момент-относно дълга-вярно е,че и двете държави имат еднакъв дълг,но германия се финансира на 3 пъти по ниски нива от гърция-на германия и излиза 3 пъти по евтино -лихвите са все едно гърция има 3 пъти по висок дъ;лг от германия.......защо е така?
защото германия има диверсифицирана икономика,гърция не.германците и на 1000% дълг от бвп ще издаянат,гърция дори и на 100% няма да може,а вече дълга й клони към 200%.
врътката с гълга е същото както и при хората-дълга не е лошо неще,или е много лошо нещо-въпроса е как е ИНВЕСТИРАН!!!!!!!!
дали носи по голяма доходност от плащанията по него,или обратното.....
и докато този дълг на германия е реизвестиран в субсидии като това,колите да са по икономични,алтернативна енергия и т.н.,които в бъдеще ще напоравят германия по независима енергийно,дълга ,който гърция е натрупала е отишъл в тухли и бетон в българия,украйна,самата гърция,румъния и прибалтика-не само няма да носи доходност,ами и самата главница ще търпиу колосални загуби и за да не фалират гръцки банки в бъдеще,тепърва ще трявбва гърция да задлъжнява още повече,за да ги спасява........
рпимер:
представи си,че с теб сме две крила на дадена фирма,а ниърваната ни финансира.
дава ти на теб 100 000 евро,ти ги инвестираш в оранжерия за плодове и зеленчуци,а аз с моите 100 000 евро си купувам мерцедес.
ти покриваш разходите по заема си и отделно правиш пари за теб,аз не само,че не мога да покривам лихите по заема,но дори цената на мерцедеса ми се обезценява с всеки изминал ден.
и кат вече нямам от къде да взема пари ,ти казвам-дай ми ти пари,защото дядо ти е пребил моя дядо преди 60 години(отчаяния вопъл на гърция,че германците са ги нападнали през втората световна война).........
ти бил ли продължавал да ми подаряваш пари,защото съм гамен?
същшото е и в момента между германия и гърция......че то не е само гърция,ами и италия и австрия и испания и франция дори.......всички са си купували мерцедеси,докато германците са инвестирали в оранжерия......и сега германците трябва да издържат всички?

ниървана:
добре дошъл в емигрантското къмюнити-вечната дилема е да се върне ли бгетовеца в бгетовицата,или да остане в чужбина......
аз лично обяснявам този парадокс така:
българия може и да е кочина,ама ние пък сме си прасета.......

има си и психологическо обясниение-казва се нератив финкинг......в неративното мислене,имаш така известния ефект носталгия......
носталгията в повечето случаи е погрешна и е свързана точно с неративното мислене-човек с времето забравя лошите моменти,и за сметка на тях ги замества с хубавите изживяни моменти.в крайна сметка се появява носталгията-колко хубаво си беше.....
ше ти дам и характерен пример,ако си бил в казармата в бг......характерно е повечето "бойци" да си спомнят с носталгия за казармата......колко хубаво си беше,бих с върнал за малко и т.н.,макар и по времето,когато са били там,е бил един от най лошите им моменти в житова......
имам 6-7 познати,които се върнаха от сащ в бг "завинаги" ....в момента всички са обратно в сащ.....
горе -долу около 6 месеца са нужни за да се освестиш ква грешка си направил........
имам и една позната,която бе нелегална в сащ и й писна и в момента вече 2 години е в англия.......казва,че най голямата й грешка в живота е напускането на сащ.....
германия ти е перфектното място-хем си близо до бг и може да си ходиш всеки уикенд и отпуските,хем си живееш в цивилизацията.
австралия е супер местенце,но носталгията към бгетовицата ще се засили,и на всичкото отгоре ще развие и носталгия към германия с времето!

и другия момент ,освен неративното мислене е и друга черта на човешкия характер-че винаги искаме това,което го нямаме,особено ако имаме шанс да го имаме,веднага се появява дилемата-ами ако бях там,нямаше ли да е по добре......
и аз съм попадал в този кръг много пъти.....българия или сащ или другаде,с тая жена ми е добре,ама нямаше ли с другата да ми е по добре,от тая инвестиция направих добри пари,ама от другата щях да направя повече.....и т.н.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
06-04-2010 - 19:48:48
avatar
Ще използвам, че темата е отгоре, за да поздравя всички / макар и със закъснение / за Светлия празник и да пожелая много здраве, радост и любов!
Засега не мога да смогна с четенето, но искам да поздравя и всички, които с постовете си в теми като например тази и за Дянковден се опитват да наложат смислен и възпитан стил на общуване*drink1*

А сега по темата:
Goro, отнасяйки се с уважение към теб и написаното от теб, не мога да схвана тежестта на долния цитат по отношение на ситуацията, в която се намира Гърция в момента. За съжаление това е част от съвременния свят. Явно нещо не съм пропуснал, но ако Даймлер са признали за давани подкупи в Гърция, а гръцки фирми все още не са признали за давани подкупи в България например, това не означава, че "....немските крадци са по-големи от гръцките...." Вярно, че гръцките фирми в България не са от мащаба на Даймлер и Сименс, но аз и не се сещам за такива изобщо.
Поздрави!

Quote
goro

Иначе Daimler си призна, че е подкупил висши служители в най-малко 22 държави, в т.ч. и Гърция. Това от тази година - днешен пример. Пример за почтения немски бизнес и политика! До тук, доказано, Даймлер и Сименс...
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
06-04-2010 - 19:51:58
Quote
nearvana
оф, сега не тези данни, те не ми харесват дай ми други! Е хайде де ако имаш теза дай линк с данни ... защо от 1990, да не мислиш че гърция е платила сметката за обединението? успях набързо да намеря от 2002 насам. червеното е нето получени пари а синьото нето внесени пари.

2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008
Германия 5.068 7.652 7.141 6.064 6.331 7.420 8.774

Гърция 3.388 3.368 4.163 3.901 5.102 5.436 6.779

( [www.castelligasse.at] )

Значи... казах за всичките цифри.
Да го обясня на по-прост език примерно - през 2002 Гърция получила нето smiling smiley 3.388 Колко, като цяло е внесла, взела и най-важното - за какво ги е похарчила.
Същото и за Германия.
Защо България е сред нетните платци, като има такава крещяща нужда от пари или това е трудно обяснимо.
Гърците по-големи мошеници ли са от Сименс и Даймлер?

Ето една картинка, която опровергава предишни цифри дето моя милост цитира. И едните и другите на ЕЦБ се позоваваха.
Отляво надясно: частен дълг, публичен дълг, общо
Гърция е преди Германия, а Франция след нея, въпреки че Асен твърди обратното.



Преди няколко дни цитирах и цифричките по ЕСПА за 2009, където Гърция е усвоила 11% - немците 32%, по памет

Иначе съм убеден, че ще бъде направено всичко възможно Гърция да бъде фалирана официално.
Преди да си заминат Неолибералите още много бели ще направят и още много години ще им сърбаме супата.

И една поправка - въпрос. На коя картинка да вярвам - на тази в която България е нетен получател или нетед отдавател?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-06 19:57 от goro.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход