Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие

Публикувано от OwnerBG 
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
05-04-2010 - 01:40:06
Мен всъшност ме интерсува някой може ли да даде някаква прогноза за това колко ще се гмурнат имотките в Солун с оглед на икономическата ситуация в момента smiling smiley и ако може помощ с гръцкия аналог на имоти нет smiling smiley в инвестора ми бяха пуснали един сайт но там имаше много малко обяви (3 за Солун само)
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
05-04-2010 - 01:44:21
Quote
marketleverage
Мен всъшност ме интерсува някой може ли да даде някаква прогноза за това колко ще се гмурнат имотките в Солун с оглед на икономическата ситуация в момента smiling smiley и ако може помощ с гръцкия аналог на имоти нет smiling smiley в инвестора ми бяха пуснали един сайт но там имаше много малко обяви (3 за Солун само)

От този форум Goro е "твоят" човек. Хем живее в Солун, хем с имоти се занимава.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
05-04-2010 - 01:52:59
avatar
Имотите в Солун няма да се гмурнат изобщо! В това съм почти сигурен. Като им знам на гърците консервативната политика на застрояване и стандарта не чакайте това! Плюс това тяхното население нараства за разлика от нашето.

П.П. Купувал съм кюлчета от ПИБ и златни и сребърни монети от БНБ. В последствие разбрах, че в заложните къщи се намират невероятни неща - хем на цената на метала хем много по-стойностни защото са ръчна изработка!

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
05-04-2010 - 01:55:32
хм, не плюйте толкова гръцките банки - една от техните беше първата която започна да кредитира без доказване на дохода. тогава никой не ревеше. договорите им също не са по-различни от тези на всички други банки в БГ. проблема на банките в БГ е че по принцип нямат кадри. наемаха хора от кол и въже да клоновете си. от там и има огромна разлика в отношението в различните клонове и градове. и аз навремето много псувах ТБ Алианц, но в последствие се уверих че за псуване е само некадърната служителка в офиса им.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
05-04-2010 - 02:04:11
avatar
И аз имах една в Алианц дето ме побъркваше. Касиерка беше и само трябваше при нея да си заплащам всеки месец застрахователната премия за детето! Опитвах всячески да я избегна! Като отивах при нея тя започваше от раждането на Вселената! Добре че я издигнаха!
-------------------------------
Лека нощ!
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
05-04-2010 - 02:10:32
Quote
sobstvenik 31

Купувал съм кюлчета от ПИБ и златни и сребърни монети от БНБ. В последствие разбрах, че в заложните къщи се намират невероятни неща - хем на цената на метала хем много по-стойностни защото са ръчна изработка!

От всичко това само кюлчетата имат стойност на инвестиционно злато, но в БГ може да ти ги изкупи само TAVEX и то ако са от типа, които продават те - PAMP и Valcambi на цени доста под спота. В чужбина можеш да ги пренесеш само контрабандно. Монетите на БНБ не се признават като инвестиционно злато, ръчната изработка - също.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
05-04-2010 - 02:20:36
мхм, тъкмо щях да пиша за тавекс и аз. ПИБ продават доста над спот цената. за пример австралийско кенгуру 1тр. струва 1759лв в тавекс (пак е много) и 1830лв в ПИБ. и на всичко отгоре ПИБ не изкупуват обратно. проблема на ТАВЕКС е че спреда им е 6% което е множко. реално спот пазар на инв. злато в бг не може да се каже че има. най-лесно е да се ходи до франкфурт. по-бързият начин е да се купуват ЦФД от някой бг брокер, ама проблема е че не можеш да го пипнеш златцето ами тИ стои там в сметката при брокера... ако пък фалира не е сигурно какво точно става...
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
05-04-2010 - 02:45:14
Quote
vivic
мхм, тъкмо щях да пиша за тавекс и аз. ПИБ продават доста над спот цената. за пример австралийско кенгуру 1тр. струва 1759лв в тавекс (пак е много) и 1830лв в ПИБ. и на всичко отгоре ПИБ не изкупуват обратно. проблема на ТАВЕКС е че спреда им е 6% което е множко. реално спот пазар на инв. злато в бг не може да се каже че има. най-лесно е да се ходи до франкфурт. по-бързият начин е да се купуват ЦФД от някой бг брокер, ама проблема е че не можеш да го пипнеш златцето ами тИ стои там в сметката при брокера... ако пък фалира не е сигурно какво точно става...

Ти остави брокера, ами скоро имаше един скандал относно "хартиеното злато", че нещо наличностите не го покривали... После го опровергаха, ама знае ли човек...

Знаеш ли как стои точно въпроса с пренасяне на инвестиционно злато през БГ граница? Аз се пулих във валутния закон на БНБ, ама има толкова изменения и поправки за благородните метали, че така и не можах да разбера. Ако човек докаже произход на парите, с които го е купил и го декларира има ли проблем? То даже и да няма трябва да се носят разни документи, едва ли могат да ги преценят на място на летището самите митничари. Сигурно трябва да се носи и документ за цената, на която е закупено?
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
05-04-2010 - 03:42:34
Quote
BulCan
Quote
marketleverage
Мен всъшност ме интерсува някой може ли да даде някаква прогноза за това колко ще се гмурнат имотките в Солун с оглед на икономическата ситуация в момента smiling smiley и ако може помощ с гръцкия аналог на имоти нет smiling smiley в инвестора ми бяха пуснали един сайт но там имаше много малко обяви (3 за Солун само)

От този форум Goro е "твоят" човек. Хем живее в Солун, хем с имоти се занимава.

аз май не започнах добре разговора си с него :-[ ама в ЕС уважам най-много немците smiling smiley
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
05-04-2010 - 03:45:31
Quote
sobstvenik 31
Имотите в Солун няма да се гмурнат изобщо! В това съм почти сигурен. Като им знам на гърците консервативната политика на застрояване и стандарта не чакайте това! Плюс това тяхното население нараства за разлика от нашето.

Незнам ако ги спасява МВФ накрая ще има стагнация при тях и то здрава ще видим smiling smiley А и те се бутат да са в Атина не в Солун... smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход