Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие

Публикувано от OwnerBG 
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
06-04-2010 - 06:35:35
Гърция - едно зло не идва само

Quote
цитат
Германското външно министерство вече предупреждава от своя сайт за демонстрации в големите гръцки градове.

Не случайно посочих примера с изнамирането и изтеглянето на вагона маршал Фош в Кемпенската гора 20 и кусур години след ПСВ за подписването на капитулацията на Франция. Немската наглост и дебилщина е безгранична.
След като оцицаха собствения си народ, спретнаха цирка с гръцкия дълг (спретнаха го в момента в който съюзниците на Меркел в Гърция загубиха властта - иначе още щяха да папкат в комбина ), след свинските им интерпретации с Афродита Милоска и след като се погрижиха стабилизационния механизъм на Европа да е мъртво-роден, след супер високите лихви и въпреки това отказа на Гърция да фалира, преминаха към директни лъжи и открита търговска война.

Това в един момент, в който в Гърция няма нито една стачка, в който като цяло се постигна съгласие по отношение на икономическата политика, и при условие, че стачките в Гърция никога не са влияли или засягали туристическия поток и Гърция е една от най-сигурните страни в света.

Немските туристи в Гърция несъмнено ще намалеят. И причината не са нито "30 годишните хотели в Гърция, Италия или Испания", а че портофейлите им бяха ощавени от политиката на дебелата Меркел, което комсомолската ръководителка се опитва да препише на ПИГС.
Със сигурност обаче ще намалее и немският бизнес в Гърция. Голямото лапане свърши!

Милите ни немски приятели! Навремето за да ни вкарат в световните войни ни отпуснаха в помощ заем за да се превъоръжим с тяхно оръжие и да воюваме на тяхна страна! Кога не са помагали хората...
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
06-04-2010 - 11:15:28
Quote
goro
Милите ни немски приятели! Навремето за да ни вкарат в световните войни ни отпуснаха в помощ заем за да се превъоръжим с тяхно оръжие и да воюваме на тяхна страна! Кога не са помагали хората...

Това с отпускането на заеми за привличане на съюзници във война е практика не само на немците. Ползвали са го и французи, и англичани и др. Това, което са ни предложили на нас на два пъти е връщането на земите, откъснати от България - най-вече Македония. Например, ако франсетата ни бяха предложили ревизия на Букурещкия мирен договор, с който Сърбия и Гърция си поделят Македония, а Румъния получава Южна Добруджа, щяхме да бъдем на страната на Антантата, а не с Централните сили.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
06-04-2010 - 11:54:56
Quote
gogolcho
Quote
goro
Милите ни немски приятели! Навремето за да ни вкарат в световните войни ни отпуснаха в помощ заем за да се превъоръжим с тяхно оръжие и да воюваме на тяхна страна! Кога не са помагали хората...

Това с отпускането на заеми за привличане на съюзници във война е практика не само на немците. Ползвали са го и французи, и англичани и др. Това, което са ни предложили на нас на два пъти е връщането на земите, откъснати от България - най-вече Македония. Например, ако франсетата ни бяха предложили ревизия на Букурещкия мирен договор, с който Сърбия и Гърция си поделят Македония, а Румъния получава Южна Добруджа, щяхме да бъдем на страната на Антантата, а не с Централните сили.

Е... не е точно една и съща тази практика. Само немците обещават нещо, което нямат. Други такива мошеници в Европа още не са се родили. Добре, че не ни обещаха и обратната страна на луната, че каквито сме лапнишарани, днес щяхме да сме още във война със марсианците! smiling smiley
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
06-04-2010 - 12:16:01
горо, моите уважения, но е доста пресилено да обвиняваш немците за състоянието на Гърция. Все едно България да обвинява Великобритания, че в БГ не идват достатъчно инвеститори от Острова. Пък за мошеничеството - и гърците го правят със статистиката си (доказано лъжлива дори при влизането им в Еврозоната), и ние също (Дянков не плаща задължения, не връща ДДС, за да изкара дефицита на книга в някакви определени граници). Мисълта ми, че каквото си направиш сам, никой друг не може да ти го направи.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
06-04-2010 - 12:24:48
@BulCan - добре си формулирал предимствата и недостатъците на "севера" и "юга". В момента самия аз се чудя дали да не се върна в БГ от "уредения север". Имам добра работа, но нещо ми липсва и не мога да го запълня с пари уреденост и сигурност. В момента имам и добра оферта за работа в БГ и макар и парите да са в пъти по-малко от тези в чужбина все пак мисля сериозно да приема.

@goro - страшно предубедено звучат коментарите ти! не съм фен на швабите ама твойто е извън пътя.
"Немската наглост и дебилщина е безгранична.
След като оцицаха собствения си народ, спретнаха цирка с гръцкия дълг (спретнаха го в момента в който съюзниците на Меркел в Гърция загубиха властта - иначе още щяха да папкат в комбина )"
германия е спретнала проблема на Гърция с дълга??? И как по-точно? Това е просто фаза "отричане" изразена в "ние не сме виновни, нас ни окрадоха тъпите шваби".


"..., след свинските им интерпретации с Афродита Милоска"
Карикатура в списание фокус. Сигурно "дебелата фрау" я е поръчала. Имаше едни карикатури с мохамед в датски вестник за които реакцията беше подобна

" след супер високите лихви и въпреки това отказа на Гърция да фалира " - и за високите лихви явно е виновна германия а не пазара на дългови инструменти. Отказа на Гърция да фалира е само поради факта че гръцките дългови книжа се приемат от ЕЦБ като залог за нисколихвен заем и затова има такова търсене за тях. По ирония на съдбата, както Асен каза това е и една от причините Гърция да получи възможността да задлъжнее до такава степен, но ако ЕЦБ третираше гръцкия дълг по-различно от немския това щеше да доведе до още по-високи лихви за Гърция и пак щеше да има "швабите са ни виновни".

Еврото без обща европейска икономическа политика води до дисбаланси - сведено до германия и гърция печеливши са немския бизнес и гръцките консуматори, а губещи са немските консуматори и гръцкия бизнес. Просто "немското евро" трябва да е по-скъпо спрямо "гръцкото".
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
06-04-2010 - 13:00:56
Quote
nearvana
@BulCan - добре си формулирал предимствата и недостатъците на "севера" и "юга". В момента самия аз се чудя дали да не се върна в БГ от "уредения север". Имам добра работа, но нещо ми липсва и не мога да го запълня с пари уреденост и сигурност. В момента имам и добра оферта за работа в БГ и макар и парите да са в пъти по-малко от тези в чужбина все пак мисля сериозно да приема.

Здрасти,

Ти къде си в "севера"? Това е изключително лично решение и за всекиго е много индивидуално. Бих си позволил само да ти обърна внимание на 2 неща (от личен опит):

1. Където и да живее човек, след известно количество години му омръзва и му се струва примерно, че другаде (даже и където е живял преди са му избледнели лошите спомени) е по-интересно, като цяло има нужда от промяна. В много случаи тази промяна е здравословна и се явява като един boost на личността и на възприятията.

2. Ако се преместиш в БГ, гледай доколкото е възможно да си оставиш "вратите отворени" там където си, за да можеш да се върнеш след време, ако ти решиш, че искаш това.

Ако нямаш деца си свободен като птичка, ако имаш вече преценяваш къде искаш да израстнат и да се възпитат. Ако са над гимназиална възраст - пак си свободен като птичка smiling smiley Ако не си женен, намери си някое хубаво и умно българско момиче (не, че гъмжи от такива, но се намират) и после заедно ще решавате къде да живеете smiling smiley

Успех каквото и да решиш да правиш.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
06-04-2010 - 13:22:45
Гоголчо

Да те питам само.
Как от тука
Quote
Моя милост
Е... не е точно една и съща тази практика. Само немците обещават нещо, което нямат. Други такива мошеници в Европа още не са се родили. Добре, че не ни обещаха и обратната страна на луната, че каквито сме лапнишарани, днес щяхме да сме още във война със марсианците! smiling smiley

Стигна тука
Quote
гоголчо
горо, моите уважения, но е доста пресилено да обвиняваш немците за състоянието на Гърция.

И тука
Quote
гоголчо
Пък за мошеничеството - и гърците го правят със статистиката си (доказано лъжлива дори при влизането им в Еврозоната)

Що не седнеш да ми покажеш доказателствата на доказано лъжливата. Иструмент ползван от гърците пък не ползван от швабите? Чакам.


на неарвана какво да му кажа, освен да чете опозоционната немска преса.
Възможно е да му се изясни, защо единствено немците се опъват като магаре на лед.


Днешните ми писания са главно отговор на това Гърция - едно зло не идва само директни лъжи полуистини и внушения на германското външно министерство цитирани от дойче веле! Знам ли - може да не е германското външно министерство, а дойче веле да им го приписва. Все тая - все шваби. Мошеници!

п.п.
Ша взема да си пусна телевизора, че мой да съм пропуснал някоя стачка заплашваща немският турист!
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
06-04-2010 - 13:32:24
Здрасти БулКан,

В момента съм в германия но имам опцията и за австралия. С Германия не ме свърва никакъв сантимент, но Австралия е сложно, защото е толкова далеч - 24часа полет мамка му. Иначе е невероятно място ... .

Опциите за връщане си остават, макар и естествено с някаква загуба на доход . Ясно е, че няма как да прекъснеш една кариера за 2 години например, да правиш нещо по-различно (не диаметрално различно) и после да се върнеш на същото ниво.

Мерси за съветите - прав си че лошите спомени от БГ са избледнели и сега малко идеализираме (с жена ми) нещата там, но не мисля че идеализма е кофти порив. Даже напротив, по-скоро удобството и комфорта на запада са подсладители които прикриват истинския вкус. И да точно така е - търся промяна защото усещам как влизам в коловози и бих понесъл един boost .... .

С малко дете съм и това естетствено е сериозен фактор. От друга страна не можеш да направиш някой друг отговорен за това къде си прекарал времето си. "стояхме тук за да имаш добро образование ама на нас ни беше гадно ...".

Ако се върна може и да сме градски - нали си във Варна?
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
06-04-2010 - 14:11:34
Quote
nearvana
Здрасти БулКан,

В момента съм в германия но имам опцията и за австралия. С Германия не ме свърва никакъв сантимент, но Австралия е сложно, защото е толкова далеч - 24часа полет мамка му. Иначе е невероятно място ... .

Опциите за връщане си остават, макар и естествено с някаква загуба на доход . Ясно е, че няма как да прекъснеш една кариера за 2 години например, да правиш нещо по-различно (не диаметрално различно) и после да се върнеш на същото ниво.

Мерси за съветите - прав си че лошите спомени от БГ са избледнели и сега малко идеализираме (с жена ми) нещата там, но не мисля че идеализма е кофти порив. Даже напротив, по-скоро удобството и комфорта на запада са подсладители които прикриват истинския вкус. И да точно така е - търся промяна защото усещам как влизам в коловози и бих понесъл един boost .... .

С малко дете съм и това естетствено е сериозен фактор. От друга страна не можеш да направиш някой друг отговорен за това къде си прекарал времето си. "стояхме тук за да имаш добро образование ама на нас ни беше гадно ...".

Ако се върна може и да сме градски - нали си във Варна?

Да, във Варна съм и би ми било приятно да сме в един град, стига ние да сме тук, че нещо се чудим дали да не заминаваме на "северо-запад". smiling smiley

Аз на твое място за промяна и boost сигурно бих се поизкушил за Австралия, поне за няколко години (а после ще решавате). Нямам преки впечатления, но няколко близки приятели живеят там и са много доволни. Наистина е много далеч (не само от БГ, ами от всичко), ама what the hell, помисли си само какъв опит ще придобиете. Ако сега не го направите, едва ли по-късно ще се решите. Това си е истинска промяна, в БГ нищо ново няма да видиш.

А, пак да се върна на темата "северни - южни народи". Австралия си е англо-саксонска администрация и порядки, съчетани с топъл климат (даже тропически в северните части). Аз не бих пропуснал такова приключение, не знам след колко години дават гражданство. Промяна, boost, опит, още едно гражданство (не знаеш кога може да потрябва на вас или на детето даже), ако ви харесва оставате, ако не - БГ и Германия няма да избягат. Даже и да изгубиш някъкви пари от цялото упражнение, какво са те, в сравнение с това, което ще изпиташ и научиш? Живота е само един и е грях да се изкара "на една и съща улица" smiling smiley

П.С. Сетих се и нещо друго. С цялата тази несигурност около икономически кризи, пазари, валути и пр. Австралия би стояла много добре на фона на общата картина. Реална икономика, не чак толкова свързана с еврозоната и САЩ. При един кофти сценарий си е направо убежище. Та отделечеността може да се окаже и предимство.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-06 14:16 от BulCan.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
06-04-2010 - 14:16:26
avatar
Quote
goro


Немските туристи в Гърция несъмнено ще намалеят. И причината не са нито "30 годишните хотели в Гърция, Италия или Испания", а че портофейлите им бяха ощавени от политиката на дебелата Меркел, което комсомолската ръководителка се опитва да препише на ПИГС.
Със сигурност обаче ще намалее и немският бизнес в Гърция. Голямото лапане свърши!

Милите ни немски приятели! Навремето за да ни вкарат в световните войни ни отпуснаха в помощ заем за да се превъоръжим с тяхно оръжие и да воюваме на тяхна страна! Кога не са помагали хората...

Георгиос,

Чета те с интерес, обаче не ми допада, че когато свършат аргументите следват личните обиди - то Меркел била дебела, Саркози - нисък, Обама - черен и т.н.

Остава да пробваш и да ги набиеш накрая. Успокой се, човек!


Държава в руини
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход