Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие

Публикувано от OwnerBG 
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
04-05-2010 - 16:57:44
avatar
ОООАААААААААУУУУУУУУ! Сега топ анализаторите след краха на имотите започнаха и да прогнозират крах на еврото. А за пършивия ви долар дето се стопи като ланския сняг и 2-3г. европейците се скъсаха да купуват в бившите колонии? Кво ще кажете.
При тази ваша голяма печатница няма скоро да имате конкуренция в обезценяването. И не забравяйте, че ЕС не е само Гърция, вижте северозапада на ЕС. Да не говорим, че Китай може с един замах да ви срине (Талера) на половина.

"TO ACT LIKE AN OWNER"
Warren Buffett
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
04-05-2010 - 17:05:36
Quote
acen1975

за сащ е много лошо скъп долар.
за европа е добре евтино евро,проблема е,че то може да рухне,а не да падне леко.

интересно ми е при варианта за срив на еврото, дали първо ще скочат СиДиЕс-ите на 2-3 големи европейски държави (испания-италия-франция) и това ще е сигнала или първо ще се срине еврото.

мисля че сидиес-ите са по-чуствителни ама ....
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
04-05-2010 - 17:14:49
Quote
nearvana
Quote
acen1975

тва е триумф за гърция и няколко други държави и ......голямо падение за германия.......
тва е нещо много по голямо от всяка друга помощ......помоща може да е еднократна,трише е веченsmiling smiley
обаче забелязваш ли кво се случва с еврото?
сега кат отворят американците да видим фед ще се намесили в дъмпване на долари,че да успокои спада,че иначе мноооооого лошо......

да, трише в момента е "героя" на немците. още им пази топло свръхинфлацията и изпадат в паника при тази политика на ЕЦБ.
От друга страна паритет с долара би било чудесно за износа на германия - вътрешното потребление е тотално зле.

което ме плаши днес е не само силното падане на еврото,ами и силния спад в американските акции,което си е увертюра за продължително падане на еврото......
с други думи,народа се е подплашил за еврото,от където печалбите на американските компании от ЕС драстично ще намалеят,и в бъдеще не само няма да отчитат гроуф от там,но и ще им намалеят печалбите.
насдака вече думна над 2 %.......
ако фед не се намесва да успокоява спада в еврото,идат лоши времена.....
тоя трише направо му подписа смъртната присъда на еврото с изказването си,че ще взима за залог ДЦК на еврочлеки ,независимо с къв рейтинга са......
спасяването на пирамиди с наливане на ресурс и превръщането им в още по големи пирамиди,следствието е нищо повече от обезценка на ресурса -в случая еврото.
за германците ще е супер да падне еврото с 10%...проблеми няма,ама еврото падне ли с 30-40%,проблем ще е не само за германците,но и за целия свят.


фундаментално за мен еврото вече струва центове.....а след тази постъпка на трише ще струва още по малко центове......паритета отдавна е нарушен.........долара отдавна е по скъп от еврото,другото е кери трейд,който трябва да се връща.......
виж я йената дългосрочно падане за подръжка на слаба валута и изведнъж балона кат гръмна и йената 2008 изхвръкна до небесата,докато намери фундаменалното си ниво.....
сега с долара е същото-фалшиво подържан евтин с кери.....при по голям натиск керито ще гръмне и долара може да изригне,а еврото да рухне,от където ще си имаме новата глобална рецесия.........

и тая постъпка на трише е много силен катализатор......европа е задлъжняла до ушите и ще се спасява с още по голямо задлъжняване......в евро
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
04-05-2010 - 17:29:24
avatar
Асене айде по-леко само, по твоите прогнози половината банки в България трябваше да са отдавна фалирали, сега пък еврото умирало, еми че то САЩ правят много по големи дефицити от страните в еврозоната, но не са фалирали.....
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
04-05-2010 - 17:36:38
avatar
Подобряващите се перспективи пред американската икономика и стабилизирането на пазара на труда в началото на тази година е увеличило значително склонността на потребителите да пазаруват. Това се потвърди от индекса на потребителските разходи, който е скочил с 3,6% през първото тримесечие.

===============================
Това днес чета в инвестора. Като ги знам онези бройлери зад големия гьол какво разточително поведение имат и какви намамени ипотекарчета са и дори и въздуха им е на кредит, ГЪРЦИТЕ С МЕД ДА ГИ НАМАЖЕШ! Въпрос на време е мозъчния тръст да преосмисли политиката и да създаде ново балонче. То само оня дето е ходил много на солариум, ако направи това комунистическо здравеопазване, жална им майка. Така е нищо ново под слънцето за СЪВЕТСКИТЕ АМЕРИКАНСКИ ЩАТИ.

"TO ACT LIKE AN OWNER"
Warren Buffett
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
04-05-2010 - 17:52:16
Quote
nearvana
Quote
acen1975

за сащ е много лошо скъп долар.
за европа е добре евтино евро,проблема е,че то може да рухне,а не да падне леко.

интересно ми е при варианта за срив на еврото, дали първо ще скочат СиДиЕс-ите на 2-3 големи европейски държави (испания-италия-франция) и това ще е сигнала или първо ще се срине еврото.

мисля че сидиес-ите са по-чуствителни ама ....

напротив-сидиес са застраховки срещу фалит,трише гарантира че няма да има такива,следва,че примиумите трябва да паднат.
проблема ще се види в ийлдовете на бондовете-държавите ще трбява да дават по голема доходност по бондовете и по голям ийлд по зироубондовете,защото щом като се гарантират чрез ЕЦБ,ще трябва да се печатчт ТРИЛЯРДИ евро в следващите години,това е признак за обезценката на еврото,а от там инвеститори няма да искат да затварят дългострочно пари в активи,оценени в евро на сегашната доходност,защото обезценката на еврото ще изяде доходността.....
имаш гаранция на актив,чрез печатене на валута-сидиесите падат,но ийлдовете се качват.
в бъдеще на държавите в ЕС ще е по скъпо да се финансират,а германия ще страда най много,защото те са добре,но поради бъдещото недоверие в еврото,германия ще прябва да плаща по големи лихви по дълга,който в бъдеще ще емитира.......и това за сметка на останалите паразитни евродържави.......
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
04-05-2010 - 17:59:25
Quote
barbaron


Асене, можеш ли да ни разясниш защо апокалипсиса, който предвещаваш, все не идва,
ами на всичко отгоре NASDAQ се е повишил с 40% за една година, a CAC40 с 20% ?
И дали това днес не е балон на спекулаторите, който ще се пукне на 15, когато Гърция си плати дълговете?
И защо в САЩ още падат цените на имотите, а във Франция се покачват?


къв апокалипсис бе барбароне?ми че от мен по булиш до сега нямаше....Яворчо си го спомняш,тъгна и той да спекупила и преди 3 месеца му казвах да не търси моментните падания,да печели от тях,а при падания да купува дългосрочно.......къде па видя,че съм апокалиптик?
че дори и днес търпя яки загуби,защото не затворих позиции,а маркета е яко надолу.........
ама ако еврото почне да рухва,от най големия оптимист,се превръщам в най големия песимист.........
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
04-05-2010 - 18:04:47
Quote
barbaron



И защо в САЩ още падат цените на имотите, а във Франция се покачват?

да не би щото цените във франция са в евро а тези в сащ са в долари.

дисбалансите в европейските икономики с обща валута са проблем чието решение тепърва предстои. Според мен вариантите са два и половина
1. обща европейска икономическа политика - не го виждам държавите на този етап да се откажат от толкова много суверинитет
2. разпад на еврозоната (изключване на страни неспособни да плащат дълговете си). евентуално може да остане ядро от няколко по-стабилни икономики.
2.5 . много ниско евро което да девалвира дълга на юга. севера трябва да се примири на по-нисък доход в долари отколкото изработва ... може и да проработи в един хоризонт от 5-8г, ама горките северняци бачкери.

абе сигурно има и други варианти ама не се сещам *beer*, но нека не го взимаме толкова навътре.

един доста умен човек казваше че най-очевидния балон са парите! щастието не е само пари

cheers
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
04-05-2010 - 18:05:55
Quote
gekko
Асене айде по-леко само, по твоите прогнози половината банки в България трябваше да са отдавна фалирали, сега пък еврото умирало, еми че то САЩ правят много по големи дефицити от страните в еврозоната, но не са фалирали.....

да,дори и над половината вече са фалирали.....само че се спасяват....гръцките от гърция,австрийските от австрия,бгетовските от бг..........
защо мислиш,че гърците изведнъж станаха толкова зле и задлъжняха безбожно.......ми че и преди съм писал,че абсурдните им инвестиции в източна европа ще ги катурнат.......и това което става в момента е транфер на частен и публичен дълг в държавен.....гърция задлъжнява,за да си спаси банковата система,тва е една от причините.......


аз новините за гърция не следя,може би горо е чул тук там по гръцките медии за някой друг милярд заделен(подарен) за гръцките банки......
ми че врътката с ДЦК кво е знаеш ли?колко и за тва писах преди,но явно без смисъл....имаш спасяване на банкова система с трупане на дълг,чрез колосален марж между гръцки трежърис и ЕЦБ финансиране....
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
04-05-2010 - 18:13:51
Quote
acen1975

напротив-сидиес са застраховки срещу фалит,трише гарантира че няма да има такива,следва,че примиумите трябва да паднат.
проблема ще се види в ийлдовете на бондовете-държавите ще трбява да дават по голема доходност по бондовете и по голям ийлд по зироубондовете,защото щом като се гарантират чрез ЕЦБ,ще трябва да се печатчт ТРИЛЯРДИ евро в следващите години,това е признак за обезценката на еврото,а от там инвеститори няма да искат да затварят дългострочно пари в активи,оценени в евро на сегашната доходност,защото обезценката на еврото ще изяде доходността.....
имаш гаранция на актив,чрез печатене на валута-сидиесите падат,но ийлдовете се качват.
в бъдеще на държавите в ЕС ще е по скъпо да се финансират,а германия ще страда най много,защото те са добре,но поради бъдещото недоверие в еврото,германия ще прябва да плаща по големи лихви по дълга,който в бъдеще ще емитира.......и това за сметка на останалите паразитни евродържави.......

Дългосрочно е естествено така. Дори и заради евтиното евро дълговете (съществуващите не новоемитираните, които както казваш ще са с висок ийлд) ще са по-лесни за плащане и сидиес-ите ще намалеят.

Имам предвид краткосрочен сигнал за сериозен спад на еврото. както и стана с гърция:
сидиес-ите скачат -> ецб печата пари срещу гръцки бондове -> еврото пада -> сидиес-ите падат обратно

мислех си че ще има сериозен спад в еврото ако тази верига се повтори
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход