Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие

Публикувано от OwnerBG 
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
04-05-2010 - 18:17:59
Quote
acen1975
Quote
barbaron


Асене, можеш ли да ни разясниш защо апокалипсиса, който предвещаваш, все не идва,
ами на всичко отгоре NASDAQ се е повишил с 40% за една година, a CAC40 с 20% ?
И дали това днес не е балон на спекулаторите, който ще се пукне на 15, когато Гърция си плати дълговете?
И защо в САЩ още падат цените на имотите, а във Франция се покачват?


къв апокалипсис бе барбароне?ми че от мен по булиш до сега нямаше....Яворчо си го спомняш,тъгна и той да спекупила и преди 3 месеца му казвах да не търси моментните падания,да печели от тях,а при падания да купува дългосрочно.......къде па видя,че съм апокалиптик?
че дори и днес търпя яки загуби,защото не затворих позиции,а маркета е яко надолу.........
ама ако еврото почне да рухва,от най големия оптимист,се превръщам в най големия песимист.........

Понеже аз следях на Асен прогнозите , преди година точно Асен го беше предвидил това падане на еврото , това печатане на пари и задлъжнялостта на ЕС .
Затова малко ме учудва че сега един вид се изненадва на този спад. Знам че той е дълъг на Доу Джонс или на S&P 500 беше .
Та не смята ли Асен че за година и нещо доста се вдигнаха индексите и им е време да падат.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
04-05-2010 - 18:44:08
avatar
Ето това ще се случи на еврото. Крокодилските сълзи си ги запазете за отвъд океана в Съветстките Американски Държави.
Там обичате балоните. Тя цялата Ви държава е един голям балон, но както са предвидили много геополитици той ще се пръсне като Картаген под натиска на Източна Азия и Обединена Европа.
................................................................................


"TO ACT LIKE AN OWNER"
Warren Buffett
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
04-05-2010 - 19:01:48
Quote
дами и господа
Quote
acen1975
Quote
barbaron


Асене, можеш ли да ни разясниш защо апокалипсиса, който предвещаваш, все не идва,
ами на всичко отгоре NASDAQ се е повишил с 40% за една година, a CAC40 с 20% ?
И дали това днес не е балон на спекулаторите, който ще се пукне на 15, когато Гърция си плати дълговете?
И защо в САЩ още падат цените на имотите, а във Франция се покачват?


къв апокалипсис бе барбароне?ми че от мен по булиш до сега нямаше....Яворчо си го спомняш,тъгна и той да спекупила и преди 3 месеца му казвах да не търси моментните падания,да печели от тях,а при падания да купува дългосрочно.......къде па видя,че съм апокалиптик?
че дори и днес търпя яки загуби,защото не затворих позиции,а маркета е яко надолу.........
ама ако еврото почне да рухва,от най големия оптимист,се превръщам в най големия песимист.........

Понеже аз следях на Асен прогнозите , преди година точно Асен го беше предвидил това падане на еврото , това печатане на пари и задлъжнялостта на ЕС .
Затова малко ме учудва че сега един вид се изненадва на този спад. Знам че той е дълъг на Доу Джонс или на S&P 500 беше .
Та не смята ли Асен че за година и нещо доста се вдигнаха индексите и им е време да падат.



ми аз за тва валути от декември 2008 не пипам.....и тук даже писах за тва....защото кат чух,че фед прави аукционни на долари в ЕС и ми стана ясно,че еврото ще струва толкова колкото трише си поиска.....докато не дойде момента,когато всичко ще рухе....
при фундаментален паритет да се държи изкуствено едната валута с 30% по скъпо може да се получи само чрез задлъжняване......и те ти ги евродържавите изведнъж с 2-3 ПЪТИ по голям дълг от сащ....а само преди 2 години всички се бяха запритеснявали за щатския дълг......
та......когато си държиш валутата високо,чрез взимане на заеми,накрая иде момента кога вече си пирамидка и или трябва да ти рухне валутат,или този който ти е давал тези заеми,трябва да продължи да ти дава....
съответно аз не мога да знам кога фед ще спре да налива долари в ЕС,нито пък мога да знам кога ще почне да изтегля налятите,нито пък мога да знам кога трише ще се осети на къв балък го направиха от фед.
кажи ми,как да зная кога еврото ще стане центове-то отдавна е,но освен ако не познаваш лично бернанки,да ти даде вътрешно инфо,просто няма как да станеsmiling smiley
ето сега-ако фед не се намеси,мога да ти кажа,че еврото ще рухне с 30% за отрицателно време,може и за месец.....ще се получи верижен сел офф.....обаче от къде да знам,дали утре бернанки ще се уплаши,че това ще докара щатската икономика в поредната рецесия и ще предпочете да направи поредния доларов аукцион в ЕС,които долари ще са наистина под въпрос дали някога ще се върнат,или ще предпочете да поеме нов рецесионен удар,но да не прави подаръци в ЕС?
както и преди писах-има два варианта-или еврото рухва и идва нова рецесия,или фед продължава да дава(вече подарява) ресурс в ЕС и имаме подем.....
реално в крайна сметка както гърция и няколко други се превръщат в бреме за европа,по същия начин в момента европа се превръща в бреме за сащ.
еврото вече не е паритет фундаментално...то е по евтино от долара.........само че от къде да знаеш бернанки кат се събуди утре кво ще рече да направи?
да не забравяме и политическия натиск-обама може да скоси бернанки,че дори и да се дадат пари на ЕС ,за да не падне еврото и дори връщането да им е под въпрос,загубите от рухващото евро и нова рецесия ще са по големи, от загубата от дадената сума ......
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
04-05-2010 - 19:11:49
avatar
Европа - бреме на САЩ. Ти наистина вече си тотална щета. Кой ви плати половината сметка от безумната ипотечна криза? Европейските банки.
Ако те чете някой който не е в час, да лъжеш и да мажеш, ама ти вече ще изпуснеш въздух, като те разберат колко вакуум има в писанията ти. Използвайки финансова терминология не заблуждаваш никого. Само сеирджиите.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
04-05-2010 - 21:13:56
Quote
acen1975

ми аз за тва валути от декември 2008 не пипам.....и тук даже писах за тва....защото кат чух,че фед прави аукционни на долари в ЕС и ми стана ясно,че еврото ще струва толкова колкото трише си поиска.....докато не дойде момента,когато всичко ще рухе....
при фундаментален паритет да се държи изкуствено едната валута с 30% по скъпо може да се получи само чрез задлъжняване......и те ти ги евродържавите изведнъж с 2-3 ПЪТИ по голям дълг от сащ....а само преди 2 години всички се бяха запритеснявали за щатския дълг......
та......когато си държиш валутата високо,чрез взимане на заеми,накрая иде момента кога вече си пирамидка и или трябва да ти рухне валутат,или този който ти е давал тези заеми,трябва да продължи да ти дава....
съответно аз не мога да знам кога фед ще спре да налива долари в ЕС,нито пък мога да знам кога ще почне да изтегля налятите,нито пък мога да знам кога трише ще се осети на къв балък го направиха от фед.
кажи ми,как да зная кога еврото ще стане центове-то отдавна е,но освен ако не познаваш лично бернанки,да ти даде вътрешно инфо,просто няма как да станеsmiling smiley
ето сега-ако фед не се намеси,мога да ти кажа,че еврото ще рухне с 30% за отрицателно време,може и за месец.....ще се получи верижен сел офф.....обаче от къде да знам,дали утре бернанки ще се уплаши,че това ще докара щатската икономика в поредната рецесия и ще предпочете да направи поредния доларов аукцион в ЕС,които долари ще са наистина под въпрос дали някога ще се върнат,или ще предпочете да поеме нов рецесионен удар,но да не прави подаръци в ЕС?
както и преди писах-има два варианта-или еврото рухва и идва нова рецесия,или фед продължава да дава(вече подарява) ресурс в ЕС и имаме подем.....
реално в крайна сметка както гърция и няколко други се превръщат в бреме за европа,по същия начин в момента европа се превръща в бреме за сащ.
еврото вече не е паритет фундаментално...то е по евтино от долара.........само че от къде да знаеш бернанки кат се събуди утре кво ще рече да направи?
да не забравяме и политическия натиск-обама може да скоси бернанки,че дори и да се дадат пари на ЕС ,за да не падне еврото и дори връщането да им е под въпрос,загубите от рухващото евро и нова рецесия ще са по големи, от загубата от дадената сума ......

Така е, потвърждавам че това си го писал.
А би ли казал ако искаш разбира се как стоят нещата с задлъжняването на други страни извън ЕС към ФЕД ако има инфо естественно. Увеличава ли се в последните месеци. ФЕДа не раздава току така долари извън САЩ . Със сигурност си прави тънка сметка
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
04-05-2010 - 21:19:58
avatar
Да, за Италия примерът е просто прекрасен, издаващ една дълбока ерудираност и познаване на световната икономика!

Неслучайно, там има сериозни политически движения за отцепване на западналият капитализъм на север от силно развитата в индустриално отношение Италия на юг! *angel*
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
04-05-2010 - 21:28:46
avatar
И какво искаш да кажеш и господ не можа да разбере. Освен че си обърнал полюсите какво иронизираш? И ти ли си очаквал основаването на държавата Падания? Силно развитите икономики се обединяват, не се разделят. Как Германия прие източните си съседи като бяха по-слабо развити в икономическо отношение и в тежест за Федералната Република? Нима мислиш, че Италия обединена от Гарибалди и Мацини ще се разпадне така лесно! Много по-вероятно е да се разпаднат Съветските Американски Щати.
Кажи ми не купува ли цяла Европа италиански мебели, бяла техника, автомобили, обувки и облекла. Виж какво купува от гърчолята и тогава оплаквай италианския юг.

"TO ACT LIKE AN OWNER"
Warren Buffett
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
05-05-2010 - 00:52:26
Днес особенно пършивия долар много се стопи :]
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
05-05-2010 - 08:46:16
Аз си спомням една прогноза на Асен, че еврото ще отиде до 1.5, но не помня защо точно. Беше нещо с петрол и долари и скачени съдове. После за кратък период еврото ще падне до 1.2.
Когато еврото беше на 1.48 започнах да следя от чист интерес. Не съм спекулирал никога с нищо и не ми е сега времето да започвам, но все пак...
Някъде на 1.485 се задържа и започна да пада.
Ако се доближи до 1.2 до месец-два, Асен може да ми се обади да го черпя една хубава ракия - двойна преварка направо от дъбовото буренце ще му я токна.
Асене, изпрати ми адреса на лични да ти пратя едно шише - такова нещо няма на уолстрийт или там, където си прекарваш времето. Много майсторска работа, специално поръчана и направена от един стар пазарджишки майстор. Винена, двойно преварена, старее в дъбови бъчви докато стигне нужния градус, вкус, аромат и цвят. Лично аз я предпочитам с цвят на акациев мед.

чакаме близки нива до 1.2 и пием ракия

останалото е бошлаф
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
05-05-2010 - 10:18:57
Шок и ужас в Гърция II
- A + 05 май 2010 /
Шок и ужас сред гърците буди прилагането на петгодишния план за икономии, договорен от правителството с МВФ и ЕС, за да може Гърция да получи заеми на стойност 110 млрд. евро и да избегне банкрута.

Това пише в. "Вима", цитиран от БТА.
Гръцки вестници излязоха със същото заглавие на 10 февруари по повод обявените още тогава от правителството на Папандреу радикални реформи.

"Вима" изтъква днес, че под натиск не само на пазарите, но и на кредиторите, вчера правителството е внесло по спешната процедура в парламента законопроекта с пакета от жестоки мерки за икономии, като увеличения на данъци, съкращения на заплати и пенсии, изменения в трудовите отношения, промени в пенсионната реформа, преструктуриране на държавния сектор и други. Очаква се мерките да бъдат гласувани утре от парламента.

В. "Етнос" пише, че мерките съдържали болезнени изненади, като пълното премахване на 13-та и 14-та пенсия за всички пенсионери на възраст над 60 години, както и премахването на минималната заплата от 735 евро. За новоназначените за първи път на работа на възраст под 25 години е определено минимално месечно възнаграждаение от 595 евро.

"Кабинетът Папандреу ще задейства още този месец приватизационната си програма, на която се възлагат надежди тази година в бюджета да бъдат осигурени 2,5 млрд. евро", пише в. "Имерисия".
"Или ще унищожим дълга, или той ще ни унищожи", цитира вестникът тези думи на Андреас Папандреу при предишната голяма криза на гръцката икономика, повторени сега от неговия син, премиера Георгиос Папандреу.

В."Катимерини" алармира за скок на цените на тока от 1 април. Според изданието на 2 май абонатите ще получат по-високи сметки за ток, тъй като ще бъдат обложени със специален данък върху потреблението на електроенергия.

"Гръцкият вирус вече се е разпространил, расте тревогата, че кризата с рефинансирането на гръцкия дълг ще засегне и други държави от еврозоната", коментира в. "Вима", като се позовава на висши банкери.

Гърция днес отново ще бъде парализирана от общонационална стачка, която ще обхване частния и държавния сектор, съобщават медиите
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход