Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие

Публикувано от OwnerBG 
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
07-04-2010 - 20:04:12
Quote
nearvana
... Ясно е и че даймлер и сименс са давали подкупи - борба за пазари, която на нашите дължини се води по този начин. Това го знаем печално добре, но то е по-скоро наша балканска черта, на която жадния за пазари и печалби дойчо се е наложило да се напасне....

Е, тука ме позволи да те поправя!
Не става въпрос за наша балканска черта. (И двете разкрития, за Сименс и Даймлер започнаха от щатите) . А за черта на жадния за пазари и печалби дойчо! Да се говори, че висши политически лица в правителства на страни, като Гърция или България могат да си позволят да изнудват за подкупи гиганти като Сименс или Даймлер е меко казано, късогледство. Гиганти като Сименс и Даймлер не са цехчето за болтове на работливия Ханс. Разполагат както с финансовите средства, така и с политическия ресурс да изхвърлят на политическото бунище всеки политик от ранга на сливенския Лечков до Гоце от Сирищник и даже да променят закони!!!
Става въпрос за съзнателно избрана политика и методи не признаваща никаква етика, никакъв морал, никакви правила, освен едно - ненаситния задник на жадния за пазари и печалби дойчо!
(Вече споменах, че най-добрата книга - "учебник" за курупцията, която съм чел беше немска, от немски автор - излезе на български около 1990-5, но не мога да си спомня името на автора и заглавието.)
Всъщност, нашите корумпирани политици и чиновници са просто аматьори в сравнение с немските виртуози по тази дисциплина и затова толкова лесно оклепват името си. Гърците са виртуози, че и по-големи от немците, но имат страх от Бога, а ако не от него - от други гърци-виртуози, дето не си поплюват да взривят било министерство, било министър.

И понеже днес гръцките спредовете литнаха до небето, немците не издържаха да не покажат дебилщината си заявявайки, че направили каквото е възможно за да се върне довериета в Гърция (демек - това е. помогнахме ма не става) и не се посвениха да поискат над 6% лихва от закъсалия си "партньор" да обърна внимание малко на

расовите проблеми и шваба-лихварин

Quote
Георги Бакалов "Византия", С.2000
...
Редица тези и аспекти на византийската култура и духовен живот остават вън от възможностите за подражание от страна на славянското православно ойкумене поради липсващите му антични традиции.
...

Това е една констатация на Бакалов, безспорна за ранното средновековие и може би в голяма степен в сила и днес за руснаци, белоруси, украинци, поляци и пр... Не така стоят нещата с южните слявяни и като цяло народите заселващи се земите на Pax Romana. Те се сливат с местното население, носител на гръко-римската цивилизация и култура, а специално народите на Балканите са в непрекъснат контакт с най-мощния през средновековието пазител и носител на античните традиции.
Германсите нашественици в Галия са облагородени от местните гали и се превръщат в днешните французи, в Иберия с местните иберийци за да се превърнат в днешниет испанци, в Италия - с местните римляни за да се превърнат в днешните италианци... Най-хитлерово чисти остават германците на териториите на днешна Германия.
Тази расова чистота има своята цена. Генетичната липса на 2000години европейска цивилизация!!!
Произхода на немското варварство през 20ти век, а и до днес всъщност е генетичен
Немското варварство през 20ти век е доказателство, че постиженията на немския ред и дисциплина са само подражание на европейския цивилизационен модел - вярно, много успешно подражание, но без неговата културна и етична основа!
Затова няма да се уморя да повтарям като Катон Стари*.
Вън немците от ЕС. Германия трябва да бъде разпарчатена и поделена.

--------------
nearvana,
вероятно това е истинската причина да ти писне от Германия.
Трудно е да се живее само с "раз - два, леви-десни..." smiling smiley
*beer*


-----------
Катон Стари - римски сенатор. Започвал и завършвал всяка своя реч с думите "И все пак, аз мисля, че Картаген трябва да бъде разрушен". Картаген бил основния съперник и заплаха за Рим в средиземноморието, както Германия за съществуването на ЕС. През 146 г пр. Хр., след поредната (трета) пуническа Картаген е превзет, сринат до основи и разоран, а жителите му продадени като роби. (Подчертавам разоран, за тези които знаят какво означава в случая. )
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
07-04-2010 - 20:20:39
avatar
Вън немците от ЕС. Германия трябва да бъде разпарчатена и поделена.

--------------
Ти си много зле мой човек! Та нали ЕС се крепи на немците. Когато го нямаше еврото кой беше еталонът за ЕС - нейно величество DM.
Коя е най-голямата икономика в ЕС? Коя е най-голямата фондова борса материка? Кой е най-големия автомобилостроител в ЕС?
Колко европейски държави се разделиха, а коя се обедини? Как падна желязната завеса? Кой е нетния донор на ЕС?
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
08-04-2010 - 01:09:26
Quote
goro


--------------
nearvana,
вероятно това е истинската причина да ти писне от Германия.
Трудно е да се живее само с "раз - два, леви-десни..." smiling smiley
*beer*

трябва да си призная че бюргерството малко ми лази по нервите и е една от причините да ми е писнало. Подредените улички с дантелени перденца по прозорчетата и гипсови джуджета в градинките са картина на която моето бедно балканско сърце почва да ускорява ход в тих ужас ...

Но все пак относно "раз-два леви-десни" - дойчото много цени свободното си време и гледа то да е множко и е готов да се откаже от доход само и само да го има в изобилие. Само да ти кажа че отпуската ми е 30 работни дена! Не съм на държавна работа. вари го, печи го това са си 6 седмици.

Немците не ми допадат особено щото в личните си отношения са ... абе трудно е да се опише ама ми липсва една подправка, един вид хумор и отпуснатост. Може подправката да е свинска щото съм си прасе и си обичам кочинката, дето вика асен (наистина no hard feelings bro), но e нeщо което липсва.

Затова пък, поне моят хия не малък опит с дойчовците показва, че са много коректни, казват си право в очите каквото им е на ума и са абсолютно отворени към чужденците и различните въобще. Досега не съм имал никога проблем за това че съм чужденец.

И пак да повторя - някак си несериозно ми е така да демонизираш немците. Мое лично мнение е че не си прав. Освен това са изсипали безвъзмездно чрез ЕС страшно много пари в гърция. Ти споменаваш че не им искаш "нито меда нито жилото" ама меда май е ексцесивно консумиран от гърция поне през последните 10 години - виж предишния пост за донорите в ЕС.

поздрави и по-леко с отрицателните емоции
омразата много рядко е оправдана
*drunk*
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
08-04-2010 - 08:03:50
nearvana,

Виж сега. Не мразя никого - чуството ми е непознато. Понякога, рядко, се разгневявам, но немците у мен будят смях.
Също и не демонизирам. Давам факти.
За кое не съм прав?
- Че немците са виртуози във корупцията? (мога да се съглася, че гърците са по виртуози, но това е само защото духовно ги превъзхождат и са принудени )
- Че Сименс и Даймлер в държави като Бг Гр, могат да прокарват закони? (че тя софийска вода прокарва)
- Че немците са предизвикали най-много разрушения в Европа от началото на инвазията си до днес?
- Че е ненаситен алчния немски задник? (вчера излезе информация, че в обсъждания пакет ПОМОЩ за Гърция немците искали 6,5% лихва, докато останалите страни 4,2 и то при условие, че Гърция все още заема на свободния пазар под 6% и, че дори 5,5% я водят право към фалита - канех се днес да пиша кой има интерес от фалита на длъжника си, но ще го оставя за довечера или утре, че трябва да се бачка )
- Че имат генетична липса на цивилизация? (че тази липса са я разбрали много просветени немци и са напускали Германия в момента, в който тя е взимала връх в политическия живот)
- Че днешната им политика по отношение на ЕС и кризата е варварска? (Вчера излезе статия на бившия немски външен министър Й. Фишер - той сам го каза)

И стигаме до помощите дадени на Гърция, България и пр...
Аз вече казах, че две голи цифри изкарани от общия контекс не означават нищо, а моят форумен приятел ДОДО ще потвърди, че в икономиката за разлика от математиката 3+3 не е равно на 6 smiling smiley
И понеже ме мързи да търся данни, ще си поиграя малко с наличните цифри и факти - просто да ги видим от възможно най-много страни.
1.
България, според сайта цитиран от теб е получила нето 660млн за 2008г.
Пак България само за една засега неработеща система за новите паспорти на Сименс е платила 116млн. като реалната и цена едва ли е повече от 11млн. Това го умножи по броя на доставките само на Сименс за Бг и другите немски фирми на българска територия можеш да ги пренебрегнеш. Не ми казвай, че Сименс-България е нещо различно от Сименс или пък, че затова са виновни "корумпираните" българи. Редовия българин няма никаква вина ако един български келеш с един немски келеш приберат едни пари и го напишат на сметката на България... Имат вина българската държава и немската държава - най-мощната, най-силната, със всичките и служби, разузнавателни поделения и салтанати. И най-вече немската държава - нали тя дава нето парите! Вместо да си свърши работата, стройната Меркел ни показва задните си части и в името на още един мандат започва да тръби как нямала да позволи немския данъкоплатец да плаща на българските мърди, ще речеш, че лъвския пай от парите не е влязъл в джоба на немската Сименс, а в джоба на редовия българин, дето чака на опашката, белким заработи това, което и той е платил и за което са му написали цялата сметка!
Разбира се подобни врътки трудно биха минали в САЩ, щото там освен гиганта Сименс има и други гиганти, но в държави като България или Гърция... Затова и съдебните процеси започват в САЩ и свършват пак там.
2.
Трябва ли според тебе българската държава да плаща за да се поддържа пътя от Дуранкулак до шабленското езеро, за да си пече гърка гъза на него или подръжката трябва да се остави само на Дуранкулашката община. На този въпрос отговор не искам. Той е по възможностите на всеки собственик или поне така предполагам. Не е по възможностите на стройната Меркел.
3.
Трябва ли, ако Видински окръг фалира, България да го изключи от българския съюз, да му отнеме българския лев, а Видин да се върне към турските грошове. И на този въпрос не искам отговор, по горните причини. Също не е по възможностите на стройната Меркел - тя на момента би пратила Видин в Турция.
4.
И стигаме до една още по сериозна тема. Няколко щрихи само, защото иначе трябва да отворим нова тема. Има международно разпределение на труда и финансови правила. Влизането на един нов играч на един установен пазар е възможно само в кратки времеви отрязъци (справка - Питър Дракър - не си спомням изданието и заглавието) - през останалото време, само ако големите в него позволят. (Тук радетелите на пазарния фундаментализъм сигурно ще се изприщят.) Приказките за конкурентност, производителност на труда и пр... са приказки за наивници! (Няма грък с 30 работни дни платен отпуск ако изключим учителите и който да работи под 40-42 часа на седмица без допълнителните часове - но немците ги облъчиха, как едва ли не гърците имат 30 работни дни в годината).
Последните години, освен че се промени международното разпределение на труда, освен че се засили дела на робския труд (китай), някои се погрижиха и за демонтиране на правилата. Сега са поканени дребна Гърция и заедно с нея още по дребна България да платят сметката...
Наздраве!

--------
между другото. и при най-изостаналите племена гостът е покровителстван и живота му се смята за неприкосновен, а ти си гост във германия. но да не забравяме историята - германците от време на време това правило го забравят масово - последния път преди има няма 70 години (нищожно време в исторически план)
И не свинщината ти липсва, а цивилизацията - подредените градинки (фантазия от рода раз-два), немската прямост (=циничност), изгодната коректност са нищо ако липсва етичната основа - те са нещо като на свинче-звънче!

Да добавя, без да държа да съм прав!
Немците могат да родят страданията на младия Вернер и Мефистофел както и Свръхчовека (разбира се осакатен откъм човечност). Но не могат да родят По-малката сестра, Зорбас Гъркът, а Дон Кихот си е направо престъпление според разбиранията на стройната Меркел...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-08 08:26 от goro.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
08-04-2010 - 09:32:43
Нямам много време едва успявам да изчета какво сте написали ама и аз да добавя мойте 5 копейки против Германия, идиотско място, отдавна съм казвал, всячески се опитвам да я заобикалям само в краен случай, когато е неизбежно гълтам въздух и се потапям в матрицата, пълно отсъствие на въображение, душевна пустота и скука. Абе нещо като глупав скучен филм. Трябвало е да ги добият навремето руснаците или поне някък си да са ги променили, не е трябвало да им дават шанс, след толкова пакости дето са направили на Европа. Извинили се били, глупости, трябва да плашат още 500 години напред на цяла Европа, да опъват каиша и отпъската да им се намали до 7 дена, все едно толкова са скучни и не знаят как да я използват. Не съм краен.

_________________
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
08-04-2010 - 10:52:47
Тя темата се измести от гръцките проблеми до немското ЛИЦЕМЕРИЕ.
Иначе наистина си е интересна.
Преди около 2 години за последно бях в Германия. Най-големия проблем тогава бяха турците. Как турците трябва да бъдат АСИМИЛИРАНИ. Само че не се използваше думата АСИМИЛИРАНЕ, ползваше се по-безобидната ИНТЕГРИРАНИ. Трябвало да научат езика, жените трябвало да излизат без забрадки, итн итн...
Друг спомен е че на влизане в германия видях табелка: Добре дошли в Байерн. Все едно влизайки в БГ да видя добре дошли в Мизия. Може и да звучи смешно, но тогава чух легенди как Баварците искали да се отделят от Германия, защото били много силна икономически държава.
Абе в края на краищата немците в момента играят ролята на руснаците в СИВ. Лошото е че не са само те. Французите също. Лошото на СИВ бяха точно квотите - ти ша произвеждаш това ти онова. Уж срещу това ритахме, а сега къде сме. С двата крака в капиталистическия комунизъм.
@ Goro, честно си признавам в началото бях на коренно противоположно мнение за Гърците. Всъщност да си призная работил съм с тях. Повече бизнес с гърци, кипърци, и македонци не искам и да помирисвам. Истината обаче е, че не можеш да се дръпнеш когато положението стане напечено. Дет се вика до вчера имах изгода от от вас, днес ми тежите - майната ви...
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
08-04-2010 - 13:01:58
avatar
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
08-04-2010 - 15:01:42
Абе лошите немци корумпирали горките туземци...няма такъв филм. Има правила и докато все още няма глобално или европейско правителство всяка евространа сама определя правилата си, сам изгражда съдебна система, която да се справя с тези корупционни практики. Янките щото викате не бутат яко подкупи, нищо, че тук някакви техни организации ни излагат нон стоп правила, че и пари дават за антикорупционна политика. Даймлер и Сименс обаче са корпорации, огромни конгломерати като американските и значение за тях има само бизнесът да върви. И си бутат рушвети на горките гърчета, русначета, българчета, че и на залюпените американчета и тия ми нещастници прибирали, прибирали....и после с тях пак мерцедеси и сименс играчки и айфони и яхти си купуват. Като са тъпи да не създават свой национален продукт и да го изнасят /ако ще и с корупция да е/.
И преди съм го казвал:

да фалират!!!

банки, корпорации, държави ако трябва....ракът да се изрязва до край...германците им трябваше малко Маршал и да си стъпят на краката, японците също. Гордите елини обаче все им трябва някоя велика сила благодетел - или да ги бута напред с политика и пари, или пък да я обвиняват с 60 годишна давност за сегашното си безразборно лапане. Все едно всички ние българите, колко сме, 5-6 милиона, да обвиняваме Османската империя, Турция и Доган, че са ни управлявали или завладявали и сега сме с продънен бюджет. То и ние всъщност сме като тях, само дето все ревем, защото аха да си поживеем малко като гърци и все ни го вкарват...

Да сядат големите световни глави и да се разбират ще режат ли раковите метастази, ама докрай - с МВФ ли ще е, с каторжен труд ли, с рязане на банкерски и харвардски глави ли....да мислят!!!

Или да се разберат за началото на Третата световна и да го публикуват в ДВ, да знам да си поживея и аз като грък или банкер няколко месеца....
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
08-04-2010 - 15:05:42
Quote
barbaron
http://www.vsekidnevnik.netai.net/2010/04/07/gartsite-panitcheski-teglyat-parite-si-ot-bankite/
Изглежда, че гърците са загрижени за икономическата ситуация в тяхната страна повече от международните инвеститори, пише днес „Зюддойче Цайтунг „. През последните месеци те бързо теглят пари от банките, с което само усложняват положението на страната, обременена с дългове. През януари и февруари от страх да не загубят спестяванията си гърците са дръпнали от личните си сметки 8 млрд. евро, което съответства на 4% от БВП...

Quote
цитат от линка на zlostyr
Според анализатори Гърция неминуемо ще фалира през следващата година заради високите лихвени проценти, при които правителството в Атина привлича заеми на международните финансови пазари.


barbaron,
Нали това казвам. Че немците започнаха открита търговска война срещу Гърция. Такива писания са всеки божи ден вече 5 месеца. Не се свенят да пускат и откровени лъжи! От това по-голям пример за немската почтеност здраве му кажи!
По въпроса. Без да съм сигурен в цифрите по памет. Според ЕЦБ, цитирано в пресата (и немските публикации са цитирани) през 2010 Гърция е напусната от 350млн. евро, а в края на миналата година, когато се зашумя са отлетели 4млд. Един от журналистите дето доста уважавам и дето е с държавна охрана (не по-негово желание), М. Триандафилопулос съобщи, че се добрал със списъка на тези "патриоти" - не съм го чел изданието му - вероятно го е пуснал там.
Бягството на тези 4 млд. започна когато правителството обяви, че правилото "откъде го имаш" ще бъде въведено и за банковите влогове. Бягството на капитали обаче ги накара да се откажат от това и да обърнат стратегията - казаха, че ще обложат, ако нямат доказателства за произхода им, с 5% тези които ги върнат и 8% тези, които си декларират вложенията в чужди банки, без да ги връщат и че ще потърсят съдействието на останалите страни за укрити влогове на гръцки граждани... Не приемай 1 към 1 това в наклонения шрифт - беше отдавна, но нещо такова ми се върти из главата.
Но въвеждат твърдо правилото "откъде го имаш" за всичко останало и имотите на офшорните компании (вероятно и немски) от тази годино се облагат с 15% годишен данък върху данъчната оценка. Данъчната оценка се движи в рамките на около 70-80% от пазарната, но се канята да ги поизравнят.
Интересно става...

По отношение на втория цитат на злостур. Значи отлагат фалирането за догодина, а? Немските, а и не само, кърлежи са решили да се насмучат с достатъчно кръв преди това.
Иначе със 7% лихви съм сигурен, че не Гърция, ами и Германия ще фалира!!! Нали за тези лихви реват толкова време гърците!

Копан повдигна интересна тема за бизнеса с гърци, за което имам наблюдения, ама по-късно...
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
08-04-2010 - 16:45:41
avatar
Quote
zlostyr
Нещо го ударихте на плюене по немците тука...

Примката около Гърция се затяга: Рисковата премия отбеляза нов рекорд

Говорих скоро с хора от Сандански и Петрич, та те казваха, че техните баби и дядовци помнели как м/у 30 - 40 те на 20 век гърците си търсели работа в България, било много зле тогава при тях. И местните допускат това да се повтори пак скоро ....

Късметът на Гърция бе, че по милост я приеха в ЕО през 1981 по време на студената война.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход