Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие

Публикувано от OwnerBG 
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
03-04-2010 - 21:18:50
Quote
vivic
е какво чакахте до сега та не напазараувахте доларес кога беше 1.3лв? фундамента си стои горе долу без промяна от миналата година още... гледайте сега да не напазарувате на върха преди корекцията...
А, де? Ти ми кажи какво чаках. Пундю да стане пророк ли чаках или Асен да се издъни... Ка`т си знам, че не ми върви форекса, къде съм тръгнал да спекулирам и аз?! Да взема да обърна половината в доларес, а? Какво ще кажете?
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
03-04-2010 - 21:34:36
по принцип няма причина да си държиш всички пари в евро, освен ако не мислиш съвсем скоро да ги харчиш. направи си един баскет - най лесно еур/усд 50:50 - не че ще спечелиш от това, ами просто няма да губиш толкова от колебанията на пазара. и друго има, ако парите стоят в бг влог са ти защитени от БГ фонд за гарантиране на депозитите. ако обаче твоите секси доларес са в уса бамка те ще са защитени от фед до 100к $. сега вече е въпрос на приоритети - печалба от лихви ли искаш, или защита. а при долара и еврото най-общо казано нови ГОЛЕМИ новини няма от миналата година. даже сега и борсата е стихнала в очакване. това което всеки чака са разминавания в очакванията по тримесечните отчети И кога фед ще започна да вдига лихвата. е те тогава вече ще стане красиво, но бъди спокоен - такива новини НЯМА как да изтървеш - даже и във форума ще се коментира.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
03-04-2010 - 22:17:34
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
03-04-2010 - 22:46:27
Quote
Scyther
Quote
vivic
е какво чакахте до сега та не напазараувахте доларес кога беше 1.3лв? фундамента си стои горе долу без промяна от миналата година още... гледайте сега да не напазарувате на върха преди корекцията...
А, де? Ти ми кажи какво чаках. Пундю да стане пророк ли чаках или Асен да се издъни... Ка`т си знам, че не ми върви форекса, къде съм тръгнал да спекулирам и аз?! Да взема да обърна половината в доларес, а? Какво ще кажете?

Какво да ти кажа... Аз пък се чудя дали да не обърна едни щатски долари в нещо друго... Последно време се говори за commodities based currencies (CAD, AUD, NOK) като добра идея, ама и аз какъвто съм "спец" по валутите се чудя какво да правя... Той фундамента при валутите не винаги е решаващ, има си спекулация от купувачи, влияние на централните банки. Аз лично се страхувам да не потънат и USD и EUR дружно, че и ФЕД и ЕЦБ напечатаха и продължават да печатат много пари. Bank of England не остават назад и те.

П.С. За валутите не се водете много по това, което пиша. Чета разни анализи и статии, но е възможно да объркам някого.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-03 22:55 от BulCan.
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
03-04-2010 - 23:17:52
Я за много години!
Да добавя и аз малко данни

За общия дълг на отличниците в ЕС (държавен + частен)
Гърция - 180%
Германия - 190%
Финландия - 200%
Англия - 370%

Средна възраст за пенсиониране
Средно ЕС - 61,4
Гърция - 61,4
Германия - 61,7
Франция - 59,3

Брой самоубийства на 100 000
Средно за ЕС - 6,8
Гърция - 1
Финландия - 13
Ирландия - 17

Живот без здравословни проблеми до
Средно за ЕС - 62,3 ( това го бяха дали като средно за държавите освен Гърция )
Гърция - 67,1

Живот след 65 година, ако я стигнете
Гърция - 17,8
ЕС - 16

За много години!
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
04-04-2010 - 11:57:00
avatar
Quote
vivic
по принцип няма причина да си държиш всички пари в евро, освен ако не мислиш съвсем скоро да ги харчиш. направи си един баскет - най лесно еур/усд 50:50 - не че ще спечелиш от това, ами просто няма да губиш толкова от колебанията на пазара. и друго има, ако парите стоят в бг влог са ти защитени от БГ фонд за гарантиране на депозитите. ако обаче твоите секси доларес са в уса бамка те ще са защитени от фед до 100к $. сега вече е въпрос на приоритети - печалба от лихви ли искаш, или защита. а при долара и еврото най-общо казано нови ГОЛЕМИ новини няма от миналата година. даже сега и борсата е стихнала в очакване. това което всеки чака са разминавания в очакванията по тримесечните отчети И кога фед ще започна да вдига лихвата. е те тогава вече ще стане красиво, но бъди спокоен - такива новини НЯМА как да изтървеш - даже и във форума ще се коментира.
....................................
Ако преди 2 години беше си вкарал кеша в секси злато, вместо да държиш баскет /деверсификация/ за да минимизираш загубите, колко повече щеше да спечелиш?Сметни! Инвестирането не е за мишоци!

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
04-04-2010 - 12:32:16
весели празници и на теб приятел! *drink1*
дано все такива успешни сделки да надушваш - 15% за 2 години е наистина достойно! жалко че ние простите мишоци не виждаме такива подаръци от съдбата smiling smiley

успехи пожелавам на целия форум,
Христос воскресе!
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
04-04-2010 - 12:54:22
avatar
Quote
vivic
весели празници и на теб приятел! *drink1*
дано все такива успешни сделки да надушваш - 15% за 2 години е наистина достойно! жалко че ние простите мишоци не виждаме такива подаръци от съдбата smiling smiley

успехи пожелавам на целия форум,
Христос воскресе!
........................................
Не е 15, а 19% , а ако го сравниш с още по стари периоди като 2006 или 2003г., ще се смаеш какво представлява плед влога и особено пред твоя смешен баскет!
.......................................
Воистина воскресе! и на теб весели празници!*drink1*

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
04-04-2010 - 13:04:36
лудница smiling smiley
не било 15, 19 било smiling smiley
ти някога инвестиционно злато пипал ли си бе гений smiling smiley
знаеш ли изобщо как се инвестир в злато или така - чел някъде smiling smiley
ми че за 2009 даже и нашата кирлива борса е над тия 19% ъп, джиа е ъп от 6500 до 10800, той седнал за златце да говори.... ей това е нивото на бг-инвеститора в НИ. затова и като се смеем, в повечето случаи е с право. не че мразим БГ - просто много тикви ражда тая плодородна земя! *sos*
Re: Какво става в Гърция, и как ще повлияе ситуацията на банките с гръцко участие
04-04-2010 - 13:11:27
avatar
Quote
vivic
лудница smiling smiley
не било 15, 19 било smiling smiley
ти някога инвестиционно злато пипал ли си бе гений smiling smiley
знаеш ли изобщо как се инвестир в злато или така - чел някъде smiling smiley
ми че за 2009 даже и нашата кирлива борса е над тия 19% ъп, джиа е ъп от 6500 до 10800, той седнал за златце да говори.... ей това е нивото на бг-инвеститора в НИ. затова и като се смеем, в повечето случаи е с право. не че мразим БГ - просто много тикви ражда тая плодородна земя! *sos*
............................................
Абе ТИКВО!, преди да дойдеш до този ъп колко срив имаше на нашата борса! Я помисли малко с хелоиновата си глава, златото имало ли е такъв срив и въобще имало ли е срив! Май ти си пишман инвестор от балкански тип! Имотите и златото винаги ще бъдат по- стабилни от твоите смотани акции в БГ. Инвестирай си пак в хартия после да не ревеш! Хайде сравни цената на акциите от емитенти от 2003-2010 и после цената на златото 2003-2010г. Връщай се в първи клас!:g:

SERDICA MEA ROMA EST!!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход