Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как да излезем от кризата? Вдигнете цените!

Публикувано от Пламен Hиколов 
Re: Как да излезем от кризата? Вдигнете цените!
22-02-2010 - 19:26:06
Българския квадратен метър Булкане, не само няма нищо общо с квадрата и метъра, но и твърде често води абстрактно съществуване някъде в хипотетичното бъдеще на някоя кална дупка. Интересното е, че и изплащането на кредити е също толкова абстрактно.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-22 19:27 от Scyther.
Re: Как да излезем от кризата? Вдигнете цените!
22-02-2010 - 19:47:52
Да ви кажа, честно, този номер с вдигането цената на застояла стока, понякога минава. И само така се разтиква. Колкото и парадоксално да звучи. Но това се случва, когато има аналогични стоки, чийто пласмент не е проблем. Атакува се, може би на подсъзнателно ниво, че стоката Х си е наред...

В случая, обаче, повсеместно вдигане на цени, без да има реално търсене, няма начин. Независимо в коя област. Съвсем няма начин средният клас да мине в луксозния, евтиния в средния. А, няма търсене, защото няма пари. Всъщност, има - под формата на вземания. Ако се намери начин, как да се привлекат пари, оборотът от само себе си ще се нагоди., както и цените.

Само, искам да вметна. Не случайно се казва търсене-предлагане, а не обратното предлагане-търсене.
Re: Как да излезем от кризата? Вдигнете цените!
22-02-2010 - 19:51:58
avatar
Само, искам да вметна. Не случайно се казва търсене-предлагане, а не обратното предлагане-търсене.[/quote]

така е защото предлагането се определя и зависи от търсенето
Re: Как да излезем от кризата? Вдигнете цените!
22-02-2010 - 19:56:46
avatar
в момента няма търсене на имоти и съответно намалява предлагането им, както и производството на нови имоти, което след време със сигурност ще окаже влияние върху цените, тъй като в един момент търсенето отново ще започне да нараства. Според мен картинката не е чак толкова апокалиптична както се опитват да я нарисуват повечето съфорумци - криза като криза, има си начало, има си и край.
?
Re: Как да излезем от кризата? Вдигнете цените!
22-02-2010 - 20:19:43
avatar
ТЪРСЕНЕ - ПРЕДЛАГАНЕ
В сравнение с четвърто тримесечие на 2008 г., през четвърто тримесечие на 2009 г. издадените разрешителни за строеж на нови жилищни сгради са с 45% по - малко, а жилищата в тях с 70%. Това е най-силният спад на годишна база от началото на кризата в сектора, съобщи НСИ. Всичко това показва, че „новото строителство” клони към нула. На пазара ще бъдат построените вече сгради (тухли и панели). Основните играчи вече на пазара ще са собствениците на готови жилища и много малка част ще са банките и строителите.

Ето, че след като търсенето на жилища изчезна, доведе и до намаляване на започнати на нови строежи.

Еврото идва към България.
Re: Как да излезем от кризата? Вдигнете цените!
22-02-2010 - 20:33:11
Quote
ekoflex
в момента няма търсене на имоти и съответно намалява предлагането им, както и производството на нови имоти, което след време със сигурност ще окаже влияние върху цените, тъй като в един момент търсенето отново ще започне да нараства. Според мен картинката не е чак толкова апокалиптична както се опитват да я нарисуват повечето съфорумци - криза като криза, има си начало, има си и край.

Кои данни за намаляло предлагане визираш? Защото като гледам графиките на додо, предлагането си се увеличава, независимо от почти спрялото ново строителство. [forum.imoti.net]
Иначе да, в един момент предлагането и търсенето ще започнат да се изравняват, но кога, и при какви ценови равнища е вече в компетенцията на пунди.
Re: Как да излезем от кризата? Вдигнете цените!
22-02-2010 - 20:43:13
avatar
За да не спорим само на теория, имам едно предложение. Брокерите да вдигнат комисионната тестово на по 10% от двете страни по сделката. Ако до седмица-две не набият Пламен Николов, или мен, или и двамата, а останат доволни от резултата, минаваме нататък по темата.
Re: Как да излезем от кризата? Вдигнете цените!
22-02-2010 - 20:54:33
avatar
Просто гениална идея.И напълно плагиатствана.Те в Зимбабве го пробваха този номер, работи безотказно. Всички станаха мултимилиардери, амииии!
1995 за 470 000 купих двустаен апартамент, а 1997 за същата сума-нов цветен Панасоник.И в двата случая-малиии, голем кеф.
Остава само да отвориме и Ив.Искров на далаветата и да почваме на печатаме, ебал съм ти и ЕРМ-то, и ООД -то.

НАЙ-ОБИЧАМ БОБА, ЛЕБА И ДА ЕБА!
Re: Как да излезем от кризата? Вдигнете цените!
22-02-2010 - 21:26:54
avatar
Не ми се разсъждава много задълбочено в момента, но ми прави впечатление, че графиката на цените в София, която е на първа страница на сайта от 4 месеца насам се е укротила на приблизително едно ниво. Предвид, че това са зимни месеци, които по-принцип в българските условия са по-тежки и по-трудни не само за пазара на имоти, а за цялата ни икономика, си мисля, че след като отмине зимата, е твърде логично графиката, ако не започне да се повишава, то поне да остане до края на тази година, респективно до следващата зима на това ниво, което е в момента, в случай че няма сътресения на глобално ниво. Аз за себе си съм склонен да приема, че графиката (като цяло) може да се ползва като груб показател за цялостното състояние на икономиката в България, а не само за измерване на цените на апартаментите в София - лично мое мнение.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-22 21:33 от ekoflex.
Re: Как да излезем от кризата? Вдигнете цените!
22-02-2010 - 21:46:57
avatar
Напълно подкрепям теорията на г-н Николов и искам да я доразвия. Тъй като повечето хора няма да имат пари за да си купят по-скъпите стоки предлагам да си напечатаме пари. След това ще вдигнем цените пак и пак ще напечатаме пари и така нататък... Това е пътят към светлото бъдеще!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход